خبر
آهن و فولاد   بورس کالا  

از عرضه ورق فولادی در بورس کالا چه خبر؟

می متالز - امروز نخستین عرضه ورق فولادی در سال 99 در بورس کالا صورت می‌گیرد.

به گزارش می متالز،  در حالی که تا صبح امروز ۱۸ فروردین، بورس کالا اطلاعیه عرضه ورق فولادی را منتشر نکرده بود، هم‌اکنون اطلاعیه عرضه ورق گرم C، ورق گرم B، ورق سرد B و ورق گالوانیزه G تولیدشده توسط شرکت فولاد مبارکه اصفهان در وب‌سایت بورس کالا منتشر شده و امروز عرضه انواع ورق فولادی صورت می‌گیرد.

طبق برنامه کلی منتشرشده برای عرضه محصولات در بورس کالا از تاریخ ۱۷ فروردین تا ۲۷ فروردین، روزهای دوشنبه نوبت عرضه انواع ورق فولادی و محصولات شیمیایی است.

 

 مشخصات اولین عرضه انواع ورق فولادی در سال ۹۹

  1. ۱۷۴۸۱ تن ورق گرم B با قیمت پایه ۵۵۴۷ تومان به ازای هر کیلو عرضه شده است.
  2. ۲۲۳۰ تن ورق گرم C با قیمت پایه ۵۵۶۰ تومان به ازای هر کیلو عرضه شده است.
  3. ۷۳۷۳۹ تن ورق سرد B با قیمت پایه ۸۴۴۴ تومان به ازای هر کیلو عرضه شده است.
  4. ۴۵۶۵ تن ورق گالوانیزه G با قیمت پایه ۹۰۳۱ تومان به ازای هر کیلو عرضه شده است.

باید دید برای انواع ورق عرضه شده چه میزان تقاضا وجود دارد و معاملات در چه قیمت میانگینی صورت می‌گیرد.

روز گذشته نخستین عرضه شمش فولادی در بورس کالا در سال ۹۹ انجام شد که طی آن ۱۰ هزار تن شمش بلوم چادرملو با قیمت میانگین ۴۴۵۴ تومان به ازای هر کیلو معامله شد.

کد خبر: 95164
تاریخ: 1399/01/18 - 10:26
منبع: چیلان

ورق فولادی  بورس کالا 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مصوبات مختصر و مفید برای یک جلسه پرحاشیه

کارگروه تنظیم بازار، مسوولیت حذف قیمت های نامتعارف را به بورس کالا واگذار کرد/ دستورالعمل تنظیم بازار فولاد بازنگری می شود

می متالز - کارگروه تنظیم بازار در جلسه اخیر خود که گمانه زنی های زیادی در خصوص مصوبات آن انجام شده بود، با تصویب چند مورد اساسی، خبر از بازنگری در دستورالعمل تنظیم بازار فولاد داد. همچنین در این جلسه مسوولیت حذف قیمت های نامتعارف به بورس کالا واگذار شده تا بر اساس ساز و کارهای دراختیار نسبت به کنترل سقف قیمت ها اقدام کند. بنابراین به نظر می رسد دیگر خبری از ابطال مکرر معاملات نخواهد بود.
 

پلیمری ها پیشتاز معاملات امروز بورس کالای ایران

می متالز - تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران، روز سه شنبه ۶ خرداد ماه، میزبان دادوستد ۳۶ هزار و ۲۴۷ تن مواد پلیمری بود.
 فروش ۲ ماه نخست به بیش از ۷۷ هزار میلیارد ریال رسید؛

افزایش نرخ در کوره‌های "فولاد"

می متالز - جمع فروش دو ماهه اول این شرکت به بیش از ۷۷ هزار و ۵۱۶ میلیارد ریال رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد.
 در بورس کالای ایران صورت می گیرد؛

تالار محصولات صنعتی و معدنی میزبان عرضه فولاد، مس و آلومینیوم

می متالز - تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران، روز سه شنبه ۶ خرداد ماه، میزبان عرضه ۳۲ هزار و ۷۳۶ تن سبد میلگرد، ۱۳ هزار و ۲۰۰ تن سبد تیرآهن، ۴ هزار تن مس کاتد و ۲ هزار تن آلومینیوم است.
 

بهبود نسبی بخش های مصرف کننده فولاد چین در ماه مارس

می متالز - در ماه مارس بخش های مصرف کننده فولاد در چین نشانه هایی از بهبود داشتند ولی تا زمانی که پاندمی ویروس کرونا به طور گسترده برطرف نشود نباید انتظار بهبود کامل بازارها را داشت.
 معاون خرید شرکت ذوب آهن اصفهان از جلسه مهم و پر چالش قیمت گذاری گفت:

ذوب آهن با هر گونه افزایش قیمت سنگ آهن مخالف است/ اگرچه توافق عملیاتی حاصل نشده اما قدم مثبتی در جهت شفاف سازی منافع همه حلقه های زنجیره برداشته شد

می متالز - محمدجعفر صالحی، معاون خرید شرکت ذوب آهن اصفهان در خصوص جلسه تعیین نسبت‌های قیمتی زنجیره فولاد اظهار کرد: این نشست بنا به دعوت معاونت امور معدنی وزارت صمت با عنوان قیمت گذاری سنگ آهن و محصولات معدنی با حضور تولیدکنندگان مواد آهن دار شامل سنگ آهن، کنسانتره و گندله و همچنین تولیدکنندگان فولاد تشکیل شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما