خبر
محیط زیست   بورس کالا  

اقدامات بورس کالا در جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا

می متالز - معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالای ایران اقدامات بورس کالای ایران در جهت تسهیل معاملات در همه ابعاد و همراهی با ذینفعان به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا را تشریح کرد.

به گزارش می متالز، رضا محتشمی پور گفت: بورس کالا در هفته های گذشته با درک شرایط حساس کشور، اقداماتی را در حوزه جایگزینی روش های الکترونیکی به جای انجام عملیات فیزیکی در زمینه فعالیت شرکت، کارگزاری ها، عرضه کنندگان، خریداران و همچنین همراهی با همه ذینفعان به دلیل برخی محدودیت های پیش آمده انجام داده است. 
رضا محتشمی پور عنوان کرد: جایگزینی حضور کارگزاران در روزهای سه شنبه هر هفته با معاملات الکترونیکی تا اطلاع ثانوی، امکان انجام کلیه معاملات صادراتی تالار کیش به شکل الکترونیکی از تهران، تجمیع و تمرکز عرضه محصولات در روزهای ۲۷ و ۲۸ اسفند ۹۸ و ۵ ،۶ و ۹ فروردین ۹۹ به روزهای ۱۰ و ۱۱ فروردین از جمله اقدامات بورس کالا در جهت تسهیل معاملات و به حداقل رساندن عملیات فیزیکی در بخش های مختلف بوده است.
وی ادامه داد: همچنین کارگزاران تا پیش از شیوع ویروس کرونا، گزارش های مالی ماهانه خود را به صورت فیزیکی (کاغذی) ارایه می کردند که هم اکنون به صورت سیستمی دریافت می شود. 
معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالای ایران افزود: از سوی دیگر با توجه به کاهش ساعت فعالیت بانک ها، در چندین مورد زمان ثبت سفارش مشتریان برای معاملات را تمدید کردیم تا مشکلی برای تامین نیاز مصرف کنندگان و خرید آن ها ایجاد نشود.
محتشمی پور به اقدامات بخش پذیرش و بازاریابی بورس کالا اشاره کرد و گفت: هم اکنون کلیه اقدامات مربوط به اخذ کد مشتریان و پذیرش کالاها بدون دریافت مدارک فیزیکی و به صورت الکترونیکی انجام می شود تا نیازی به مراجعه حضوری مشتریان نباشد.
به گفته وی در واحد تسویه و پایاپای نیز به دلیل وجود بار مالی در برخی مدارک، نیاز به دریافت اصل مدرک وجود داشت که با تعامل و هماهنگی های انجام شده امکان دریافت الکترونیکی مدارک البته با برخی ملاحظات فراهم شده است.
معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالای ایران در پایان اقدام دیگر بورس در جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا را کاهش بازه زمانی معاملات آتی، اختیار معامله، گواهی سپرده کالایی و صندوق های کالایی به ساعت ۱۵ عنوان کرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

همایش سواحل و بنادر دو سال به تعویق افتاد

می متالز - هیات وزیران نظر به مشکلات جهانی پیش آمده ناشی از ویروس کرونا با تعویق دوساله زمان برگزاری گردهمایی بین‌المللی سواحل، بنادر و سازه‌های دریایی از سال ۱۳۹۹ به سال ۱۴۰۱ موافقت کرد.
 

نرخ بلیت هواپیما در ایام تعطیلات گران نشد

می متالز - سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: نرخ بلیت هواپیما با توجه به تعطیلات عید فطر گران نشد و قیمت‌ها برابر با نرخنامه بود.
 رییس کل بیمه مرکزی:

آموزش مجازی در صنعت بیمه تقویت خواهد شد

می متالز - سلیمانی رییس کل بیمه مرکزی گفت: تمرکز بر مسائل محوری صنعت بیمه یک دیدگاه راهبردی است که می تواند در همگانی سازی و افزایش ضریب نفوذ بیمه نقش اصلی را ایفا کند.
 مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان خبر داد:

کوره بلند شماره یک ذوب آهن آماده راه‌اندازی

می متالز - شورای معاونین شرکت چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه از روند بازسازی کوره بلند شماره یک بازدید کردند.
 

جلسه کمیته پیشگیری از شیوع ویروس کرونا فولاد خوزستان برگزار شد

می متالز - جلسه کمیته پیشگیری از شیوع ویروس کرونا فولاد خوزستان برگزار شد.
 مسابقه عکس سبک زندگی کرونایی تمدید شد

جشنواره عکس سبک زندگی کرونایی ویژه کارکنان بدلیل استقبال همکاران تا 15 خرداد ماه تمدید شد.

می‌متالز - به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران ،به دنبال گسترش و شیوع ویروس کرونا و تحت تاثیر قرار گرفتن زندگی مردم و بعضا ایجاد سبک های رفتاری جدید، بخصوص در بین کارمندان بانک به عنوان یکی از گروه های در معرض خطر، بانک ملی ایران جشنواره عکس سبک زندگی کرونایی را ویژه همکاران خود طراحی نموده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما