اخبار
 
 
آهن و فولاد
 

پرواز قیمت ورق گرم امارات در بندر جبل علی

25 مرداد 1399 ساعت 15:31
می متالز - صعود قیمت قراضه وارداتی به ترکیه سبب شده بهای بیلت و ورق گرم در بندر جبل علی امارات افزایشی شده و رشد قیمت را تجربه کند.
 

پیش بینی بازار فولاد ایران در هفته جاری

25 مرداد 1399 ساعت 15:01
می متالز - تداوم رشد قیمت های بیلت و اسلب شرق آسیا، قیمت های فولاد ایران در هفته آتی را صعودی خواهد کرد.
 مدیرعامل فولاد مبارکه مطرح کرد:

جهانی شدن و رقابت پذیری؛ بزرگترین مسائل پیش روی صنعت

25 مرداد 1399 ساعت 14:07
می متالز - رسالت صنعت فولاد امروز کمک به افزایش رشد اقتصادی، حفظ اشتغال و به گردش درآوردن چرخهای اقتصاد ملی است و از این منظر، دوران حساسی پیش روی این صنعت قرار دارد.
فلزات غیر آهنی
 در آخرین روز از هفته گذشته به ثبت رسید؛

کاهش ۸ دلاری قیمت آلومینیوم

25 مرداد 1399 ساعت 15:44
می متالز - روز جمعه ۲۴ مرداد ماه، قیمت آلومینیوم در بورس فلزات لندن نسبت به معاملات روز قبل، یعنی پنج‌شنبه ۲۳ مرداد ماه، هشت دلار افت داشت.
 

افت ۵ درصدی نرخ شمش و بیلت آلومینیوم ایرالکو

24 مرداد 1399 ساعت 21:52
می متالز - ثبت فروش بیش از ۱۴.۰۰۰ میلیارد ریالی در بورس کالا از ابتدای سال.
 

نشست فرماندهان و پیشکسوتان مهندسین سپاه در دفاع مقدس با مهندس مجیدی مدیرعامل ایرالکو

23 مرداد 1399 ساعت 20:43
می متالز - جمعی از مجمع مهندسی دفاع مقدس در سپاه در روز دوشنبه مورخ ۹۹/۰۵/۲۱ میهمان مهندس احمد مجیدی مدیر عامل شرکت آلومینیوم ایران بودند. در ابتدای این جلسه مهندس مجیدی ضمن خیر مقدم، گزارش مفصلی از احداث شرکت آلومینیوم ایران، وضعیت تأمین مواد اولیه در جریان تحریم ها، طرح های توسعه ای و در دست اجراء، وضعیت فروش داخلی و صادرات محصولات، تأمین ارز مورد نیاز و نیروی انسانی به مدعوین ارائه کرد.
 در روز گذشته رقم خورد؛

کاهش ۳۷ دلاری قیمت مس

25 مرداد 1399 ساعت 15:42
می متالز - روز جمعه ۲۴ مرداد ماه سال ۱۳۹۹، قیمت مس در بورس فلزات لندن نسبت به روز معاملاتی پیشین ۳۷ دلار کاهش داشت و به ۶ هزار و ۳۴۳ دلار رسید.
 

تولید مس شیلی از زمان همه‌گیری کرونا برای نخستین بار در ماه ژوئن کاهش یافت

25 مرداد 1399 ساعت 15:40
می متالز - طبق داده‌های منتشر شده از سوی سازمان آمار دولتی شیلی (INE) تولید مس این کشور برای نخستین بار، از زمانی که ویروس کرونای جدید در این بزرگ‌ترین سرزمین تولیدکننده فلز سرخ شایع شد، در ماه ژوئن با 0.6 درصد افت به 472 هزار و 172 تن تنزل یافت.
 

برنامه‌ریزی برای تولید ۵۵۰ هزار تنی کاتد مس تا سال ۱۴۱۰

25 مرداد 1399 ساعت 13:21
می متالز - مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با اشاره به هدف‌گذاری‌های انجام شده در زمینه تولید مس در افق ۱۴۱۰ اعلام کرد که برای سال جاری نیز برنامه تولید ۲۸۰ هزار تنی کاتد و ۳۳۵ هزار تنی آند در نظر گرفته شده است.
 نماینده اسفراین در مجلس:

اولویت اشتغال معدن آلبلاغ اسفراین مردم منطقه هستند

22 مرداد 1399 ساعت 21:57
می متالز - نماینده اسفراین در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر ظرفیت آلبلاغ تایید شود اولویت ایجاد اشتغال باید مردم منطقه باشند در غیر این صورت از بهره‌برداری این معدن جلوگیری خواهم کرد.
 

رونمایی از اهداف طرح جامع سرب و روی/ تولید شمش روی تا افق ۱۴۲۰ به ۶۳۰ هزار تن می‌رسد

22 مرداد 1399 ساعت 21:40
می متالز - با نگاهی کلی به طرح جامع سرب و روی کشور می‌توان گفت که ایران با دارا بودن بیش از ۱۲ میلیون تن فلز محتوی روی (معادل ۵ درصد ذخایر روی جهان) در رتبه ششم کشورهای دارای ذخایر سرب و روی جهان قرار دارد. وجود معادن و قابلیت‌های گسترده معدنی سرب و روی در کشور، ضرورت برنامه ریزی جامع و یکپارچه برای شناسایی و بهره‌برداری بهینه از این ذخایر را دو چندان کرده است.
 

کشف بیش از ۱۶ تن سنگ معدن قاچاق در اسفراین

20 مرداد 1399 ساعت 14:07
می متالز - فرمانده انتظامی استان از توقیف یک دستگاه کامیون بنزحامل 16 تن و 325 کیلوگرم سنگ معدن قاچاق از نوع سرب و روی به ارزش بیش از یک میلیارد و 142 میلیون ریال در این شهرستان اسفراین خبر داد.
 

ثبت اولین کاهش هفتگی طلا

25 مرداد 1399 ساعت 15:00
می متالز - قیمت هر اونس طلا دیروز با ۰.۱۱ درصد کاهش به ۱۹۵۱ دلار و ۵۰ سنت رسید.
 مدیر پرتفوی تامین سرمایه لوتوس پارسیان بیان کرد؛

کارکرد صندوق های کالایی مبتنی بر طلا

22 مرداد 1399 ساعت 18:44
می متالز - صندوق‌های با پشتوانه طلا، یکی از انواع صندوق‌های قابل معامله (ETF) در بورس کالا هستند البته این صندوق‌ها در دنیا با توجه به اینکه در کالا (سکه طلا، نفت، نقره، ذرت و....) سرمایه‌گذاری می‌کنند، به صندوق‌های کالایی قابل معامله یا Exchange Traded Commodities) ETC) معروفند.
 ثبت رکورد تاریخی سقوط قیمت فلز ارزشمند؛

فشار طلا افتاد

22 مرداد 1399 ساعت 18:35
می متالز - پس چندین روز رشد متوالی بهای طلا در بازارهای جهانی و عبور از مرزهای جدید قیمتی، بهای طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تحت تاثیر رشد ارزش دلار، به پایین ۱۹۰۰ دلار سقوط کرد و از روز گذشته تاکنون بیش از ۱۹۳ دلار کاهش قیمت نشان می دهد.
 معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:

چهره استان قم به یک استان فلزی تبدیل می‌شود

24 مرداد 1399 ساعت 13:37
می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از تبدیل چهره استان قم از یک استان غیرفلزی به یک استان فلزی خبر داد و گفت: استان قم پتانسیل خوبی در سه فلز آهن، مس و طلا دارد.
 

صدرنشینی نیکل در هفته گذشته

20 مرداد 1399 ساعت 18:50
می متالز - فلز نیکل در هفته گذشته توانست بیش از بقیه فلزات اساسی بازدهی داشته باشد. بر این اساس، این فلز در پنج روز کاری منتهی به جمعه ۳/ ۴ درصد رشد کرد تا به قیمت ۱۴ هزار و ۳۵۵ دلار در هر تن برسد.
 بحران در بزرگ‌ترین منابع لیتیوم جهان به کجا می‌رسد؟

جنگ لیتیوم در بولیوی

20 مرداد 1399 ساعت 18:44
می متالز - «شرکت‌های بزرگ نمی‌پذیرند که با حمایت بومیان، جنبش‌های اجتماعی و کارگران، لیتیوم می‌تواند به نقطه اتکایی برای آزادی مردم بولیوی تبدیل شود.» اینها سخنان اوو مورالس رئیس‌جمهور سابق بولیوی است. دولت او در نتیجه کودتایی نظامی که به عقیده بسیاری برای دست‌یابی به ذخایر عظیم لیتیوم این کشور بوده است، سرنگون شد.
مواد معدنی
 

نگاهی به آخرین تحولات بازار سنگ آهن چین

25 مرداد 1399 ساعت 15:48
می متالز - افت بازارهای آتی قیمت سنگ آهن را در بازار واردات چین کمی ارزان تر نمود. آخرین قیمت سنگ آهن خلوص 62 درصد 120.75 دلار هر تن خشک سی اف آر ثبت شده که افت 1.45 دلاری نسبت به چهارشنبه گذشته داشته است.
 

نگاهی به آخرین تحولات بازار سنگ آهن چین

25 مرداد 1399 ساعت 15:48
می متالز - افت بازارهای آتی قیمت سنگ آهن را در بازار واردات چین کمی ارزان تر نمود. آخرین قیمت سنگ آهن خلوص 62 درصد 120.75 دلار هر تن خشک سی اف آر ثبت شده که افت 1.45 دلاری نسبت به چهارشنبه گذشته داشته است.
 

احتمال ادامه روند افزایشی قیمت سنگ آهن در سال آینده

25 مرداد 1399 ساعت 15:46
می متالز - پیش بینی می شود طوفان کاهش عرضه و افزایش تقاضا که قیمت سنگ آهن را به بیش از 110 دلار در هر تن رسانده، تا سال آینده نیز ادامه یابد. آخرین تحقیقات حاکی از افزایش بیشتر قیمت سنگ آهن به لطف تأثیر عرضه و تقاضا از همه گیر Covid-19 است.
 

گام بلند کرمان برای تامین زغال‌سنگ کشور

25 مرداد 1399 ساعت 12:59
می متالز - انعقاد تفاهم‌نامه معادن کرمان برای تامین زغال‌سنگ صنایع معدنی کشور با هدف کاهش واردات این محصول گامی در جهت کاهش وابستگی به کالاهای خارجی، حمایت از تولید داخلی و در راستای جهش تولید تلقی می‌شود.
 در آیین انعقاد تفاهم نامه بین ذوب آهن اصفهان و شرکت زغال سنگ کرمان عنوان شد:

کاهش وابستگی به زغال خارجی در راستای جهش تولید

23 مرداد 1399 ساعت 13:54
می متالز - آیین انعقاد تفاهم نامه بین ذوب آهن اصفهان و شرکت زغال سنگ کرمان، چهارشنبه بیست و سوم مرداد ماه با حضور باقر نیک طبع مدیرعامل شرکت زغال سنگ کرمان و هیات همراه در حضور علی احمدیان رییس هیات مدیره ذوب آهن و منصور یزدی زاده مدیرعامل این شرکت با هدف تامین زغال سنگ با توجه به دو پارامتر کمی و کیفی به امضا رسید.
 پایان خوش اعتراضات کارگری با تحقق مفاد تفاهمنامه؛

انتصاب مدیرعامل بومی مطالبات چندین ساله کارگران زغال سنگ کرمان را محقق کرد

22 مرداد 1399 ساعت 13:37
می متالز - به دنبال اعتراض کارگران زغال سنگ برای تحقق مطالبات کارگران این شرکت، با تغییر مدیرعامل و گزینش یک مدیر جهادی مطالبات به حق و چندین ساله کارگران این شرکت محقق شد و اعتراضات دنباله دار کارگران این شرکت با نتیجه ای دلپذیر پایان یافت.
 بررسی وزن کیسه‌های این سیمان‌ساز در ۹ماهه بررسی شد:

افزایش ۶۳درصدی سودخالص "سشرق"

25 مرداد 1399 ساعت 13:40
می متالز - شرکت از ابتدای سال مالی تا انتهای تیر ماه ۹۹ در مجموع مبلغ ۲،۷۸۶،۶۴۶ میلیون ریال فروش داشته است.
 معاون سازمان صمت استان کرمان خبر داد:

کاهش قیمت سیمان

25 مرداد 1399 ساعت 13:19
می متالز - معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان از کاهش قیمت سیمان خبر داد و بیان کرد: سیمان طی چند روز اخیر یک افزایش قیمت داشت که با ورود سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان کاهش قیمت سیمان را هم اکنون شاهد هستیم.
 بر اساس قیمت بازار؛

قیمت ماسه و سیمان در ۲۳ مرداد

23 مرداد 1399 ساعت 15:00
می متالز - قیمت مصالح ساختمانی شامل ماسه و سیمان را می توانید در این گزارش مشاهده کنید.
 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اعلام کرد:

واردات ماشین‌آلات فرسوده راه‌سازی به کشور متوقف شد

25 مرداد 1399 ساعت 14:28
می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: واردات انواع ماشین‌آلات فرسوده راه‌سازی با هدف حمایت گسترده از واحد تولیدی هپکو اراک در سال جهش تولید از سوی وزارت صمت متوقف شد.
 دبیر انجمن تولیدکنندگان و واردکنندگان ماشین‌آلات معدنی‌:

مونتاژ ماشین‌آلات معدنی رونق بیشتری نسبت به تولید دارد/ هپکو، قربانی سیاست‌های نادرست

23 مرداد 1399 ساعت 13:26
می متالز - دبیر انجمن تولیدکنندگان و واردکنندگان ماشین‌آلات بزرگ معدنی گفت: وقتی عدم ظرفیت کافی برای تولید ماشین‌آلات معدنی در داخل کشور را در کنار مشکلات گسترده تولید معدنی قرار می‌دهیم، منطقی است که بسیاری از معدن‌داران برای بقا در این وضعیت نابسامان به دنبال استفاده از ماشین‌آلات دست دوم 20 تا 30 سال کار کرده باشند. گرچه برخی از معدن‌داران نیز هستند که خرید ماشین‌آلات نو را به ماشین‌آلات دست دوم چینی ترجیح می‌دهند.
 به دستور دادستان کل کشور؛

معوقات خرداد و تیر کارگران هپکو هفته آینده پرداخت می‌شود/ دستور دادستان کل کشور به حسابرسی از شرکت

23 مرداد 1399 ساعت 13:11
می متالز - نشستی با حضور مسوولان استان مرکزی و نمایندگان کارگران هپکو با دادستان کل کشور برگزار شد و طی آن پرداخت معوقات خرداد و تیر کارگران و حسابرسی از این شرکت تکلیف شد.
 

بخش معدن و صنایع معدنی چه چشم‌اندازی پیش‌رو دارند؟

25 مرداد 1399 ساعت 15:40
می متالز - بخش معدن و صنایع معدنی می‌تواند به عنوان یک پیشران در اقتصاد کشور به ایفای نقش خود در این خصوص بپردازد. امروز و در شرایط رکود حاصل از بحران کووید ۱۹ در جهان، بهترین فرصت برای سرمایه‌گذاری در معادن به وجود آمده است چراکه معتقدم این رکود با توجه به نیاز صنایع برای تامین مواد اولیه خود از معادن دوام نخواهد یافت.
 

پرداخت تسهیلات توسعه و تجهیز به واحد‌های فرآوری معدنی خراسان جنوبی

25 مرداد 1399 ساعت 14:10
می متالز - رییس اداره امور صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: وزارت صمت برای توسعه و تجهیز واحد‌های فرآوری معدنی تسهیلات حمایتی پرداخت می‌کند.
 رئیس نظام مهندسی معدن استان اصفهان:

تفکر جزیره‌ای معادن سرنوشت ذوب‌ آهن را به خطر می‌اندازد

25 مرداد 1399 ساعت 13:33
می متالز - با وجود جایگاه ویژه تقویت و توسعه زنجیره فولاد در اقتصاد کشور، اما بعضا شاهد صادرات سنگ آهن به عنوان ماده اولیه مورد نیاز صنایع فولادی کشور همچون ذوب آهن اصفهان هستیم تا جایی که امروز این صنعت مادر از کمبود مواد اولیه تولید خود دچار چالش شده و به نوعی با ۶۰ درصد ظرفیت خود تولید دارد.
خودرو
 مدیر عملیات شرکت امداد خودرو سایپا خبر داد:

توسعه استانی ناوگان خدمات خودرو در محل گروه سایپا/ استقبال مشتریان گروه خودروسازی سایپا

25 مرداد 1399 ساعت 14:57
می متالز - مدیر عملیات شرکت امداد خودرو سایپا گفت: ناوگان خدمات خودرو در محل گروه خودروسازی سایپا در 12 استان دیگر کشور توسعه می یابد.
 از صبح امروز برای سه روز انجام می شود:

پیش فروش دو محصول سایپا با پیش پرداخت ۴۰.۸ و ۳۹.۸ میلیون تومانی

25 مرداد 1399 ساعت 10:00
می متالز - پیش فروش دو محصول سایپا و شامل ساینا S و کوییک S از ساعت ۱۰ صبح امروز به صورت شبانه روزی و برای سه روز شروع می شود.
 

موفقیت «بارز» در مدیریت نگهداری دارایی‌ها

22 مرداد 1399 ساعت 23:04
می متالز - گروه صنعتی بارز در سومین دوره جایزه ملی تعالی نگهداری، تندیس بلورین دو ستاره تعالی نگهداری و مقام اول را در رسته تخصصی «مدیریت نگهداری دارایی‌ها» دریافت کرد.
سیم و کابل
 

افزایش سرمایه ۱۲۴۰ درصدی «بکام»

11 مرداد 1399 ساعت 14:18
می متالز - مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی (کابل‌های مخابراتی شهید قندی) در روز سه‌شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ با حضور ۶۶ درصد سهامداران در محل شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی واقع در شهر یزد برگزار شد.
 

رد پای سارق حرفه‌ای در شرکت فولاد

5 مرداد 1399 ساعت 14:09
می متالز - جانشین فرمانده انتظامی شهرستان اشکذر از دستگیری سارق حرفه‌ای سیم و کابل برق در این شهرستان خبر داد.
 

سهامداران "فالوم" با هم دیدار کردند

31 تیر 1399 ساعت 22:43
می متالز - شرکت آلومتک مجمع عمومی در تاریخ ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ برگزار کرد.
اقتصاد
 کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد؛

تحکیم پیوند بورس و مسکن در تالار نقره ای/ چهارشنبه ۲۹ مرداد، نخستین عرضه ملک در بورس کالا

25 مرداد 1399 ساعت 15:41
می متالز - یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به عرضه روز چهارشنبه نخستین ملک در بورس کالای ایران گفت: شفافیت، کمک به متولیان حوزه مسکن برای تصمیم گیری بهتر و کاهش هزینه مبادلات و برگزاری مزایده ها در فروش املاک نهادهای دولتی و غیر دولتی از جمله اصلی ترین مزایای عرضه املاک و مستغلات در بورس کالاست.
 گزارش هفتگی؛

ثبت معاملات ۵۰ هزار میلیارد ریالی در بورس کالا/ رشد حجم و ارزش معاملات

25 مرداد 1399 ساعت 15:36
می متالز - در هفته منتهی به ۲۳ مرداد ماه، ۶۱۷ هزار و ۴۷۹ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۵۰ هزار میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که نسبت به هفته ماقبل به ترتیب رشد ۷ و ۴ درصدی را در حجم و ارزش معاملات تجربه کرد.
 یک کارشناس بازار قیر و فرآورده های نفتی مطرح کرد:

شفافیت آمار و اطلاعات صنعت قیر به واسطه بورس کالا

25 مرداد 1399 ساعت 15:35
می متالز - یک کارشناس بازار قیر و فرآورده های نفتی با اشاره به اینکه بستر معاملاتی بورس کالا، نقش بسیار کلیدی در ایجاد آمار و اطلاعات لازم و شفاف صنعت قیر دارد، گفت: یکی از عوامل اثرگذار بر ایجاد امکان برنامه‌ریزی‌های بلندمدت و کوتاه‌مدت در هر صنعت، دسترسی به آمار و اطلاعات پایه‌ای آن صنعت است به‌طوری که در صورت تولید و انتشار این داده‌ها، هم سیاستگذار و هم فعالان صنعت می‌توانند به نحو بهینه چشم‌اندازهای خود را طراحی کرده و برای رسیدن به آنها تلاش کنند.
 مدیرعامل بورس انرژی اعلام کرد؛

جزییات عرضه اوراق سلف موازی نفتی در بورس انرژی

25 مرداد 1399 ساعت 15:33
می متالز - مدیرعامل بورس انرژی گفت: اوراق سلف نفتی بورس انرژی با آنچه به عنوان طرح گشایش اقتصادی مطرح شده متفاوت است.
 مدیرعامل بورس انرژی:

اوراق سلف نفتی، طرح گشایشی رئیس جمهور نیست

25 مرداد 1399 ساعت 15:10
می متالز - خبر نخستین مرحله از فروش اوراق سلف نفتی با عرضه بیش از ۵۰۰ هزار بشکه نفت که برخی آن را با طرح اعلام شده گشایش اقتصادی رئیس جمهور یکی دانستند؛ درحالی که انتشار اوراق سلف نفتی با طرح اعلامی رئیس جمهور متفاوت است.
 مدیرعامل بورس انرژی ایران تشریح کرد:

جزییات عرضه اولیه 2 هزار میلیارد تومان اوراق نفتی در بورس

25 مرداد 1399 ساعت 15:05
می متالز - مدیرعامل بورس انرژی ایران در تشریح جزئیات عرضه اولیه 2 هزار میلیارد تومان اوراق نفتی در این بازار، گفت: این اوراق مربوط به قراردادهای سلف موازی استاندارد نفت خام سنگین صادراتی شرکت ملی نفت ایران است که ربطی به طرح گشایش اقتصادی دولت ندارد و فردا با سررسید دوساله عرضه خواهد شد.
 نایب رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران مطرح کرد؛

ضرورت پرهیز از رفتارهای هیجانی توسط سهامداران تازه‌وارد

25 مرداد 1399 ساعت 15:57
می متالز - عباس آرگون با بیان اینکه ذات بازار سرمایه همراه با نوسان است، به افرادی که به تازگی کد بورسی دریافت کرده‌اند توصیه کرد از رفتارهای هیجانی در بورس خودداری کنند.
 طبق مصوبه هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار؛

شناسایی الکترونیکی مشتریان در بازار سرمایه بلامانع اعلام شد

25 مرداد 1399 ساعت 15:54
می متالز - مصوبه هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار در موضوع "شناسایی الکترونیکی مشتریان و انعقاد قرارداد الکترونیکی" اعلام شد.
 با افت ۷۲ هزار و ۲۳۱ واحدی:

رکورد جدید سقوط شاخص ثبت شد/ امیدوار به بهبود اوضاع در اواخر هفته

25 مرداد 1399 ساعت 15:00
می متالز - شاخص بورس در اولین روز هفته بازار، رکورد جدید سقوط روزانه را ثبت کرد که به نظر می رسد با این اصلاح بی سابقه، اوضاع بازار سهام در اواخر هفته بهبود یابد.
 

حق بیمه تولیدی «وسرمد» ۸۳ درصد رشد یافت

22 مرداد 1399 ساعت 18:40
می متالز - رئیس هیات‌ مدیره بیمه سرمد از رشد 83 درصدی حق بیمه تولیدی شرکت در 4 ماه نخست سال نسبت به همین مدت در سال گذشته خبر داد.
 

5 افزایش سرمایه جدید

22 مرداد 1399 ساعت 18:10
می متالز - مجوز افزایش سرمایه سه تجدید ارزیابی صادر شد.
 مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران تشریح کرد:

برنامه های صندوق ضمانت صادرات در سال ۱۳۹۹

21 مرداد 1399 ساعت 17:15
می متالز - صندوق ضمانت صادرات ایران امسال را پرقدرت‌تر از سال‌های دیگر آغاز کرده است. چه اینکه ۹۹ سال مهمی برای صادرات و تمامی ارکان مرتبط با آن در کشور است و چه آنکه سرمایه صندوق ضمانت صادرات ایران با مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی به ثمر رسیده است.
 

تولید مس شیلی از زمان همه‌گیری کرونا برای نخستین بار در ماه ژوئن کاهش یافت

25 مرداد 1399 ساعت 15:40
می متالز - طبق داده‌های منتشر شده از سوی سازمان آمار دولتی شیلی (INE) تولید مس این کشور برای نخستین بار، از زمانی که ویروس کرونای جدید در این بزرگ‌ترین سرزمین تولیدکننده فلز سرخ شایع شد، در ماه ژوئن با 0.6 درصد افت به 472 هزار و 172 تن تنزل یافت.
 با افت ۷۲ هزار و ۲۳۱ واحدی:

رکورد جدید سقوط شاخص ثبت شد/ امیدوار به بهبود اوضاع در اواخر هفته

25 مرداد 1399 ساعت 15:00
می متالز - شاخص بورس در اولین روز هفته بازار، رکورد جدید سقوط روزانه را ثبت کرد که به نظر می رسد با این اصلاح بی سابقه، اوضاع بازار سهام در اواخر هفته بهبود یابد.
 از دو روز دیگر اجرا می شود:

فهرست ۵۷ سهم بورسی که مشمول معاملات نوبت دوم هستند

25 مرداد 1399 ساعت 14:54
می متالز - بورس تهران از تغییر موقت زمان پیش گشایش و انجام معاملات نوبت دوم برای ۵۷ نماد حاضر در سه صنعت فرآورده های نفتی، فلزات اساسی و شرکت های چند رشته ای صنعتی خبر داد.
 براساس اعلام بانک مرکزی؛

نرخ رسمی یورو و پوند افزایش یافت

25 مرداد 1399 ساعت 15:28
می متالز - بانک مرکزی نرخ رسمی ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۱۹ ارز افزایش و ۱۹ واحد پولی کاهش یافت. نرخ ۹ ارز دیگر نیز ثابت بود.
 رئیس کل بانک مرکزی توضیح داد:

هفت اقدام بانک مرکزی برای اصلاح نظام بانکی

25 مرداد 1399 ساعت 15:00
می متالز - همتی هفت اقدام این بانک برای اصلاح نظام بانکی را تشریح کرد.
 

مکانیزم افزایش نرخ سود بازار بین بانکی فعال شد

25 مرداد 1399 ساعت 14:44
می متالز - بررسی ها نشان می دهد که بانک مرکزی در آخرین سیاست خود در بازار بین بانکی، دالان نرخ سود را در فاصله ۱۴ تا ۲۲ درصدی تعیین کرده است. این سیاست از امروز اجرایی می شود.
 مرکز مالی ایران برگزار می‌کند:

دوره جامع «مدیریت ریسک با رویکرد ERP در صنعت نفت، گاز و انرژی»

25 مرداد 1399 ساعت 15:48
می متالز - نوسانات قیمت نفت خام در سال‌های اخیر که در پی خود نوسانات قیمت فرآورده‌های نفتی را نیز در بازارهای جهانی به همراه داشته، موجب شده است تا صنعت پتروشیمی و پالایشگاهی با چالش‌های اساسی و مهم به وجود آمده در راستای تغییرات قیمت این کالای استراتژیک مواجه شود.
 با افت ۷۲ هزار و ۲۳۱ واحدی:

رکورد جدید سقوط شاخص ثبت شد/ امیدوار به بهبود اوضاع در اواخر هفته

25 مرداد 1399 ساعت 15:00
می متالز - شاخص بورس در اولین روز هفته بازار، رکورد جدید سقوط روزانه را ثبت کرد که به نظر می رسد با این اصلاح بی سابقه، اوضاع بازار سهام در اواخر هفته بهبود یابد.
 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان خبر داد:

تدوین سند آمایش، ساماندهی و تعیین اولویت‌های سرمایه‌گذاری به تفکیک شهرستان های استان اصفهان

25 مرداد 1399 ساعت 14:33
می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت: به منظور جهت‌دهی صحیح تاسیس و راه اندازی واحدها و صنایع کوچک، از سال گذشته تدوین سند آمایش، ساماندهی نوع سرمایه‌گذاری و تعیین اولویت‌های سرمایه‌گذاری به تفکیک شهرستان انجام گرفته است.
 مدیرعامل شرکت تامین و توسعه زیرساخت های شرق ایران خبر داد:

آغاز عملیات اجرایی باند دوم محور تربت حیدریه - سنگان؛ به زودی

21 مرداد 1399 ساعت 12:58
می متالز - مدیرعامل شرکت تامین و توسعه زیرساخت های شرق ایران از آغاز عملیات اجرایی باند دوم محور تربت حیدریه- سنگان طی روزهای آتی خبر داد.
 اسلامی خبر داد:

آسفالت و بهسازی ۲۴۰۰ کیلومتر راه روستایی در یک سال اخیر/ توسعه ۳ هزار کیلومتر راه روستایی در دستور کار وزارت راه

14 مرداد 1399 ساعت 19:26
می متالز - وزیر راه و شهرسازی گفت: هدف گذاری بعدی وزارت راه و شهرسازی برای توسعه راه های روستایی، آسفالت و بهسازی حدود سه هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه روستایی است که امیدواریم در این عرصه منابع اعتباری بیشتری جذب شود.
 استاندار فارس:

صادرات آلومینیوم از فارس برای اولین بار در کشور انجام شد

14 مرداد 1399 ساعت 11:24
می متالز - استاندار فارس گفت: با وجود مشکلات اقتصادی موجود در کشور ، استان فارس برای اولین بار توانسته نسبت به صادرات آلومینیوم اقدام کند.
 

مرز میلک بازگشایی شد

24 مرداد 1399 ساعت 15:35
می متالز - با امضای تفاهم‌نامه مرزی بین ایران و افغانستان مرز میلک بازگشایی شد.
 معاون گمرک اعلام کرد:

ترخیص کالاهای اساسی بدون نیاز به کد رهگیری و اعلامیه تامین ارز

23 مرداد 1399 ساعت 14:11
می متالز - ترخیص کالاهای اساسی «ذرت، دانه‌های روغنی، روغن خام، کنجاله سویا و جو» از گمرکات کشور، بدون اخذ کد رهگیری و اعلامیه تأمین ارز بانک، بلامانع است.
 

گیلان استان موفق در مبارزه با قاچاق کالا و ارز

23 مرداد 1399 ساعت 13:53
می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: گیلان با وجود دارا بودن مرز‌های آبی و خاکی در حوزه قاچاق کالا و ارز مشکلی ندارد.
 

خانه‌های خالی صندوق‌های سرمایه‌گذاری زیر ذره‌بین سازمان امور مالیاتی

25 مرداد 1399 ساعت 15:00
می متالز - وزیر راه و شهرسازی می‌گوید: مالکان صاحبان بخشی از خانه‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری هستند که سازمان امور مالیاتی می‌داند چگونه با آنها رفتار کند.
 

میزان مالیات مقطوع خریداران سکه در سال ۱۳۹۸ مشخص شد

24 مرداد 1399 ساعت 14:38
می متالز - طبق بخشنامه سازمان امور مالیاتی تمامی اشخاص حقیقی خریدار سکه از بانک مرکزی که در سال ۱۳۹۸ به دریافت حداکثر ۱۸۵ قطعه سکه اقدام کرده اند مشمول مالیات مقطوع هستند.
 

معافیت مالیاتی سود تسعیر ارز صادرکنندگان در صورت رفع تعهد ارزی

22 مرداد 1399 ساعت 23:06
می متالز - عملکرد متفاوت برخی از ممیزین مالیاتی در محاسبه مالیات سود تسعیر نرخ ارز حاصل از صادرات موضوع نشست اخیر کارگروه تخصصی شورای گفت‌وگو بود. در این نشست مقرر شد سازمان امور مالیاتی با ابلاغ بخشنامه‌ای به ادارات مالیاتی تاکید کند صادرکنندگانی که رفع تعهد ارزی کرده‌اند، می‌توانند بدون قیدوشرط از معافیت مالیاتی سود تسعیر ارز حاصل از صادرات استفاده کنند.
 

آنچه سیاست‌های توزیع رانت و سیاست‌های تورم‌زا بر سر تولید آورد

25 مرداد 1399 ساعت 15:44
می متالز - مهم‌ترین عامل نرخ تورم در ایران حجم نقدینگی است و پس ‌از آن انتظارات تورمی، مدیریت ناصحیح بازار ارز و ناتوانی در کنار رفتار سفته‌بازانه در بازارها، تورم وارداتی و ناترازی عرضه و تقاضا بوده که موثر بر رشد نرخ تورم هستند. دولت باید برای مهار تورم نقدینگی را کنترل و آن را به سمت تولید و فعالیت‌های مولد هدایت کند.
 

بخش معدن و صنایع معدنی چه چشم‌اندازی پیش‌رو دارند؟

25 مرداد 1399 ساعت 15:40
می متالز - بخش معدن و صنایع معدنی می‌تواند به عنوان یک پیشران در اقتصاد کشور به ایفای نقش خود در این خصوص بپردازد. امروز و در شرایط رکود حاصل از بحران کووید ۱۹ در جهان، بهترین فرصت برای سرمایه‌گذاری در معادن به وجود آمده است چراکه معتقدم این رکود با توجه به نیاز صنایع برای تامین مواد اولیه خود از معادن دوام نخواهد یافت.
 

رهایی تولید از تله حمایت‌های گلخانه‌ای؛ چرا و چگونه؟

25 مرداد 1399 ساعت 15:24
می متالز - سلاح‌ورزی معتقد است تجربه چندین دهه حمایت‌های بی‌فایده و گلخانه‌ای کردن تولید نشان می‌دهد باید گره‌های زده‌شده بر تولید را باز کرد و اجازه داد عنصر شریف رقابت جایگزین عنصر حمایت شود.
زمین شناسی
 رئیس هیات عامل ایمیدرو خبر داد:

ورود پهنه کاشمر و بجستان به مرحله صدور پروانه اکتشاف تا پایان شهریور/ اتمام فاز شناسایی و پی جویی پهنه کاشمر و بجستان زودتر از موعد

25 مرداد 1399 ساعت 12:31
می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو از ورود پهنه کاشمر و بجستان به مرحله صدور پروانه اکتشاف تا پایان شهریور خبر داد.
 با اعلام روزنامه ملیت

درخواست مکرون از آنکارا

23 مرداد 1399 ساعت 14:38
می متالز - رئیس جمهور فرانسه می‌گوید: ترکیه باید فعالیت هایش را در زمینه اکتشاف منابع گاز در شرق مدیترانه متوقف کند.
 مشاور مدیرعامل شرکت مس از کارگاه آماده‌سازی نمونه و انبارهای مغزه اکتشافات بازدید کرد

مدیر مجتمع مس آذربایجان: عملیات اکتشافی در محدوده‌های مستعد شمال‌غرب با تمام توان دنبال می‌شود

23 مرداد 1399 ساعت 11:39
می متالز - «حیدر ضیغمی»، مشاور مدیرعامل و مدیر گروه روابط‌عمومی شرکت ملی صنایع مس ایران، «علی بیات‌ماکو»،‌ مدیر مجتمع مس آذربایجان و «شهریار متوکل»، مدیر امور اکتشافات و مهندسی توسعه شرکت مس از کارگاه آماده‌سازی نمونه و انبارهای مغزه امور اکتشافات و مهندسی توسعه در منطقه شمال‌غرب کشور بازدید کردند.
محیط زیست
 مدیرعامل شرکت سیمان نهاوند خبر داد:

یک میلیون تن ظرفیت تولید سالانه سیمان نهاوند/ صادرات 6 میلیون دلاری سیمان نهاوند

22 مرداد 1399 ساعت 23:25
می متالز - مدیرعامل شرکت سیمان نهاوند بابیان اینکه ظرفیت تولید سیمان نهاوند سالانه یک میلیون تن است، گفت: شرکت سیمان نهاوند در سال گذشته 920 میلیون تن حدود 92 درصد تولید داشته که از این میزان 35 تا 40 درصد حدود 250 هزار تن محصول به کشورهای هندوستان، بنگلادش، کنیا به ارزش 6 میلیون دلار صادرشده و این مهم در سال جاری نیز در دستور کار قرار دارد.
 

سیمان دورود در آستانه پاکی

22 مرداد 1399 ساعت 11:55
می متالز - کارخانه سیمان دورود در سال ۳۸ به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکننده سیمان کشور آغاز به کار کرد اما همجواری آن با شهری که پایتخت طبیعت ایران نام داشت باعث شد تا برغم ایحاد اشتغال در منطقه، دود برج های آن نفس بخشی از ساکنان شهر را گرفته و صدای اعتراض آنها بلند شود.
 

رمزگشایی از بزرگترین معدن‌خواری قرن/ سلطان معادن در تور

21 مرداد 1399 ساعت 22:11
می متالز - زخم ناسور کوه‌خواری و معدن‌خواری در طبیعت منطقه شاه زید آمل از توابع مازندران سر باز کرده و بزرگترین تخریب طبیعت طی نیم قرن گذشته در این منطقه صورت گرفته است.
انرژی
 

رشد هفتگی قیمت طلای سیاه در سایه واکسن کرونا

25 مرداد 1399 ساعت 16:00
می متالز - قیمت نفت هفته گذشته را با توجه به افزایش امیدها برای دستیابی به واکسن کرونا،‌ با رشد قیمت پشت سر گذاشت و در میانه کانال ۴۰ دلاری تثبیت شد.
 مرکز مالی ایران برگزار می‌کند:

دوره جامع «مدیریت ریسک با رویکرد ERP در صنعت نفت، گاز و انرژی»

25 مرداد 1399 ساعت 15:48
می متالز - نوسانات قیمت نفت خام در سال‌های اخیر که در پی خود نوسانات قیمت فرآورده‌های نفتی را نیز در بازارهای جهانی به همراه داشته، موجب شده است تا صنعت پتروشیمی و پالایشگاهی با چالش‌های اساسی و مهم به وجود آمده در راستای تغییرات قیمت این کالای استراتژیک مواجه شود.
 

نفت در مسیر صعود

25 مرداد 1399 ساعت 15:26
می متالز - قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال دیروز با ۱۴ سنت معادل ۰.۳ درصد افزایش به ۴۵ دلار و ۱۰ سنت رسید.
 مرکز مالی ایران برگزار می‌کند:

دوره جامع «مدیریت ریسک با رویکرد ERP در صنعت نفت، گاز و انرژی»

25 مرداد 1399 ساعت 15:48
می متالز - نوسانات قیمت نفت خام در سال‌های اخیر که در پی خود نوسانات قیمت فرآورده‌های نفتی را نیز در بازارهای جهانی به همراه داشته، موجب شده است تا صنعت پتروشیمی و پالایشگاهی با چالش‌های اساسی و مهم به وجود آمده در راستای تغییرات قیمت این کالای استراتژیک مواجه شود.
 

پاسخ شرکت ملی گاز به ابهامات درباره قبوض

24 مرداد 1399 ساعت 20:18
می متالز - سخنگوی شرکت ملی گاز گفت: در حال حاضر قبوض کاغذی گاز در کل کشور حذف شده است اما اگر مشترکان بخواهند، می توانند با مراجعه به سایت شرکت گاز استان خود قبض گازشان را رویت کنند.
 با اعلام روزنامه ملیت

درخواست مکرون از آنکارا

23 مرداد 1399 ساعت 14:38
می متالز - رئیس جمهور فرانسه می‌گوید: ترکیه باید فعالیت هایش را در زمینه اکتشاف منابع گاز در شرق مدیترانه متوقف کند.
 

گزارش مدیرعامل پالایشگاه اصفهان از حال و آینده

25 مرداد 1399 ساعت 11:52
می متالز - مدیرعامل پالایشگاه اصفهان با اشاره به وضعیت حال و آینده گفت: ادامه فعالیت در گرو راه اندازی واحدهای گوگردزایی است و همه فرآورده‌های نفتی تا سال ۱۴۰۴ با استانداردهای یورو ۴ و ۵ تولید خواهد شد.
 

«دارادوم» بخریم یا نخریم؟

22 مرداد 1399 ساعت 17:57
می متالز - سرانجام پس از کش و قوس های فراوان بین وزارت اقتصاد و وزارت نفت، پای دارادوم به بازار سرمایه باز خواهد شد تا باقی مانده سهام دولت در چهار پالایشگاه نیز در بورس عرضه شود. صندوقی که ویژگی هایش تفریبا مشابه دارایکم است و همه مردم می توانند خریدار آن باشند.
 رئیس سازمان بورس:

دولت برای عرضه ETF‌ها برنامه داشته باشد

22 مرداد 1399 ساعت 13:44
می متالز - رئیس سازمان بورس اعلام کرد: دولت موظف است ضمن داشتن استراتژی مشخص وقتی برنامه برای عرضه ETF دارد، یکباره اقدام به لغو کردن آن نکند بنابراین دولت باید طبق برنامه‌هایی که از قبل اعلام کرده اقدام کند.
 

عرضه ۳۵ هزار تن فرآورده های نفتی و پتروشیمی در بورس کالا

25 مرداد 1399 ساعت 11:29
می متالز - تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران امروز شنبه ۲۵ مردادماه میزبان عرضه ۳۵ هزار و ۴۸۱ تن مواد پلیمری، مواد شیمیایی، قیر، وکیوم باتوم، لوب کات و روغن پایه است.
 

اقبال به سهام پتروشیمی‌ها در پی بهبود قیمت نفت

22 مرداد 1399 ساعت 21:37
می متالز - یک کارشناس بازارهای مالی اظهار کرد: پتروشیمی در ماه‌ها و سال‌های آینده جزو صنایع جذاب خواهد بود، قیمت سهام این شرکت‌ها با قیمت 40 دلاری نفت ارزش‌گذاری شده است، بنابراین در صورت بالا رفتن قیمت نفت برای نمونه رقم 60 دلار، در صورتی که رخداد دیگری همچون افزایش قیمت دلار را شاهد نباشیم، خود به خود به ارزش سهام این شرکت‌ها افزوده می‌شود.
 

رشد گام‌به‌گام درآمد پتروشیمی کارون

22 مرداد 1399 ساعت 18:20
می متالز - شرکت پتروشیمی کارون از رشد 24 درصدی درآمد عملیاتی این شرکت در سال مالی 1398 نسبت به دوره مشابه سال قبل خبر داد.
 یک کارشناس بازار قیر و فرآورده های نفتی مطرح کرد:

شفافیت آمار و اطلاعات صنعت قیر به واسطه بورس کالا

25 مرداد 1399 ساعت 15:35
می متالز - یک کارشناس بازار قیر و فرآورده های نفتی با اشاره به اینکه بستر معاملاتی بورس کالا، نقش بسیار کلیدی در ایجاد آمار و اطلاعات لازم و شفاف صنعت قیر دارد، گفت: یکی از عوامل اثرگذار بر ایجاد امکان برنامه‌ریزی‌های بلندمدت و کوتاه‌مدت در هر صنعت، دسترسی به آمار و اطلاعات پایه‌ای آن صنعت است به‌طوری که در صورت تولید و انتشار این داده‌ها، هم سیاستگذار و هم فعالان صنعت می‌توانند به نحو بهینه چشم‌اندازهای خود را طراحی کرده و برای رسیدن به آنها تلاش کنند.
 یک کارشناس بازار قیر و فرآورده های نفتی مطرح کرد:

شفافیت آمار و اطلاعات صنعت قیر به واسطه بورس کالا

25 مرداد 1399 ساعت 15:00
می متالز - محسن ورزشکار با اشاره به اینکه بستر معاملاتی بورس کالا، نقش بسیار کلیدی در ایجاد آمار و اطلاعات لازم و شفاف صنعت قیر دارد، گفت: یکی از عوامل اثرگذار بر ایجاد امکان برنامه‌ریزی‌های بلندمدت و کوتاه‌مدت در هر صنعت، دسترسی به آمار و اطلاعات پایه‌ای آن صنعت است به‌طوری که در صورت تولید و انتشار این داده‌ها، هم سیاستگذار و هم فعالان صنعت می‌توانند به نحو بهینه چشم‌اندازهای خود را طراحی کرده و برای رسیدن به آنها تلاش کنند.
 در آخرین جلسه کمیته پذیرش تصویب شد؛

پذیرش دو محصول قیر و ورق گالوانیزه در بورس کالا

22 مرداد 1399 ساعت 18:46
می متالز - مدیریت پذیرش و بازاریابی شرکت بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که محصول قیر و ورق گالوانیزه تولیدی ۲ شرکت در بازار اصلی این بورس مورد پذیرش قرار گرفت.
 

چالش آب و ضرورت اصلاح الگوی مصرف در بخش معدن

24 مرداد 1399 ساعت 19:18
می متالز - آمارهای وزارت نیرو نشان می‌دهد میانگین مصرف آب در کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته، حدود ۱۲ درصد افزایش داشته است که بخشی از آن به بخش صنعت و معدن تعلق دارد.
 

کاهش ۳۸ درصدی ورودی آب به مخازن سدهای کشور

22 مرداد 1399 ساعت 14:04
می متالز - آمارها از کاهش ورودی آب به مخازن سدهای کشور حکایت دارد که نسبت به سال قبل 38 درصد کاهش نشان می‌دهد. این در حالی است که به‌واسطه رعایت پروتکل‌های بهداشتی کرونا، مصرف آب افزایش یافته است.
 خلج طهرانی خبر داد:

یک گام تا اجرای پروژه انتقال پساب تصفیه‌خانه بندرعباس و خرید پساب فاضلاب برای تهیه آب صنایع

22 مرداد 1399 ساعت 12:05
می متالز - طرح انتقال پساب فاضلاب بندرعباس به منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس برای استفاده صنایع غرب و پالایشگاه بندرعباس نه تنها جنبه‌ اقتصادی دارد بلکه جنبه‌های اجتماعی و محیط زیستی فراوانی دارد و می‌تواند چالش ورود پساب به دریا را پس از سال‌ها به اتمام برساند.
 

سرمایه‌گذاری مطلوب هندی‌ها در بندر چابهار‌/ اجرای تعهد ۸۵میلیون‌دلاری تجهیزاتی/ قرارداد "BOT" فعال خواهد شد

1 مرداد 1399 ساعت 13:50
می متالز - مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در سال جاری چندین دستگاه جرثقیل متحرک ساحلی با همکاری هندی‌ها وارد بندر چابهار می‌شود.
 

با وجود آسیب معدن بالادست سد سرابی چرا مجوز صادر شده است؟

31 اردیبهشت 1399 ساعت 18:47
می متالز - فرماندار تویسرکان با تاکید بر اینکه اگر فعالیت معدن بالادست سد مخزنی سرابی آسیب به منابع طبیعی و محیط زیست می‌زند از استان مجوز گرفته است؟ گفت: مشکل این است که اداره صنعت، معدن و تجارت استان متاسفانه نه کارشناس، نه معاونت و حتی نمایندگی معدن در شهرستان تویسرکان ندارد.
 ملکشاهی‌راد مطرح کرد:

ضرورت انباشت خرد و کلان آب‌ها بر پشت سدها

28 اردیبهشت 1399 ساعت 14:15
می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه سدسازی باید به‌عنوان یک نهضت مورد توجه قرار گیرد، گفت: هنوز مقدار قابل‌ملاحظه‌ای از آب‌های ناشی از بارندگی هدر می‌رود لذا باید تعداد سدها را افزایش داد تا با کمبود آب برای بخش‌های کشاورزی، صنعتی و شرب رو به رو نشویم.
 

فولاد استان قزوین نیازمند حمایت

21 مرداد 1399 ساعت 22:59
می متالز - معاون امور صنایع سازمان صمت: محصولات فولادی استان به ۱۵ کشور همسایه و چین صادر می‌شود اما این صنعت در استان برای تامین برق و ذخایر آهن با مشکل مواجه است.
 

افزایش تولید در نیروگاه شهید رجایی

21 مرداد 1399 ساعت 21:50
می متالز - تولید انرژی خالص نیروگاه شهید رجایی در ۴ ماه سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال ۹۸، به میزان ۵درصد رشد داشته است. بررسی وضعیت آماری شاخص‌های تولید نیروگاه از ابتدای امسال تا پایان تیرماه و مقایسه آن با همین مدت در سال گذشته، نشان از بهبود قابل ملاحظه این شاخص‌ها در سال‌جاری دارد.
 

افزایش ۱۱ درصدی مصرف برق صنایع بزرگ کشور

21 مرداد 1399 ساعت 17:55
می متالز - سخنگوی صنعت برق از افزایش ۱۱ درصدی مصرف برق صنایع بزرگ در سال جاری خبر داد.
 بیگی‌نژاد در تشریح جلسه امروز کمیسیون انرژی:

توسعه استفاده از برق نیروگاه های هسته ای در دنیا/دولت برق را به قیمت منطقی از سازمان انرژی اتمی خریداری کند

19 مرداد 1399 ساعت 22:32
می متالز - عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس بیان کرد: اگر دولت برق را به قیمت منطقی از سازمان انرژی اتمی خریداری کند این سازمان دیگر نیازمند بودجه دولت نخواهد بود و علاوه‌بر آن می‌تواند نیروگاه‌های جدیدی بسازد.
 در سالگرد ۷۵ سالگی بمباران ژاپن:

معدن فراموش‌شده‌ای که بمب‌‌های اتم را ساخت

17 مرداد 1399 ساعت 18:23
می متالز - «کلمه Shinkolobwe درونم را پر از غم و اندوه می‌کند». این را سوزان ویلیامز، تاریخ‌شناس انستیتوی مطالعات کشورهای مشترک‌المنافع در بریتانیا می‌گوید: «این کلمه‌ای شاد نیست، این کلمه‌ایست که من با غم و زنجری عظیم مرتبط می‌دانم».
 مدیر واحد اقتصادی و بازرگانی شرکت ملی فولاد ایران خبر داد:

فولاد قائنات یک گام به بهره برداری نزدیک تر شد/ ترخیص و حمل فن های سانتریفیوژ واحد احیای مستقیم قائنات از گمرک

15 مرداد 1399 ساعت 22:03
می متالز - فن های سانتریفیوژ واحد احیای مستقیم قائنات از گمرک ترخیص و پس از بارگیری به مقصد نصب حمل شد.
 

تجدیدپذیرها توسعه می‌یابد

20 مرداد 1399 ساعت 22:04
می متالز - پژوهشگاه نیرو و ساتبا برای بهره‌گیری از ظرفیت‌های مشترک دو طرف در راستای توسعه پایدار انرژی الکتریکی در کشور مبتنی بر افزایش ظرفیت کاربرد انواع انرژی‌های تجدیدپذیر و توسعه بهره‌وری انرژی برق در کشور، تفاهم‌نامه‌ همکاری امضا کردند.
 

چـرا انـرژی خـورشـیـدی؟!

19 مرداد 1399 ساعت 11:03
می متالز - نخستین شماره (گروه جدید) نشریه «فراسوی مواد»، گاهنامه انجمن علمی دانشکده مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه تهران منتشر شد.
 

خاموشی تا چه زمانی در کمین صنعت برق است؟

12 مرداد 1399 ساعت 19:29
می متالز - اصلاح ساختار اقتصاد برق می‌تواند کشور را به سمت موقعیت کم ریسک و پایدار سوق دهد. ارتقای راندمان تجهیزات برقی و سوق دادن مشترکان به سمت خوش مصرفی است. لازم است توجه ویژه به صنعت برق و کالای تولیدی آن داشته باشیم.
 

شستا" برای احداث نیروگاه بادی در خراسان‌جنوبی سرمایه‌گذاری می‌کند/ افزایش ۱۵۰میلیاردتومانی حجم سرمایه معدن زغال سنگ‌ طبس

17 تیر 1399 ساعت 11:22
می متالز - مدیرعامل شستا از مطالعات امکان‌سنجی صورت‌گرفته برای ایجاد نیروگاه بادی در نهبندان و "درح" خبر داد و گفت: برای ایجاد یک نیروگاه بادی ۲۵مگاواتی ۵۰۰میلیارد تومان سرمایه‌گذاری خواهیم کرد.
 مدیرعامل شرکت صبا نیرو خبر داد

فروش دو دستگاه توربین بادی به بخش خصوصی

26 خرداد 1399 ساعت 23:25
می متالز - شرکت صبا نیرو در راستای فعالیت‌های مرتبط با توسعه بازار خود، مذاکرات متعددی با بخش‌خصوصی برای فروش توربین‌های بادی و بهره‌گیری در مزارع بادی مرتبط را به انجام رسانده است.
 

توسعه نیروگاه‌های بادی در خراسان‌جنوبی

20 خرداد 1399 ساعت 21:33
می متالز - عملیات اجرایی نیروگاه بادی درح در مراسمی با حضور مسوولان آغاز شد.
 

کاهش تعداد دکل‌های حفاری در ماه جولای + دلیل

20 مرداد 1399 ساعت 14:37
می متالز - درحالی که تعداد دکل‌های حفاری نفت و گاز در امریکا روندی کاهشی داشته که دلیل آن نیز اعلام شد.
 

اعلام برنامه افزایش سرمایه ۱۷۳ درصدی منجر به صف خرید شد

14 مرداد 1399 ساعت 10:43
می متالز - شرکت حاضر در بازار پایه از موافقت هیات مدیره با افزایش سرمایه ۱۷۳ درصدی خبر داد و با رشد قیمت سهام و صف خرید روبرو شد.
 

ساخت نازل‌ پمپ‌های گاز ایرانی در فاز تولید تجاری

26 خرداد 1399 ساعت 15:10
می متالز - با توجه به وارداتی بودن دستگاه نازل CNG در پمپ‌های گاز محققان یکی از شرکت‌های مستقر در پارک فناوری پردیس با کسب دانش فنی آن، این محصول را به فاز تولید تجاری رسانده است.
 مرکز مالی ایران برگزار می‌کند:

دوره جامع «مدیریت ریسک با رویکرد ERP در صنعت نفت، گاز و انرژی»

25 مرداد 1399 ساعت 15:48
می متالز - نوسانات قیمت نفت خام در سال‌های اخیر که در پی خود نوسانات قیمت فرآورده‌های نفتی را نیز در بازارهای جهانی به همراه داشته، موجب شده است تا صنعت پتروشیمی و پالایشگاهی با چالش‌های اساسی و مهم به وجود آمده در راستای تغییرات قیمت این کالای استراتژیک مواجه شود.
 

ضرورت درج مفاهیم بهره‌وری انرژی در کتب درسی

24 مرداد 1399 ساعت 17:16
می متالز - داود یوسفی پاسندی برنامه‌ریزی و مدیریت راهبردی موضوع صرفه‌جویی انرژی و بهینه‌سازی مصرف انرژی موجب خواهد شد تا کشورهای در حال توسعه در مسیر توسعه پایدار با اطمینان بیشتری قدم بردارند.
 زنگنه خبر داد:

امضای ۹ قرارداد نفتی در هفته آینده

22 مرداد 1399 ساعت 21:39
می متالز - وزیر نفت از امضای ۹ قرارداد نفتی در هفته آینده خبر داد و گفت: مراسم امضای ۹ قرارداد نفتی انجام خواهد شد که نشان‌دهنده تداوم کار است.
حمل و نقل
 

ثبت بیشترین پرواز در تیرماه توسط «هما»

25 مرداد 1399 ساعت 13:00
می متالز - هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» در تیرماه بیشترین تعداد پرواز را به نام خود ثبت کرد.
 

معاون دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل منصوب شد

25 مرداد 1399 ساعت 12:24
می متالز - با ابلاغی از سوی معاون توسعه مدیریت و منابع، عباس وفائی به عنوان معاون دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل منصوب شد.
 

افزایش سخت‌گیری در ورود افراد بدون ماسک به فرودگاه‌ها

22 مرداد 1399 ساعت 14:28
می متالز - رییس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: با هدف رعایت پروتکل‌های بهداشتی بخصوص جلوگیری از ورود افراد بدون ماسک در فرودگاه‌ها، سخت‌گیری نیروی انتظامی افزایش می‌یابد.
 

تکمیل پروژه محور سامن - بروجرد به ۱۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

22 مرداد 1399 ساعت 17:29
می متالز - مدیر کل راه و شهرسازی به همراه نماینده مردم شریف شهرستان ملایر و سرپرست اداره راه و شهرسازی شهرستان از پروژه های این شهرستان بازدید و از نزدیک در جریان روند پیشرفت پروژه ها قرار گرفت.
 معاون وزیر راه:

کنارگذر یزد - ابرکوه - اقلید امسال افتتاح می‌شود

21 مرداد 1399 ساعت 17:24
می متالز - معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل گفت: ۱۹۰ کیلومتر از بزرگراه یزد - ابرکوه - اقلید احداث شده و تنها ۱۵ کیلومتر از کنارگذر ابرکوه باقی مانده است که امیدواریم مرحله اول آن تا آبان‌ماه و تا پایان سال نیز به بهره‌برداری برسد.
 

عملیات اجرایی چهارخطه جاده گرمی – بیله‌سوار آغاز شد

21 مرداد 1399 ساعت 15:18
می متالز - رییس اداره راه و شهرسازی شهرستان گرمی گفت: عملیات اجرایی چهارخطه جاده گرمی – بیله‌سوار از خروجی گرمی به سمت بیله‌سوار به طول پنج کیلومتر آغاز شد.
 

آلودگی نفتی در اسکله بندر خرمشهر مهار شد

25 مرداد 1399 ساعت 12:27
می متالز - مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: با اقدام به موقع، عملیات مقابله با آلودگی نفتی در اسکله شماره ٧ بندر خرمشهر با موفقیت انجام شد.
 

آمادگی سازمان بنادر برای پرداخت وام خرید کشتی

25 مرداد 1399 ساعت 12:06
می متالز - معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی از آمادگی سازمان بنادر برای «اعطای وام خرید کشتی به خریداران کشتی‌های رو رو تا ۸۰ درصد» خبر داد و گفت: این سازمان برای رونق گردشگری دریایی در بنادر شمال کشور، آمادگی دارد تا صددرصد شناور های تفریحی وام بدهد.
 

زمان برگزاری مجمع «حکشتی»

20 مرداد 1399 ساعت 14:56
می متالز - زمان برگزاری مجمع کشتیرانی ایران اعلام شد.
 

اعتبار ۶۰۰۰ میلیارد تومانی برای راه‌آهن رشت - آستارا

25 مرداد 1399 ساعت 13:11
می متالز - مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور از برآورد ۶۰۰۰ میلیارد تومانی پروژه ریلی رشت- آستارا به عنوان حلقه مفقوده کریدور شمال به جنوب خبر داد و گفت: این پروژه گرچه ردیف ملی برایش در بازه زمانی پنج ساله تعریف شده، اما نمی‌توان سالانه حدود ۱۲۰۰ میلیارد تومان برای آن متصور بود و قطعا از سایر منابع مانند فاینانس و سرمایه‌ گذاری خارجی باید بخشی از آن را تامین کرد.
 

استفاده از نفتکش‌های چینی در هند ممنوع شد

24 مرداد 1399 ساعت 19:22
می متالز - نفتکش های متعلق به چین از شرکت در مناقصه های مربوط به واردات نفت به هند یا صادرات محصولات پالایشی به خارج از هند منع شده اند.
 معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد؛

بهره‌برداری از راه‌آهن یزد- اقلید تا پایان امسال/ پروژه‌های بزرگراهی، آزادراهی و ریلی در دستور کار دولت

23 مرداد 1399 ساعت 14:00
می متالز - معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه پروژه‌های بزرگراهی، آزادراهی و ریلی در دستور کار دولت است، گفت: راه‌آهن یزد- اقلید تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
 

جابه‌جایی 5 میلیون مسافر طی هفته گذشته با مترو

25 مرداد 1399 ساعت 12:25
می متالز - مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران با اشاره به اینکه طی هفته گذشته حدود 5 میلیون مسافر از طریق مترو جابه‌جا شده‌اند،‌ گفت: ‌لغو طرح ترافیک آمار مسافران را 5 تا 10 درصد افزایش داده است.
 

کاهش ۷۰ درصدی مسافران مترو در اصفهان

22 مرداد 1399 ساعت 17:31
می متالز - مدیرعامل شرکت مترو منطقه اصفهان از کاهش ۷۰ درصدی تعداد مسافران مترو در این کلانشهر خبر داد و گفت: در حال حاضر روزانه ۳۰ هزار نفر با استفاده از مترو سفرهای درون شهری خود را انجام می‌دهند.
 

مترو شیراز پس از ۳۵ روز شروع بکار کرد

21 مرداد 1399 ساعت 12:16
می متالز - مترو شیراز پس از گذشت ۳۵ روز که به دلیل اوج گیری شیوع کرونا در شیراز تعطیل بود بازگشایی شد.
 

طرح ترافیک هفته آینده لغو می شود؟

15 مرداد 1399 ساعت 22:07
می متالز - به دلیل قرمز بودن وضعیت تهران و اثرگذاری روانی موضوع لغو طرح ترافیک شهرداری تهران با تصمیم کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا اجرای طرح ترافیک در هفته آینده لغو می‌شود
 

۱۲ ایستگاه مترو تهران تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد

6 مرداد 1399 ساعت 22:15
می متالز - معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران از بهره‌برداری ایستگاه برج میلاد در خط هفت مترو، تا پایان شهریورماه امسال و 11 ایستگاه دیگر تا پایان سال خبر داد
 

قطار شهری ارومیه تا پایان ۱۴۰۴ راه اندازی می شود

6 مرداد 1399 ساعت 10:28
می متالز - رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: طرح قطار شهری فعلا در دست مطالعه است و تا پایان افق ۱۴۰۴ خطوط این حمل و نقل پاک و سریع السیر راه اندازی می شود.
 استاندار تهران اعلام کرد:

طرح ترافیک لغو و دورکاری تمدید می‌شود

23 مرداد 1399 ساعت 14:33
می متالز - با توجه به شکننده و ناپایدار بودن شرایط استان تهران به لحاظ بیماری کرونا مقرر شد تمام محدودیت ها از جمله دورکاری یک سوم کارکنان دستگاه های اجرایی در استان تهران تا پایان مردادماه تمدید شود.
 یوسفی:

ارتقای بخش حمل و نقل نیازمند استراتژی کلان است / نمی توان به صورت سنتی حوزه حمل و نقل را مدیریت کرد

20 مرداد 1399 ساعت 23:00
می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: یکی از مسائل مهم برای ارتقا بخش حمل و نقل جاده ای، ریلی، هوایی و دریایی، ایجاد استراتژی و سیاست گذاری بلند مدت است، در هفت سال اخیر این حوزه فاقد سیاست راهبردی بود که این مساله مشکلاتی را ایجاد کرد.
 شاوردیان:

تأثیر گسترده افزایش قیمت لاستیک بر حوزه حمل و نقل/لزوم تخصیص ارز برای رفع مشکل کمبود لاستیک

19 مرداد 1399 ساعت 22:08
می متالز - عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: در حال حاضر اصلی ترین مشکل در بحث تولید داخل و واردات لاستیک جهت تامین کسری بازار، بحث تامین ارز است که بانک مرکزی در این عرصه باید همکاری لازم را داشته باشد.
مسکن و ساختمان
 

ماجرای تقابل کوه بیرمی با یک معدن سنگ

22 مرداد 1399 ساعت 14:56
می متالز - حدود دو سال است که فعالیت معدن سنگ مرمریت دشتی در کنار کوه بیرمی و عمارت شیرینه موجب بروز اختلافاتی میان صمت و محیط زیست شده است؛ در این میان مردم منطقه و دوستداران محیط زیست نیز مخالف بهره‌برداری این معدن هستند.
 تشنه‌گان لب دریا؛

پایتخت انرژی ایران با کم‌آبی دست و پنجه نرم می‌کند/ واگذاری بزرگترین آبخوان‌ها به معادن سنگ

20 مرداد 1399 ساعت 16:09
می متالز - این‌روزها مشکل آب شرب در پایتخت انرژی ایران، مردم را دچار بحران کرده است، به‌طوریکه بعضی مناطق با گرمای بالای 50 درجه گاهی به مدت 10 روز با قطعی آب مواجه‌ می‌شوند.
 

آن‌ روی سکه تدبیرِ اقتصادی در تولید کاغذ از سنگ

20 مرداد 1399 ساعت 13:33
می متالز - تولید کاغذ از سنگ فناوری پیشرفته‌ای است که در سال‌های اخیر با بهره‌گیری از دورریزهای واحدهای سنگ شهرستان محلات در استان مرکزی محقق شده و این هدیه ارزشمند اقتصادی، صنعتی پاک و سودآور است که به همت دولت تدبیر و امید به بار نشست.
 تحقق ۳۹۸ ریال سود خالص از سهمی با قیمت ۱۲۰.۰۰۰ ریالی:

"کپارس" و داستان تکراری این روز‌های بازار/ عملکرد شرکت و ترک‌های روی قیمت

13 مرداد 1399 ساعت 13:54
می متالز - در مجموع این شرکت کار خود را با فروشی ۳۳۰ میلیارد ریالی و سود خالصی تنها ۴۹ میلیارد ریالی در سه ماهه سال مالی ۱۳۹۹ به اتمام رسانده است.
 در مجمع عمومی مطرح شد؛

پیشنهاد افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی "کسعدی"

6 مرداد 1399 ساعت 14:33
می متالز - هیات مدیره شرکت کارخانجات کاشی و سرامیک سعدی پیشنهاد افزایش سرمایه ۲۵۰ میلیارد ریالی، معادل ۱۰۰ درصد سرمایه این شرکت را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت پیشنهاد داد.
 

"کترام" از افزایش سرمایه منصرف شد

6 مرداد 1399 ساعت 14:08
می متالز - افزایش سرمایه شرکت تولیدی کاشی تکسرام لغو شد.
 

برگزاری دوره آموزشی برنامه‌ریزی تولید و محصول در آکپا

13 مرداد 1399 ساعت 20:44
می متالز - دوره آموزشی برنامه‌ریزی تولید و محصول در محل نمایشگاه دائمی و سالن همایش‌های شرکت آکپا ایران در روز دوشنبه به تاریخ 13 مرداد 1399 برگزار شد.
 

دیدار دکتر متفکر آزاد و مدیرعامل هافمن دکتر حمیدیه

12 مرداد 1399 ساعت 15:01
می متالز - در این دیدار که دکتر متفکر آزاد - نماینده محترم مردم آذرشهر، اسکو و تبریز و عضو هیأت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی ایران و هیأت‌همراه در محل این مجموعه دیداری با مدیر عامل هافمن و قائم مقام مجموعه داشتند.
 "همزمان با راه‌اندازی سایت جدید رایمند "

راه‌‌اندازی محاسبه‌کننده میزان مصرف چسب و درزگیر در رایمند

7 مرداد 1399 ساعت 15:30
می متالز - شرکت رایمند موفق به راه‌اندازی محاسبه‌کننده میزان مصرف چسب برای اولین بار در ایران شد.
 

ساندویچ پانل ماموت تحولی در دنیای ساخت و ساز

11 مرداد 1399 ساعت 13:44
می متالز - از مزایای اصلی و عمده فوم پلی اورتان (در ساندویچ پانل‌های سقفی و دیواری) می‌توان به سبکی، عایق بودن در برابر حرارت، مقاومت بالا در برابر سوختن (کند سوز بودن/نسوز بودن) اشاره کرد که در قیمت انواع ساندویچ پنل اثرگذار است.
 مدیر عامل «تدبیر تهویه فرا سرما» عنوان کرد

بی‌ثباتی قیمت‌ها؛ عمده‌ترین چالش صنعت تاسیسات

4 مرداد 1399 ساعت 23:35
می متالز - اغلب تعمیرات و بازسازی ساختمان‌ها ناشی از ضعف سیستم تاسیساتی است و از طرفی تاسیسات بی‌کیفیت هزینه‌های انرژی ساختمان را به چند برابر افزایش می‌دهد، به همین دلیل خریداران خانه حساسیت ویژه‌ای روی این موضوع دارند.
 

پرداخت سود "ختور" از دی ماه

29 تیر 1399 ساعت 16:13
می متالز - شرکت رادیاتور ایران زمانبندی پرداخت سود را مشخص کرد.
 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اعلام کرد:

واردات ماشین‌آلات فرسوده راه‌سازی به کشور متوقف شد

25 مرداد 1399 ساعت 14:28
می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: واردات انواع ماشین‌آلات فرسوده راه‌سازی با هدف حمایت گسترده از واحد تولیدی هپکو اراک در سال جهش تولید از سوی وزارت صمت متوقف شد.
 به دستور دادستان کل کشور؛

معوقات خرداد و تیر کارگران هپکو هفته آینده پرداخت می‌شود/ دستور دادستان کل کشور به حسابرسی از شرکت

23 مرداد 1399 ساعت 13:11
می متالز - نشستی با حضور مسوولان استان مرکزی و نمایندگان کارگران هپکو با دادستان کل کشور برگزار شد و طی آن پرداخت معوقات خرداد و تیر کارگران و حسابرسی از این شرکت تکلیف شد.
 

مشکلات و مسائل هپکو با حضور دادستان کل کشور بررسی شد

22 مرداد 1399 ساعت 22:00
می متالز - دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مرکزی گفت: مشکلات و مسائل هپکو با حضور دادستان کل کشور بررسی شد.
 رضایی کوچی:

حجیم بودن وزارت راه و شهرسازی توان فعالیت را از مدیران گرفته است/آمادگی برای تفکیک وزارتخانه

20 مرداد 1399 ساعت 10:53
می متالز - رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: دولت از سال های پیش نسبت به پیشنهاد مجلس برای تفکیک وزارت راه و شهرسازی نظر مثبت داشت، از این رو در شرایط فعلی نیز نمایندگان مجلس موافق این تفکیک هستند تا دو وزارتخانه بتوانند به وظایفشان به درستی عمل کنند.
 حسینی مطرح کرد:

حضور وزیر راه در نشست صبح کمیسیون عمران/ پاسخ اسلامی به سوالات ۶ نفر از نمایندگان

14 مرداد 1399 ساعت 22:41
می متالز - سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: نشست صبح امروز این کمیسیون با حضور اسلامی وزیر راه و شهرسازی برگزار شد.
 اسلامی خبر داد:

آسفالت و بهسازی ۲۴۰۰ کیلومتر راه روستایی در یک سال اخیر/ توسعه ۳ هزار کیلومتر راه روستایی در دستور کار وزارت راه

14 مرداد 1399 ساعت 19:26
می متالز - وزیر راه و شهرسازی گفت: هدف گذاری بعدی وزارت راه و شهرسازی برای توسعه راه های روستایی، آسفالت و بهسازی حدود سه هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه روستایی است که امیدواریم در این عرصه منابع اعتباری بیشتری جذب شود.
 مدیرعامل شرکت فولاد گستر آتنا عنوان کرد

مدرنیزاسیون ساخت‌وساز با سازه‌های ترکیبی

21 مرداد 1399 ساعت 21:54
می متالز - در شرایط فعلی افزایش تورم موجب افزایش شاخص‌های مالی و اقتصادی کشور، کاهش قدرت خرید مواداولیه و همچنین افزایش هزینه‌های تولید و قیمت تمام‌شده محصول شده است و قیمت و شرایط تهیه ماده اولیه ورق گرم فولادی از فولادسازان و بورس که درگذشته با استفاده از ال‌سی ریالی داخلی بانکی دوماهه قابل انجام بود در حال حاضر باید به‌صورت نقدی تسویه شده و ماده اولیه موردنیاز دو ماه بعد تحویل می‌شود.
 مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند اعلام کرد

ارتقای خدمات عمومی همزمان با ساخت واحدهای مسکونی

19 مرداد 1399 ساعت 23:55
می متالز - همزمان با ساخت واحدهای مسکونی در قالب برنامه اقدام ملی، احداث مراکز محله در شهرهای جدید به‌منظور ارتقای کیفیت محیط زندگی شهروندان در دستور کار قرار دارد.
 حسین زهی با اشاره به سفر اعضای کمیسیون عمران به استان سیستان و بلوچستان:

توسعه متوازن استان ها در دستور کار مجلس / نشست ویژه کمیسیون با حضور مسوولان استانی برای رفع مشکلات

19 مرداد 1399 ساعت 22:11
می متالز - نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی گفت: سفر اعضای کمیسیون عمران مجلس به استان سیستان و بلوچستان در راستای لمس محرومیت‌ها، پیگیری طرح‌های عمرانی و توزیع متوازن اعتبارات در کشور، صورت گرفت.
 

دستگیره‌های خودایمن مجهز به اشعه ماورابنفش

5 مرداد 1399 ساعت 20:38
می متالز - اسکار وایلد یک بار اظهار داشت: "ما در عصری زندگی می‌کنیم که چیزهای غیرضروری تنها ضروریات ما هستند."
 

۱۰ خدمت شهری مشهد هوشمند شد

5 بهمن 1398 ساعت 14:32
می متالز - نهمین نمایشگاه شهر هوشمند همزمان با بیست و دومین نمایشگاه الکامپ با حضور شرکت‌های استارت‌آپی و نوآور در حوزه هوشمندسازی خدمات و فناوری اطلاعات و ارتباطات در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی مشهد برگزار شد.
 

درخواست گزارش از شهرداری درباره «تهران هوشمند»

16 دی 1398 ساعت 18:44
می متالز - عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران از شهرداری تهران درخواست کرد در مورد میزان تحقق برنامه‌های هوشمندسازی شهر به شورای شهر گزارش دهد.
 بر اساس قیمت بازار؛

قیمت سیمان و گچ در ۲۱ مرداد

21 مرداد 1399 ساعت 10:02
می متالز - قیمت مصالح ساختمانی شامل سیمان و گچ را می توانید در این گزارش مشاهده کنید.
 

علت افزایش قیمت مصالح ساختمانی چیست؟

15 مرداد 1399 ساعت 12:43
می متالز - رئیس هیأت مدیره انجمن انبوه‌سازان خراسان رضوی گفت: هنگامی که صادرات صورت می‌گیرد، عرضه‌ فولاد در داخل با کسری مواجه می‌شود. وقتی عرضه داخلی کم و تقاضا زیاد باشد، قیمت آن افزایش خواهد داشت. همچنین در حال حاضر اکثر نقدینگی‌ها و پول‌های مازاد مردم به بورس منتقل شده و در بورس برای اینکه به خریداران سود بدهند، قیمت‌ها مدام در حال افزایش است.
 نماینده مجلس:

گرانی مصالح ساختمانی ربطی به افزایش قیمت ارز ندارد

14 مرداد 1399 ساعت 18:16
می متالز - سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: تولید مصالح ساختمانی در کشور بیشتر از نیاز بازار است و افزایش اقلامی مانند میلگرد و سیمان ربطی به نوسان قیمت ارز ندارد.
 کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد؛

تحکیم پیوند بورس و مسکن در تالار نقره ای/ چهارشنبه ۲۹ مرداد، نخستین عرضه ملک در بورس کالا

25 مرداد 1399 ساعت 15:41
می متالز - یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به عرضه روز چهارشنبه نخستین ملک در بورس کالای ایران گفت: شفافیت، کمک به متولیان حوزه مسکن برای تصمیم گیری بهتر و کاهش هزینه مبادلات و برگزاری مزایده ها در فروش املاک نهادهای دولتی و غیر دولتی از جمله اصلی ترین مزایای عرضه املاک و مستغلات در بورس کالاست.
 

خانه‌های خالی صندوق‌های سرمایه‌گذاری زیر ذره‌بین سازمان امور مالیاتی

25 مرداد 1399 ساعت 15:00
می متالز - وزیر راه و شهرسازی می‌گوید: مالکان صاحبان بخشی از خانه‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری هستند که سازمان امور مالیاتی می‌داند چگونه با آنها رفتار کند.
 شگرد بازار اجاره برای توافق برد-برد مالک و مستاجر

عبور اجاره‌بها از سقف دولتی/ دو نشانه رسمی از کم‌محلی موجران به نرخ ۲۵ درصد

22 مرداد 1399 ساعت 23:10
می متالز - نرخ رشد اجاره‌بهای واحدهای مسکونی در شهر تهران و همچنین سایر مناطق شهری کشور در تیرماه در حالی مطابق با آمارهای رسمی از سقف دولتی نرخ مجاز رشد اجاره‌بها عبور کرده است که هم‌اکنون گروهی از موجران و مستاجران در یک توافق برد-برد، از شگرد تازه‌ای برای دور زدن سقف دولتی افزایش نرخ اجاره مسکن استفاده می‌کنند.
 انویه تکیه:

کاهش سهم زمین در هزینه تمام شده راه‌کار توسعه بخش مسکن

20 مرداد 1399 ساعت 23:14
می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: افزایش چند برابری قیمت مسکن که در سالیان متوالی وجود داشته و هنوز هم ادامه دارد، منجر به دامن زدن به شکاف قیمت مسکن شده و امروز هزینه مسکن به عمده ترین هزینه خانوار بدل گشته است.
 معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد:

مالیات ۲ برابری خانه‌های خالی بانکها و دستگاه‌های دولتی

20 مرداد 1399 ساعت 22:19
می متالز - به گفته محمود محمود زاده برای خانه های خالی در تملک دستگاه های دولتی و بانک‌ها ضرایب مالیاتی دو برابر در نظر گرفته شده است.
 

نظام بانکی در حال اصلاح و بهبود است

20 مرداد 1399 ساعت 21:00
می متالز - رئیس کل بانک مرکزی گفت: هدف اصلی ما کاهش ناترازی بانک‌هاست و از نظام بانکی انتظار می‌رود، این روند اصلاحی ادامه‌دار باشد و اجازه ندهد نقصانی به آن وارد شود.
 

بیستمین نمایشگاه صنعت ساختمان تهران به تعویق افتاد

11 مرداد 1399 ساعت 20:24
می متالز - زمان برگزاری بیستمین نمایشگاه صنعت ساختمان به تعویق افتاد.
 با حضور سرپرست وزارت صنعت و مدیرعامل سازمان بنادر؛

افتتاح بزرگترین کارخانه ام‌دی‌اف مازندران در بندر امیرآباد

9 مرداد 1399 ساعت 19:56
می متالز - بزرگ‌ترین واحد تولید ام دی اف (فیبر فشرده) مازندران امروز پنجشنبه به صورت ویدئو کنفرانس توسط رییس جمهور و با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در بندر امیرآباد افتتاح شد.
 "همزمان با راه‌اندازی سایت جدید رایمند "

راه‌‌اندازی محاسبه‌کننده میزان مصرف چسب و درزگیر در رایمند

7 مرداد 1399 ساعت 15:30
می متالز - شرکت رایمند موفق به راه‌اندازی محاسبه‌کننده میزان مصرف چسب برای اولین بار در ایران شد.
علوم
 

طرح «جهش تولید دانش‌بنیان» در کمیسیون صنایع و معادن مجلس تدوین می‌شود

16 مرداد 1399 ساعت 12:27
می متالز - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: در کمیته صنایع هوافضا، دانش‌بنیان و فناوری‌های نوین مجلس مشغول تهیه و تدوین طرحی به عنوان «جهش تولید دانش‌بنیان» برای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان در کشور هستیم.
 

فراخوان «شناسایی و جذب طرح‌های فناورانه حوزه معدن و متالورژی کشور» منتشر شد

14 مرداد 1399 ساعت 16:21
می متالز - فراخوان «شناسایی و جذب طرح‌های فناورانه حوزه معدن و متالورژی کشور» منتشر شد تا فناوران مستقل و شرکت‌های دانش‌بنیان دارای ایده در این حوزه شناسایی شوند و از آنها برای رفع نیازها و ارتقای فناوری صنایع کمک گرفته شود.
 

برگزاری نشست ارتقا تاب‌آوری ملی و رقابت پذیری صنایع معدنی کشور

14 مرداد 1399 ساعت 12:27
می متالز - نشست هم‌اندیشی برنامه ارتقا تاب‌آوری ملی و رقابت‌پذیری بین‌المللی معدن و صنایع معدنی برگزار شد.
 

معدن‌بوم تنها میزبان معدنی‌ها در اینوتکس 2020

23 مرداد 1399 ساعت 21:08
می متالز - اینوتکس، نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری، امروز نهمین دوره خود را در حالی آغاز کرد که به دلیل شرایط بیماری کرونا این بار متفاوت از هر سال، بصورت مجازی برگزار می‌شود.
 معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی خبر داد:

فعالیت ۱۴ فن‌ بازار منطقه‌ای با عاملیت سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران

22 مرداد 1399 ساعت 14:56
می متالز - معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: در راستای تأمین نیازهای فناوری صنایع، نفوذ فناوری‌های نوین در آن‌ها، بهبود فرآیند مبادلات فناوری و ارتقاء خدمات در این حوزه، ۱۴ فن بازار منطقه‌ای با راهبری شرکت شهرک‌های صنعتی ۱۴ استان کشور ایجاد شده و درحال فعالیت است.
 امروز صورت گرفت؛

امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک طرح توسعه نوآوری و فناوری‌های حوزه معدن و صنایع معدنی

21 مرداد 1399 ساعت 18:47
می متالز - تفاهم نامه همکاری مشترک طرح توسعه نوآوری و فناوری‌های حوزه معدن و صنایع معدنی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با سازمان نظام مهندسی معدن امضا شد.
 طبق مصوبه هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار؛

شناسایی الکترونیکی مشتریان در بازار سرمایه بلامانع اعلام شد

25 مرداد 1399 ساعت 15:54
می متالز - مصوبه هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار در موضوع "شناسایی الکترونیکی مشتریان و انعقاد قرارداد الکترونیکی" اعلام شد.
 

چهاردهمین وبینار آموزشی کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات، ۲۶ مرداد برگزار می‌شود

24 مرداد 1399 ساعت 14:14
می متالز - چهاردهمین وبینار آموزشی کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات با عنوان «گذار از کسب و کارهای سنتی به دبجیتال» برگزار می‌شود.
 

معدن‌بوم تنها میزبان معدنی‌ها در اینوتکس 2020

23 مرداد 1399 ساعت 21:08
می متالز - اینوتکس، نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری، امروز نهمین دوره خود را در حالی آغاز کرد که به دلیل شرایط بیماری کرونا این بار متفاوت از هر سال، بصورت مجازی برگزار می‌شود.
 

موفقیت سپر دفاعی برای سیستم‌های اتوماسیون صنعتی+سند

26 اردیبهشت 1398 ساعت 18:31
می متالز - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از طراحی یک سپر دفاعی برای سیستم‌های اتوماسیون صنعتی توسط دانشمندان جوان کشور خبر داد.
 سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری کرمان خبر داد:

اجرای 5900 برنامه پدافندغیرعامل در استان کرمان در هفته‌ پدافند غیرعامل

21 آبان 1397 ساعت 20:23
می متالز - سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری کرمان در ادامه با گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل اظهار داشت: امسال در هفته پدافند بیش از 5 هزار و 900 برنامه پدافند غیرعامل در سطح استان کرمان در بخشهای مختلف از جمله در مدارس، واحدهای آموزشی، سازمانی و ... اجرا شده است.
 مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کرمان:

عملکرد خوب مجتمع مس سرچشمه در حوزه پدافند غیرعامل

21 آبان 1397 ساعت 20:16
می متالز - مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کرمان تصریح کرد: عملکرد مجتمع مس سرچشمه در حوزه پدافند غیرعامل عملکرد خوبی است چون این مجتمع دچار مشکلات اقتصادی بوده و در چند سال گذشته توانسته مشکلات اقتصادی خود را حل کند.
 

فولاد سنگان، شاهراه انتقال دانش فنی فولاد به شهرستان خواف

19 تیر 1399 ساعت 17:16
می متالز - شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان با توجه به رسالت خود به عنوان “معین اقتصادی و مهارتی شهرستان خواف” با برنامه ریزی و تدوین برنامه های هدفمند و در راستای توانمندسازی علمی و توسعه کیفی آموزش در شهرستان خواف اقدام به برگزاری کلاس های آموزش گندله سازی نمود.
 در نشست بین جهاد دانشگاهی، ایمیدرو و شرکت‌های تولید فولاد مطرح شد:

آمادگی برای بومی‌سازی ۲ طرح استراتژیک صنعت فولاد با دانش فنی جهاد دانشگاهی

3 اردیبهشت 1399 ساعت 23:33
می متالز - نشست مشترک چندجانبه بین جهاد دانشگاهی، ایمیدرو، وزارت نفت و شرکت‌های تولید فولاد برگزار و در آن بر بومی‌سازی دو طرح مهم فولادی شامل «ماشین ریخته‌گری» و «فولاد کرایوژنیک» در کشور تاکید شد.
 

محققان دانشگاه اراک به دانش فنی فولاد TRIP دست یافتند

15 اسفند 1398 ساعت 22:04
می متالز - گروه مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه اراک به دانش فنی تولید فولاد TRIP دست یافتند که در نوع خود در کشور بی‌نظیر است.
 

مرکز آموزش علمی کاربردی کاراد پذیرش در مقطع کارشناسی و کاردانی دانشجو می‌پذیرد

21 مرداد 1399 ساعت 23:04
می متالز - مرکز آموزش علمی کاربردی تلاشگران اندیشه کاراد یکی از مراکز زیر نظر دانشگاه جامع علمی کاربردی وابسته به وزارت علوم تحقیقات و فناوری در 14 رشته تحصیلی دانشجو می‌پذیرد.
 رییس سازمان صمت سیستان و بلوچستان:

ارتباط دو سویه دانشگاه و صنعت راه‌گشای مشکلات و تحقق جهش تولید است

20 مرداد 1399 ساعت 15:13
می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: ارتباط دو سویه فی مابین دانشگاه و بخش‌های اجرایی به ‌ویژه صنعت، معدن و تجارت راه گشای مشکلات و حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی و جهش تولید می باشد.
 چهل سال با جهاد دانشگاهی

عرضه دستگاه آنالیزور لحظه‌ای دانه‌بندی مواد معدنی به معادن مهم کشور

19 مرداد 1399 ساعت 13:00
می متالز - پژوهشگران جهاد دانشگاهی با عرضه دستگاه آنلاین اندازه‌گیری دانه‌بندی به معادن بزرگ، کشور را از نمونه‌های خارجی این دستگاه بی‌نیاز کردند.
 ظرفیت‌های آزمایشگاهی؛ خدمات تحقیقاتی ۷/ در گفتگو با آنا مطرح شد؛

خیز دانشگاه آزاد اسلامی گلستان برای توسعه آزمایشگاه‌های همکار/ دوره‌های آموزش تخصصی دستگاهی برگزار می‌شود

10 تیر 1399 ساعت 14:08
می متالز - رئیس مرکز خدمات آزمایشگاهی و کارگاهی دانشگاه آزاد اسلامی گلستان گفت: «اخذ مجوز و توسعه آزمایشگاه‌های همکار با شبکه راهبردی ریاست جمهوری، غذا و داروی وزارت بهداشت، امین محیط‌ زیست و اداره گمرک در دستور کار این دانشگاه است.»
 با انعقاد تفاهم نامه میان بانک توسعه صادرات و صندوق نوآوری و شکوفایی صورت پذیرفت:

کاهش ۶ درصدی سود تسهیلات اعطایی به شرکت های دانش بنیان صادراتی

31 خرداد 1399 ساعت 20:18
می متالز - بانک توسعه صادرات ایران طی سالهای اخیر توجه ویژه ای به ظرفیت های شرکت های دانش بنیان در حوزه صادرات داشته است؛ پتانسیل مطلوب این شرکت ها در حوزه صادرات، این بانک توسعه ای را بر آن داشت تا با هدف حمایت از این واحدها، با همکاری سازمان هایی چون معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی، در حوزه تامین مالی ورود کند.
 

شکوفایی استعدادها و ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان نیازمند همراهی مسوولان است

20 فروردین 1399 ساعت 13:20
می متالز - نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان گفت: این استان دارای استعدادهای بسیار زیادی از قبیل نیروی انسانی، موقعیت جغرافیایی، معادن و ... است که نیازمند همراهی مسئولین در شکوفا کردن این استعدادها است.
 [ویدئو]

امضا تفاهمنامه بین راه آهن ایران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

25 تیر 1399 ساعت 15:29
می متالز - امضا تفاهمنامه بین راه آهن ایران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با حضور وزیر راه و شهرسازی انجام شد.
 با انعقاد تفاهم‌نامه بین جامعه نیکوکاری ابرار و آموزش و پرورش

«ابرار» حامی طرح آموزش از راه دور برای بازماندگان از تحصیل شد

24 تیر 1399 ساعت 21:21
می متالز - مدیرعامل جامعه نیکوکاری ابرار از امضای تفاهم‌نامه این نهاد مردمی با سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی آموزش و پرورش در راستای حمایت از بازماندگان از تحصیل خبر داد. موضوع این تفاهم‌نامه طرح آموزش از راه دور بازماندگان از تحصیل است
 با حکم رئیس جمهور؛

«امانی تهرانی» به عنوان «دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش» منصوب شد

18 تیر 1399 ساعت 17:57
می متالز - رئیس جمهور در حکمی دکتر محمود امانی تهرانی را برای مدت 4 سال به عنوان دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش، منصوب کرد.
قراضه و بازیافت
 

قراضه در ترکیه بالاتر رفت

19 مرداد 1399 ساعت 15:43
می متالز - در آخرین معاملات قراضه وارداتی در ترکیه قیمت معاملات قراضه امریکا، حوزه دریای بالتیک و روسیه رشد داشته است. خلوص های مختلف قراضه امریکا در 288 تا 295 دلار هر تن سی اف آر نهایی شده است. قراضه آ3 روسیه نیز در یک روز 4 دلار بالا رفته 284 دلار هر تن سی اف آر ثبت شد.
 

سنگاپور قطب جدید واردات آهن قراضه در آسیا

14 مرداد 1399 ساعت 10:45
می متالز - سنگاپور به دلیل افزایش خرید آهن قراضه، رفته رفته خود را به عنوان قطب جدید واردات این کالا معرفی می کند.
 

ثبات قیمت قراضه در ترکیه

12 مرداد 1399 ساعت 21:10
می متالز - بازار قراضه ترکیه چند روز گذشته در ثبات بود که به دلیل تعطیلات عید قربان قیمت ها تغییر نکرد. متوسط قیمت قراضه سنگین کلاس 1 و 2 خلوص 20-80 حدود 279 دلار هر تن سی اف آر ثبت شد.
متالورژی
 

اجرای تعمیرات اساسی و چابک سازی ناحیۀ فولادسازی و ریخته گری مداوم

25 مرداد 1399 ساعت 13:39
می متالز - مدیریت شرکت فولاد مبارکه در راستای تعهد به مسوولیت‌های اجتماعی خود، با همکاری ادارۀ کل برق منطقه‌ای اصفهان در یک برنامۀ منسجم، تعمیرات اساسی ناحیۀ فولادسازی و ریخته‌گری مداوم را در گرم‌ترین ایام فصل تابستان برنامه‌ریزی و اجرا کرد تا از این طریق در زمان پیک بار شبکۀ سراسری برق، شهروندان عزیز با مشکل کمبود یا خاموشی برق مواجه نشوند.
 ریخته گری دقیق صنعت گستر:

بزرگترین تولید کننده قطعات صنعتی در ایران با تمرکز بر تولید داخلی

23 مرداد 1399 ساعت 13:52
می متالز - ریخته گری دقیق یکی از انواع ریخته گری و به طور دقیق تر نوع ظریف و دقیق آن است.
 

مجمع «کماسه» ۷ تومان سود داد

20 مرداد 1399 ساعت 15:40
می متالز - مجمع سالانه شرکت تامین ماسه ریخته‌گری در روز چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ با حضور سهامداران در محل بزرگراه اشرفی اصفهانی برگزار شد.
 مدیرعامل شرکت صنایع لوستر قائم:

از ضایعات بی‌ارزش، یک محصول لوکس می‌سازیم! / ریخته‌گری ماسه‌ای توجیه اقتصادی ندارد

10 فروردین 1399 ساعت 17:18
می متالز - مدیرعامل شرکت صنایع لوستر قائم گفت: لوسترسازی، یک صنعت خودکفا است و تولیدکننده با استفاده از ضایعات فلزی نیز می‌تواند کالای لوکس و زیبا تولید کند. در واقع اهمیت یک صنعت زمانی مشخص می‌شود که علاوه بر پول‌ساز بودن، در شرایط همه‌گیر کمبود مواد اولیه، بتواند ضایعات به ظاهر بی‌ارزش را قابل استفاده کند.
 

«کباده» ۱۵۰ تومان سود داد

11 مرداد 1399 ساعت 14:17
می متالز - مجمع سالانه شرکت تهیه و تولید خاک نسوز استقلال آباده در روز سه‌شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۹ با حضور ۷۸ درصد سهامداران در محل تالار شهرداری آباده واقع در شهر فارس برگزار شد.
 

محصولات ریخته‌گری دقیق و نسوز با استفاده از دانش فنی تولید شد/ راه‌اندازی خط تولید فرآوری مواد اولیه نسوز تا پایان سال‌جاری

8 مرداد 1399 ساعت 11:22
می متالز - مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان با اشاره به اینکه در حال حاضر مشغول ساخت یک‌سری ماشین آلات در حوزه ریخته گری هستیم که بیشتر آن‌ها تحریم شده‌اند، گفت: قبلا این تجهیزات ازخارج وارد می‌شد؛ اما امروزه با ورود به این حوزه توانستیم از واردات آن به داخل جلوگیری کنیم.
 مدیرعامل آجر دیرگداز اراک عنوان کرد:

افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت مواد اولیه آجر نسوز

6 مرداد 1399 ساعت 23:06
می متالز - پیشرفت تکنولوژی در صنعت ساختمان مصالح و سیستم‌های ساخت را دچار تحولات گسترده‌ای کرده است.
 

شناسایی و تعیین کاربرد معادن جدید در پژوهشگاه مواد و انرژی

19 مرداد 1399 ساعت 13:15
می متالز - محققان پژوهشگاه مواد و انرژی معادن جدید را شناسایی و جهت تعیین کاربرد آن، این مواد را مورد بررسی و آزمایش قرار می دهند.
 

چـرا انـرژی خـورشـیـدی؟!

19 مرداد 1399 ساعت 11:03
می متالز - نخستین شماره (گروه جدید) نشریه «فراسوی مواد»، گاهنامه انجمن علمی دانشکده مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه تهران منتشر شد.
 

افزایش سرمایه ۳۸۶ درصدی از تجدید ارزیابی منجر به رشد قیمت شد

13 مرداد 1399 ساعت 11:33
می متالز - شرکت بورسی از برنامه افزایش سرمایه ۳۸۶ درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی ها خبر داد و با رشد قیمت سهام روبرو شد.
 به همت معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری:

فناوری قابل رقابت با امریکا؛ صنایع با محصول دانش‌بنیان ایرانی فرآیند ذوب را انجام می‌دهد

18 خرداد 1399 ساعت 16:36
می متالز - بومی‌سازی کوره‌های ذوب القایی فرکانس متوسط با ظرفیت ۶ تن یکی از دیگر پیشرفت‌های فناوران کشور در یک شرکت دانش بنیان است. پس از این موفقیت آنها در حال ساخت این کوره‌ها با ظرفیت دو برابری هستند. این کوره‌ها از نظر فناوری و کیفیت با نمونه‌های امریکایی در یک سطح قرار دارد.
 

سرمایه گذاری «چدن» در صندوق ها

15 اردیبهشت 1399 ساعت 22:27
می متالز - تولیدی چدن سازان در خصوص سرمایه گذاری در صندوق ها شفاف سازی کرد.
 

تعمیرات واگن شرقی کک و زغال واحد 2 با موفقیت انجام شد

25 فروردین 1399 ساعت 20:48
می متالز - به همت تلاشگران شرکت و با توجه به نیاز باطری 3، تعمیرات واگن شرقی کک و زغال واحد 2 در شرایط ایمن به پایان رسید.
 

استخدام مهندس متالورژی در شرکت اصفهان دُر

23 مرداد 1399 ساعت 10:03
می متالز - شرکت اصفهان دُر جهت تکمیل کادر خود در استان اصفهان از افراد واجد شرایط دعوت به همکاری می نماید.
 

حمایت صندوق نوآوری از شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه متالورژی

21 مرداد 1399 ساعت 18:41
می متالز - صندوق نوآوری و شکوفایی از حضور شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه بین‌المللی متالورژی، فولاد و ریخته‌گری ماشین‌آلات و صنایع وابسته به صورت بلاعوض حمایت می‌کند.
 

دانش‌بنیان‌های حوزه معدن برای رفع نیازهای فناورانه صنایع فراخوانده شدند

14 مرداد 1399 ساعت 20:06
می متالز - فناوران مستقل و شرکت‌های دانش‌بنیان دارای ایده در حوزه معدن و متالورژی با انتشار فراخوان «شناسایی و جذب طرح‌های فناورانه حوزه معدن و متالورژی کشور» دعوت شدند تا از آنها برای رفع نیازها و ارتقای فناوری صنایع کمک گرفته شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما