خبر
آهن و فولاد   ماشین آلات و تجهیزات متالورژی   بورس و سهام  

«ذوب» کدام قطعه را بومی سازی کرد

می متالز - دریچه کشویی پاتیل های فولاد در ذوب آهن اصفهان بومی سازی شد.

به گزارش می متالز، معاون تجهیزات مکانیک بخش فولادسازی ذوب آهن گفت: این دریچه کشویی مکانیزمی با وزن تقریبی 480 کیلوگرم و با ابعاد 31×70×92 سانتیمتر است که در کف پاتیل های فولادی با ظرفیت 130 تن مذاب مونتاژ می شود.

اصغر امینی با اشاره به اینکه قطعه مذکور دارای فن آوری ساخت پیچیده صنعت فولاد است گفت: سازنده دریچه کشویی CS60 کشور اتریش است که پس از تحریم های ظالمانه علیه کشورمان امکان تهیه و خرید آن نه تنها برای ذوب آهن اصفهان بلکه برای کل صنعت فولاد کشور غیر ممکن شد به طوری که قیمت آن حداقل 10 برابر قبل از دوران تحریم افزایش یافت.

وی با اشاره به اهمیت و حساسیت این دریچه های کشویی گفت: چنانچه فولاد مذاب از آن نفوذ کند باعث حوادث ناگوار انسانی و از بین رفتن تجهیزات بسیار گران قیمت ایستگاه های ریخته گری، LF یا زیر کنورتور می شود.

معاون تجهیزات مکانیک بخش فولادسازی ذوب آهن با بیان اینکه در صورت تامین نشدن این دریچه، تولید به صفر می رسید و با از رده خارج شدن هر دریچه 10  درصد از تولید کاسته می شد افزود: با تلاش صنعتگران، صفحات کشویی نسوز پاتیل فولاد در شرکت های داخل کشور (پالاز صنعت) بومی سازی شد و ذوب آهن اصفهان با اعتماد به شرکت های داخلی، موجب بومی سازی این قطعه مهم شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ذوب آهن از سودآوری تا دغدغه تامین زنجیره تولید

می متالز - سودآوری ذوب آهن و خروج این شرکت از زیان انباشته اگرچه اتفاقی خوش یمن برای صنعت کشور بعد از سال‌ها بحران مالی است، اما بسیاری از کارشناسان بر این عقیده اند که حفظ سودآوری این شرکت در گرو تامین زنجیره تولید و مواد اولیه آن و صادرات است.
 ​امروز در فرابورس رقم خورد؛

تغییر مالکیت ۳.۸ میلیارد اوراق بهادار مالی

می متالز - شاخص کل در فرابورس ایران، امروز با رشد ۹۵ واحدی، عدد ۱۸ هزار و ۴۶۵ واحد را به نمایش گذاشت.
 

ذوب آهن اصفهان در مسیر افزایش و صادرات تولید

می متالز - منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با اشاره به آغاز پیش گرم کوره بلند شماره یک این شرکت گفت: این مجتمع عظیم صنعتی در تلاش است تا ۲۳ دی ماه که سالروز تاسیس ذوب آهن اصفهان و طلیعه صنعت فولاد کشور است، کوره بلند شماره یک این شرکت با حضور مسوولین کشور راه اندازی شود.
 ​امروز در فرابورس رقم خورد؛

تغییر مالکیت ۴.۱ میلیارد اوراق بهادار مالی

می متالز - شاخص کل در فرابورس ایران، امروز با رشد ۱۰۷ واحدی، عدد ۱۸ هزار و ۳۶۹ واحد را به نمایش گذاشت.
 

ذوب آهن از سودآوری تا دغدغه تامین زنجیره تولید

می متالز - سودآوری ذوب آهن و خروج این شرکت از زیان انباشته اگرچه اتفاقی خوش یمن برای صنعت کشور بعد از سال ها بحران مالی است، اما بسیاری از کارشناسان بر این عقیده اند که حفظ سودآوری این شرکت در گرو تامین زنجیره تولید و مواد اولیه آن و صادرات است.
 

رشد 67درصدی "ذوب"در فروش 8ماهه 99/ تیرآهن و شمش کالایی محصولات پرفروش ذوب آهن شدند

می متالز - شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان با نماد ذوب گزارش فعالیت یک ماهه منتهی به 30 آبان 99 خود را منتشر کرد که بر اساس آن میزان رشد فروش این شرکت در مدت 8ماهه امسال نسبت به مدت مشابه در سال 98 به مقدار 67درصد رشد داشته و شمش کالایی محصول پرفروش صادراتی و تیرآهن محصول پرفروش بازار داخلی ذوب آهن بوده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما