تاریخ: ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۰۰:۲۵
کد خبر: ۲۱۲۹۳۱
توسط سیمان تهران انجام شد
‌می‌متالز - با حضور یحیی آل‌اسحاق، عضو هیات‌مدیره بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی ایران تولید سیمان حفاری چاه نفت در شرکت سیمان تهران بعد از توقف چند ساله از سرگیری شد. سید عباس حسینی، مدیرعامل شرکت سیمان تهران با بیان این خبر گفت: سیمان حفاری تولیدشده در این شرکت به واسطه نوع روش تولید، کیفیت منحصر به فردی دارد.

امکان تولید رده‌های مختلف سیمان حفاری

به گزارش می‌متالز، این مدیرعامل سیمانی با اشاره به امکان تولید رده‌های مختلف سیمان حفاری چاه نفت (A, B, D, E, G) در این شرکت افزود: این شرکت و در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) و پاسخ به تقاضای بازار داخلی و قطع واردات و با نگاه به توسعه صادرات، بعد از یک توقف چندساله بار دیگر موفق به بازتولید سیمان حفاری چاه نفت شد.

سیمان کلاس E

وی افزود: سیمان کلاس E از مجموعه سیمان حفاری که مختص اکتشافات نفتی در عمق و فشار بالاست در حال حاضر به عنوان یک محصول انحصاری در خاورمیانه، تنها در شرکت سیمان تهران تولید می‌شود و سیمان تهران، تنها شرکت در ایران است که اکنون موفق شده است با توان فنی کارکنانش، سیمان کلاس E را برای چاه‌های نفتی تا عمق ۱۴هزار فوت (۴۲۶۷ متر)، مجددا تولید کند.

همراهی با صنعت نفت

حسینی در ادامه بیان کرد: گذر از مشکلات موجود، نیازمند همراهی و همگامی تمام عوامل تاثیرگذار بر تولید است. صنعت نفت ایران، یک صنعت استراتژیک است و حمایت و همراهی با این صنعت در مسیر حفظ و ارتقای تولید نفت، یک حرکت ملی است.

سوددهی و ارتقای کیفیت

مدیرعامل سیمان تهران در ارتباط با سوددهی این شرکت به تلاش ارزشمند پرسنل در تولید مجدد این محصول اشاره کرد و گفت: در سال‌جاری نیز همچون سال گذشته شاهد موفقیت‌های قابل توجهی در تولید و ارتقای کیفیت محصولات در این شرکت باشیم.

در حال حاضر، تمام محصولات حفاری این شرکت بر اساس استاندارد API (موسسه تحقیقات نفت آمریکا) تولید می‌شوند و به‌دلیل کیفیت بالا در بسیاری از پروژه‌های صنعت نفت ایران مورد استفاده قرار گرفته و علاوه بر آن از خریداران بین‌المللی قابل توجهی نیز برخوردار است.

منبع: دنیای اقتصاد