خبر
بورس و سهام  
کارشناس بازار سرمایه عنوان کرد:

تغییر نگرش ممانعت از انجام معاملات

می متالز - مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری مدبران اقتصاد گفت: ورود نقدینگی سنگین به بازار، تغییر نرخ دلار و طلا و همچنین تغییر نگرش درخصوص ممانعت از انجام معاملات در بورس و بازار‌های موازی که رکود سنگین دارند.

به گزارش می متالز، جواد عشقی نژاد  مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری مدبران اقتصاد ،در خصوص رشد بازار سرمایه اظهار کرد: اگر بخواهیم درباره رشد این روز‌های بازار سرمایه صحبت کنیم باید بدانیم که چند مولفه در این رشد دخیل بوده است.

وی افزود: ورود نقدینگی سنگین به بازار، تغییر نرخ دلار و طلا و همچنین تغییر نگرش درخصوص ممانعت از انجام معاملات در بورس و بازار‌های موازی که رکود سنگین دارند.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: همچنین رشد سنگین نقدینگی در اقتصاد کشور، سرگردانی نقدینگی در بازار و نیز افزایش نرخ تورم از نرخ بدون ریسک سود سرمایه گذاری‌ها عوامل بسیار مهمی هستند. از بین همه بازارها، بازار سرمایه جایگاه ویژه‌ای دارد و به نظرم دلیل اصلی روند رو به رشد بازار و شاخص همین ورود نقدینگی است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بورس در هفته دوم نوروز چه می‌شود؟ / سیگنال‌های امید بخش برای سهامداران

می متالز - با وجود اعمال محدودیت‌هایی برای مقابله با شیوع کرونا، تا این لحظه خبری مبنی بر تعطیلی بازار سهام در هفته دوم نوروز منتشر نشده است. شاخص بورس در اولین هفته سال ۹۹ که تنها دو روز معاملاتی داشت، با رشدی ۸ هزار و ۳۶۷ واحدی بر پله ۵۲۱ هزار و ۲۶۷ واحدی تکیه زده بود. اما آیا این روند ادامه دارد؟
 رئیس‌جمهور صبح امروز در نخستین جلسه هیات دولت در سال ۹۹:

تاکید بر عرضه سهام‌های دولتی در بازار بورس

می متالز - رئیس جمهور گفت: اگر می‌خواهیم سال سال جهش تولید باشد تولید بدون سرمایه گذاری امکان‌پذیر نیست.
 کارشناس بازارسرمایه مطرح کرد:

تشویق دولت در هدایت نقدینگی به سوی بورس

می متالز - مدیرعامل کارگزاری آینده نگر خوارزمی گفت: رکود سایر بازار‌های رقیب موجب شد که نقدینگی به سمت بازار سرمایه هدایت شود و پس از آن تشویق دولت با انگیزه مهار تورم در سایر بازار‌ها هم بسیار تاثیرگذار بود.
 

شرایط متفاوت بورس از سال‌های گذشته

می متالز - کارشناس بازار سرمایه گفت: به نظر می‌رسد که با اتفاقات جدید، ورود و خروج نقدینگی با شرایطی متفاوت ازسال‌های گذشته در بورس جریان خواهد داشت.
 کارشناس بازارسرمایه تاکید کرد:

معاملات بورس معاف از مالیات

می متالز - به نظرم دلیل اصلی ورود حجم زیاد نقدینگی به بازار سهام از محل بازارهای مسکن و ... به دلیل عدم رشد سودآوری این بازارهاست.
 نگرانی کارشناس بازارسرمایه از یک روند در بازار:

شکل‌گیری حباب‌های قیمتی نگران‌کننده است

می متالز - آنچه نگران کننده به نظر می‌رسد ورود حجم بالای نقدینگی به بورس و تجمیع این نقدینگی در سهام شرکت‌های کوچک و شکل گیری حباب‌های قیمتی قابل تامل است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما