خبر
محیط زیست   آلومینیوم   صنعت  

صنایع استان مرکزی در تأمین بودجه مقابله با کرونا مشارکت می‌کنند/ کمک ۵۰ میلیارد ریالی ایرالکو به علوم پزشکی اراک

می متالز - منتخب مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس یازدهم با بیان اینکه صنایع استان مرکزی در تأمین بودجه مقابله با کرونا مشارکت می‌کنند از کمک ۵۰ میلیارد ریالی ایرالکو به علوم پزشکی اراک خبر داد.

به گزارش می متالز، محمدحسن آصفری با اشاره به ضرورت مشارکت صنایع در مبارزه به ویروس کرونا اظهار داشت: دربحث ویروس کرونا باتوجه به شرایط بودجه‌ای، دولت به تنهایی برای حل مشکل پاسخگو نیست، چرا که بحث کرونا یک دغدغه ملی است و همه بخش‌ها باید سهم خودشان در مبارزه با کرونا را مشخص و اجرایی کنند.

وی افزود: امروز صنایع استان نیز باید به سهم اجتماعی  خود در مبارزه با کرونا پرداخته و کارخانه‌های فعال همچون ایرالکو، پتروشیمی و پالایشگاه باید دانشگاه علوم پزشکی را در مبارزه با کرونا کمک کنند.

آصفری تصریح کرد: مقرر شده ایرالکو مبلغ 5 میلیارد تومان به حساب دانشگاه علوم پزشکی برای مبارزه با کرونا کمک کند، از صنایع دیگر هم چنین اقداماتی را انتظار داریم چرا که اعتبارات جزیی که در اختیار استان قرار دارد جوابگو حل اقدامات در مبارزه با کرونا نیست.

منتخب مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس یازدهم اضافه کرد: ما از دولت گلایه داریم زیرا علی‌رغم‌ اینکه استان مرکزی جزو استان‌های شاخص در بحث ابتلا به ویروس کرونا است و آمار بالایی از درگیرشدن مردم این استان به کرونا وجود دارد، ولی اعتباری که از سوی سازمان برنامه و بودجه به این استان برای مبارزه با ویروس کرونا اختصاص یافته بسیار ناچیز است که انتظار داشتیم باتوجه به مشکلاتی که در استان و در مناطق حاشیه و روستاها وجود دارد سهم بیشتری به استان مرکزی اختصاص داده می‌شد.

آصفری عنوان کرد: متأسفانه امروز شاهد قیمت‌های نجومی و غیر استاندارد در مقوله محصولات بهداشتی که امروز نیاز اصلی مردم است هستیم و متأسفانه حتی در برخی موارد، بعضاً در مکان‌هایی غیربهداشتی و غیراستاندارد تولید و توزیع می‌شود بنابراین معتقدیم اگر بودجه کافی به ستادملی مقابله با کرونا اختصاص می‌یافت الکل، ماسک و دیگر موارد بهداشتی متناسب با نیاز مردم در اختیار بود.

وی بیان کرد: از دولت انتظار می‌رود با توجه به موقعیت استان مرکزی به عنوان شاهراه مواصلاتی، توجه ویژه‌ای به استان در بحث مبارزه با کرونا صورت بگیرد البته اقدامات جهادی خوب و چشم‌گیری توسط مردم، روحانیون و بسیجیان در بحث مبارزه با ویروس کرونا در حال اجرا بوده که قابل تقدیر است بنابراین برای ریشه‌کنی این ویروس، همه باید پای کار باشند که انشالله این ویروس منحوس ریشه کن شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 جزئیات کمک رسانی بنیاد مستضعفان به سیل زدگان جنوب کرمان

از تأمین سیمان رایگان تا پرداخت یک میلیون تومان به مددجویان سیل زده بهزیستی و کمیته امداد توسط بنیاد مستضعفان

می متالز - معاون بنیاد مستضعفان جزئیات کمک رسانی بنیاد مستضعفان به سیل زدگان جنوب کرمان را تشریح کرد و از پرداخت یک میلیون تومان به خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی که در سیل اخیر آسیب دیده اند خبر داد.
 

کرونا دلار را از نفس انداخت

می متالز - شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با ریزش ۱.۱۶۳ درصدی نسبت به روز قبل و در سطح ۹۹.۲۹ واحد بسته شد.
 روحانی در تماس‌های جداگانه با وزیران بهداشت، نفت و کشور:

بازگشت مسافران نوروزی باید به گونه‌ای باشد که در مبادی ورودی و خروجی شهرها ازدحام ایجاد نکند/ صدور دستورات لازم برای اطمینان به مردم برای فعال بودن پمپ‌بنزین‌ها و عدم هیچ مشکلی برای تأمین بنزین مورد نیاز مسافران/ در روند اجرای طرح فاصله‌گذاری از هرگونه اقدام سهل‌گیرانه و یا سخت‌گیرانه پرهیز شود/ تاکید بر پاسخگویی بهنگام، رفع شبهه‌ها و مقابله با شایعات در فضای عمومی کشور

می متالز - رئیس جمهور روز جمعه در تماس‌های جداگانه با وزیران بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کشور و نفت، ضمن گفت‌ و گو در خصوص روند اجرای دقیق طرح فاصله‌ گذاری اجتماعی، دستورات لازم را در حوزه وظایف هر یک از این وزارتخانه‌ها صادر کرد.
 

برنامه آمریکا برای خرید نفت متوقف شد

می متالز - وزارت انرژی آمریکا برنامه خرید نفت برای پر کردن ذخایر نفت استراتژیک را در پی جا ماندن بودجه سه میلیارد دلاری این طرح از بسته کمک اقتصادی دو تریلیون دلاری، متوقف کرد.
 

پالایشگاه های اروپا در اغما

می متالز - شیوع کرونا موجب شده است تا فعالیت های پالایشی در اروپا به طور قابل توجهی کاهش یاید و در برخی موارد تعطیل شوند.
 

سقوط ۷ درصدی قیمت نفت با تداوم افت تقاضا

می متالز - قیمت نفت با کاهش سریع تقاضا به علت محدودیت‌های ترافیکی وضع شده برای مقابله با ویروس کرونا پس از ۳ روز رشد متوالی، با یک سقوط سنگین روبرو شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما