تاریخ: ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۱۶
کد خبر: ۲۱۴۳۶۲
‌می‌متالز - فولادسازان جهان در سال ۲۰۲۰ میلادی حدود ۹ درصد از انتشار گاز‌های گلخانه‌ای را به خود اختصاص دادند.

به گزارش می‌متالز، به نقل از وب سایت c&en فولادسازان جهان در سال گذشته میلادی با تولید یک میلیارد و ۸۶۰ میلیون تن فولاد، بین ۷ تا ۹ درصد از انتشار گاز‌های گلخانه‌ای را به خود اختصاص دادند. این در حالی است که تولید دی اکسید کربن صنعت فولاد در سال گذشته بیش از ۳ میلیارد مترمکعب اعلام شد که صنعت فولاد را به آلاینده‌ترین صنعت جهان تبدیل کرده است.

بنابر پیش بینی انجمن جهانی فولاد، تقاضای جهانی این محصول تا سال ۲۰۵۰ میلادی به ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تن در سال افزایش خواهد یافت. برای کمک به وضعیت گرمای جهان فولادسازان باید میزان انتشارگاز دی اکسیدکربن ناشی از تولید فولاد را به طور قابل ملاحظه‌ای تا سال ۲۰۵۰ میلادی کاهش دهند.

سیاست‌های اقلیمی درسرتاسر جهان که انتشار گاز دی اکسید کربن را تنظیم می‌کند می‌تواند فولادسازان را برای استفاده از این روش‌های متفاوت تولید فولاد ترغیب کند. زیرا تولید فولاد با استفاده از کوره‌های قوس الکتریکی به طور قابل توجهی بیشتر از سایر روش ها، گاز دی اکسید کربن تولید می‌کند.

پیش از این نیز، موسسه تحقیقاتی فیچ سولوشنز در گزارشی، هیدروژن سبز را کلید کربن زدایی معدنکاری جهان عنوان کرده بود. در این راستا، برخی فولادسازان و استارتاپ‌های بزرگ سرمایه گذاری در تکنولوژی‌های جایگزین برای تولید فولاد را آغاز کرده اند. این تکنولوژی‌ها اغلب از هیدروژن سبز و الکتروشیمی استفاده می‌کنند.

همچنین طی سال جاری میلادی، گروه ولوو Volvo Group وشرکت فولادساز سوئدی SSAB توافق نامه همکاری برای تحقیق، توسعه، تولید و تجاری سازی ساخت نخستین خودرو با استفاده از فولاد بدون فسیل در جهان را امضا کردند.

منبع: ایمیدرو