تاریخ: ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۰:۳۷
کد خبر: ۲۰۳۹۵۴
رئیس اتاق ارومیه در بازدید از پایانه مرزی رازی خوی
‌می‌متالز - جلسه بررسی مشکلات و مسائل پایانه مرزی رازی خوی با حضور حسن انتظار، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ارومیه برگزار شد.

به گزارش می‌متالز، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ارومیه با اشاره وجود پنج پایانه گمرکی در آذربایجان غربی و همسایگی با سه کشور گفت: امروز با تغییر نگرش‌های توسعه‌ای شاهد آن هستیم به مقوله صادرات اهمیت بیشتری داده شده که انجام فعالیت‌های زیرساختی در پایانه‌های مرزی خود نشان از عزم راسخ دولتمردان و تغییر رویه‌های موجود می‌تواند امیدوار بود با مشارکت بخش خصوصی و همراهی دولت شاهد توسعه آذربایجان غربی و تبدیل استان از یک منطقه کم برخوردار به منطقه برخوردار باشیم.

حسن انتظار با اشاره به همدلی و همراهی مسوولین بخش‌های مختلف به‌ویژه استاندار آذربایجان غربی با تشکل‌های اقتصادی بخش خصوصی گفت: تنها راه برون‌رفت از مشکلات اقتصادی برگزاری جلسات تخصصی در راستای احقاق شعار سال انتخاب شده توسط مقام معظم رهبری در راستای حمایت از تولید و رفع موانع بوده که باید به‌صورت برنامه‌ریزی شده از ظرفیت شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان غربی صورت پذیرد.

رئیس اتاق ارومیه با اشاره به سرمایه‌گذاری عظیم دولت در پایانه‌های مرزی آذربایجان غربی افزود: فعالیت‌های انجام شده در دوران سخت تحریم و کرونا در پایانه مرزی رازی خوی نشان از همت و تلاش مسوولین با استفاده از نیروی جوانی و تعهد اخلاقی بوده و این امر برای کمک به توسعه صادرات و تجارت با کشور ترکیه به‌عنوان دروازه اروپا بسیار ارزشمند است.

او افزود: بخش خصوصی در دوران سخت تحریم‌ها یاور دولت در دور زدن تحریم‌های ظالمانه بوده و انتظار دارد دولت نیز تسهیلات لازم در دوران گشایش‌های اقتصادی آتی در اختیار صادرکنندگان و فعالین اقتصادی قرار دهد و قوانین مخل و بخشنامه‌های خلق‌الساعه را از روند تجارت حذف کند.

انتظار با اشاره به روابط خوب اتاق ارومیه و اتاق بازرگانی وان ترکیه گفت: تمامی مشکلات مربوط به تجارت‌های مرزی توسط این دو اتاق احصا شده و در جلسه آتی شورای مرزی دو کشور ایران و ترکیه در قالب یک بولتن ارائه خواهد شد.

در این جلسه فروغ فاریابی معاون اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان گزارشی از روند ساخت پروژه توسعه و بهسازی سالن مسافری و پایانه تجاری رازی خوی ارائه کرد و در ادامه از سالن در حال احداث مسافری و تجاری و سالن موقت مسافری پایانه مرز رازی خوی بازدید شد.

منبع: پایگاه خبری اتاق ایران