خبر
بورس و سهام   پتروشیمی  
فروش سال ۹۸ شرکت به ۱۳۴ هزار و ۴۶۱ میلیارد ریال رسید:

رشد نرخ فروش محصولات پتروشیمی جم

می متالز - نرخ فروش اسفند ماه این محصول معادل نرخ میانگین کل سال آن بوده و نرخ فروش اتیلن و پلی اتیلن سنگین نیز به ترتیب ۷.۳ و ۰.۵ درصد افزایش را در این ماه تجربه کرده‌اند.

به گزارش می متالز، بر اساس گزارش عملکرد ماهیانه شرکت پتروشیمی جم، این شرکت در اسفند ماه سال ۱۳۹۸ موفق به فروش و کسب درآمد عملیاتی ۱۱ هزار و ۲۳۹ میلیارد ریالی شده تا به این ترتیب جمع درآمد‌های عملیاتی این شرکت در سال ۱۳۹۸ به بیش از ۱۳۴ هزار و ۴۶۱ میلیارد ریال برسد.

فروش اسفند ماه در مقایسه با ماه قبل از آن افزایش ۱۷ درصدی را نشان می‌دهد. همچنین فروش سال ۹۸ شرکت در مقایسه با سال قبل از آن در حدود ۶۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد. این افزایش عمدتا به دلیل رشد نرخ‌های فروش شرکت محقق شده است.

نرخ فروش محصولات شرکت در این ماه افزایش جالب توجهی را تجربه کرده‌اند. از این جمله می‌توان به محصول پروپیلن اشاره کرد که ۲۸ درصد افزایش نرخ را نسبت به بهمن ماه داشته است.

با این حال، نرخ فروش اسفند ماه این محصول معادل نرخ میانگین کل سال آن بوده است. نرخ فروش اتیلن و پلی اتیلن سنگین نیز به ترتیب ۷.۳ و ۰.۵ درصد افزایش را در این ماه تجربه کرده‌اند.

نرخ فروش محصول پلی اتیلن سبک شرکت نیز بدون تغییر نسبت به بهمن ماه معادل ۸۸ میلیون و ۸۲۰ هزار ریال بوده است.

به نظر می‌رسد با توجه به افت سنگین قیمت نفت و فرآورده‌های نفتی، در ماه‌های پیش رو شاهد کاهش سنگین نرخ فروش محصولات این شرکت نیز باشیم.

کد خبر: 93392
تاریخ: 1399/01/05 - 20:28
منبع: بورس نیوز

پتروشیمی جم  پروپیلن  پلی اتیلن سنگین  اتیلن 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 نوسانات فروش در آخرین هفته سال۹۸ بررسی شد:

کاهش فروش پلی‌پروپیلن مقابل افزایش فروش پلی‌اتیلن "مارون"

می متالز - در هفته گذشته شاهد عرضه ۱.۴۰۲ تن محصول پلی اتیلن سنگین در گرید‌های مختلف بودیم که با تقاضای ۱.۱۲۶ تنی مشتریان و حجم معاملات ۷۸۶ تنی مواجه شد که نسبت به هفته منتهی به ۲۴ اسفند ماه، رشد ۶۱۱ تنی را نشان می‌دهد.
 کاهش چشمگیر فروش پلی اتین سنگین به چشم آمد:

نگاهی به فروش پلی‌پروپیلن جم

میمتالز - ارزش معاملات انواع پلی پروپلین‌های تولیدی شرکت با توجه به کاهش چشمگیر ۲.۵۳۲ تنی حجم معاملات و کاهش نرخ فروش نسبت به هفته منتهی به ۲۱ اسفند ماه به ۳۲۸ میلیارد ریال رسید.
 سفری در آخرین هفته به پتروشیمی جاده شازند:

عقب‌نشینی خریداران پلی‌پروپیلن "شاراک"

می متالز - ارزش معاملات این محصول با توجه به کاهش چشمگیر ۷۲۰ تنی فروش به ۷۴ میلیارد و ۴۳۴ میلیون ریال رسید.
 پلی اتیلن سبک این پتروشیمی زیر ذره‌بین رفت:

تداوم کاهش نرخ فروش "شکبیر"

می متالز - در آخرین هفته معاملاتی بورس کالا در سال گذشته، شاهد عرضه ۵.۶۴۸ تن محصولات پلی اتیلن سبک بودیم که با ثبت تقاضای ۳.۰۱۶ تنی همراه بود و در نهایت منجر به معاملات ۲.۶۳۶ تنی شد.
 

رکورد تولید در «پروپیلن جم» شکست

می متالز - تولید تجمعی پلی‌پروپیلن جم در سال ۹۸ از مرز ۲۷۰ هزار تن گذشت و بر این اساس، رکورد تولید استراتژیک‌ترین محصول پلیمری ایران شکسته شد.
 

پتروشیمی‌ها مواد اولیه تولید ۲ میلیون لباس بیمارستانی را تأمین کردند

می متالز - ۶ شرکت پتروشیمی با هدف تولید ٢ میلیون دست لباس بیمارستانی یکبار مصرف ۲۰۰ هزار کیلوگرم گرانول پلی‌پروپیلن را به تولیدکنندگان این نوع لباس‌ها اختصاص دادند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما