تاریخ: ۰۹ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۲۶
کد خبر: ۲۱۲۸۲۵
‌می‌متالز - امروز سهامداران شرکت‌های سیمان خوزستان، گلوکوزان و سپنتا در بورس و معامله‌گران شرکت‌های صنایع ماشین‌های اداری، ذوب آهن اصفهان و پلیمر آریا ساسول بیشترین در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

به گزارش می‌متالز، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بورس با رشد ۱۷ هزار و ۳۷۷ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۱۵۶ هزار و ۹۱۳ واحد به کار خود پایان داد و بیش از ۷ میلیارد و ۵۰۳ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۵ هزار و ۸۶۳ میلیارد تومان در بیش از ۷۰۰ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های سیمان خوزستان، گلوکوزان و سپنتا بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های کیمیدارو، داروسازی جابرابن حیان و ایران ارقام بیشترین افت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازار‌های فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و ۹۷۶ میلیون ورقه به‌ارزش ۲ هزار و ۸۸۳ میلیارد تومان در ۳۱۷ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۰۹ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۷ هزار و ۸۴۱ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های صنایع ماشین‌های اداری، ذوب آهن اصفهان و پلیمر آریا ساسول بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، ریل پرداز سیر و شیر پاستوریزه پگاه گلستان بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط
پرطرفدارترین عناوین