تاریخ: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۳:۵۵
کد خبر: ۲۰۰۰۳۵
فرماندار اهر تاکید کرد
می متالز - فرماندار اهر بر ضرورت اجرای عملیات فاز دوم توسعه مس انجرد این شهرستان تاکید کرد.

به گزارش می‌متالز، رسول خدابخش در بازدید از سد باطله، تجهیزات و قسمت‌های مختلف مجتمع مس انجرد اهر، اجرای عملیات فاز دوم و توسعه این مجتمع را یکی از مطالبات جدی مردم و مسوولان شهرستان عنوان کرد و افزود: امید است با عملیاتی شدن این طرح، شاهد اشتغال جمع قابل توجهی از جوانان منطقه در این مجتمع بزرگ معدنی باشیم.

وی همچنین بر رعایت مسائل زیست محیطی از سوی واحد‌های تولیدی صنعتی و همچنین سلامت روان در این مراکز تاکید کرد و گفت: در این راستا در صورت هرگونه مشاهده تخلف یا عدم توجه به این مسائل زیست محیطی و ... طبق قانون با متخلف برخورد خواهد شد.

وی در ادامه ضمن قدردانی از همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی در حمایت از طرح‌های اشتغال‌زا و رسیدگی خارج از نوبت به مسائل و مشکلات واحد‌های تولیدی صنعتی، افزود: مراکز کارآفرین و سرمایه گذاری که بخواهند در جهت ایجاد اشتغال و سرمایه در این شهرستان فعالیت کنند، حمایت خواهیم کرد.

هیچ رانشی در دیواره یا اطراف سد باطله انجر مشاهده نشده است

وی در ادامه با اشاره به خبری مبنی بر رانش در سد باطله انجرد در فضای مجازی و نگرانی روستائیان و همشهریان در خصوص عواقب این موضوع در محیط زیست، گفت: با توجه به بازدیدی که امروز به همراه اعضای شورای تامین و ادارات تخصصی و نظارتی درمحل این مجتمع داشتیم، خوشبختانه هیچ رانشی در دیواره یا اطراف سد باطله انجر مشاهده نشده و جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

فرماندار اهر افزود: به منظور اطمینان خاطر به شهروندان و بررسی کارشناسانه از احتمال نشتی از حوضچه‌ها و یا سایر قسمت‌های این مجموعه، مقرر شد هیات کارشناسی مجرب و با سابقه از ادارات محیط زیست، جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، سازمان آب و سایر دستگاه‌های مرتبط تشکیل شده و برای بررسی جزئیات بیشتر فعالیت کنند.

حجت الاسلام محمدعلی نظری، رئیس دادگستری اهر نیز در این دیدار بر لزوم رعایت حقوق عامه و صیانت از حق و حقوق همشهریان در حوزه زیست محیطی تاکید کرد.

منبع: ایسنا