تاریخ: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۷:۰۸
کد خبر: ۲۰۸۱۵۴
از سوی معاون اول رئیس جمهور؛
‌می‌متالز - افزایش تسهیلات نوسازی بافت فرسوده به ۱۲۰ میلیون تومان در کلانشهر‌ها و وام ودیعه اسکان موقت برای متقاضیان نوسازی واحد‌های فرسوده به ۴۰ میلیون تومان به وزارت راه ابلاغ شد.

به گزارش می‌متالز، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور مصوبه هیات دولت در خصوص افزایش تسهیلات نوسازی بافت فرسوده در کلانشهر‌ها و سایر شهر‌ها و همچنین تسهیلات ودیعه اسکان موقت برای متقاضیان نوسازی این واحد‌ها را به وزرای راه و شهرسازی، کشور، نیرو، نفت و اقتصاد، رؤسای سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی و معاونان اقتصادی و حقوقی رئیس جمهور ابلاغ شد.

بر اساس این مصوبه، تسهیلات نوسازی بافت فرسوده در کلانشهر‌ها (مشارکت مدنی دوره ساخت) به ازای هر واحد ۱۲۰ میلیون تومان و تسهیلات ودیعه اسکان موقت ۴۰ میلیون تومان تعیین شده است.

همچنین تسهیلات نوسازی بافت فرسوده در سایر شهر‌ها به ازای هر واحد ۸۰ میلیون تومان و تسهیلات ودیعه اسکان موقت ۳۰ میلیون تومان تعیین شده است.

در این مصوبه، بانک‌ها از مکلف بودن به پرداخت این رقم معاف شده و رقم مذکور، به عنوان سقف تسهیلات نوسازی بافت فرسوده در نظر گرفته شده است.

نرخ سود (کارمزد) وام نوسازی بافت فرسوده در مناطق کم برخوردار مرزی ۴ درصد تعیین شد.

هیات دولت نرخ سود تسهیلات نوسازی بافت فرسوده در سایر مناطق را معادل نصف (۵۰ درصد) نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار تعیین کرده است؛ بنابراین با احتساب نرخ سود ۱۸ درصدی از سوی شورای پول و اعتبار، نرخ سود تسهیلات نوسازی بافت فرسوده ۹ درصد خواهد بود.

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)