تاریخ: ۲۲ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۰۹:۲۹
کد خبر: ۲۱۸۰۳۱
‌می‌متالز - قیمت طلا و سکه امروز تحت تاثیر افت بهای جهانی طلا و نرخ ارز تعیین شد که بر این اساس قیمت نیم سکه به رقم پنج میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسید.

به گزارش می‌متالز، قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد دوشنبه ۲۱ تیر با سه هزار و ۵۰۰ تومان کاهش، یک میلیون و ۶۱ هزار تومان معامله شد.

روز دوشنبه، سکه امامی از سطح ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی عقب‌نشینی کرد. این اتفاق در حالی رخ داد که شماری از معامله‌گران تصور می‌کردند، فلز گرانبهای داخلی در روز سوم هفته، افزایش قیمت را تجربه کند. به گفته فعالان، بخشی از سکه‌بازان به امید افزایش بهای اونس طلا در شروع بازار‌های جهانی، از روز یکشنبه در موقعیت خرید قرار گرفتند. با این حال روز دوشنبه اونس طلا حداقل تا ساعت ۳ بعدازظهر رفتار صعودی از خود نشان نداد و در مقطعی حتی مرز هزار و ۸۰۰ دلاری را از دست داد. این موضوع موجب شد که سکه امامی در بازار داخلی با افزایش فروش‌ها مواجه شود و با ۴۰ هزار تومان کاهش به بهای ۱۰ میلیون و ۶۶۰ هزار تومان برسد.

شرایط برگشت در بازار سکه
به گفته فعالان، در‌صورتی‌که در روز جاری، دلار از خط ۲۵ هزار تومان عبور کند، امکان برگشت سکه به بالای سطح ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بسیار جدی خواهد شد. البته سکه‌بازان همچنان نیم نگاهی به بازار طلا نیز دارند و خط هزار و ۸۰۰ دلاری این بازار می‌تواند موقعیت معاملاتی بازیگران سکه را دچار تغییرات معناداری کند. به گفته تحلیلگران فنی، سکه با وجود افت روز دوشنبه، از حمایت محکم ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی برخوردار است و تا زمانی که حمایت یاد شده دچار شکست نشود، فروشندگان بزرگ وارد بازار نخواهند شد. با این حال، سکه برای رشد نیز نیاز به حمایت عوامل بنیادی اونس طلا و دلار دارد. تا زمانی که خصوصا دلار رشد معناداری را تجربه نکند، خرید‌های بزرگی نیز در بازار سکه صورت نخواهد گرفت.

منبع: تجارت نیوز