تاریخ: ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۳۶
کد خبر: ۲۰۸۶۶۲
‌می‌متالز - با امید به بهبود اقتصاد جهانی، قیمت مس به ۱۰ هزار دلار در هر تُن رسید.

به گزارش می‌متالز، امروز چهارشنبه با امید بهبود اقتصادی بیشتر در اقتصاد جهانی قیمت مس از سطح ۱۰،۰۰۰ دلار در هر تن فراتر رفت، اما به دلیل تعطیلات بازار چین، حجم معاملات بسیار کم بود. مس طی سه ماه در بورس فلزات لندن با ۰.۷ درصد افزایش به ۱۰۴۰۴ دلار رسید، که بالاترین سطح از فوریه ۲۰۱۱ است. آلومینیوم با ۰.۴ درصد افزایش به ۲۴۳۸ دلار در هر تن، نیکل با ۱.۱ درصد افزایش به ۱۷۸۵۵ دلار در هر تن و قلع با ۱.۶ درصد افزایش به ۲۹۴۶۵ دلار در هر تن رسید.

اقتصاد ایالات متحده از اوایل دهه ۱۹۸۰ در حال رشد بسیار سریع است، در حالی که فعالیت تولیدی انگلیس طی ماه گذشته با سریع‌ترین سرعت طی ۲۷ سال گذشته رشد کرد. بورس اوراق بهادار شانگ‌های پس از بسته بودن تعطیلات ۳ تا ۵ می، روز پنجشنبه بازگشایی می‌شود. ذخایر مس LME MCUSTX-TOTAL به ۱۳۷،۴۰۰ تن کاهش یافت که کمترین میزان از ۲۶ مارس است. تولید مس در اکثر معادن شیلی در ماه مارس نوسان داشت.

روز سه شنبه جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده گفت که هیچ مشکلی در مورد تورم وجود ندارد و اظهار نظر‌های قبلی مبنی بر اینکه ممکن است به دلیل افزایش برنامه‌های هزینه بر رئیس جمهور جو بایدن، افزایش نرخ مورد نیاز باشد را کم اهمیت شمرد.

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)