تاریخ: ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۲۳
کد خبر: ۲۱۳۱۰۷
‌می‌متالز - شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد ۸هزار واحدی مواجه شد.

به گزارش می‌متالز، در جریان دادوستد‌های امروز بازار سرمایه بیش از ۵ میلیارد و ۸۵۱ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۴ هزار و ۸۳۳ میلیارد تومان در بیش از ۵۷۸ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۸ هزار و ۱۹۰ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۱۴۸ هزار و ۶۶۶ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نماد‌های معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت اصفهان و صنایع پتروشیمی خلیج فارس شد و در مقابل شرکت‌های معدنی و صنعتی گل گهر، موتورسازان تراکتورسازی ایران و گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازار‌های فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و ۴۹۴ میلیون ورقه به‌ارزش ۲ هزار و ۱۸۱ میلیارد تومان در ۲۱۵ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۵ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۷ هزار و ۶۹۳ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نماد‌های معاملاتی پلیمر آریا ساسول، مدیریت انرژی امید تابان هور و ذوب آهن اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های ویتانا، تجارت الکترونیک پارسیان کیش و پتروشیمی مارون بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم