خبر
بورس و سهام   پتروشیمی  
مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس:

سالی پر از عرضه‌های‌ اولیه، پیش‌ روی اهالی بازار

می متالز - در ماهی که سپری شد شاهد عرضه اولیه بسیاری از شرکت‌ها بودیم. این روند در سال جدید نیز ادامه خواهد داشت.

به گزارش می متالز، ۱۶ شرکت در صف عرضه اولیه قرار دارند.  این شرکت‌ها عبارتند از: پلیمر آریاساسول با نماد آریا، سرمایه گذاری تامین اجتماعی با نماد شستا، مجتمع صنایع لاستیک یزد با نماد پیزد، رایان هم افزا با نماد رافزا، شیر پاستوریزه پگاه گیلان با نماد غگیلا، لیزینگ پارسیان با نماد ولپارس، توسعه مسیر برق گیلان با نماد بگیلان، ایمن خودرو شرق با نماد خیمن، پتروشیمی بوعلی سینا با نماد بوعلی، تولید نیروی جنوب غرب صبا با نماد بصبا، ترانسفورماتور توزیع زنگان با نماد برانسفو، پتروشیمی ایلام با نماد شایلام، پتروشیمی مروارید با نماد شمروارید، پالایش نفت جی با نماد شجی، راه آهن حمل و نقل با نماد حرآهن و صنایع چوب خزر کاسپین با نماد چخزر.


جعفر ربیعی مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس استقبال بورس از شرکت‌های بزرگ و همچنین از عرضه سهام را در وضعیتی مطلوب عنوان کرد و افزود: عرضه "شگویا" و همچنین عرضه مجتمع پتروشیمی آریاساسول نشان دهنده عزمی است که مسئولین سازمان بورس و دو شرکت بورس و فرابورس برای این اتفاق از خود نشان دادند تا فرآیند عملیاتی شده و به مرحله اجرا برسد.


وی همچنین عرضه دو شرکت بسیار بزرگ، چون "تندگویان" و "آریاساسول " در بورس را پاسخی مثبت به انتظار سهامدارانی دانست که سهامی خوب را طلب می‌کردند.


رسول اشرف زاده، مدیرعامل پترول در خصوص عرضه پتروشیمی ارومیه و ایلام در بورس عنوان کرد: براساس قول به سهامداران در مجمع، برای دو شرکت پتروشیمی ارومیه و ایلام که در بورس عرضه نشدند برنامه ریزی‌هایی به نفع سهامداران صورت و در دستور کار قرار گرفته است. 


مقرر بود عرضه اولیه پتروشیمی آریا ساسول به عنوان آخرین شرکت فرابورسی تا پایان سال ۹۸ عملیاتی شود، اما مدیران فرابورس ایران تصمیم گرفتند برای حفظ سلامتی مردم و پرسنل فعال در بازار سرمایه این عرضه را به اوایل سال ۹۹ موکول کنند..

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 تحلیلگر بازارهای بین المللی سنگ آهن و فولاد خبر داد:

سقوط بیش از 10 دلاری سنگ آهن طی دو روز

می متالز - کیوان جعفری طهرانی تحلیلگر بازارهای بین المللی سنگ آهن و فولاد گفت: به دنبال سقوط قیمت نفت و سایر کامودیتی ها، قیمت سنگ آهن نیز سقوط کرد.
 

بازار برتر بورس امسال راه اندازی می‌شود؟

می متالز - راه اندازی بازار برتر بورس، یکی از وعده‌هایی بود که از اوایل تابستان سال ۱۳۹۸ توسط بورسی‌ها داده شد اما سال به پایان رسید و وعده مذکور اجرایی نشد و به گفته مسوولان قرار است اصلاحاتی در تعریف بازار برتر ایجاد شود.
 توضیح سازمان خصوصی سازی درباره سود سهام عدالت؛

سود پرداخت نشده به دلیل مسائل بانکی است

می متالز - درحالی که واریز سود سهام عدالت از سوم اسفند سال ۱۳۹۸ آغاز شده، برخی مشمولان هنوز سود خود را دریافت نکرده یا کمتر از میزانی که اعلام شده بود دریافت کرده‌اند. در این راستا معاون امور سهام و بنگاه‌های سازمان خصوصی‌سازی ضمن تشریح آخرین وضعیت واریز سود سهام عدالت، علت تاخیر در واریز برای برخی از مشمولان را اعلام و تاکید کرد که مشمولان حتما باید شماره شبای خود را به درستی اعلام کرده باشند.
 در آخرین روز کاری این هفته بازار سهام رقم خورد:

معاملات مشکوک سه پتروشیمی، چهار شرکت دارویی و بیمه ای + ۸ نماد

می متالز - حضور سه پتروشیمی، چهار شرکت دارویی و بیمه ای و ۸ نماد دیگر دیگر در آخرین روز کاری این هفته بازار سهام مشمول معاملات مشکوک شدند.
 از میان ۵۰ شرکت برتر بورسی مشخص شد:

۸ شرکت معدنی و صنایع معدنی، جزو برترین های بورس/ اختصاص رتبه های دوم و سوم به فولاد مبارکه و شرکت ملی صنایع مس

می متالز - ۸ شرکت معدنی و صنایع معدنی جزو برترین های بورسی در دوره زمستان ۹۸ معرفی شدند.
 

یک روز فوق العاده دیگر برای بورس های آسیایی/ محرک صعود بهای طلا در بازارهای جهانی چه بود؟

می متالز - بازارهای آسیا بعد از جهش 11.37 درصد شاخص داوجونز آمریکا که بهترین عملکرد از سال 1933 است، امروز چهارشنبه روز بسیار خوبی دارند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما