تاریخ: ۲۶ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۴۸
کد خبر: ۲۱۸۶۱۴
‌می‌متالز - امروز سهامداران شرکت‌های سایپا آذین، پارس دارو و داروسازی روزدارو در بورس و معامله‌گران شرکت‌های صنعتی دوده فام، پالایش نفت لاوان و پالایش نفت شیراز در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

به گزارش می‌متالز، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بورس با رشد ۵ هزار و ۷۲۴ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۳۱۱ هزار و ۲۲۰ واحد به کار خود پایان داد و بیش از ۸ میلیارد و ۶۰۷ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۶ هزار و ۲۱۳ میلیارد تومان در بیش از ۸۷۸ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های سایپا آذین، پارس دارو و داروسازی روزدارو بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری استان گلستان، کشت و صنعت پیاذر و پشم شیشه ایران بیشترین افت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازار‌های فرابورس ایران هم با معامله ۲ میلیارد و ۵۱۷ میلیون ورقه به‌ارزش ۱۱ هزار و ۸۸۵ میلیارد تومان در ۶۵۲ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۲ واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۸ هزار و ۹۸۷ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های صنعتی دوده فام، پالایش نفت لاوان و پالایش نفت شیراز بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های آسیا سیر ارس، پخش البرز و سرمایه‌گذاری مسکن زاینده رود بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط