خبر
اقتصاد  
قائم‌مقام دبیرکل‌خانه صنعت و معدن مطرح کرد:

"کرونا" و گنگی در بازار کامودیتی‌ها

می متالز - اینکه تا چه زمان بیماری کرونا ادامه می‌یابد بازار را دچار گنگی کرده است. از سویی دیگر بعضی شرکت‌ها با توجه به شرایط اقتصادی ممکن است حذف شده و واکنش سهامداران برای واگذاری سهام خود و ورود به دیگر شرکت‌های سود ده به چشم می‌خورد.

به گزارش می متالز، آرمان خالقی قائم مقام دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: در شرایط حاضر، بررسی سرمایه گذاران و فعالان بورسی نسبت به آینده شرکت‌ها و سهام معاملاتی آن‌ها پیوسته رصد شده و واکنش فعالان بازار سرمایه نیز وابسته به اتفاقات پیش آمده در بازار‌های جهانی است.


وی ادامه داد: بدیهی است صنایع برخی کشور‌ها در مرحله خروج از چرخه تولید قرار گرفته و از سویی دیگر بازار‌های مصرف کننده کالا و مبحث فروش شرکت‌ها نیز تحت بررسی است.


حذف شرکت‌ها از چرخه تولید

خالقی به ابهام موجود در بازار اشاره و اظهار داشت: اینکه چه زمان بیماری کرونا ادامه می‌یابد بازار را دچار گنگی کرده است. از سویی دیگر بعضی شرکت‌ها با توجه به شرایط اقتصادی ممکن است حذف شده و واکنش سهامداران برای واگذاری سهام خود و ورود به دیگر شرکت‌های سود ده به چشم می‌خورد. 


وی افزود: ورود یا خروج سریع سهامداران متاثر از وضعیت حاکم نشان از سردرگمی بوده و واکنش‌های احساسی بر بازار تاثیر گذار خواهد بود. 


استقبال از اقتصاد کشور نجات یافته

قائم مقام دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران خاطر نشان کرد: به نظر می‌رسد اگر در روز‌های آتی کرونا قابلیت کنترل پیدا کند، هر اقتصادی که بتواند سریعتر از این گرفتاری رها شده و فعالیت خود را از سربگیرد، مورد استقبال قرار گرفته و تمایل به صنایع و محصولات آن کشور نیز بیشتر شده و رشد را به همراه خواهد داشت. 


خالقی در پایان اظهار داشت: اخبار و شایعات مبهم بازار نشان می‌دهد که فعلا زمان انتظار است و نمی‌توان حتی یک الگوی پیش بینی استاندارد تهیه کرد و باید دید آیا اقتصاد چین مجددا با قدرت برمی گردد یا موج گرفتاری‌ها ادامه دار خواهد بود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

واریز وام کرونا به کسب و کارها از دهه سوم خرداد

می‌متالز - مدیرکل سیاست گذاری وتوسعه اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: واریز تسهیلات کرونا به کسب و کارهای آسیب‌دیده از کرونا از دهه سوم خرداد ماه (٢٢و٢٣ خرداد) شروع می‌شود و بازپرداخت آن نیز سه ماه بعد است.
 به یاد 286 شهید گلگون کفن شرکت ذوب آهن اصفهان صورت گرفت؛

اهداء کمک های ذوب آهن اصفهان به مبتلایان فقر ناشی از بیماری کرونا

می متالز - کمک های مومنانه ذوب آهن اصفهان جهت افرادی که به دلیل شیوع بیماری کرونا دچار مشکلات اقتصادی شده اند، در قالب 286 بسته معیشتی به یاد 286 شهید گلگون کفن این مجتمع عظیم صنعتی تقدیم خانواده این افراد شد.
 

کاهش 13 درصدی تولید فولاد در جهان

می متالز - تولید فولاد از سوی 64 کشور تولید کننده این فلز در ماه آوریل سال جاری 13 درصد کاهش داشته است.
 دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت نسوز مطرح کرد؛

گلایه فعالان نسوز از عملکرد دست‌اندرکاران

می متالز - دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت نسوز گفت: خودتحریم‌هایی که دولت با بخشنامه‌ها و اقدام‌های خود انجام می‌دهد، برای تولیدکنندگان مانع‌تراشی می‌کند. بیشتر تصمیم‌گیری‌های دولت جهت‌گیری سیاسی دارد و این موضوع کار را برای تولیدکنندگان مشکل کرده است.
 پیش‌گشایش؛

جمع‌آوری صف‌های فروش و زنبیل "سهام‌عدالت"

می متالز - امروز نیز جو نزولی در بازار غالب خواهد بود، اما به تدریج و در ساعات میانی و پایانی بازار شاهد جمع آوری صف‌های فروش اکثر شرکت‌ها خواهیم بود.
 

افزایش پیش‌بینی مازاد عرضه آلومینیوم به ۴ میلیون تن

می متالز - پیش از این، Fastmarkets در گزارش‌های پیشین خود اخطار داده بود که خط روند بلندمدت نمودارهای تکنیکالی آلومینیوم که از سال ۱۹۹۹ به مدت ۲۰ سال ادامه داشت، اکنون با بحران کروناویروس آسیب‌پذیر شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما