خبر
زمین شناسی  

تصویر ذوب شدن یخچال‌ها در اقیانوس هند از فضا

می متالز - ناسا تصویری از ذوب شدن یخچال‌ها در جزایر کرگولن (Kerguelen Islands) واقع در جنوب اقیانوس هند منتشر کرده که توسط یکی از فضانوردان مستقر در ایستگاه فضایی بین‌المللی در ۷ژانویه سال جاری میلادی به‌ثبت رسیده است. کلاهک‌های یخی (Ice Caps) در معرض گرمای خورشید و همچنین جریان ابرهای تشکیل‌شده توسط امواج داخلی.

به گزارش می متالز، ناسا تصویری از ذوب شدن یخچال‌ها در جزایر کرگولن (Kerguelen Islands) واقع در جنوب اقیانوس هند منتشر کرده که توسط یکی از فضانوردان مستقر در ایستگاه فضایی بین‌المللی در ۷ژانویه سال جاری میلادی به‌ثبت رسیده است. کلاهک‌های یخی (Ice Caps) در معرض گرمای خورشید و همچنین جریان ابرهای تشکیل‌شده توسط امواج داخلی جوی (Wave Clouds) در تصویر مشاهده می‌شوند. در این عکس می‌توان منظره‌ای را مشاهده کرد که در آن یخچال‌ها که اکنون به صخره‌هایی ناهموار و بدون یخ تبدیل شده‌اند، نمایان است.

نکته قابل ذکر اینکه از این جزایر برای انجام تحقیقات پیرامون حیوانات محلی و یا مهاجر، اقیانوس‌شناسی و همچنین علوم زمین استفاده می‌شود؛ پژوهش‌هایی که در شهرکی به‌نام Port-aux-Français که در تصویر مشخص شده، صورت می‌گیرند.

کد خبر: 93356
تاریخ: 1399/01/04 - 18:11
منبع: اسپاش

ذوب شدن یخچال‌ها  Kerguelen Islands 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما