اخبار
 
 
آهن و فولاد
 

تغييرات در هيات مديره باشگاه ذوب‌ آهن اصفهان

27 شهریور 1399 ساعت 13:38
می متالز - جلسه راهبردی باشگاه فرهنگی ورزشی ذوب آهن چهارشنبه ۲۶ شهریور در راستای انسجام هرچه بیشتر و استفاده از پتانسیل های بومی و ورزشی اصفهان با حضور "مهندس منصور یزدی زاده" مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان در محل ستاد باشگاه برگزار گردید.
 مهندس یزدی‌زاده:

"مبنای کار ذوب‌ آهن اخلاق است"

27 شهریور 1399 ساعت 13:22
می متالز - در حاشیه جلسه "معارفه اعضای هیات مدیره" و پس از بررسی شاخصه ها و اولویت های مختلف فنی و مدیریتی "مهندس منصور یزدی زاده" مدیرعامل شرکت ذوب آهن تاکید کرد که "اخلاق" مبنای کار هیات مدیره و باشگاه قرار گیرد، چراکه "اخلاق"، "صداقت" و "جوانمردی" همراه با "جنگندگی" موفقیت به همراه دارد و اینگونه هیچ کس حریف همدلی و قدرت ما نخواهد شد.
 

جلسه کمیته راهبری شرکت فولاد اکسین برگزاری شد

27 شهریور 1399 ساعت 13:13
می متالز - چهارشنبه ۲۶ شهریور جلسه کمیته راهبری شرکت فولاد اکسین خوزستان با حضور مدیر عامل، نائب رئیس هیات مدیره و مدیران شرکت در محل سالن کنفرانس حوزه مدیریت برگزار شد.
فلزات غیر آهنی
 

بازار جهانی مس و آلومینیوم رونق گرفت

26 شهریور 1399 ساعت 20:24
می متالز - رشد قیمت آلومینیوم و مس در اخرین معاملات صورت گرفته در بازارهای جهانی در حالی صورت گرفت که زمزمه‌هایی از افزایش فروش خودرو در بازارهای جهانی از جمله چین به گوش می‌‎رسد.
 

بازار جهانی مس و آلومینیوم رونق گرفت

26 شهریور 1399 ساعت 18:07
می متالز - رشد قیمت آلومینیوم و مس در اخرین معاملات صورت گرفته در بازارهای جهانی در حالی صورت گرفت که زمزمه‌هایی از افزایش فروش خودرو در بازارهای جهانی از جمله چین به گوش می‌‎رسد.
 

رشد ۶ محصول منتخب معدنی طی ۴ ماه نخست امسال

26 شهریور 1399 ساعت 15:04
می متالز - جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می دهد که در طول چهار ماهه ابتدایی امسال از بین ۹ محصول منتخب معدنی، شش محصول رشد تولید و تنها سه محصول دیگر نسبت به مدت مشابه سال گذشته، افت تولید داشته اند.
 مدیرعامل شرکت مس در مراسم امضای تفاهم‌نامه تولید اسید فسفریک و کودهای فسفاته مطرح کرد:

ایجاد ارزش افزوده، جلوگیری از خروج ارز از کشور و اشتغال‌زایی پایدار با ایجاد کارخانجات اسید فسفریک و کودهای فسفاته

27 شهریور 1399 ساعت 21:25
می متالز - دکتر «اردشیر سعدمحمدی» در مراسم امضای تفاهم‌نامه تولید اسید فسفریک و کودهای فسفاته با بیان این‌که شرکت مس 250 میلیون یورو برای ایجاد کارخانجات تولید اسید فسفریک و کودهای فسفاته سرمایه‌گذاری خواهد کرد، گفت: در حال حاضر قیمت اسید فسفریک در دنیا 650 دلار در تن و قیمت کودهای شیمیایی فسفاته نظیر DAP حدود 350 دلار در تن است.
 با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزیر کشاورزی صورت گرفت؛

امضای تفاهم‌نامه تولید اسید فسفریک و کودهای فسفاته

27 شهریور 1399 ساعت 21:16
می متالز - تفاهم‌نامه تولید اسید فسفریک و کودهای فسفاته با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزیر کشاورزی، رئیس هیات عامل ایمیدرو و مدیرعامل شرکت ملی مس به امضا رسید.
 با حضور وزرای جهاد کشاورزی و صمت، رئیس هیات ‌عامل ایمیدرو و مدیرعامل شرکت مس

عصر امروز تفاهم‌نامه تولید اسید فسفریک و کودهای فسفاته به امضا می‌رسد

27 شهریور 1399 ساعت 15:31
می متالز - عصر امروز در جلسه‌ای با حضور «کاظم خاوازی»، وزیر جهاد کشاورزی، «جعفر سرقینی»، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، «خداداد غریب‌پور» رئیس هیات‌عامل ایمیدرو و دکتر «اردشیر سعدمحمدی»، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران تفاهم‌نامه همکاری مشترک فی‌مابین وزارت صمت و کشاورزی در زمینه تولید اسید فسفریک و کودهای فسفاته و تضمین خرید امضا می‌شود.
 غریب پور در شورای معادن خراسان شمالی اعلام کرد:

اختصاص ۳۱۵ میلیارد ریال برای توسعه معادن خراسان شمالی/ اتمام فاز پی جویی معدن آلبلاغ تا پایان آبان

26 شهریور 1399 ساعت 19:03
می متالز - رییس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: این سازمان در سال جاری، ۳۱۵ میلیارد ریال برای توسعه معادن خراسان شمالی اختصاص داده است.
 

راه دسترسی و جان‌پناه در معدن «آلبلاغ» نیاز است

26 شهریور 1399 ساعت 14:52
می متالز - فرماندار اسفراین گفت: راه دسترسی و تهیه جان‌پناه برای معدن آلبلاغ لازم است تا شرکت‌های حفاظتی و بهره‌برداران اکتشافی در ایمیدرو استفاده کند زیرا پس از آبان ماه امکان تردد و استقرار در شرایط فعلی امکان‌پذیر نیست.
 

۱۰۰ درصد معادن خراسان شمالی خام فروشی می‌شود/ «آلبلاغ» باید فرآوری شود

26 شهریور 1399 ساعت 14:51
می متالز - نماینده مردم اسفراین در مجلس با انتقاد نسبت به خام فروشی ۱۰۰ درصدی محصولات معدنی استان گفت: معدن آلبلاغ اسفراین پس اکتشاف باید فرآوری شود و ثروت آن به مردم برسد.
 معادن آذربایجان غربی ضامن توسعه اقتصادی استان

معدن باریکایی سردشت با ۷۳۶ هزار تن سنگ طلا

26 شهریور 1399 ساعت 19:09
می متالز - رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سردشت گفت: میزات استخراج کانسنگ طلا از معدن طلای باریکایی سردشت 50 هزار تن در سال است.
 

شمش طلا برای بانک مرکزی از تولید داخل تامین می‌شود

26 شهریور 1399 ساعت 15:59
می متالز - معاون صنایع معدنی وزارت صمت گفت: با عملیاتی شدن استفاده از توان فرآوری شرکت‌های دانش بنیان داخلی و بخش خصوصی، در آینده نزدیک، شمش طلای مورد نیاز بانک مرکزی از تولید داخل تامین می‌شود.
 

طلا در انتظار تصمیم پولی آمریکا

26 شهریور 1399 ساعت 14:04
می متالز - قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی در آستانه پایان نشست سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا، ثابت ماند.
 

آمار وزارت صنعت از افزایش تولید محصولات دو صنعت بورسی در ۴ ماه اول سال

26 شهریور 1399 ساعت 11:40
می متالز - طبق آمار وزارت صنعت در چهار ماه نخست سال، تولید محصولات دو صنعت بورسی فلزات اساسی و سیمان نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد کرده اما تولید کنسانتره زغال‌سنگ کم شده است.
 آمارهای رسمی چین نشان می دهد؛

افزایش فروش خودرو در چین و چشم انداز مثبت بازار فلزات

24 شهریور 1399 ساعت 23:22
می متالز - تازه ترین آمارهای رسمی نشان می دهد فروش خودرو در بازار چین طی ماه آگوست ۱۲ درصد رشد داشته و پیش بینی می شود این روند مثبت طی ماه های سپتامبر تا اکتبر نیز ادامه پیدا کند.
 

مطالعات اکتشافی فلزات خراسان رضوی تا پایان امسال به اتمام می‌رسد

24 شهریور 1399 ساعت 13:18
می متالز - سرپرست امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: تا پایان سال مطالعات اکتشافی در ۵۰ هزار کیلومتر مربع پهنه مربوط به فلزات اساسی مس، آهن، روی و سرب در استان تعیین تکلیف و آزادسازی می‌شود.
مواد معدنی
 مدیر عامل شرکت گهرزمین در دیدار با مدیران این شرکت مطرح کرد:

نگاه ويژه به بخش توسعه ای و جايگاه ويژه نيروی انسانی در شركت گهرزمین

27 شهریور 1399 ساعت 19:46
می متالز - صبح دیروز در نشستی صمیمی مهندس وحید میرزایی مدیر عامل شرکت سنگ آهن گهرزمین با معاونین و مدیران این شرکت دیدار نمود.
 

چادرملو منطقه جدید صنعتی ایجاد می‌کند

27 شهریور 1399 ساعت 19:20
می متالز - ناصر تقی زاده مدیر عامل و عضو هیات مدیره شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در نخستین جلسه مشترک با مدیران عامل شرکت‌های عضو خانواده بزرگ چادرملو، با اشاره به اشباع ظرفیت توسعه صنایع فولادی کشور گفت: شرکت عظیمی، چون چادرملو نمی‌تواند تنها متکی به فعالیت در حوزه معدن و فولاد باشد از این رو طرح مدونی تدوین شده که مسیر توسعه این شرکت مهم بورسی را برای ۱۰ سال آینده برنامه ریزی کرده است.
 درنشست صمیمانه مدیرعامل گهرزمین با کارکنان این شرکت مطرح شد:

ایجاد اشتغال پایدار، توسعه زیر ساخت ها و محرومیت زدایی از مهمترین اولویت هاست

27 شهریور 1399 ساعت 13:50
می متالز - اولین دیدار رسمی مهندس وحید میرزایی، مدیرعامل جدید گهرزمین با معاونین، مدیران و جمعی از پرسنل‌ِ دفتر تهران در سالن کنفرانس این مجموعه برگزار شد.
 

زغال سنگ به بالاترین سطح ۵ ماه اخیر رسید

26 شهریور 1399 ساعت 13:56
می متالز - شاخص قیمت زغال سنگ کک شو در بنادر استرالیا دیروز سه شنبه ۱۵ سپتامبر با جهش قابل ملاحظه ۶.۳ دلار معادل ۵.۵۷ درصد مواجه و به محدوده ۱۲۰ دلار نزدیک شد که رکورد قیمت ۵ ماه اخیر است.
 

یک کشته بر اثر رانش زمین در معدن زغال سنگ در روسیه

24 شهریور 1399 ساعت 13:32
می متالز - بر اثر رانش زمین در معدن زغال سنگ در منطقه کوزباس در استان کمروو روسیه یک نفر کشته و ۸۷ نفر نیز تخلیه شدند.
 

دیوارهای مرگ همچنان بر سر معدنچیان آوار می‌شود/ پیمانکاران به تحولات معکوس جامعه کارگری دامن زده‌اند/ سوءمدیریت‌ها کجا و کی به پایان می‌رسند؟!

23 شهریور 1399 ساعت 13:43
می متالز - ماجرای ریزش معادن در سالهای اخیر بارها کارگران به کام مرگ کشانده است. دلایل این اتفاقات مکرر، متعددند: واگذاری لجام گسیخته معادن به بخش خصوصی، برون‌سپاری استخراج معادن و نیروهای انسانی به شرکت‌های پیمانکاری، عدم تعهد کارفرمایان و پیمانکاران به تامین تجهیزات ایمنی فردی و محیطی برای کارگران و همچنین قدیمی و مستهلک بودن تجهیزات ایمنی فردی و جمعی.
 

مهلت ۱۵ روزه برای رفع آلایندگی کارخانه سیمان گالیکش گلستان

27 شهریور 1399 ساعت 12:55
می متالز - در راستای حفظ حقوق عامه، دادستان گالیکش به کارخانه سیمان پیوند گلستان ۱۵ روز فرصت داد تا نسبت به رفع آلایندگی این کارخانه اقدام کند.
 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان:

با متخلفان افزایش قیمت سیمان برخورد می‌شود

26 شهریور 1399 ساعت 14:44
می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان، با اشاره به اینکه قیمت سیمان افزایش پیدا نکرده است، گفت: هرگونه گران‌فروشی و احتکار سیمان جرم است و با آن‌ها برخورد خواهیم کرد.
 دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان:

تلاش سیمانی‌ها برای آزادسازی قیمت

26 شهریور 1399 ساعت 14:34
می متالز - دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با بیان اینکه در تلاش هستیم تا سیمان از قیمت گذاری خارج و آزادسازی شود، گفت: قیمت باید بر اساس عرضه و تقاضا تعیین شود.
 

نمایشگاه صنعت، معدن و ماشین آلات در یزد گشایش یافت

25 شهریور 1399 ساعت 22:30
می متالز - پنجمین نمایشگاه صنعت، معدن، ماشین آلات و تجهیزات وابسته به آن همزمان با اولین نمایشگاه نیازمندی ها و نهضت ساخت سه شنبه شب با حضور تعدادی از مسوولان در محل نمایشگاه‌های بین المللی یزد گشایش یافت.
 

اعلام آمادگی هپکو برای تولیدجک‌های هیدرولیکی بیل‌های معدنی

22 شهریور 1399 ساعت 16:15
می متالز - شرکت خدمات تجهیزات سنگین هسکو (متعلق به شرکت هپکو)، در نامه‌ای خطاب به رییس خانه معدن ایران، آمادگی خود را در تولید جک‌های هیدرولیکی بیل معدنی با کیفیت قابل عرضه با برندهای معبر دنیا، اعلام کرد.
 موسوی:

حسابرسی از هپکو در جریان است

19 شهریور 1399 ساعت 18:27
می متالز - رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: حسابرسی از هپکو زمان بر است و نیاز به تحقیقات و بررسی‌های جامعی دارد. فرآیند آن در جریان است و قطعا انجام می‌شود.
 مدیرعامل شرکت مس در مراسم امضای تفاهم‌نامه تولید اسید فسفریک و کودهای فسفاته مطرح کرد:

ایجاد ارزش افزوده، جلوگیری از خروج ارز از کشور و اشتغال‌زایی پایدار با ایجاد کارخانجات اسید فسفریک و کودهای فسفاته

27 شهریور 1399 ساعت 21:25
می متالز - دکتر «اردشیر سعدمحمدی» در مراسم امضای تفاهم‌نامه تولید اسید فسفریک و کودهای فسفاته با بیان این‌که شرکت مس 250 میلیون یورو برای ایجاد کارخانجات تولید اسید فسفریک و کودهای فسفاته سرمایه‌گذاری خواهد کرد، گفت: در حال حاضر قیمت اسید فسفریک در دنیا 650 دلار در تن و قیمت کودهای شیمیایی فسفاته نظیر DAP حدود 350 دلار در تن است.
 با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزیر کشاورزی صورت گرفت؛

امضای تفاهم‌نامه تولید اسید فسفریک و کودهای فسفاته

27 شهریور 1399 ساعت 21:16
می متالز - تفاهم‌نامه تولید اسید فسفریک و کودهای فسفاته با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزیر کشاورزی، رئیس هیات عامل ایمیدرو و مدیرعامل شرکت ملی مس به امضا رسید.
 با حضور وزرای جهاد کشاورزی و صمت، رئیس هیات ‌عامل ایمیدرو و مدیرعامل شرکت مس

عصر امروز تفاهم‌نامه تولید اسید فسفریک و کودهای فسفاته به امضا می‌رسد

27 شهریور 1399 ساعت 15:31
می متالز - عصر امروز در جلسه‌ای با حضور «کاظم خاوازی»، وزیر جهاد کشاورزی، «جعفر سرقینی»، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، «خداداد غریب‌پور» رئیس هیات‌عامل ایمیدرو و دکتر «اردشیر سعدمحمدی»، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران تفاهم‌نامه همکاری مشترک فی‌مابین وزارت صمت و کشاورزی در زمینه تولید اسید فسفریک و کودهای فسفاته و تضمین خرید امضا می‌شود.
خودرو
 مدیرکل صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت:

طرح واگذاری ۱۵۲ هزار خودرو تا پایان سال

27 شهریور 1399 ساعت 17:25
می متالز - مدیرکل صنایع حمل‌ونقل وزارت صنعت، معدن و تجارت از اجرای طرح واگذاری ۱۵۲ هزار خودرو هر ۲ هفته یک‌بار تا پایان سال خبر داد.
 

مالکان خودروهای بیش از ۷۰۰ میلیون تومانی باید تا بهمن مالیات دهند

26 شهریور 1399 ساعت 11:03
می متالز - مالکان حقیقی و حقوقی خودروهای سواری و وانت دو کابین با ارزش روز بیشتر از ۷۰۰ میلیون تومان باید تا پایان بهمن سال جاری قدام به پرداخت مالیات سالیانه کنند.
 

یک هزار و ۱۰۰ خودروی بدون ثبت‌سفارش در گمرک باقی مانده است

25 شهریور 1399 ساعت 23:16
می متالز - سخنگوی گمرک گفت: یک هزار و ۱۰۰ دستگاه خودرو بدون ثبت سفارش در گمرکات کشور باقی مانده است که در صورت عدم دریافت مجوز ترخیص، در اختیار اموال تملیکی قرار خواهند گرفت.
سیم و کابل
 

دستگیری دزد آهن آلات و کابل مخابرات

11 شهریور 1399 ساعت 21:08
می متالز - سارق کابل مخابرات و آهن آلات با ۱۰ فقره سرقت در اصفهان دستگیر شد.
 

افزایش سرمایه ۱۲۴۰ درصدی «بکام»

11 مرداد 1399 ساعت 14:18
می متالز - مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی (کابل‌های مخابراتی شهید قندی) در روز سه‌شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ با حضور ۶۶ درصد سهامداران در محل شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی واقع در شهر یزد برگزار شد.
 

رد پای سارق حرفه‌ای در شرکت فولاد

5 مرداد 1399 ساعت 14:09
می متالز - جانشین فرمانده انتظامی شهرستان اشکذر از دستگیری سارق حرفه‌ای سیم و کابل برق در این شهرستان خبر داد.
اقتصاد
 

خروج معاملات قیر و فولاد از بورس کالا زمینه‌ساز رانت و فساد می‌شود

26 شهریور 1399 ساعت 20:53
می متالز - عضو هیات مدیره انجمن قیر ایران گفت: خروج معاملات قیر از بورس کالا، اندک شفافیت موجود در دادوستدهای این محصول را نیز از میان می‌برد و زمینه‌ساز رانت و فساد در این صنعت می‌شود.
 وزیر راه خبر داد:

دستور روحانی به عرضه فولاد و مصالح ساختمانی در خارج از بورس کالا

26 شهریور 1399 ساعت 14:43
می متالز - وزیر راه اعلام کرد: با دستور امروز رئیس جمهور، محصولات فولاد و مصالح ساختمانی در خارج از بورس کالا عرضه خواهد شد.
 یک کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد؛

بورس کالا مسیر شفاف عرضه اموال مازاد بانک ها

26 شهریور 1399 ساعت 14:29
می متالز - عرضه اولین ملک مازاد شبکه بانکی در حالی امروز از سوی بانک اقتصاد نوین و با عرضه یک قطعه زمین با کاربری مسکونی تجاری در بورس کالا کلید خورد که این ملک با حضور یک خریدار و به قیمت پایه ۱۸۵ میلیارد و ۸۲۰ میلیون ریال با موفقیت به فروش رسید.
 

دلایل عدم رونق چهارمین بورس کشور

27 شهریور 1399 ساعت 18:10
می متالز - یک کارشناس بازار سرمایه دلایل عدم رونق بورس انرژی را تشریح کرد.
 

پاسخ بورس انرژی به شایعات

25 شهریور 1399 ساعت 12:42
می متالز - مدیرعامل شرکت بورس انرژی ایران (انرژی) در خصوص شایعات اخیر منتشر شده در فضای مجازی توضیحاتی را ارائه کرد.
 در نشست تخصصی کمیسیون انرژی اتاق ایران بررسی شد:

بهینه‌سازی ساختار بازار انرژی در دستور کار قرار گیرد

25 شهریور 1399 ساعت 11:56
می متالز - در نشست تخصصی کمیسیون انرژی ساختار بازار بهینه‌سازی انرژی بررسی شد. صالحی، رئیس کمیسیون انرژی اتاق ایران گفت که سیاست‌های اتخاذشده در حوزه گاز باعث شده که ما نتوانیم نقش خوبی در بازار گاز ایفا کنیم؛ ما باید به سمت واقعی‌شدن بازار انرژی حرکت کنیم.
 

"شستا" تاپیکو خرید اما بانک ملت فروخت!

27 شهریور 1399 ساعت 19:17
می متالز - شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی از خرید بیش از ۴۰۰ میلیون سهم شرکت سرمایه گذاری نفت وگاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) خبر داد.
 ​حجت‌اله صیدی، مدیرعامل بانک صادرات ایران با اشاره به عرضه اولیه سهام گروه مالی سپهر در هفته آینده:

تمامی وجوه حاصل از فروش «وسپهر» در بازار سرمایه می‌ماند/بگذاریم قیمت‌های بعدی را بازار تعیین کند

27 شهریور 1399 ساعت 18:17
می متالز - سهام شرکت سرمایه‌گذاری گروه مالی سپهر صادرات در نماد «وسپهر۱» یکشنبه هفته آینده، ثبت سفارش و عرضه اولیه خواهد شد.
 

افت همه شاخص‌های آسیا اقیانوسیه

27 شهریور 1399 ساعت 18:02
می متالز - سهام آسیا اقیانوسیه به دنبال بیانیه فدرال‌رزرو آمریکا که اعلام کرد نرخ بهره برای سالیان سال پایین خواهد ماند پایین آمد.
 با موافقت سازمان بورس؛

سرمایه "اتکای" افزایش یافت

26 شهریور 1399 ساعت 22:05
می متالز - سازمان بورس و اوراق بهادار با افزایش سرمایه بیمه اتکایی ایرانیان از محل سود انباشته و سایر اندوخته ها موافقت کرد.
 

نماد ۱۰ شرکت بیمه‌ای در بازار سرمایه به رنگ سبز در آمد

26 شهریور 1399 ساعت 18:02
می متالز - در آخرین روز کاری هفته معاملات بورس و فرابورس تهران شاهد رشد شاخص سهام بیمه در بورس و فرابورس بودیم.
 

برگزاری نشست بررسی افزایش سرمایه «وسرمد»

25 شهریور 1399 ساعت 21:33
می متالز - هیات‌ مدیره شرکت بیمه سرمد (وسرمد) قصد دارد طی نشستی موضوع افزایش سرمایه ۱۹ درصدی این شرکت را بررسی کند.
 

چادرملو منطقه جدید صنعتی ایجاد می‌کند

27 شهریور 1399 ساعت 19:20
می متالز - ناصر تقی زاده مدیر عامل و عضو هیات مدیره شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در نخستین جلسه مشترک با مدیران عامل شرکت‌های عضو خانواده بزرگ چادرملو، با اشاره به اشباع ظرفیت توسعه صنایع فولادی کشور گفت: شرکت عظیمی، چون چادرملو نمی‌تواند تنها متکی به فعالیت در حوزه معدن و فولاد باشد از این رو طرح مدونی تدوین شده که مسیر توسعه این شرکت مهم بورسی را برای ۱۰ سال آینده برنامه ریزی کرده است.
 

تولیدات صنعتی چین جان گرفت

26 شهریور 1399 ساعت 23:36
می متالز - ارزیابی‌های «بانک توسعه اقتصادی» از عملکرد بالاتر از روند اقتصاد چین در حالی است که تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که تولیدات صنعتی چین در ماه اوت پرشتاب‌ترین سرعت ۸ ماه اخیر خود را تجربه کرد. به‌علاوه فروش بخش خرده‌فروشی این کشور نیز برای اولین‌بار در سال ۲۰۲۰ رشد مثبت را به ثبت رساند. به عقیده صاحب‌نظران این تحول عمدتا به‌خاطر سرعت‌گرفتن رونق اقتصادی این کشور در پی بهبود چشمگیر در تقاضای پساکرونا است.
 

وجود ۱۰ هزار واحد تولیدی راکد در شهرک‌های صنعتی

26 شهریور 1399 ساعت 23:31
می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از وجود ۱۰ هزار واحد تولیدی راکد در شهرک‌های صنعتی کشور خبر داد و گفت: هر سال تعدادی از این واحدهای راکد به چرخه تولید برمی‌گردند. محسن صالحی‌نیا در حاشیه افتتاح یک واحد صنعتی در سمنان در گفت‌وگو با خبرنگاران از برنامه‌ریزی برای احیای ۱۵۰۰ واحد راکد کشور تا پایان امسال خبر داد و اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۶۷۰ واحد تولیدی راکد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور احیا و به چرخه تولید برگشته‌اند.
 

"شستا" تاپیکو خرید اما بانک ملت فروخت!

27 شهریور 1399 ساعت 19:17
می متالز - شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی از خرید بیش از ۴۰۰ میلیون سهم شرکت سرمایه گذاری نفت وگاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) خبر داد.
 ​حجت‌اله صیدی، مدیرعامل بانک صادرات ایران با اشاره به عرضه اولیه سهام گروه مالی سپهر در هفته آینده:

تمامی وجوه حاصل از فروش «وسپهر» در بازار سرمایه می‌ماند/بگذاریم قیمت‌های بعدی را بازار تعیین کند

27 شهریور 1399 ساعت 18:17
می متالز - سهام شرکت سرمایه‌گذاری گروه مالی سپهر صادرات در نماد «وسپهر۱» یکشنبه هفته آینده، ثبت سفارش و عرضه اولیه خواهد شد.
 

بانک مرکزی چین نقدینگی به بازار تزریق کرد

27 شهریور 1399 ساعت 18:06
می متالز - بانک مرکزی چین برای تقویت نقدینگی بازارهای مالی از طریق قراردادهای بازخرید اوراق قرضه ذخیره، به بازارها پول نقد تزریق کرد.
 

"شستا" تاپیکو خرید اما بانک ملت فروخت!

27 شهریور 1399 ساعت 19:17
می متالز - شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی از خرید بیش از ۴۰۰ میلیون سهم شرکت سرمایه گذاری نفت وگاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) خبر داد.
 

درج نماد ۵ شرکت سرمایه­‌گذاری استانی جدید

26 شهریور 1399 ساعت 22:23
می متالز - بورس اوراق بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای از درج نماد ۵ شرکت سرمایه­‌گذاری استانی جدید در تالار شیشه‌ای خبر داد.
 با موافقت سازمان بورس؛

سرمایه "وبانک" افزایش یافت

26 شهریور 1399 ساعت 22:18
می متالز - سازمان بورس و اوراق بهادار با افزایش سرمایه شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی از محل سایر اندوخته ها موافقت کرد.
 نماینده بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شوری اسلامی:

احداث جاده رابُر به کرمان با حمایت های ایمیدرو عملیاتی می شود/ احداث جاده به جذابیت برای سرمایه گذاری و توسعه معدن درآلو منجر می شود

24 شهریور 1399 ساعت 13:07
می متالز - نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شوری اسلامی گفت: احداث جاده رابّر به کرمان با حمایت ها و راهبری ایمیدرو و همچنین سرمایه گذاری شرکت ملی مس، باعث اجرا و تسریع در عملیات اجرایی جاده، رونق معادن و توسعه اقتصادی و بهبود شاخص های اجتماعی و افزایش رفاه مردم شریف منطقه خواهد شد.
 

مشکلات راه دسترسی معدن طلای اندریان رفع می‌شود

22 شهریور 1399 ساعت 23:45
می متالز - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی با اشاره به وضعیت نامناسب راه دسترسی معدن طلای اندریان گفت: تلاش می شود مشکلات موجود در مسیر این معدن با هماهنگی دستگاه های متولی و شرکت بهره بردار معدن حل شود.
 با راهبری ایمیدرو

سرمایه گذاری ۶۰۰ میلیارد تومانی برای احداث جاده راور به کرمان

22 شهریور 1399 ساعت 12:15
می متالز - استاندار کرمان گفت: مقرر شد که جاده رابر - کرمان با برآورد اولیه ۶۰۰ میلیارد تومان توسط شرکت ملی صنایع مس ایران و با راهبری ایمیدرو اجرا شود.
 رئیس کل گمرک خبر داد:

سند جامع راهبردی اقتصادی ایران و افغانستان تنظیم می‌شود

27 شهریور 1399 ساعت 17:11
می متالز - گمرک دو کشور ایران و افغانستان می‌خواهد سند جامع راهبردی اقتصادی تهیه کند؛ همچنین مقدمات لازم برای استقرار دستگاه‌های ایکس‌ری، باسکول و تجهیز گمرکات رسمی مشترک در دستور کار گمرک افغانستان قرار گرفته است.
 

افزایش بی‌سابقه واردات مس چین به‌واسطه باز شدن روزنه آربیتراژ

26 شهریور 1399 ساعت 15:55
می متالز - داده های گمرک چین نشان می‌دهد واردات مس این کشور برای دومین ماه متوالی در جولای به رشدی بی سابقه دست یافت، که علت آن قیمت‌های مطلوب بین المللی که روزنه ای از آربیتراژ را گشودند و تقاضای شدید در بزرگترین کشور مصرف‌کننده مس جهان بود.
 

یک هزار و ۱۰۰ خودروی بدون ثبت‌سفارش در گمرک باقی مانده است

25 شهریور 1399 ساعت 23:16
می متالز - سخنگوی گمرک گفت: یک هزار و ۱۰۰ دستگاه خودرو بدون ثبت سفارش در گمرکات کشور باقی مانده است که در صورت عدم دریافت مجوز ترخیص، در اختیار اموال تملیکی قرار خواهند گرفت.
 

مهلت ارائه صورت‌های مالی حسابرسی شده تمدید شد

26 شهریور 1399 ساعت 15:51
می متالز - سازمان امور مالیاتی از تمدید مهلت ارائه صورت‌های مالی حسابرسی شده خبر داد.
 معاون سازمان امور مالیاتی اعلام کرد:

سقف مالیات بر سکه سال گذشته با جریمه ۵. ۲ درصدی دیرکرد ماهیانه

26 شهریور 1399 ساعت 11:09
می متالز - معاون سازمان امور مالیاتی از راه‌اندازی سامانه‌ اخذ مالیات بر سکه خبر داد و گفت: مودیان در صورت عدم پرداخت در موعد مقرر هر ماه مشمول جریمه ۵. ۲ درصدی خواهند شد.
 

مالکان خودروهای بیش از ۷۰۰ میلیون تومانی باید تا بهمن مالیات دهند

26 شهریور 1399 ساعت 11:03
می متالز - مالکان حقیقی و حقوقی خودروهای سواری و وانت دو کابین با ارزش روز بیشتر از ۷۰۰ میلیون تومان باید تا پایان بهمن سال جاری قدام به پرداخت مالیات سالیانه کنند.
 

افت جهانی دلار

27 شهریور 1399 ساعت 18:13
می متالز - ارزش دلار در برابر بسیاری از ارزهای مهم نزولی شد.
 

بانک مرکزی چین نقدینگی به بازار تزریق کرد

27 شهریور 1399 ساعت 18:06
می متالز - بانک مرکزی چین برای تقویت نقدینگی بازارهای مالی از طریق قراردادهای بازخرید اوراق قرضه ذخیره، به بازارها پول نقد تزریق کرد.
 

افت همه شاخص‌های آسیا اقیانوسیه

27 شهریور 1399 ساعت 18:02
می متالز - سهام آسیا اقیانوسیه به دنبال بیانیه فدرال‌رزرو آمریکا که اعلام کرد نرخ بهره برای سالیان سال پایین خواهد ماند پایین آمد.
زمین شناسی
 رییس نظام مهندسی معدن تاکید کرد:

ضرورت استفاده از توانایی نظارتی نظام مهندسی معدن در اکتشاف

26 شهریور 1399 ساعت 18:11
می متالز - رییس سازمان نظام مهندسی معدن ایران گفت: امروز اعضای این سازمان در بخش نظارت اکتشاف معدن حضور ندارد و ضروری است از این ظرفیت استفاده لازم به عمل آید.
 

تشریح دلایل لرزه‌ خیزی‌های اخیر دو استان‌ کشور؛ قرار گرفتن فارس و گلستان در مناطق فعال لرزه‌زا

26 شهریور 1399 ساعت 15:53
می متالز - قرارگیری استان فارس در بخش جنوب خاوری رشته کوه زاگرس و استان گلستان در بخش خاوری رشته کوه البرز،در مناطقی هستند که هم دگرشکلی فعال و هم رخداد زمینلرزه‌­ ها را دارند.
 مدیر طرح توسعه نوآوری‌ها و فناوری‌های حوزه معدن و صنایع معدنی مطرح کرد:

تلاش برای جایگزینی معدن به جای نفت با احیای جایگاه زمین شناسی

26 شهریور 1399 ساعت 14:00
می متالز - مشاور عالی معاون علمی و فناوری رییس جمهور گفت: معدنی‌ها با توجه به گلوگاه‌ها و نیازهای جاری در حوزه معدن می‌توانند بازار خلق کنند.
محیط زیست
 مدیرکل سازمان حفاظت از محیط‌زیست استان خوزستان:

با خاطر جمع می توانیم از عملکرد محیط زیستی شرکت فولاد اکسین دفاع کنیم

27 شهریور 1399 ساعت 13:08
می متالز - چهارشنبه ۲۶ شهریور ۹۹ با حضور مدیرکل محیط زیست استان، هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مذکور، مراسم کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی احداث شبکه جمع آوری و انتقال پساب احداث ایستگاه های پمپاژ و پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی فولاد اکسین برگزار شد.
 

مهلت ۱۵ روزه برای رفع آلایندگی کارخانه سیمان گالیکش گلستان

27 شهریور 1399 ساعت 12:55
می متالز - در راستای حفظ حقوق عامه، دادستان گالیکش به کارخانه سیمان پیوند گلستان ۱۵ روز فرصت داد تا نسبت به رفع آلایندگی این کارخانه اقدام کند.
 

معدنکاران؛ راز بقای عمارت زباله آمل

25 شهریور 1399 ساعت 21:49
می متالز - اختصاص ۶ هزار میلیارد ریال اعتبار برای حل معضل پسماند مازندران در حالی هفته گذشته رسانه‌ای شد که ساماندهی مهم‌ترین محدوده انباشت زباله استان با نام "عمارت زباله" در شهرستان آمل همچنان با اما و اگرهای فراوان همراه بوده و تمامی طرح‌های ارائه شده طی یک دهه اخیر به بن‌بست نبود زمین مناسب خورده و بازگشته است.
انرژی
 

"شستا" تاپیکو خرید اما بانک ملت فروخت!

27 شهریور 1399 ساعت 19:17
می متالز - شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی از خرید بیش از ۴۰۰ میلیون سهم شرکت سرمایه گذاری نفت وگاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) خبر داد.
 ناصر عاشوری؛دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش نفت

تولیدات داخلی بنزین مازاد بر نیاز مصرفی کشور است

26 شهریور 1399 ساعت 20:39
می متالز - دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش نفت گفت: تولید بنزین در کشور هم اکنون مازاد بر مصرف است. در حال حاضر بیش از یکصد میلیون لیتر در مجموع توسط شرکت‌های پالایشی تولید می‌شود.
 

رمز پایداری اوپک در 60 سالگی

26 شهریور 1399 ساعت 15:24
می متالز - موج دوم توسل ایالات متحده به اوپک برای نقش‌آفرینی در بازگرداندن تعادل قیمتی به بازار نفت در پی گسترش ویروس کرونا در ماه‌های اخیر است که حرکتی عجیب به شمار می‌رود. این حرکت هرچند موقتی به نظر می‌رسد اما از پذیرش رسمی ضرورت وجود و توانمندی اوپک برای بازار جهانی نفت و اقتصاد جهانی حکایت می‌کند. حرکتی که اوپک 60 سال پیش با تأسیس خود در بازار نفت ایجاد کرد، حالا با گرایش کشورهای نفتی غیرعضو و حتی ابرقدرت‌های اقتصادی مانند ایالات متحده به رژیمی قدرتمند و با گستره زیاد تبدیل شده است.
 

"شستا" تاپیکو خرید اما بانک ملت فروخت!

27 شهریور 1399 ساعت 19:17
می متالز - شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی از خرید بیش از ۴۰۰ میلیون سهم شرکت سرمایه گذاری نفت وگاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) خبر داد.
 با اصلاح ابلاغیه وزارت صمت

نفت و گاز کشور از خدمات فولاد اکسین محروم نمی‌شوند

25 شهریور 1399 ساعت 22:11
می متالز - مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان، اصلاح ابلاغیه اخیر وزارت صنعت، معدن و تجارت را باعث حرکت قوی‌تر اکسین در پروژه‌های ملی در حوزه صنایع نفت و گاز دانست و گفت: با اصلاح ابلاغیه اخیر صنعت نفت و گاز کشور از خدمات استراتژیک و خاص فولاد اکسین محروم نمی‌شوند.
 در نشست تخصصی کمیسیون انرژی اتاق ایران بررسی شد:

بهینه‌سازی ساختار بازار انرژی در دستور کار قرار گیرد

25 شهریور 1399 ساعت 11:56
می متالز - در نشست تخصصی کمیسیون انرژی ساختار بازار بهینه‌سازی انرژی بررسی شد. صالحی، رئیس کمیسیون انرژی اتاق ایران گفت که سیاست‌های اتخاذشده در حوزه گاز باعث شده که ما نتوانیم نقش خوبی در بازار گاز ایفا کنیم؛ ما باید به سمت واقعی‌شدن بازار انرژی حرکت کنیم.
 با موافقت سازمان بورس؛

سرمایه "شتران" افزایش یافت

26 شهریور 1399 ساعت 21:57
می متالز - سازمان بورس و اوراق بهادار با افزایش سرمایه شرکت پالایش نفت تهران از محل سود انباشته و سایر اندوخته ها موافقت کرد.
 

تمدید مهلت پذیره‌نویسی صندوق ETF پالایشی تا ۳۰ شهریور

26 شهریور 1399 ساعت 14:51
می متالز - براساس تصمیم مسوولان، مهلت پذیره‌نویسی صندوق ETF پالایشی بار دیگر تمدید و به متقاضیان این صندوق فرصت داده شد تا تاریخ (۳۰ شهریورماه) برای پذیره‌نویسی اقدام کنند.
 با وجود اتمام مهلت در امروز:

پذیره نویسی ETF چهار پالایشگاه تا ۳۰ شهریور تمدید شد

26 شهریور 1399 ساعت 13:17
می متالز - پذیره نویسی دومین صندوق ETF دولتی برای سهام چهار پالایشگاه تهران، تبریز، اصفهان و بندرعباس با وجود اتمام مهلت در امروز تا ۳۰ شهریور ماه تمدید شد.
 

عرضه اولیه یک پتروشیمی در راه است

27 شهریور 1399 ساعت 17:55
می متالز - مدیرعامل پتروشیمی اروند گفت: با تلاش‌های صورت گرفته، نماد پتروشیمی اروند به زودی روی تابلوی بورس قرار خواهد گرفت و سهام آن، عرضه اولیه خواهد شد.
 

«شفن» بخشی از سهام «وبملت» را خرید

26 شهریور 1399 ساعت 21:04
می متالز - پتروشیمی فن آوران (شفن) ۶۷ درصد از سهام بانک ملت را تحصیل کرد.
 در 5 ماه نخست سال 99؛

رشد ۸۱ درصدی فروش پتروشیمی غدیر

26 شهریور 1399 ساعت 15:14
می متالز - سرپرست شرکت پتروشیمی غدیر از افزایش بیش از 81 درصد فروش خود در 5 ماه نخست امسال خبر داد.
 

خروج معاملات قیر و فولاد از بورس کالا زمینه‌ساز رانت و فساد می‌شود

26 شهریور 1399 ساعت 20:53
می متالز - عضو هیات مدیره انجمن قیر ایران گفت: خروج معاملات قیر از بورس کالا، اندک شفافیت موجود در دادوستدهای این محصول را نیز از میان می‌برد و زمینه‌ساز رانت و فساد در این صنعت می‌شود.
 

انتقاد وزیر راه و شهرسازی از عملکرد بانک‌ها در پرداخت وام ودیعه

26 شهریور 1399 ساعت 13:26
می متالز - وزیر راه و شهرسازی از دستور رئیس‌جمهور برای عرضه فولاد و قیر خارج از بورس خبر داد و گفت: خروجی پرداخت وام ودیعه مسکن به مستأجران قابل قبول نیست.
 

طرح تامین قیر رایگان اصلاح شد

23 شهریور 1399 ساعت 15:20
می متالز - نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اصلاح طرح الحاق یک ماده به تبصره یک قانون بودجه سال ۹۹ درباره اختصاص قیر رایگان موافقت کردند.
 مدیرعامل شرکت آبفای استان اصفهان خبر داد:

آینده زاینده رود مشخص نیست/ سرمایه گذاری فولاد مبارکه در احداث شبکۀ فاضلاب مبارکه و لنجان

26 شهریور 1399 ساعت 15:10
می متالز - مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: آینده رودخانه زاینده رود و وضعیت سفره های زیرزمینی مشخص نیست و باید به فکر استفاده بهینه از منابع آبی باشیم.
 

محیط زیست نسبت به رهاسازی رسوب معادن در رودخانه چالوس هشدار داد

25 شهریور 1399 ساعت 14:00
می متالز - رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست چالوس نسبت به رهاسازی رسوب معادن شن و ماسه منطقه به داخل رودخانه چالوس و پیامدهای زیست محیطی آن هشدار داد.
 نماینده مجلس:

آب‌بری صنایع فولاد، منابع آب‌های زیرزمینی ابهر را تهدید می‌کند

24 شهریور 1399 ساعت 13:22
می متالز - نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی گفت: آب‌بری صنایع فولاد و مصرف بالای آب در این واحدها، منابع آب‌های زیرزمینی در منطقه ابهر را تهدید می‌کند.
 

سرمایه‌گذاری مطلوب هندی‌ها در بندر چابهار‌/ اجرای تعهد ۸۵میلیون‌دلاری تجهیزاتی/ قرارداد "BOT" فعال خواهد شد

1 مرداد 1399 ساعت 13:50
می متالز - مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در سال جاری چندین دستگاه جرثقیل متحرک ساحلی با همکاری هندی‌ها وارد بندر چابهار می‌شود.
 

با وجود آسیب معدن بالادست سد سرابی چرا مجوز صادر شده است؟

31 اردیبهشت 1399 ساعت 18:47
می متالز - فرماندار تویسرکان با تاکید بر اینکه اگر فعالیت معدن بالادست سد مخزنی سرابی آسیب به منابع طبیعی و محیط زیست می‌زند از استان مجوز گرفته است؟ گفت: مشکل این است که اداره صنعت، معدن و تجارت استان متاسفانه نه کارشناس، نه معاونت و حتی نمایندگی معدن در شهرستان تویسرکان ندارد.
 ملکشاهی‌راد مطرح کرد:

ضرورت انباشت خرد و کلان آب‌ها بر پشت سدها

28 اردیبهشت 1399 ساعت 14:15
می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه سدسازی باید به‌عنوان یک نهضت مورد توجه قرار گیرد، گفت: هنوز مقدار قابل‌ملاحظه‌ای از آب‌های ناشی از بارندگی هدر می‌رود لذا باید تعداد سدها را افزایش داد تا با کمبود آب برای بخش‌های کشاورزی، صنعتی و شرب رو به رو نشویم.
 

قدردانی از سیمان قاین به پاس همکاری در برنامه های پاسخگویی بار

25 شهریور 1399 ساعت 13:28
می متالز - معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی در مراسمی از همکاری های ارزشمند شرکت سیمان قاین در برنامه های پاسخگویی بار قدردانی کرد.
 در نشست تخصصی کمیسیون انرژی اتاق ایران بررسی شد:

بهینه‌سازی ساختار بازار انرژی در دستور کار قرار گیرد

25 شهریور 1399 ساعت 11:56
می متالز - در نشست تخصصی کمیسیون انرژی ساختار بازار بهینه‌سازی انرژی بررسی شد. صالحی، رئیس کمیسیون انرژی اتاق ایران گفت که سیاست‌های اتخاذشده در حوزه گاز باعث شده که ما نتوانیم نقش خوبی در بازار گاز ایفا کنیم؛ ما باید به سمت واقعی‌شدن بازار انرژی حرکت کنیم.
 

موافقت هیات مدیره «وهور» با افزایش سرمایه

23 شهریور 1399 ساعت 18:41
می متالز - مدیرعامل شرکت مدیریت انرژی امید تابان هور (وهور) از موافقت سهامدار عمده شرکت و هیات مدیره با افزایش سرمایه شرکت خبر داد.
 

تولید ۳۰ هزار مگاوات برق هسته‌ای

15 شهریور 1399 ساعت 22:09
می متالز - یک عضو کمیسیون انرژی مجلس از آغاز مطالبه‌گری این کمیسیون بر لزوم تولید ۳۰ هزار مگاوات برق هسته‌ای در این هفته خبر داد.
 

ادای احترام معاون اقتصادی وزیر کشور به مقام والای شهدای چهارمحال و بختیاری با حضور در گلزار شهدا/ بازدید از بزرگ‌ترین سایت هسته‌ای پرتودهی گاما کشور در منطقه ویژه اقتصادی استان/ بازدید از پروژه فولاد سفید دشت

4 شهریور 1399 ساعت 15:05
می متالز - بابک دین پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور در سفر به استان چهارمحال و بختیاری با حضور در گلزار شهدای شهرکرد کشور به مقام والای شهدای این استان ادای احترام کرد.
 بیگی‌نژاد در تشریح جلسه امروز کمیسیون انرژی:

توسعه استفاده از برق نیروگاه های هسته ای در دنیا/دولت برق را به قیمت منطقی از سازمان انرژی اتمی خریداری کند

19 مرداد 1399 ساعت 22:32
می متالز - عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس بیان کرد: اگر دولت برق را به قیمت منطقی از سازمان انرژی اتمی خریداری کند این سازمان دیگر نیازمند بودجه دولت نخواهد بود و علاوه‌بر آن می‌تواند نیروگاه‌های جدیدی بسازد.
 

طراحی نوعی سلول‌ خورشیدی با بازده ۲۳ درصد

24 شهریور 1399 ساعت 15:32
می متالز - محققان پژوهشکده فرآوری مواد معدنی جهاد دانشگاهی واحد تربیت مدرس با همکاری دانشگاه تربیت مدرس با استفاده از مواد معدنی ارزان­‌قیمت موفق به طراحی نوعی سلول خورشیدی شدند که تلفات نوری را کاهش می‌دهد.
 

نیروگاه‌های خورشیدی در اماکن عمومی پایتخت احداث می شود

23 شهریور 1399 ساعت 22:51
می متالز - مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با تاکید بر کاهش ۱۰ درصدی انرژی مصرفی فضاهای تحت مدیریت شهرداری تهران تا پایان برنامه سوم شهر، از احداث و توسعه نیروگاه‌های خورشیدی در اماکن عمومی پایتخت خبر داد.
 

تجدیدپذیرها توسعه می‌یابد

20 مرداد 1399 ساعت 22:04
می متالز - پژوهشگاه نیرو و ساتبا برای بهره‌گیری از ظرفیت‌های مشترک دو طرف در راستای توسعه پایدار انرژی الکتریکی در کشور مبتنی بر افزایش ظرفیت کاربرد انواع انرژی‌های تجدیدپذیر و توسعه بهره‌وری انرژی برق در کشور، تفاهم‌نامه‌ همکاری امضا کردند.
 

شستا" برای احداث نیروگاه بادی در خراسان‌جنوبی سرمایه‌گذاری می‌کند/ افزایش ۱۵۰میلیاردتومانی حجم سرمایه معدن زغال سنگ‌ طبس

17 تیر 1399 ساعت 11:22
می متالز - مدیرعامل شستا از مطالعات امکان‌سنجی صورت‌گرفته برای ایجاد نیروگاه بادی در نهبندان و "درح" خبر داد و گفت: برای ایجاد یک نیروگاه بادی ۲۵مگاواتی ۵۰۰میلیارد تومان سرمایه‌گذاری خواهیم کرد.
 مدیرعامل شرکت صبا نیرو خبر داد

فروش دو دستگاه توربین بادی به بخش خصوصی

26 خرداد 1399 ساعت 23:25
می متالز - شرکت صبا نیرو در راستای فعالیت‌های مرتبط با توسعه بازار خود، مذاکرات متعددی با بخش‌خصوصی برای فروش توربین‌های بادی و بهره‌گیری در مزارع بادی مرتبط را به انجام رسانده است.
 

توسعه نیروگاه‌های بادی در خراسان‌جنوبی

20 خرداد 1399 ساعت 21:33
می متالز - عملیات اجرایی نیروگاه بادی درح در مراسمی با حضور مسوولان آغاز شد.
 

واگذاری شرکت زیرمجموعه در "فنفت"

2 شهریور 1399 ساعت 16:15
می متالز - شرکت صنایع تجهیزات نفت مزایده برگزار می کند.
 

کاهش تعداد دکل‌های حفاری در ماه جولای + دلیل

20 مرداد 1399 ساعت 14:37
می متالز - درحالی که تعداد دکل‌های حفاری نفت و گاز در امریکا روندی کاهشی داشته که دلیل آن نیز اعلام شد.
 

اعلام برنامه افزایش سرمایه ۱۷۳ درصدی منجر به صف خرید شد

14 مرداد 1399 ساعت 10:43
می متالز - شرکت حاضر در بازار پایه از موافقت هیات مدیره با افزایش سرمایه ۱۷۳ درصدی خبر داد و با رشد قیمت سهام و صف خرید روبرو شد.
 

زوایای بهینه‌سازی ساختار بازار انرژی

26 شهریور 1399 ساعت 23:29
می متالز - روز گذشته در نشست تخصصی کمیسیون انرژی اتاق ایران، ساختار بازار بهینه‌سازی انرژی مورد بررسی قرار گرفت.
 ناصر عاشوری؛دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش نفت

تولیدات داخلی بنزین مازاد بر نیاز مصرفی کشور است

26 شهریور 1399 ساعت 20:39
می متالز - دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش نفت گفت: تولید بنزین در کشور هم اکنون مازاد بر مصرف است. در حال حاضر بیش از یکصد میلیون لیتر در مجموع توسط شرکت‌های پالایشی تولید می‌شود.
 

رمز پایداری اوپک در 60 سالگی

26 شهریور 1399 ساعت 15:24
می متالز - موج دوم توسل ایالات متحده به اوپک برای نقش‌آفرینی در بازگرداندن تعادل قیمتی به بازار نفت در پی گسترش ویروس کرونا در ماه‌های اخیر است که حرکتی عجیب به شمار می‌رود. این حرکت هرچند موقتی به نظر می‌رسد اما از پذیرش رسمی ضرورت وجود و توانمندی اوپک برای بازار جهانی نفت و اقتصاد جهانی حکایت می‌کند. حرکتی که اوپک 60 سال پیش با تأسیس خود در بازار نفت ایجاد کرد، حالا با گرایش کشورهای نفتی غیرعضو و حتی ابرقدرت‌های اقتصادی مانند ایالات متحده به رژیمی قدرتمند و با گستره زیاد تبدیل شده است.
حمل و نقل
 

افزایش پروازهای فرودگاه بین‌المللی بیرجند

26 شهریور 1399 ساعت 18:57
می متالز - مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی با اشاره به افزایش پروازهای فرودگاه بین المللی شهید کاوه بیرجند، گفت: با برقراری پروازهای جدید از امروز، تعداد پروازهای استان از هفته‌ای ۲۶ پرواز به ۲۸ پرواز افزایش یافت.
 

آمادگی کامل فرودگاه‌های زاهدان، زابل و ایرانشهر برای پذیرش مسافران چابهار

23 شهریور 1399 ساعت 18:52
می متالز - مدیر کل فرودگاه‌های سیستان و بلوچستان با اشاره به تعطیلی یکماهه فرودگاه چابهار اظهار کرد که فرودگاه‌های زاهدان، زابل و ایرانشهر آمادگی کامل جهت پذیرش پرواز و مسافر را دارند.
 

قطر ایرویز به ایرباس و بوئینگ هشدار داد

22 شهریور 1399 ساعت 23:42
می متالز - گروه هواپیمایی قطر اعلام کرد که با شرکت ایرباس توافق کرده است که تحویل هواپیماهای سفارش این شرکت قطری را به دلیل رکود سفرهای هوایی به تعویق بیندازد، اما مذاکرات در مورد این موضوع با بوئینگ در جریان است.
 

تاکید بر سرعت بخشی به تجارت با ترکیه

23 شهریور 1399 ساعت 20:05
می متالز - رییس کل گمرک در گفت‌وگو با معاون وزیر تجارت ترکیه، آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای تسریع در افزایش تبادلات تجاری، اجرای آزمایشی تبادل اطلاعات گمرکی به صورت الکترونیکی و بر خط، پیگیری امکان استعلام الکترونیکی گواهی مبدا از مراجع ذیربط در ترکیه، اجرای پروژه مشترک فعالان اقتصادی مجاز و افزایش تردد کامیون‌های دو کشور و غیره را اعلام کرد.
 

جهش خوبی در توسعه راه‌‌های استان اردبیل انجام‌شده است

22 شهریور 1399 ساعت 18:36
می متالز - استاندار اردبیل گفت: جهش خوبی در توسعه راه های استان اردبیل صورت گرفته و در همه محورهای اصلی کارگاه های راه سازی فعال هستند.
 

احداث جاده راور به کرمان با سرمایه‌گذاری ۶۰۰ میلیارد تومانی

22 شهریور 1399 ساعت 18:03
می متالز - استاندار کرمان از اجرای جاده راور - کرمان با سرمایه‌گذاری اولیه ۶۰۰ میلیارد تومان از سوی شرکت ملی صنایع مس ایران و با راهبری ایمیدرو خبر داد.
 

۲۰ میلیون دلار کالا از چهارمحال و بختیاری صادر شد

26 شهریور 1399 ساعت 19:14
می متالز - رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون ۲۰ میلیون دلار از این استان به خارج از کشور صادر شده است.
 

حمل ۲۳ میلیون تن کالا و درآمد ۷۷۸ میلیون دلاری علی‌رغم تحریم‌ها و کرونا

26 شهریور 1399 ساعت 19:11
می متالز - مجمع عمومی عادی سالیانه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، صبح امروز(چهارشنبه 26 شهریور) با حضور نمایندگان سهامداران عمده و سایر سهامداران در سالن اجتماعات این شرکت برگزار شد.
 

سرمایه‌گذاری ۱۶۱ هزار و ۲۳۵ میلیارد ریالی بخش خصوصی در بنادر

23 شهریور 1399 ساعت 15:18
می متالز - معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی ضمن تشریح جزئیات میزان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بنادر کشور، گفت: ۱۶۱ هزار و ۲۳۵ میلیارد ریال از سوی بخش خصوصی در بنادر کشور سرمایه‌گذاری انجام شده است.
 

پیشرفت چشمگیر صنعت ریلی در تولید ناوگان و لکوموتیو

27 شهریور 1399 ساعت 11:15
می متالز - در حال حاضر تولید لکوموتیو دیزلی در کشور ما با قدرت و سرعت بیشتری مرسوم شده است؛ در حالی که پیش از این، مساله تامین لکوموتیو در کنار کمبود ناوگان، از دلایل مهم ایجاد تعلیق در رشد صنعت ریلی محسوب می‌شد.
 نگرانی اهالی از افزایش سرقت اموال عمومی

نرده‌های حریم راه‌آهن کیلویی ۵ هزار تومان!

26 شهریور 1399 ساعت 11:47
می متالز - اگر به خیابان ۴۵متری زرند و خیابان‌های اطراف آن یعنی تختی، شهیدان اسماعیلی، تقی بیگلو، طالقانی و... سربزنید، متوجه می‌شوید که در حریم خط آهن تهران‌ ـ تبریز که چند سالی است زیرزمینی شده، اتفاق ناخوشایندی در حال وقوع است.
 

اتصال کارخانه‌های فولاد گیلان به شبکه راه آهن

25 شهریور 1399 ساعت 14:38
می متالز - راه آهن در زمینه توسعه اقتصادی ظرفیت خوبی برای استان گیلان فراهم کرده است. روزانه سه هزار تن مصالح خاکی مورد نیاز شرکت های راه سازی گیلان بالاخص پروژه راه آهن رشت – انزلی توسط ناوگان راه آهن شمال ۲ حمل می شود.
 

تحویل واگن‌های جدید متروی تبریز تا ۲ ماه آینده

26 شهریور 1399 ساعت 18:59
می متالز - شهردار تبریز اعلام کرد: مقرر شده واگن‌های متروی تبریز تا دو ماه آینده به مجموعه قطار شهری شهرداری تبریز تحویل داده شود.
 

پیشرفت ۸۰ درصدی مطالعات قطار شهری همدان

22 شهریور 1399 ساعت 16:33
می متالز - معاون فنی و عمرانی شهرداری همدان از افزایش ۲۵ درصدی بودجه عمرانی در سال جاری خبر داد و گفت: بودجه عمرانی امسال سازمان ها و ستاد و مناطق شهرداری در بخش عمرانی ۵۲۰ میلیارد تومان است که نسبت به سال گذشته افزایش ۲۵ درصدی دارد.
 قطار شهری تهران با «خط ۱۰» به کانون جدید جمعیتی می‌رسد

شارژ متروی پایتخت پس‌از ۳ سال/ تحولات شبکه مترو با کلنگ‌زنی دیروز/ کدام دولت برای تهران کم گذاشت؛ روحانی یا احمدی‌نژاد؟

19 شهریور 1399 ساعت 21:39
می متالز - کلنگ ساخت خط ۱۰ متروی تهران روز گذشته با حضور معاون رئیس‌جمهوری و شهردار تهران به زمین خورد؛ خطی که قرار است پرجمعیت‌ترین نقطه در شرق پایتخت را به غربی‌ترین نقطه شهر به صورت ریلی و سریع‌السیر متصل کند.
 

بیلان حمایت ناقص دولتی از حمل و نقل عمومی

25 شهریور 1399 ساعت 23:15
می متالز - عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه شهرداری تهران درخواست کمک ۴هزار میلیاردی برای توسعه حمل‌ونقل عمومی را به دولت اعلام کرده است، گفت: امیدواریم تخصیص اعتبارات در سال جدید باز هم به دقیقه ۹۰ نرسد.
 آماده‌سازی پایتخت مسکن‌مهر برای تبدیل‌شدن به شهر نیم‌میلیون‌نفری:

شهر جدید پرند بزرگ می‌شود

9 شهریور 1399 ساعت 20:22
می متالز - شهر جدید پرند که بیشترین تعداد واحدهای مسکونی را در مسکن مهر دارد، با سهیم شدن در طرح ملی مسکن، بیشترین میزان واحدهای این طرح جدید دولت در بخش مسکن را به خود اختصاص داد.
 

طرح ترافیک هفته آینده لغو می شود؟

15 مرداد 1399 ساعت 22:07
می متالز - به دلیل قرمز بودن وضعیت تهران و اثرگذاری روانی موضوع لغو طرح ترافیک شهرداری تهران با تصمیم کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا اجرای طرح ترافیک در هفته آینده لغو می‌شود
 مدیرکل صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت:

طرح واگذاری ۱۵۲ هزار خودرو تا پایان سال

27 شهریور 1399 ساعت 17:25
می متالز - مدیرکل صنایع حمل‌ونقل وزارت صنعت، معدن و تجارت از اجرای طرح واگذاری ۱۵۲ هزار خودرو هر ۲ هفته یک‌بار تا پایان سال خبر داد.
 

صورت های مالی «حفارس» تشریح شد

26 شهریور 1399 ساعت 14:09
می متالز - مدیرعامل شرکت حمل و نقل بین‌المللی خلیج فارس (حفارس) درباره صورت های مالی این شرکت توضیحاتی را ارائه کرد.
 با مشارکت بانک ملت امکان پذیر شد:

پرداخت الکترونیک بهای حمل رانندگان حامل محموله های شرکت بازرگانی دولتی ایران

19 شهریور 1399 ساعت 23:28
می متالز - بانک ملت و شرکت مادرتخصصی بازرگانی دولتی ایران با هدف طراحی، تولید، توسعه و پیاده سازی سامانه پرداخت الکترونیک بهای حمل رانندگان برای بارنامه های محموله های به مقصد رسیده این شرکت، تفاهمنامه همکاری امضا کردند.
مسکن و ساختمان
 

نسبت به تمام مواد معدنی یک نسخه واحد ننویسیم

26 شهریور 1399 ساعت 20:04
می متالز - رییس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران گفت: پرهیز از خام‌فروشی مورد تاکید همه فعالان معدنی است، اما برای تمام مواد معدنی یک نسخه واحد نباید نوشت.
 رییس کمیسیون معادن اتاق بازرگانی:

نسبت به تمام مواد معدنی یک نسخه واحد ننویسیم

26 شهریور 1399 ساعت 18:28
می متالز - رییس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران گفت: پرهیز از خام‌فروشی مورد تاکید همه فعالان معدنی است، اما برای تمام مواد معدنی یک نسخه واحد نباید نوشت.
 عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس؛

سهم صنعت سنگ ایران در بازار جهانی علیرغم ذخایر کم نظیر معدنی ناچیز است/ قانون معادن باید اصلاح شود

18 شهریور 1399 ساعت 14:26
می متالز - سلیمی گفت: در بخش معدن ظرفیت کشور بسیار عظیم است اما متأسفانه این ظرفیت هنوز فعال نشده است و ما در بخش ماشین‌آلات، فرآوری و استخراج ده سال از فناوری روز دنیا عقب هستیم.
 

نسبت به تمام مواد معدنی یک نسخه واحد ننویسیم

26 شهریور 1399 ساعت 20:04
می متالز - رییس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران گفت: پرهیز از خام‌فروشی مورد تاکید همه فعالان معدنی است، اما برای تمام مواد معدنی یک نسخه واحد نباید نوشت.
 

محصولات شرکت بورسی ۲۰ تا ۲۵ درصد گران شد/ اعلام اثر بر درآمد

11 شهریور 1399 ساعت 19:45
می متالز - شرکت کاشی تکسرام از دریافت مجوز افزایش۲۰ تا ۲۵ درصدی قیمت محصولات خبر داد و زمان اعمال و آینده درآمدهای عملیاتی را اعلام کرد .
 

سهم بورسی با افزایش سرمایه از محل جذاب دو روز دیگر از تابلو دور ماند

2 شهریور 1399 ساعت 11:50
می متالز - سرامیک اردکان از برنامه افزایش سرمایه ۶۸ درصدی از محلی جذاب خبر داد و توقف نماد آن حداکثر برای ۲ روز کاری ادامه یافت.
 

برگزاری دوره آموزشی برنامه‌ریزی تولید و محصول در آکپا

13 مرداد 1399 ساعت 20:44
می متالز - دوره آموزشی برنامه‌ریزی تولید و محصول در محل نمایشگاه دائمی و سالن همایش‌های شرکت آکپا ایران در روز دوشنبه به تاریخ 13 مرداد 1399 برگزار شد.
 

دیدار دکتر متفکر آزاد و مدیرعامل هافمن دکتر حمیدیه

12 مرداد 1399 ساعت 15:01
می متالز - در این دیدار که دکتر متفکر آزاد - نماینده محترم مردم آذرشهر، اسکو و تبریز و عضو هیأت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی ایران و هیأت‌همراه در محل این مجموعه دیداری با مدیر عامل هافمن و قائم مقام مجموعه داشتند.
 "همزمان با راه‌اندازی سایت جدید رایمند "

راه‌‌اندازی محاسبه‌کننده میزان مصرف چسب و درزگیر در رایمند

7 مرداد 1399 ساعت 15:30
می متالز - شرکت رایمند موفق به راه‌اندازی محاسبه‌کننده میزان مصرف چسب برای اولین بار در ایران شد.
 

ساندویچ پانل ماموت تحولی در دنیای ساخت و ساز

11 مرداد 1399 ساعت 13:44
می متالز - از مزایای اصلی و عمده فوم پلی اورتان (در ساندویچ پانل‌های سقفی و دیواری) می‌توان به سبکی، عایق بودن در برابر حرارت، مقاومت بالا در برابر سوختن (کند سوز بودن/نسوز بودن) اشاره کرد که در قیمت انواع ساندویچ پنل اثرگذار است.
 مدیر عامل «تدبیر تهویه فرا سرما» عنوان کرد

بی‌ثباتی قیمت‌ها؛ عمده‌ترین چالش صنعت تاسیسات

4 مرداد 1399 ساعت 23:35
می متالز - اغلب تعمیرات و بازسازی ساختمان‌ها ناشی از ضعف سیستم تاسیساتی است و از طرفی تاسیسات بی‌کیفیت هزینه‌های انرژی ساختمان را به چند برابر افزایش می‌دهد، به همین دلیل خریداران خانه حساسیت ویژه‌ای روی این موضوع دارند.
 

پرداخت سود "ختور" از دی ماه

29 تیر 1399 ساعت 16:13
می متالز - شرکت رادیاتور ایران زمانبندی پرداخت سود را مشخص کرد.
 

اعلام آمادگی هپکو برای تولیدجک‌های هیدرولیکی بیل‌های معدنی

22 شهریور 1399 ساعت 16:15
می متالز - شرکت خدمات تجهیزات سنگین هسکو (متعلق به شرکت هپکو)، در نامه‌ای خطاب به رییس خانه معدن ایران، آمادگی خود را در تولید جک‌های هیدرولیکی بیل معدنی با کیفیت قابل عرضه با برندهای معبر دنیا، اعلام کرد.
 موسوی:

حسابرسی از هپکو در جریان است

19 شهریور 1399 ساعت 18:27
می متالز - رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: حسابرسی از هپکو زمان بر است و نیاز به تحقیقات و بررسی‌های جامعی دارد. فرآیند آن در جریان است و قطعا انجام می‌شود.
 فعال کارگری مطرح کرد؛

رفتار هوشمندانه کارگران اجازه سو استفاده رسانه‌های معاند را نداد/ ۱۵ کارگر هپکو مدافع حرم هستند

14 شهریور 1399 ساعت 10:11
می متالز - میرناصری گفت: مجموعه کارگری چه در سطح استان چه در سطح کشور همواره هوشمند عمل کردند و با رفتار و نوع اعتراض خود اجازه سوء استفاده را به رسانه های معاند نداده اند.
 مدیر امور اعتبارات بانک مسکن خبر داد:

افزایش 70 درصدی پرداخت تسهیلات ساخت مسکن

25 شهریور 1399 ساعت 23:36
می متالز - مدیر امور اعتبارات بانک مسکن از استقبال سازندگان و انبوه سازان برای دریافت تسهیلات ساخت خبر داد و گفت: برای 20 هزار واحد مسکونی از ابتدای امسال تسهیلات پرداخت شده که از حیث مبلغ 75 درصد رشد نسبت به سال قبل نشان می دهد.
 مدیر عامل شهر جدید پردیس:

حمایت های بانک مسکن در اجرایی شدن وام 1000 میلیارد تومانی

24 شهریور 1399 ساعت 16:55
می متالز - مدیر عامل شهر جدید پردیس گفت: پرداخت به موقع و همکاری بانک مسکن در وام 1000 میلیارد تومانی باعث شد تا امروز شاهد تحویل به موقع واحدهای مسکن مهر با تمام امکانات زیربنایی و روبنایی باشیم.
 مدیر عامل بانک مسکن:

انعقاد قرارداد ساخت پروژه های اقدام ملی با موسسه دارالقرآن اردبیل

23 شهریور 1399 ساعت 21:50
می متالز - اولین قرارداد پروژه های اقدام ملی توسط بانک مسکن در استان اردبیل منعقد شد.
 

واگذاری بخشی از پروژه شهریار از سوی «ثتوسا»

26 شهریور 1399 ساعت 14:39
می متالز - مدیر عامل شرکت سرمايه گذاری توسعه و عمران استان اردبيل (ثتوسا) از واگذاری بخشی از پروژه شهریار جهت تهاتر بدهی خبر داد.
 از سوی سرمایه‌گذاری مسکن شمال شرق کشور انجام شد

احداث ۸۰۰هزار متر مربع بنا در شرق کشور

23 شهریور 1399 ساعت 23:21
می متالز - براساس گزارش بانک مرکزی از تحولات اقتصادی ایران در بخش واقعی سال ۹۸، تولید ناخالص داخلی کشور به قیمت پایه و به قیمت‌های ثابت سال ۱۳۹۰ از ۷/ ۶۵۶۴ هزارمیلیارد ریال در سال ۱۳۹۷ به ۳/ ۶۱۳۷ هزار میلیارد ریال در سال ۱۳۹۸ کاهش یافته است و گویای نرخ رشد تولید ناخالص داخلی به میزان منفی ۵/ ۶ درصد طی دوره زمانی مذکور است. با توجه به وضعیت کلی اقتصاد در سال ۱۳۹۸، محاسبات فصلی نشان می‌دهد که اقتصاد ایران در سال مذکور نسبت به دوره مشابه سال قبل با افت قابل توجه نرخ رشد اقتصادی مواجه بوده است.
 حباب‌های قیمتی اینگونه شکل گرفتند:

"بالاس" سهمی با تحقق سودی ۴۵ تومانی و ثبت قیمتی بیش از ۹۳۰۰ تومان

23 شهریور 1399 ساعت 16:20
می متالز - شرکت مهندسی ساختمان تاسیسات راه آهن با نماد "بالاس" در حالی در ماه‌های گذشته و پیش از کاهش ۴۰ درصدی قیمت سهامش، اعداد بیش از ۹۳.۰۰۰ ریال را به ثبت رسانده است.
 

دستگیره‌های خودایمن مجهز به اشعه ماورابنفش

5 مرداد 1399 ساعت 20:38
می متالز - اسکار وایلد یک بار اظهار داشت: "ما در عصری زندگی می‌کنیم که چیزهای غیرضروری تنها ضروریات ما هستند."
 

۱۰ خدمت شهری مشهد هوشمند شد

5 بهمن 1398 ساعت 14:32
می متالز - نهمین نمایشگاه شهر هوشمند همزمان با بیست و دومین نمایشگاه الکامپ با حضور شرکت‌های استارت‌آپی و نوآور در حوزه هوشمندسازی خدمات و فناوری اطلاعات و ارتباطات در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی مشهد برگزار شد.
 

درخواست گزارش از شهرداری درباره «تهران هوشمند»

16 دی 1398 ساعت 18:44
می متالز - عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران از شهرداری تهران درخواست کرد در مورد میزان تحقق برنامه‌های هوشمندسازی شهر به شورای شهر گزارش دهد.
 وزیر راه خبر داد:

دستور روحانی به عرضه فولاد و مصالح ساختمانی در خارج از بورس کالا

26 شهریور 1399 ساعت 14:43
می متالز - وزیر راه اعلام کرد: با دستور امروز رئیس جمهور، محصولات فولاد و مصالح ساختمانی در خارج از بورس کالا عرضه خواهد شد.
 

حضور ذوب آهن اصفهان در بیستمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان

20 شهریور 1399 ساعت 23:44
می متالز - ذوب آهن اصفهان به عنوان بزرگترین تولید کننده مقاطع ساختمانی کشور با برپایی غرفه ای در بیستمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان از 20 تا 23 شهریورماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران حضوری فعال دارد.
 سرپرست وزارت صمت در آیین افتتاح نمایشگاه صنعت ساختمان اعلام کرد:

صادرات ۷ میلیارد دلاری مصالح ساختمانی در سال گذشته/ تولید در اقلام مهم صنعت ساختمان بیش از 2 برابر نیاز کشور است

20 شهریور 1399 ساعت 23:31
می متالز - سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد میزان تولید در اقلام مهم صنعت ساختمان بیش از دو برابر نیاز کشور است.
 

وضعیت بازار مسکن در منطقه مرکزی پایتخت

26 شهریور 1399 ساعت 23:42
می متالز - بازار معاملات مسکن در منطقه ۶ پایتخت یکی از بدترین دوره‌های خود را به لحاظ تعداد معاملات و میزان مراجعه متقاضیان خرید به بنگاه‌های ملکی سپری می‌کند؛ از این رو می‌توان منطقه مرکزی شهر تهران را به‌عنوان یکی از کانون‌های رکود سنگین معاملات در حال حاضر معرفی کرد.
 فرمول اضطراری قفل‌شکنی از وام مسکن یکم پیشنهاد شد

کلید یدک برای «خانه‌اولی»ها/ دو اثر انتقال وام کلان شهرها به حومه

26 شهریور 1399 ساعت 23:39
می متالز - یک تغییر ساده در سیاست پرداخت وام خرید مسکن دو اثر مثبت بر بازار آپارتمان‌های تهران و سایر کلان‌شهرها می‌گذارد. خانه‌‌اولی‌ها دست‌کم یک سال است توان خرید را از دست داده‌اند؛ به‌طوری‌که قدرت وام یکم در پایتخت و دیگر شهرهای بزرگ به زیر ۵ مترمربع سقوط کرده است. قفل خرید خانه‌اولی‌ها با کلید یدک -انتقال وام کلان‌شهر به حومه- قابل گشایش است.
 یک کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد؛

بورس کالا مسیر شفاف عرضه اموال مازاد بانک ها

26 شهریور 1399 ساعت 14:29
می متالز - عرضه اولین ملک مازاد شبکه بانکی در حالی امروز از سوی بانک اقتصاد نوین و با عرضه یک قطعه زمین با کاربری مسکونی تجاری در بورس کالا کلید خورد که این ملک با حضور یک خریدار و به قیمت پایه ۱۸۵ میلیارد و ۸۲۰ میلیون ریال با موفقیت به فروش رسید.
 

وام ودیعه مستاجران ۵ ساله شد

26 شهریور 1399 ساعت 23:40
می متالز - بر اساس مصوبه اخیر ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا، زمان بازپرداخت وام ۵۰ میلیون تومانی ودیعه مسکن به ۵ سال افزایش یافت.
 

رشد ۲۱.۴ درصدی خرید و فروش مسکن در بهار ۹۹

26 شهریور 1399 ساعت 15:55
می متالز - مرکز آمار اعلام کرد: تعداد معاملات انجام شده در بخش خرید و فروش مسکن در بهار ۹۹ نسبت به فصل قبل از آن (زمستان) ۲۱.۴ درصد و نسبت به بهار سال گذشته ۱۸.۷ درصد کاهش یافته بود.
 

شرایط انتقال تسهیلات زوجین به خریدار انفرادی

25 شهریور 1399 ساعت 23:48
می متالز - تغییر قابل توجه سقف تسهیلات پرداختی از محل اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن سبب شکل‌گیری تقاضای انتقال تسهیلات زوجین به خریداران انفرادی در بازار مسکن شده است.
 نسبت به دوره مشابه گذشته؛

افزایش سود "آ س پ" چشمگیر بود

23 شهریور 1399 ساعت 21:30
می متالز - شرکت آ. س. پ در دوره ۹ ماهه منتهی به ۳۱ تیر ماه ۱۳۹۹ (حسابرسی شده)، به ازای هر سهم خود ۱۵۳ ریال کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه گذشته که سود هر سهم تنها ۲ ریال اعلام شده بود، از افزایش چشمگیری برخوردار است.
 سرپرست وزارت صمت در آیین افتتاح نمایشگاه صنعت ساختمان اعلام کرد:

صادرات ۷ میلیارد دلاری مصالح ساختمانی در سال گذشته/ تولید در اقلام مهم صنعت ساختمان بیش از 2 برابر نیاز کشور است

20 شهریور 1399 ساعت 23:31
می متالز - سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد میزان تولید در اقلام مهم صنعت ساختمان بیش از دو برابر نیاز کشور است.
 

"وساخت" پولش را پس می گیرد

2 شهریور 1399 ساعت 16:08
می متالز - شرکت سرمایه گذاری ساختمان ایران از نتیجه دادگاه با شرکت بین المللی خانه سازی ایرانیان گفت.
علوم
 شماره جدید نشریه دانشجویی «فراسوی مواد» منتشر شد

«روش‌های آنـالیز مواد نـانـو ساختار»

26 شهریور 1399 ساعت 12:57
می متالز - شماره دوم (گروه جدید) نشریه «فراسوی مواد»، گاهنامه انجمن علمی دانشکده مهندسی مواد و متالورژی پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران منتشر شد.
 از سوی یک استارت‌آپ محقق شد؛

تولید ماسک ضدویروس با نانوذرات مس

19 شهریور 1399 ساعت 10:20
می متالز - با تاسیس یک استارت آپ، قرار است فناوری نانوذرات مس برای تولید فیلتر و ماسک‌های ضدویروس استفاده شود. این فیلترها و ماسک‌ها برای مقابله با کرونا مناسب هستند.
 رئیس فراکسیون معدن و صنایع معدنی مجلس:

تمام فعالیت‌های معدنی کشور بر پایه تحقیقات و پژوهش انجام شود

12 شهریور 1399 ساعت 23:59
می متالز - رئیس فراکسیون معدن و صنایع معدنی مجلس با بیان اینکه تمام فعالیت‌های معدنی کشور بر پایه تحقیقات و پژوهش انجام شود، گفت: توجه به تحقیقات در ایران بسیار پایین است.
 

بهره برداری از ۲ طرح دانش بنیان تا پایان سال

26 شهریور 1399 ساعت 18:07
می متالز - مدیرعامل تاصیکو گفت: تا پایان سال ۱۳۹۹، ۲ طرح دانش بنیان شرکت شتاب دهنده صدر فردا به بهره برداری می رسند.
 شماره جدید نشریه دانشجویی «فراسوی مواد» منتشر شد

«روش‌های آنـالیز مواد نـانـو ساختار»

26 شهریور 1399 ساعت 12:57
می متالز - شماره دوم (گروه جدید) نشریه «فراسوی مواد»، گاهنامه انجمن علمی دانشکده مهندسی مواد و متالورژی پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران منتشر شد.
 با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری؛

تداوم توسعه زیست بوم دانش بنیان معدن در آذربایجان شرقی

25 شهریور 1399 ساعت 14:14
می متالز - ستاری در نخستین بخش از سفر خود به شهرک صنعتی قراملک رفت و از دستاوردهای فناوران شرکت صنعتی پمپیران بازدید کرد.
 

بهره برداری از ۲ طرح دانش بنیان تا پایان سال

26 شهریور 1399 ساعت 18:07
می متالز - مدیرعامل تاصیکو گفت: تا پایان سال ۱۳۹۹، ۲ طرح دانش بنیان شرکت شتاب دهنده صدر فردا به بهره برداری می رسند.
 بزرگترین رویداد سرمایه‌گذاری استارت‌آپی کشور

دومین رویداد سرمایه‌گذاری سکوی پرتاب برگزار می‌شود

25 شهریور 1399 ساعت 21:35
می متالز - مدیر ارتباطات و رسانه 100 استارت‌آپ با اشاره به برگزاری دومین رویداد سرمایه‌گذاری سکوی پرتاب، گفت: این رویداد پس از بررسی اولیه و داوری مجازی بیش از 600 تیم استارت‌آپی در مرکز رویدادهای سلام برگزار می‌شود.
 در جلسه شورای عالی فضای مجازی به ریاست حسن روحانی؛

طرح کلان و معماری شبکه ملی اطلاعات تصویب شد

25 شهریور 1399 ساعت 19:11
می متالز - طرح کلان و معماری شبکه ملی اطلاعات در 5 ماده به تصویب اعضای شورای‌عالی فضای مجازی رسید.
 

موفقیت سپر دفاعی برای سیستم‌های اتوماسیون صنعتی+سند

26 اردیبهشت 1398 ساعت 18:31
می متالز - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از طراحی یک سپر دفاعی برای سیستم‌های اتوماسیون صنعتی توسط دانشمندان جوان کشور خبر داد.
 سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری کرمان خبر داد:

اجرای 5900 برنامه پدافندغیرعامل در استان کرمان در هفته‌ پدافند غیرعامل

21 آبان 1397 ساعت 20:23
می متالز - سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری کرمان در ادامه با گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل اظهار داشت: امسال در هفته پدافند بیش از 5 هزار و 900 برنامه پدافند غیرعامل در سطح استان کرمان در بخشهای مختلف از جمله در مدارس، واحدهای آموزشی، سازمانی و ... اجرا شده است.
 مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کرمان:

عملکرد خوب مجتمع مس سرچشمه در حوزه پدافند غیرعامل

21 آبان 1397 ساعت 20:16
می متالز - مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کرمان تصریح کرد: عملکرد مجتمع مس سرچشمه در حوزه پدافند غیرعامل عملکرد خوبی است چون این مجتمع دچار مشکلات اقتصادی بوده و در چند سال گذشته توانسته مشکلات اقتصادی خود را حل کند.
 

فولاد سنگان، شاهراه انتقال دانش فنی فولاد به شهرستان خواف

19 تیر 1399 ساعت 17:16
می متالز - شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان با توجه به رسالت خود به عنوان “معین اقتصادی و مهارتی شهرستان خواف” با برنامه ریزی و تدوین برنامه های هدفمند و در راستای توانمندسازی علمی و توسعه کیفی آموزش در شهرستان خواف اقدام به برگزاری کلاس های آموزش گندله سازی نمود.
 در نشست بین جهاد دانشگاهی، ایمیدرو و شرکت‌های تولید فولاد مطرح شد:

آمادگی برای بومی‌سازی ۲ طرح استراتژیک صنعت فولاد با دانش فنی جهاد دانشگاهی

3 اردیبهشت 1399 ساعت 23:33
می متالز - نشست مشترک چندجانبه بین جهاد دانشگاهی، ایمیدرو، وزارت نفت و شرکت‌های تولید فولاد برگزار و در آن بر بومی‌سازی دو طرح مهم فولادی شامل «ماشین ریخته‌گری» و «فولاد کرایوژنیک» در کشور تاکید شد.
 

محققان دانشگاه اراک به دانش فنی فولاد TRIP دست یافتند

15 اسفند 1398 ساعت 22:04
می متالز - گروه مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه اراک به دانش فنی تولید فولاد TRIP دست یافتند که در نوع خود در کشور بی‌نظیر است.
 

دانشگاه صنعتی شاهرود درباره ادامه فعالیت معدن بوکسیت شاهوار هیچ نظری ندارد

24 شهریور 1399 ساعت 23:43
می متالز - رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود گفت: این دانشگاه طرح تحقیقاتی در خصوص کیفیت و کمیت منابع آب منطقه فعالیت معدن بوکسیت در کوه شاهوار را برعهده داشته و این به معنای تایید بازگشایی و یا ادامه فعالیت معدن بوکسیت تاش نیست.
 

ضرورت استفاده از ظرفیت دانشگاه در رفع نیازهای پژوهشی حوزه صنعت و معدن/ تعمیق و ارتقای ارتباط صنعت با دانشگاه با طرح تاپ

24 شهریور 1399 ساعت 23:24
می متالز - سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی بر ضرورت استفاده از ظرفیت دانشجویان و اساتید دانشگاه در رفع نیازهای پژوهشی حوزه صنعت و معدن تاکید کرد.
 رئیس هیات عامل ایمیدرو:

امضای تفاهمنامه همکاری ایمیدرو و دانشگاه علم و صنعت

24 شهریور 1399 ساعت 14:54
می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو از امضای تفاهمنامه همکاری میان ایمیدرو و دانشگاه علم و صنعت خبر داد و از دانشگاه‌ها و مراکز علمی خواست تا پایان‌نامه‌ها و تحقیقاتی که در حوزه معدن و صنایع معدنی نوآورانه و خلاق هستند، به ایمیدرو معرفی کنند.
 

کلنگ سایت آزمایشگاه واحد معدنی نوک آباد تفتان به زمین زده شد

5 شهریور 1399 ساعت 14:18
می متالز - مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی سیستان و بلوچستان گفت: کلنگ سایت آزمایشگاه و ساختمان اداری واحد معدنی وابسته به شستا گرامیداشت هفته دولت در ناحیه صنعتی نوک آباد شهرستان تفتان به زمین زده شد.
 ظرفیت‌های آزمایشگاهی؛ خدمات تحقیقاتی ۷/ در گفتگو با آنا مطرح شد؛

خیز دانشگاه آزاد اسلامی گلستان برای توسعه آزمایشگاه‌های همکار/ دوره‌های آموزش تخصصی دستگاهی برگزار می‌شود

10 تیر 1399 ساعت 14:08
می متالز - رئیس مرکز خدمات آزمایشگاهی و کارگاهی دانشگاه آزاد اسلامی گلستان گفت: «اخذ مجوز و توسعه آزمایشگاه‌های همکار با شبکه راهبردی ریاست جمهوری، غذا و داروی وزارت بهداشت، امین محیط‌ زیست و اداره گمرک در دستور کار این دانشگاه است.»
 با انعقاد تفاهم نامه میان بانک توسعه صادرات و صندوق نوآوری و شکوفایی صورت پذیرفت:

کاهش ۶ درصدی سود تسهیلات اعطایی به شرکت های دانش بنیان صادراتی

31 خرداد 1399 ساعت 20:18
می متالز - بانک توسعه صادرات ایران طی سالهای اخیر توجه ویژه ای به ظرفیت های شرکت های دانش بنیان در حوزه صادرات داشته است؛ پتانسیل مطلوب این شرکت ها در حوزه صادرات، این بانک توسعه ای را بر آن داشت تا با هدف حمایت از این واحدها، با همکاری سازمان هایی چون معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی، در حوزه تامین مالی ورود کند.
 

عملکرد شرکت ره آوران فنون پتروشیمی طی یک سال گذشته

4 شهریور 1399 ساعت 19:55
می متالز - عملکرد شرکت ره آوران فنون پتروشیمی طی یک سال گذشته تشریح شد.
 [ویدئو]

امضا تفاهمنامه بین راه آهن ایران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

25 تیر 1399 ساعت 15:29
می متالز - امضا تفاهمنامه بین راه آهن ایران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با حضور وزیر راه و شهرسازی انجام شد.
 با انعقاد تفاهم‌نامه بین جامعه نیکوکاری ابرار و آموزش و پرورش

«ابرار» حامی طرح آموزش از راه دور برای بازماندگان از تحصیل شد

24 تیر 1399 ساعت 21:21
می متالز - مدیرعامل جامعه نیکوکاری ابرار از امضای تفاهم‌نامه این نهاد مردمی با سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی آموزش و پرورش در راستای حمایت از بازماندگان از تحصیل خبر داد. موضوع این تفاهم‌نامه طرح آموزش از راه دور بازماندگان از تحصیل است
قراضه و بازیافت
 

فروش لوله‌های نفت به عنوان قراضه در ونزوئلا

23 شهریور 1399 ساعت 15:05
می متالز - دولت ونزوئلا برای بهره برداری از ظرفیت تولید نفت ایالت موناگاس برای تولید بنزین و دیزل، قصد دارد از زیرساخت انرژی کشورش استفاده کرده و به پیمانکاران به جای پول، قطعات قراضه تاسیسات نفتی و لوله های نفت عرضه کند.
 

تصحیح قیمت های جزیی در انتظار بازار جهانی قراضه

22 شهریور 1399 ساعت 22:29
می متالز - فعالان بازار جهانی قراضه معتقدند که قیمت قراضه تنها شاهد یک تصحیح قیمت جزیی خواهد بود و افت قیمتی نخواهد داشت.
 

واردات قراضه کره جنوبی به حداقل 24 سال اخیر رسید

22 شهریور 1399 ساعت 22:27
می متالز - در آگوست سال جاری میلادی کره جنوبی 284 هزار تن قراضه وارد کرد که نسبت به جولای 8.5 درصد افت داشته در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 29 درصد کاهش یافت. ظاهرا میزان واردات به کمترین سطح 24 سال اخیر رسیده است. آخرین باری که واردات قراضه در این سطح پایین بوده نوامبر 1996 و حدود 209 هزار تن بوده است.
متالورژی
 

ماسه های صنعتی "کماسه" ۲۵ درصد گران شد

26 شهریور 1399 ساعت 11:43
می متالز - شرکت تامین ماسه ریخته گری مجوز تغییر بیش از ۱۰ درصد در نرخ فروش محصولات را دریافت کرد.
 

شرکت بورسی با اعلام افزایش ۳۰ درصدی نرخ فروش محصولات موقتاً از تابلو رفت

25 شهریور 1399 ساعت 11:53
می متالز - شرکت بورسی از افزایش ۳۰ درصدی نرخ فروش محصولات ریخته چدنی به مشتری عمده از ابتدای سال جاری خبر داد و با توقف نماد، آماده بازگشایی برای فردا شد.
 در نشست کارگروه تخصصی شورای گفت‌وگو مطرح شد:

تغییر کد تعرفه گاز مصرفی واحدهای ریخته‌گری‌ و قطعه‌سازی‌ بررسی می‌شود

23 شهریور 1399 ساعت 16:42
می متالز - محاسبه نرخ گاز مصرفی واحدهای ریخته گری و قطعه‌سازی بر اساس تعرفه واحدهای صنعتی برابر با 100 تومان به ازای هر مترمکعب خواسته‌ای بود که در نشست کارگروه تخصصی شورای گفت‌وگو بررسی و در نهایت مقرر شد تصمیم نهایی در این باره پس از دریافت آمار و اطلاعات دقیق‌تر در نشست اصلی شورای گفت‌وگو، گرفته شود.
 مدیرعامل شرکت صنایع لوستر قائم:

از ضایعات بی‌ارزش، یک محصول لوکس می‌سازیم! / ریخته‌گری ماسه‌ای توجیه اقتصادی ندارد

10 فروردین 1399 ساعت 17:18
می متالز - مدیرعامل شرکت صنایع لوستر قائم گفت: لوسترسازی، یک صنعت خودکفا است و تولیدکننده با استفاده از ضایعات فلزی نیز می‌تواند کالای لوکس و زیبا تولید کند. در واقع اهمیت یک صنعت زمانی مشخص می‌شود که علاوه بر پول‌ساز بودن، در شرایط همه‌گیر کمبود مواد اولیه، بتواند ضایعات به ظاهر بی‌ارزش را قابل استفاده کند.
 

تایید پیشنهاد افزایش سرمایه «کتوکا» از سوی حسابرس

24 شهریور 1399 ساعت 19:08
می متالز - شرکت تولیدی و خدمات نسوز توکا (کتوکا) از موافقت حسابرس و بازرس قانونی با افزایش سرمایه ۶۵۳ درصدی این شرکت خبر داد.
 در بازدید شورای تامین مبارکه از ایرفکو مطرح شد:

تحریم‌ها مانع تولید و مدیریت منسجم نشد

23 شهریور 1399 ساعت 20:56
می متالز - مدیرعامل فرآورده های نسوز ایران گفت: تامین ارز برای تهیه مواد اولیه از عمده مشکلات صنایع است.
 

نوار نسوز و کاربرد آن در صنعت

23 شهریور 1399 ساعت 10:59
می متالز - همان‌ طور که از اسم این نوع محصولات پیداست نوار نسوز یک نوار غیر قابل اشتعال است که با عایق ‌بندی حرارتی بالایی که دارد می‌تواند در صنایع و زمینه‌ های مختلفی از جمله برای عایق‌‌بندی الکتریکی انواع مختلف محصولات استفاده شود‌.
 شماره جدید نشریه دانشجویی «فراسوی مواد» منتشر شد

«روش‌های آنـالیز مواد نـانـو ساختار»

26 شهریور 1399 ساعت 12:57
می متالز - شماره دوم (گروه جدید) نشریه «فراسوی مواد»، گاهنامه انجمن علمی دانشکده مهندسی مواد و متالورژی پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران منتشر شد.
 

گام بلند استان البرزبرای تجاری سازی محصولات پژوهشگاه مواد و انرژی

24 شهریور 1399 ساعت 18:09
می متالز - رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن کشور گفت: محصولات پژوهشگاه مواد و انرژی با مشارکت شرکت های دانش بنیان و تشکیل انجمن استارت آپی در استان تجاری سازی و آماده صادرات می‌شود.
 

پژوهشگاه مواد و انرژی، میزبان مسوولان اتاق بازرگانی شد

24 شهریور 1399 ساعت 13:01
می متالز - جمعی از مسوولان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران از پژوهشگاه مواد و انرژی بازدید کردند.
 در جهت افزایش کیفیت؛

معدن گرافیت برای تولید گرافن توسعه می‌یابد

4 شهریور 1399 ساعت 10:41
می متالز - شرکت زنگرافن، اقدام به توسعه معدن گرافیت خود کرده است تا ماده اولیه بیشتری برای تولید گرافن در اختیار داشته باشد.
 

ارتقاء فناوری و ظرفیت تولید جاذب های سولفورزدایی توسط «شرکت گسترش فناوری خوارزمی» در صنایع فولاد، پالایش و پتروشیمی/ سولفورزدایی الزامی برای افزایش تولید

28 مرداد 1399 ساعت 12:02
می متالز - شرکت گسترش فناوری خوارزمی به عنوان یکی از شرکت ­های دانش بنیان پیشگام در زمینه ­ی بومی­ سازی و تولید کاتالیست­ های مصرفی صنایع گوناگون از جمله صنایع فولاد شناخته می­ شود. این شرکت در راستای تکمیل زنجیره­ ی کاتالیست­ های واحدهای احیاء مستقیم، بیش از 5 سال است که اقدام به تولید جاذب­ های سولفورزدایی اکسیدروی و اکسید مس نموده­ است. تاکید ویژه خوارزمی بر «دانش بنیان» بودن خود در طی این سال ها، بهبود مداوم محصولات و تسلط بر مسائل عملیاتی و بهره برداری واحد ها و راهکارهای مربوطه را برای این مجموعه به ارمغان آورده است.
 به همت معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری:

فناوری قابل رقابت با امریکا؛ صنایع با محصول دانش‌بنیان ایرانی فرآیند ذوب را انجام می‌دهد

18 خرداد 1399 ساعت 16:36
می متالز - بومی‌سازی کوره‌های ذوب القایی فرکانس متوسط با ظرفیت ۶ تن یکی از دیگر پیشرفت‌های فناوران کشور در یک شرکت دانش بنیان است. پس از این موفقیت آنها در حال ساخت این کوره‌ها با ظرفیت دو برابری هستند. این کوره‌ها از نظر فناوری و کیفیت با نمونه‌های امریکایی در یک سطح قرار دارد.
 

انتشار مقالات دومین کنفرانس بین المللی توسعه فناوری مهندسی مواد، معدن و زمین شناسی

24 شهریور 1399 ساعت 18:39
می متالز - در تاریخ ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ در پایگاه سیویلیکا نمایه و منتشر شد. این رویداد در تاریخ ۱۱ تیر ۱۳۹۹ توسط انجمن مدیریت و مهندسی توسعه فناوری و تحت حمایت سیویلیکا در شهر تهران برگزار شده است.در این رویداد ۵۳ مقاله شامل ۵۸۷ صفحه ارائه شده است.
 دانشیار دانشگاه تربیت مدرس مطرح کرد

نگاه متالورژیکی نیاز امروز بخش اکتشاف

24 شهریور 1399 ساعت 10:08
می متالز - دانشیار دانشگاه تربیت مدرس تهران درباره کاربرد متالورژی در ایران در حوزه معدن و فرآوری گفت: ژئومتالورژی در مقیاس‌های مختلف قابل اجراست و ما در ایران باید با نگاه متالورژیکی بخش اکتشاف را به پیش برریم و نتایج تاثیرگذار آن را مشاهده کنیم.
 سراجیان خبر داد:

برگزاری بخش نمایشگاهی iMat ۲۰۲۰ همزمان با ماینکس ۲۰۲۰/ کنفرانس در روزهای 20 و 21 آبان برگزار می‌شود

23 شهریور 1399 ساعت 22:05
می متالز - دبیر اجرایی نهمین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی مهندسی مواد و متالورژی (iMat 2020) گفت: امسال برای سومین سال پیاپی نمایشگاه بین‌المللی مهندسی مواد و متالورژی به صورت همزمان با نمایشگاه بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معدن و صنایع معدنی ایران (ماینکس 2020) از ۸ تا ۱۰ مهر ماه سال جاری در مصلی امام خمینی (ره) در تهران برگزار می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما