خبر
بورس و سهام   صنعت  

گزارش امروز معاملات بازار سهام با معرفی ۵ نماد، اقبال دو صنعت + دو تک سهم

می متالز - روند معاملات بازار سهام، ۵ نماد دارای بیشترین ارزش معاملات،پیش بینی اقبال دو صنعت بانکی و پالایشی و دو تک سهم طی روزهای آتی در دومین روز کاری سال توسط یک شرکت سبدگردان بررسی شد.

به گزارش می متالز، شرکت سبدگردان تصمیم نگر با بررسی روند امروز معاملات بازار سهام اعلام کرد: بازار سرمایه در دومین روز کاری سال، عیدی عقب‌افتاده را به سهامداران تقدیم کرد و شاخص با ۱۲ هزار و ۶۰۵ واحد مثبت یک روز خوب را سپری کرد و منفی روز گذشته هم جبران شد.

امروز از همان ابتدا جهت حرکت بازار مثبت بود و شاید یکی از دلایل آن جهش مثبت قابل ملاحظه روز گذشته در شاخص‌های سهام آمریکا و اروپا بود که حاکی از کاهش نگرانی‌های سرمایه‌گذاران از اثرات منفی کرونا ویروس است. ضمنا توقف روند نزولی نفت و مثبت شدن قیمت فلزات نیز بی‌تاثیر نبود.

حجم معاملات ۵.۵۶ هزار میلیارد تومان بود که نسبت به سه شنبه از افزایش قابل توجهی برخوردار است و نشان می‌دهد سرعت جریان نقدینگی به سمت بورس به تدریج افزایش خواهد یافت و به سطوح روزهای پایانی سال قبل باز خواهد گشت.

بیشترین ارزش معاملات مربوط به نمادهای "بکام، وبملت، غسالم، فرابورس و حکشتی" بود. ارزش معاملات صورت گرفته روی هر یک از این نمادها بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان بود که حاکی از نقدشوندگی بالا و توجه بازار به آنها است. امروز نیز مانند روز قبل کانون توجه بازار نمادهای بانکی بودند که یکپارچه صف خرید شده و حجم معاملات بالایی را تجربه کردند.

در این رابطه بخشنامه بانک مرکزی مبنی بر اعلام نرخ تسعیر دارایی ها و بدهی‌های ارزی بانک ها و‌ موسسات اعتباری نیز خبر خوبی بود که بر این اساس نرخ تسعیر در پایان سال ۹۸ برای دلار معادل ۹۰۰۰ تومان خواهد بود. اکثر بانک ها و بویژه بانک ملت سود بالایی از محل تسعیر ارز خواهند داشت. نمادهای بورس کالا، بورس اوراق بهادار و فرابورس هم مثبت شد و از صف فروش به صف خرید رسید و نوسان ۱۰ درصدی را در آنها شاهد بودیم.

اما در میان اخبار متعدد این روزها، اظهارات رئیس بانک مرکزی در صورت تحقق می‌تواند خیلی تاثیر‌گذار باشد که اعلام کرده با تلاش های وزارت خارجه و بانک مرکزی احتمال باز شدن بخشی از منابع مسدود شده وجود دارد و اتفاق می‌افتد.

چنانچه طی روزهای آتی اخبار مثبتی از حوزه سیاسی و روابط خارجی به بازار مخابره شود برخی از گروه‌های بازار از جمله بانک‌ها و برخی تک سهم‌ها از جمله "رمپنا" و گروه خدمات بندری و دریایی از جمله "حکشتی" بصورت ویژه مورد توجه قرار می‌گیرند.

امروز حجم بالای نقدینگی، نماد گروه پالایشی را هم از محدوده منفی به مثبت وارد کرد و با افزایش قیمت نفت طی روزهای آتی می‌توان به بازگشت قیمت سهام این گروه به سطوح قبل و حتی بالاتر امیدوار بود.

کد خبر: 93453
تاریخ: 1399/01/06 - 15:44
منبع: بورس پرس

بازار سهام  نقدینگی  وبملت  حکشتی  نقدینگی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بورس در هفته دوم نوروز چه می‌شود؟ / سیگنال‌های امید بخش برای سهامداران

می متالز - با وجود اعمال محدودیت‌هایی برای مقابله با شیوع کرونا، تا این لحظه خبری مبنی بر تعطیلی بازار سهام در هفته دوم نوروز منتشر نشده است. شاخص بورس در اولین هفته سال ۹۹ که تنها دو روز معاملاتی داشت، با رشدی ۸ هزار و ۳۶۷ واحدی بر پله ۵۲۱ هزار و ۲۶۷ واحدی تکیه زده بود. اما آیا این روند ادامه دارد؟
 کارشناس بازارسرمایه مطرح کرد:

تشویق دولت در هدایت نقدینگی به سوی بورس

می متالز - مدیرعامل کارگزاری آینده نگر خوارزمی گفت: رکود سایر بازار‌های رقیب موجب شد که نقدینگی به سمت بازار سرمایه هدایت شود و پس از آن تشویق دولت با انگیزه مهار تورم در سایر بازار‌ها هم بسیار تاثیرگذار بود.
 کارشناس بازارسرمایه مطرح کرد:

رشد قابل‌توجه نقدینگی و رشد شاخص

می متالز - مدیرعامل شرکت تامین سرمایه دماوند گفت:رشد قابل توجه نقدینگی در اقنصاد کشور موجب ورود نقدینگی به بورس و رشد شاخص کل بازار سرمایه شده است.
 

شرایط متفاوت بورس از سال‌های گذشته

می متالز - کارشناس بازار سرمایه گفت: به نظر می‌رسد که با اتفاقات جدید، ورود و خروج نقدینگی با شرایطی متفاوت ازسال‌های گذشته در بورس جریان خواهد داشت.
 نگرانی کارشناس بازارسرمایه از یک روند در بازار:

شکل‌گیری حباب‌های قیمتی نگران‌کننده است

می متالز - آنچه نگران کننده به نظر می‌رسد ورود حجم بالای نقدینگی به بورس و تجمیع این نقدینگی در سهام شرکت‌های کوچک و شکل گیری حباب‌های قیمتی قابل تامل است.
 

نتایج و اقدامات نه ماه سال قبل شرکتی با بازدهی ۲۲۵ درصدی سهام

می متالز - شرکت کشتیرانی که طی ۱۲ ماه سال گذشته با بازدهی ۲۲۵ درصدی سهام رسیده، مهمترین نتایج و اقدامات نه ماه سال قبل را اعلام کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما