اخبار
 
 
آهن و فولاد
 

بررسی تکنیکال ورق گرم فولاد

22 مرداد 1399 ساعت 22:16
می متالز - روند کلی قیمت هر تن ورق گرم فولاد در بازار آمریکا، نزولی برآورد می‌شود. در چهار هفته گذشته قیمت ورق گرم فولاد با حدود ۳ درصد کاهش از محدوده ۴۸۱ دلار به محدوده ۴۶۷ دلار رسید. در چند هفته آتی قیمت ورق گرم فولاد اهداف قیمتی پایین‌تری مثل محدوده ۴۱۰ دلار را دنبال می‌کند که دو محدوده ممکن است مانع رسیدن به این هدف قیمتی شوند.
 

راه‌اندازی واحد فولادسازی شادگان در ۱۴۰۰

22 مرداد 1399 ساعت 22:11
می متالز - شرکت صنعت فولاد شادگان به عنوان یکی از طرح‌های هشت‌گانه فولاد (البته بعدها این طرح‌ها به هفت طرح تقلیل یافت) در سال ۱۳۸۶ احداث شد. این واحد فولادی واقع در استان خوزستان، واحد احیای مستقیم به‌شمار می‌رود که آهن اسفنجی تولید می‌کند و از واحدهایی است که با فناوری پرد با ظرفیت۸۰۰ هزار تن در سال ۱۳۹۶ به صورت رسمی افتتاح و وارد مدار تولید شد.
 در آخرین جلسه کمیته پذیرش تصویب شد؛

پذیرش دو محصول قیر و ورق گالوانیزه در بورس کالا

22 مرداد 1399 ساعت 18:46
می متالز - مدیریت پذیرش و بازاریابی شرکت بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که محصول قیر و ورق گالوانیزه تولیدی ۲ شرکت در بازار اصلی این بورس مورد پذیرش قرار گرفت.
فلزات غیر آهنی
 

آلومینیوم همچنان بالاتر از تولیدات شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی حرکت می کند/ رشد 67درصدی تولید آلومینیوم تا پایان تیر ماه؛ تولید از 138هزار تن عبور کرد

22 مرداد 1399 ساعت 11:44
می متالز - آلومینیوم در سال جهش تولید، همچنان بالاترین رقم رشد تولید را در بین تولیدات شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی در اختیار دارد. تولید شمش این محصول طی چهار ماه ابتدای امسال با رشد 67درصدی همراه شد.
 

بررسی تکنیکال فلز آلومینیوم

21 مرداد 1399 ساعت 19:19
می متالز - روند کلی قیمت هر تن فلز آلومینیوم، صعودی برآورد می‌شود. در چهار هفته گذشته قیمت این فلز اساسی با حدود ۶ درصد افزایش از قیمت ۱.۶۵۰ دلار به قیمت ۱.۷۴۷ دلار رسید.
 فردا در بورس کالا؛

6500 تن آلومینیوم عرضه می‌شود

20 مرداد 1399 ساعت 18:49
می متالز - فردا سه‌شنبه 21 مرداد ماه سال 1399، مجموع یک هزار و 500 تن شمش آلومینیومی 99.8 درصد و 500 تن بیلت شرکت ایرالکو، یک هزار و 500 تن شمش آلومینیومی 99.85 درصد شرکت مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب، یک هزار تن شمش آلومینیومی 99.8 درصد شرکت آلومینای ایران، یک هزار تن شمش آلومینیومی 99 درصد و یک هزار تن شمش آلومینیومی 99.5 درصد شرکت المهدی در رینگ صنعتی بورس کالا عرضه خواهد شد.
 

ابهام در بازار مس

22 مرداد 1399 ساعت 22:18
می متالز - پس از سقوط قیمت مس در بازار شانگهای تحت تاثیر بدبینی‌هایی که به روابط آمریکا و چین سایه انداخته و ممکن است اثرات منفی بر تقاضا و عرضه بگذارد، به پایین ترین مرز یک ماهه خود رسید و قیمت این کامودیتی در بازار فلزات لندن نیز کاهش یافت. به نظر می‌رسد کماکان تیرگی روابط آمریکا و چین بازار این فلز را در ابهام نگه داشته است.
 

واردات کنسانتره مس چین از ایالات متحده در ماه ژوئن به بالاترین سطح از سپتامبر 2018 رسید

22 مرداد 1399 ساعت 16:09
می متالز - داده‌های گمرک چین در روز یکشنبه گذشته نشان داد که واردات کنسانتره مس چین از ایالات متحده در ماه ژوئن به بالاترین سطح از سپتامبر 2018 به بعد رسید.
 مدیر برنامه‌ریزی و نظارت شرکت ملی صنایع مس ایران:

دستاوردهای درخشان صنعت مس با مدیریت جامعیت‌نگر مدیرعامل شرکت مس به دست آمد

22 مرداد 1399 ساعت 10:15
می متالز - «سعد عبدی»، مدیر برنامه‌ریزی و نظارت شرکت ملی صنایع مس ایران با اشاره به موفقیت‌ها و دستاوردهای درخشان شرکت مس در سال گذشته گفت: تعدد دستاوردهای سال گذشته شرکت مس در حوزه‌های مختلف نشان دهنده مدیریت جامعیت ‌نگر دکتر سعدمحمدی و توجه ایشان به توسعه متوازن و پایدار در صنعت مس است.
 

رونمایی از اهداف طرح جامع سرب و روی/ تولید شمش روی تا افق ۱۴۲۰ به ۶۳۰ هزار تن می‌رسد

22 مرداد 1399 ساعت 21:40
می متالز - با نگاهی کلی به طرح جامع سرب و روی کشور می‌توان گفت که ایران با دارا بودن بیش از ۱۲ میلیون تن فلز محتوی روی (معادل ۵ درصد ذخایر روی جهان) در رتبه ششم کشورهای دارای ذخایر سرب و روی جهان قرار دارد. وجود معادن و قابلیت‌های گسترده معدنی سرب و روی در کشور، ضرورت برنامه ریزی جامع و یکپارچه برای شناسایی و بهره‌برداری بهینه از این ذخایر را دو چندان کرده است.
 

کشف بیش از ۱۶ تن سنگ معدن قاچاق در اسفراین

20 مرداد 1399 ساعت 14:07
می متالز - فرمانده انتظامی استان از توقیف یک دستگاه کامیون بنزحامل 16 تن و 325 کیلوگرم سنگ معدن قاچاق از نوع سرب و روی به ارزش بیش از یک میلیارد و 142 میلیون ریال در این شهرستان اسفراین خبر داد.
 

توقیف بیش از ۹۱ تن سنگ غیرمجاز معدنی در اسفراین

19 مرداد 1399 ساعت 22:50
می متالز - فرمانده انتظامی اسفراین اعلام کرد: ۹۱ هزار و ۸۲۵ کیلوگرم سنگ معدنی غیرمجاز سرب در چهارماهه نخست امسال در این شهرستان از کشف و ضبط شده است.
 مدیر پرتفوی تامین سرمایه لوتوس پارسیان بیان کرد؛

کارکرد صندوق های کالایی مبتنی بر طلا

22 مرداد 1399 ساعت 18:44
می متالز - صندوق‌های با پشتوانه طلا، یکی از انواع صندوق‌های قابل معامله (ETF) در بورس کالا هستند البته این صندوق‌ها در دنیا با توجه به اینکه در کالا (سکه طلا، نفت، نقره، ذرت و....) سرمایه‌گذاری می‌کنند، به صندوق‌های کالایی قابل معامله یا Exchange Traded Commodities) ETC) معروفند.
 ثبت رکورد تاریخی سقوط قیمت فلز ارزشمند؛

فشار طلا افتاد

22 مرداد 1399 ساعت 18:35
می متالز - پس چندین روز رشد متوالی بهای طلا در بازارهای جهانی و عبور از مرزهای جدید قیمتی، بهای طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تحت تاثیر رشد ارزش دلار، به پایین ۱۹۰۰ دلار سقوط کرد و از روز گذشته تاکنون بیش از ۱۹۳ دلار کاهش قیمت نشان می دهد.
 طی گزارشی بررسی شد؛

اونس طلا به چهار هزار دلار می‌رسد؟/ بررسی عوامل دخیل در اوج گرفتن قیمت فلز زرد

21 مرداد 1399 ساعت 13:49
می متالز - کارشناسان اخیرا اذعان داشتند که با توجه به عوامل مختلفی همچون تولید واکسن ویروس کرونا و انتخابات ایالات متحده، قیمت طلا تا سه سال آینده ممکن است به کانال ۴هزار دلار در هر اونس نیز وارد شود.
 

صدرنشینی نیکل در هفته گذشته

20 مرداد 1399 ساعت 18:50
می متالز - فلز نیکل در هفته گذشته توانست بیش از بقیه فلزات اساسی بازدهی داشته باشد. بر این اساس، این فلز در پنج روز کاری منتهی به جمعه ۳/ ۴ درصد رشد کرد تا به قیمت ۱۴ هزار و ۳۵۵ دلار در هر تن برسد.
 بحران در بزرگ‌ترین منابع لیتیوم جهان به کجا می‌رسد؟

جنگ لیتیوم در بولیوی

20 مرداد 1399 ساعت 18:44
می متالز - «شرکت‌های بزرگ نمی‌پذیرند که با حمایت بومیان، جنبش‌های اجتماعی و کارگران، لیتیوم می‌تواند به نقطه اتکایی برای آزادی مردم بولیوی تبدیل شود.» اینها سخنان اوو مورالس رئیس‌جمهور سابق بولیوی است. دولت او در نتیجه کودتایی نظامی که به عقیده بسیاری برای دست‌یابی به ذخایر عظیم لیتیوم این کشور بوده است، سرنگون شد.
 رئیس کمیسیون صنایع اتاق ایران:

صنایع وابسته به فلزات اساسی، نیاز به واردات دارند

20 مرداد 1399 ساعت 10:53
می متالز - رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: صنایع وابسته به فلزات اساسی مانند صنعت خودروسازی، صنعت نساجی، صنعت لوازم‌خانگی نیاز به واردات در بخش مواد اولیه و قطعات یدکی دارند.
مواد معدنی
 معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو مطرح کرد:

تبدیل ذخایر بلوکه شده سنگ آهن به معادن قابل استخراج به منظور پایداری صنعت فولاد کشور

22 مرداد 1399 ساعت 12:00
می متالز - معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو در حاشیه این بازدید ضمن ابراز خردسندی از تلاش و عملکرد پیمانکار و سرمایه گذاران در واحد آنومالی شمالی از همکاران شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران خواستار تدبیر و برنامه جهت رفع عقب افتادگی فعالیت معدنکاری در معدن سنگ آهن چاه گز شد.
 در نشست مشترک مدیران روابط‌ عمومی شرکت‌های گل‌گهر، گهرزمین و جهان فولاد با هیات مدیره خانه مطبوعات استان کرمان مطرح شد؛

برگزاری دوره‌های آموزش خبرنگاری به مثابه‌ی ایفای مسوولیت اجتماعی

22 مرداد 1399 ساعت 11:51
می متالز - مدیران روابط‌ عمومی شرکت‌های گل‌گهر، گهرزمین و جهان فولاد به مناسبت روز خبرنگار با اعضای خانه مطبوعات استان کرمان، گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.
 رئیس انجمن سنگ‌آهن ایران:

قیمت خرید سنگ آهن ۴۰ درصد پایین تر از قیمت جهانی

21 مرداد 1399 ساعت 23:53
می متالز - رئیس انجمن سنگ‌آهن ایران از فروش سنگ‌آهن، کنستانتره و گندله 40 درصد زیر قیمت جهانی در داخل کشور خبر داد و گفت: اگر سنگ‌آهن، کنستانتره یا گندله را به کشورهای دیگر صادر کنیم قیمتش نسبت به قیمت‌های خرید در داخل کشور ۴۰ درصد بیشتر است.
 در ادامه سال ۲۰۲۰؛

رقابت قيمتی سنگ آهن و زغال سنگ کک

21 مرداد 1399 ساعت 21:25
می متالز - در حال حاضر شواهد و مدارک کافی نشان می دهد ۲۰۲۰ یک سال بسیار عجیب از نظر بازارهای کالایی است و در پی همین امر این احتمال وجود دارد که به زودی قیمت سنگ آهن از زغال سنگ کک فراتر رود. براساس داده های S&P Global Platts، قیمت هر تن سنگ آهن و زغال سنگ کک، با هزینه حمل بار به چین، در روز سه شنبه برابر با هم بوده است. سنگ معدن ۶۲٪ توسط Plattsبه قیمت ۱۱۸ دلار در هر تن ارزیابی شد و ۱.۶۵ دلار بیشتر از قیمت قبلی بود. در حالی که زغال سنگ کک با قیمت ۱۱۸.۵۰ دلار در بدون تغییر باقی ماند.
 با گذشت چندین ماه از پایان مهلت مقرر؛

بیمه کارگران زغال سنگ کرمان همچنان محقق نشده است

19 مرداد 1399 ساعت 14:00
می متالز - علی ضمیری گفت: در حال حاضر بیشترین اعتراض کارگران مربوط به اجرایی نشدن وقفه های بیمه ای کارگران زغال سنگ کرمان است، در حالیکه مدیر عامل صندوق بازنشستگی فولاد پرداخت هزینه بیمه های معوق را برعهده گرفت اما همچنان اجرای این بند از تفاهم نامه بلاتکلیف است.
 با گذشت چندین ماه از پایان مهلت مقرر؛

بیمه کارگران زغال سنگ کرمان همچنان محقق نشده است

19 مرداد 1399 ساعت 12:24
می متالز - علی ضمیری گفت: در حال حاضر بیشترین اعتراض کارگران مربوط به اجرایی نشدن وقفه های بیمه ای کارگران زغال سنگ کرمان است، در حالیکه مدیر عامل صندوق بازنشستگی فولاد پرداخت هزینه بیمه های معوق را برعهده گرفت اما همچنان اجرای این بند از تفاهم نامه بلاتکلیف است.
 

سیمان دورود در آستانه پاکی

22 مرداد 1399 ساعت 11:55
می متالز - کارخانه سیمان دورود در سال ۳۸ به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکننده سیمان کشور آغاز به کار کرد اما همجواری آن با شهری که پایتخت طبیعت ایران نام داشت باعث شد تا برغم ایحاد اشتغال در منطقه، دود برج های آن نفس بخشی از ساکنان شهر را گرفته و صدای اعتراض آنها بلند شود.
 

روزهای متفاوت در انتظار صنعت سیمان

21 مرداد 1399 ساعت 21:59
می متالز - مخالفت دولت با افزایش ۶۳ درصدی قیمت سیمان و نهایتا تصویب افزایش ۲۰ درصدی نرخ این ماده استراتژیک باعث شده تا سیمانی‌ها نسبت به آینده این صنعت اظهار نگرانی کنند. آنها اعتقاد دارند با توجه به تورم، نهاده‌های تولید در برخی بخش‌های مرتبط با این صنعت تا چند برابر افزایش یافته و با توجه به اعمال سیاست‌های کنترلی دولت، صرفه اقتصادی و بازگشت سرمایه روز به روز دچار مشکلات عدیده‌ای می‌شود.
 

تولید کنندگان، عامل گرانی سیمان و مصالح ساختمانی نیستند

21 مرداد 1399 ساعت 16:26
می متالز - افزایش هزینه تمام‌شده تولید و قیمت مصوب برخی انواع مصالح ساختمانی مانند سیمان، زمینه گرانی و گرانفروشی این اقلام در بازار خرده‌فروشی را فراهم کرده است.
 

هپکو و دولت بدهکار

22 مرداد 1399 ساعت 16:35
می متالز - با مصوبه دولت و در راستای پرداخت بدهی به سازمان تأمین اجتماعی قرار است سهام ۹ شرکت جدید به ارزش ۳۲۰ هزار میلیارد ریال به سازمان تأمین اجتماعی واگذار شود.
 

دغدغه اصلی کارگران هپکو کلکسیون وعده‌های پوچ مسوولین است/ ادعای حمایت متولی کار استان از مدیران نامرئی هپکو

21 مرداد 1399 ساعت 16:53
می متالز - کارگران شرکت هپکو اعلام کردند: دغدغه اصلی کارگران شرکت پرداخت حقوق نیست، بلکه مهم‌ترین آن کلکسیون وعده‌های پوچ و توخالی مسوولین در خصوص رفع مشکلات شرکت است.
 استاندار مرکزی:

۲ هزار میلیارد ریال برای تحقق قرارداد هپکو با وزارت راه اختصاص یافت

21 مرداد 1399 ساعت 16:30
می متالز - استاندار مرکزی گفت: ۲ هزار میلیارد ریال از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور در راستای تحقق قرارداد هپکو به وزارت راه و شهرسازی اختصاص یافته که این مهم حاصل پیگیری از سال گذشته است.
 

پیامدهای تخریب غار باستانی برای ریوتینتو

22 مرداد 1399 ساعت 22:10
می متالز - وقتی مدیرعامل شرکت استخراج معادن و فلزات بریتانیایی- استرالیایی ریوتینتو پذیرفت که قبل از انفجار یک سایت ۴۶ هزارساله از اهمیت فرهنگی آن برای بومیان استرالیا اطلاع نداشته،با درخواست استعفا روبه‌رو شده است.
 چرا مدرس خیابانی نتوانست رای اعتماد نمایندگان را کسب کند؟

۳ گزینه احتمالی برای وزارت صمت

22 مرداد 1399 ساعت 18:30
می متالز - با عدم اعتماد نمایندگان مجلس به حسین مدرس خیابانی، رئیس‌جمهورباید فرد جدیدی را به عنوان سرپرست وزارت صمت معرفی کند.
 

فروش 70هزار میلیارد تومانی شرکت های معدن و صنایع معدنی بورسی طی چهار ماه امسال

22 مرداد 1399 ساعت 15:15
می متالز - ارزش فروش شرکت های معدن و صنایع معدنی حاضر در بورس، طی تیر ماه امسال با رشد 51درصدی همراه شد. میزان فروش 74شرکت این بخش در این مدت از 21.4هزار میلیارد تومان گذشت.
خودرو
 

موفقیت «بارز» در مدیریت نگهداری دارایی‌ها

22 مرداد 1399 ساعت 23:04
می متالز - گروه صنعتی بارز در سومین دوره جایزه ملی تعالی نگهداری، تندیس بلورین دو ستاره تعالی نگهداری و مقام اول را در رسته تخصصی «مدیریت نگهداری دارایی‌ها» دریافت کرد.
 

تعویض روغن در محل؛ خدمت نوین امداد خودرو ایران

22 مرداد 1399 ساعت 19:18
می متالز - امدادخودرو ایران با هدف حفظ سلامت مشتریان، کاهش تردد و صرفه‌جویی در وقت آنان و تسریع در خدمت‏ رسانی، از طرح جدید "تعویض پکیج روغن در محل" رونمایی کرد.
 قیمت گذاری دنا پلاس توربو اتوماتیک در آستانه تصویب

مقیمی : خودروها پس از ابلاغ قیمت، تحویل مشتریان می شود

22 مرداد 1399 ساعت 19:13
می متالز - مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از آمادگی تحویل خودرو دنا پلاس توربواتوماتیک به مشتریان خبرداد و گفت : ارسال دعوتنامه به مشتریان منوط به تصویب قیمت نهایی این محصول توسط نهادهای ذیربط است.
سیم و کابل
 

افزایش سرمایه ۱۲۴۰ درصدی «بکام»

11 مرداد 1399 ساعت 14:18
می متالز - مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی (کابل‌های مخابراتی شهید قندی) در روز سه‌شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ با حضور ۶۶ درصد سهامداران در محل شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی واقع در شهر یزد برگزار شد.
 

رد پای سارق حرفه‌ای در شرکت فولاد

5 مرداد 1399 ساعت 14:09
می متالز - جانشین فرمانده انتظامی شهرستان اشکذر از دستگیری سارق حرفه‌ای سیم و کابل برق در این شهرستان خبر داد.
 

سهامداران "فالوم" با هم دیدار کردند

31 تیر 1399 ساعت 22:43
می متالز - شرکت آلومتک مجمع عمومی در تاریخ ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ برگزار کرد.
اقتصاد
 امروز رقم خورد؛

صادرات قیر و عایق رطوبتی از دریچه بورس کالا

22 مرداد 1399 ساعت 18:47
می متالز - تالار صادراتی بورس کالای ایران، روز چهارشنبه ۲۲ مردادماه، میزبان دادوستد ۱۸ هزار و ۲۰۰ تن قیر و ۷۱۰ تن عایق رطوبتی بود.
 در آخرین جلسه کمیته پذیرش تصویب شد؛

پذیرش دو محصول قیر و ورق گالوانیزه در بورس کالا

22 مرداد 1399 ساعت 18:46
می متالز - مدیریت پذیرش و بازاریابی شرکت بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که محصول قیر و ورق گالوانیزه تولیدی ۲ شرکت در بازار اصلی این بورس مورد پذیرش قرار گرفت.
 یک کارگزار مطرح کرد؛

حذف نقاط تاریک مزایده های سنتی در بازار املاک/ یک هفته تا عرضه اولین ملک در بورس کالا

22 مرداد 1399 ساعت 18:38
می متالز - یک کارگزار کالایی معتقد است عرضه املاک در بورس کالا ضمن شفافیت قیمتی و اطلاعاتی، می تواند نقاط تاریک مزایده های سنتی و رانت زا را مرتفع سازد؛ همچنین با عرضه املاک نهادها و ارگان های دولتی و غیردولتی در بورس کالا، می توان به یک شاخص شفاف قیمتی در بازار املاک دست یافت.
 

کلیات طرح عرضه نفت در بورس انرژی تصویب شد

22 مرداد 1399 ساعت 15:11
می متالز - رئیس جمهور از تصویب کلیات طرح فروش داخلی نفت و عرضه آن در بورس انرژی در جلسه روز گذشته شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا خبر داد.
 روحانی:

کلیات طرح فروش داخلی نفت در شورای سران قوا تصویب شد

21 مرداد 1399 ساعت 16:21
می متالز - رییس جمهوری از تصویب کلیات طرح فروش داخلی نفت و عرضه آن در بورس انرژی در جلسه روز گذشته شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا خبر داد و ابراز امیدواری کرد: دولت بتواند پس از تصویب نهایی و تدوین شیوه اجرایی، آن را عملیاتی کند.
 روحانی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت:

دولت همواره در تلاش برای اتخاذ و اجرای سیاست ها و تدابیری در جهت کنترل نقدینگی و هدایت آن به مسیر درست و چرخه تولید بوده است/ تدوین نقشه راه اقتصادی برای سال پایانی دولت و در راستای گشایش در معیشت مردم بر مبنای جهش تولید و بهبود محیط کسب و کار و اشتغال/ مردم در زمینه تلاش دولت برای ایجاد ثبات و آرامش در اقتصاد کشور، اطمینان خاطر داشته باشند

21 مرداد 1399 ساعت 13:01
می متالز - رئیس جمهور با تاکید مجدد بر اینکه دولت تا آخرین ساعت کارخود، با همه توان انجام وظیفه خواهد کرد، اظهارداشت: مردم باید در زمینه تلاش دولت برای ایجاد ثبات و آرامش در اقتصاد اطمینان خاطر داشته باشند و بدانند برای حفظ معیشت و دارایی آنان از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.
 مدیران کارگزاری‌ها:

تغییر «کارگزار ناظر» ۲ روزه شد

22 مرداد 1399 ساعت 23:12
می متالز - اختلال در سامانه معاملات برخط کارگزاری‌ها موجی از انتقادات سهامداران را به دنبال داشته است.کارگزاری‌هایی که بیشترین سهم از معاملات آنلاین را در اختیار دارند به جهت تعداد زیاد مشتری بیشترین شکایات را دارند. این اختلال در کنار عدم پاسخگویی صحیح و به موقع به عمده‌ترین مشکلات سهامداران پس از هسته معاملات تبدیل شده است.
 مدیر پرتفوی تامین سرمایه لوتوس پارسیان بیان کرد؛

کارکرد صندوق های کالایی مبتنی بر طلا

22 مرداد 1399 ساعت 18:44
می متالز - صندوق‌های با پشتوانه طلا، یکی از انواع صندوق‌های قابل معامله (ETF) در بورس کالا هستند البته این صندوق‌ها در دنیا با توجه به اینکه در کالا (سکه طلا، نفت، نقره، ذرت و....) سرمایه‌گذاری می‌کنند، به صندوق‌های کالایی قابل معامله یا Exchange Traded Commodities) ETC) معروفند.
 

حق بیمه تولیدی «وسرمد» ۸۳ درصد رشد یافت

22 مرداد 1399 ساعت 18:40
می متالز - رئیس هیات‌ مدیره بیمه سرمد از رشد 83 درصدی حق بیمه تولیدی شرکت در 4 ماه نخست سال نسبت به همین مدت در سال گذشته خبر داد.
 

حق بیمه تولیدی «وسرمد» ۸۳ درصد رشد یافت

22 مرداد 1399 ساعت 18:40
می متالز - رئیس هیات‌ مدیره بیمه سرمد از رشد 83 درصدی حق بیمه تولیدی شرکت در 4 ماه نخست سال نسبت به همین مدت در سال گذشته خبر داد.
 

5 افزایش سرمایه جدید

22 مرداد 1399 ساعت 18:10
می متالز - مجوز افزایش سرمایه سه تجدید ارزیابی صادر شد.
 مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران تشریح کرد:

برنامه های صندوق ضمانت صادرات در سال ۱۳۹۹

21 مرداد 1399 ساعت 17:15
می متالز - صندوق ضمانت صادرات ایران امسال را پرقدرت‌تر از سال‌های دیگر آغاز کرده است. چه اینکه ۹۹ سال مهمی برای صادرات و تمامی ارکان مرتبط با آن در کشور است و چه آنکه سرمایه صندوق ضمانت صادرات ایران با مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی به ثمر رسیده است.
 رئیس سازمان صمت قم خبر داد؛

تشویق واحدهای تولیدی قم به افزایش ظرفیت و بومی‌سازی

22 مرداد 1399 ساعت 19:07
می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: به واحدهای تولیدی که اقدام به افزایش ظرفیت تولید کنند تسهیلات و مشوق‌هایی اعطا می‌شود.
 

کمک 60 واحد صنعتی گیلان برای کمک آسیب‌دیدگان کرونا

22 مرداد 1399 ساعت 19:05
می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان، از کمک 500 میلیون تومانی60 واحد تولیدی شهرک‌های صنعتی گیلان به آسیب‌دیدگان از شروع کرونا خبر داد.
 مدیرعامل بانک صنعت و معدن خبر داد:

انعقاد تفاهم نامه برای پرداخت 400 میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای صنعتی کوچک و متوسط/ افزایش 48 درصدی پرداخت تسهیلات به شرکت‌های حوزه صنعت و معدن

22 مرداد 1399 ساعت 19:04
می متالز - مدیرعامل بانک صنعت و معدن از انعقاد تفاهم نامه برای پرداخت 400 میلیارد ریال تسهیلات با نرخ سود 12 درصد به واحدهای صنعتی کوچک و متوسط معرفی شده از سوی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران خبر داد.
 مدیرعامل بانک صنعت و معدن خبر داد:

انعقاد تفاهم نامه برای پرداخت 400 میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای صنعتی کوچک و متوسط/ افزایش 48 درصدی پرداخت تسهیلات به شرکت‌های حوزه صنعت و معدن

22 مرداد 1399 ساعت 19:04
می متالز - مدیرعامل بانک صنعت و معدن از انعقاد تفاهم نامه برای پرداخت 400 میلیارد ریال تسهیلات با نرخ سود 12 درصد به واحدهای صنعتی کوچک و متوسط معرفی شده از سوی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران خبر داد.
 

لزوم ایجاد دالان نرخ سود بین بانکی

22 مرداد 1399 ساعت 18:46
می متالز - یک کارشناس مالی و بانکی معتقد است که برقراری دالان سود بین بانکی، سیاستی ضد تورمی است که مشوقی برای هدایت نقدینگی موجود در جامعه به سمت سپرده‌های بانکی محسوب می‌شود.
 تا پایان سال محقق می‌شود:

بورسی شدن همه شرکت ‌های سرمایه گذاری استانی

22 مرداد 1399 ساعت 18:36
می متالز - مدیر برنامه‌ریزی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی از امکان فروش تمام سهام عدالت افرادی که روش غیرمستقیم را انتخاب کردند تا پایان سال خبر داد و گفت: تا پایان سال تمام شرکت‌های استانی باید بورسی شوند.
 

وبانک ۵ شرکت را راهی بازار سرمایه می‌کند

22 مرداد 1399 ساعت 18:17
می متالز - ‌عرضه شرکت ساروج بوشهر در بازار پایه در دستور کار قرار دارد که آن را هم امسال عرضه خواهیم کرد.
 

۸۸ درصد افزایش سرمایه «وبوعلی»

22 مرداد 1399 ساعت 18:04
می متالز - مجمع فوق‌العاده شرکت سرمایه‌گذاری بوعلی در روز دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ با حضور ۷۱ درصد سهامداران در محل خیابان گاندی جنوبی برگزار شد.
 

بنزین تک نرخی با تغییر در سهمیه‌بندی بنزین

22 مرداد 1399 ساعت 13:26
می متالز - وزیر نفت با اشاره به اینکه در خصوص تغییر سهمیه‌بندی بنزین در دولت بحث نشده است،‌ گفت:‌ هنوز مشخص نیست چه چیزی در مجلس به تصویب می‌رسد با این حال مقدار بنزین سهمیه‌ای تغییر نخواهد کرد اما در آن صورت، بنزین به یک قیمت خواهد بود و بقیه آن در حساب یارانه افراد واریز می‌شود.
 مدیرعامل شرکت تامین و توسعه زیرساخت های شرق ایران خبر داد:

آغاز عملیات اجرایی باند دوم محور تربت حیدریه - سنگان؛ به زودی

21 مرداد 1399 ساعت 12:58
می متالز - مدیرعامل شرکت تامین و توسعه زیرساخت های شرق ایران از آغاز عملیات اجرایی باند دوم محور تربت حیدریه- سنگان طی روزهای آتی خبر داد.
 اسلامی خبر داد:

آسفالت و بهسازی ۲۴۰۰ کیلومتر راه روستایی در یک سال اخیر/ توسعه ۳ هزار کیلومتر راه روستایی در دستور کار وزارت راه

14 مرداد 1399 ساعت 19:26
می متالز - وزیر راه و شهرسازی گفت: هدف گذاری بعدی وزارت راه و شهرسازی برای توسعه راه های روستایی، آسفالت و بهسازی حدود سه هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه روستایی است که امیدواریم در این عرصه منابع اعتباری بیشتری جذب شود.
 استاندار فارس:

صادرات آلومینیوم از فارس برای اولین بار در کشور انجام شد

14 مرداد 1399 ساعت 11:24
می متالز - استاندار فارس گفت: با وجود مشکلات اقتصادی موجود در کشور ، استان فارس برای اولین بار توانسته نسبت به صادرات آلومینیوم اقدام کند.
 

واردات کنسانتره مس چین از ایالات متحده در ماه ژوئن به بالاترین سطح از سپتامبر 2018 رسید

22 مرداد 1399 ساعت 16:09
می متالز - داده‌های گمرک چین در روز یکشنبه گذشته نشان داد که واردات کنسانتره مس چین از ایالات متحده در ماه ژوئن به بالاترین سطح از سپتامبر 2018 به بعد رسید.
 مدیرکل ترانزیت گمرک ایران خبر داد:

افتتاح آزمایشی کریدور ترانزیتی ایران-افغانستان- ازبکستان

21 مرداد 1399 ساعت 17:06
می متالز - به گفته مصطفی آیتی کریدور ترانزیتی ایران- افغانستان-ازبکستان با عبور آزمایشی دو دستگاه کامیون از ایران به افغانستان و در نهایت ازبکستان به صورت آزمایشی فعال شد.
 معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران اعلام کرد:

۱۰ مقصد عمده واردات و صادرات کشور در چهار ماهه ۹۹

20 مرداد 1399 ساعت 22:35
می متالز - کشورهای چین، عراق، امارات، افغانستان و ترکیه در چهار ماهه نخست امسال مهم‌ترین مقاصد صادراتی و کشورهای چین، امارات، ترکیه، هند و آلمان عمده‌ترین مبادی وارداتی کشور بوده‌اند.
 

معافیت مالیاتی سود تسعیر ارز صادرکنندگان در صورت رفع تعهد ارزی

22 مرداد 1399 ساعت 23:06
می متالز - عملکرد متفاوت برخی از ممیزین مالیاتی در محاسبه مالیات سود تسعیر نرخ ارز حاصل از صادرات موضوع نشست اخیر کارگروه تخصصی شورای گفت‌وگو بود. در این نشست مقرر شد سازمان امور مالیاتی با ابلاغ بخشنامه‌ای به ادارات مالیاتی تاکید کند صادرکنندگانی که رفع تعهد ارزی کرده‌اند، می‌توانند بدون قیدوشرط از معافیت مالیاتی سود تسعیر ارز حاصل از صادرات استفاده کنند.
 

مالیات ۲ کارخانه بزرگ اسدآباد در خارج از شهرستان هزینه می‌شود

21 مرداد 1399 ساعت 21:35
می متالز - مدیر اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان اسدآباد گفت: دو کارخانه مهم صنعتی صبانور و کنسانتره کیهان صنعت اسدآباد مالیات بر ارزش افزوده خود را به شهرستان دیگر پرداخت می کنند و در واقع این مبالغ در خارج از شهرستان هزینه می شود.
 

سهم ۳۰ درصدی معدن در اولویت‌های سرمایه‌گذاری خارجی

21 مرداد 1399 ساعت 16:45
می متالز - بخش معدن و صنایع معدنی سهم حدود ۳۰ درصدی از فهرست اولویت‌های سرمایه‌گذاری خارجی وزارت صنعت، معدن وتجارت را به خود اختصاص داده است.
 

معافیت مالیاتی سود تسعیر ارز صادرکنندگان در صورت رفع تعهد ارزی

22 مرداد 1399 ساعت 23:06
می متالز - عملکرد متفاوت برخی از ممیزین مالیاتی در محاسبه مالیات سود تسعیر نرخ ارز حاصل از صادرات موضوع نشست اخیر کارگروه تخصصی شورای گفت‌وگو بود. در این نشست مقرر شد سازمان امور مالیاتی با ابلاغ بخشنامه‌ای به ادارات مالیاتی تاکید کند صادرکنندگانی که رفع تعهد ارزی کرده‌اند، می‌توانند بدون قیدوشرط از معافیت مالیاتی سود تسعیر ارز حاصل از صادرات استفاده کنند.
 

اهداف فعال‌سازی واحدهای راکد

22 مرداد 1399 ساعت 23:02
می متالز - معاون امور صنایع وزارت صمت در حاشیه همایش روز ملی حمایت از صنایع کوچک از افزایش تولید سه قلم اصلی لوازم خانگی (یخچال فریزر، تلویزیون و ماشین لباسشویی) در چهار ماهه امسال خبر داد. مهدی صادقی نیارکی افزود: موضوعات مرتبط با صنایع کوچک و متوسط توسط سازمان توسعه‌ای و تخصصی زیرمجموعه وزارت صمت یعنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران دنبال می‌شود.
 

ماموریت‌های تقویت داخلی‌سازی

22 مرداد 1399 ساعت 22:59
می متالز - ماموریت‌های جدید برای «تقویت داخلی‌سازی» از سوی سرپرست وزارت صمت ابلاغ شد.
زمین شناسی
 

تمرکز سازمان زمین‌شناسی کشور و پژوهشگاه بین‌المللی زلزله بر گسل‌های شهر تهران

21 مرداد 1399 ساعت 22:10
می متالز - به دنبال برگزاری نشست معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس این سازمان با دانشیار پژوهشکده زلزله‌شناسی به بررسی مطالعات لرزه‌ای زیر سطحی شهر تهران پرداختند.
 

توسعه مناسبات علوم‌زمین در استان خراسان جنوبی

20 مرداد 1399 ساعت 19:48
می متالز - به دنبال دیدار معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت و رئیس این سازمان و رئیس سازمان صمت خراسان‌جنوبی،به تفاهم‌نامه دوجانبه پرداختند.
 

۴۰۰هکتار گود ۱۲۰متری زیر پای تهران

19 مرداد 1399 ساعت 19:17
می متالز - گودال‌های عمیقی که در حاشیه رودخانه کن بر اثر فعالیت‌های معادن شن و ماسه پلمپ شده ایجاد شده‌اند، همچنان یک‌خطر بالقوه برای جنوب غرب پایتخت به‌حساب می‌آیند.
محیط زیست
 

سیمان دورود در آستانه پاکی

22 مرداد 1399 ساعت 11:55
می متالز - کارخانه سیمان دورود در سال ۳۸ به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکننده سیمان کشور آغاز به کار کرد اما همجواری آن با شهری که پایتخت طبیعت ایران نام داشت باعث شد تا برغم ایحاد اشتغال در منطقه، دود برج های آن نفس بخشی از ساکنان شهر را گرفته و صدای اعتراض آنها بلند شود.
 

رمزگشایی از بزرگترین معدن‌خواری قرن/ سلطان معادن در تور

21 مرداد 1399 ساعت 22:11
می متالز - زخم ناسور کوه‌خواری و معدن‌خواری در طبیعت منطقه شاه زید آمل از توابع مازندران سر باز کرده و بزرگترین تخریب طبیعت طی نیم قرن گذشته در این منطقه صورت گرفته است.
 

توسعه زیست بوم نوآوری حوزه معدن اجرا می‌شود

21 مرداد 1399 ساعت 18:34
می متالز - تفاهم نامه ای با هدف توسعه زیست بوم نوآوری حوزه معدن بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان نظام مهندسی معدن ایران امضا شد.
انرژی
 

قیمت نفت با واکسن کرونا شارژ شد

22 مرداد 1399 ساعت 18:42
می متالز - موفقیت واکسن کرونا در روسیه باعث شد تا قیمت نفت امروز با رشد بیش از یک درصد در معاملات همراه شود.
 

از بازار نفت چه خبر؟

22 مرداد 1399 ساعت 18:41
می متالز - قیمت نفت در معاملات روز چهارشنبه همچنان در بالاترین رکورد پنج ماه اخیر ایستاد؛ گزارش ها نشان می دهد که نفت به دلیل ادامه ابهامات در خصوص روند احیای تقاضا، شیوع ویروس کرونا و افزایش تولید اوپک پلاس، برای صعود به بالای میانگین قیمت ۲۰۰ روزه تقلا می کند.
 

کلیات طرح عرضه نفت در بورس انرژی تصویب شد

22 مرداد 1399 ساعت 15:11
می متالز - رئیس جمهور از تصویب کلیات طرح فروش داخلی نفت و عرضه آن در بورس انرژی در جلسه روز گذشته شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا خبر داد.
 

ایمنی شبکه سراسری انتقال گاز افزایش یافت

21 مرداد 1399 ساعت 18:45
می متالز - مدیر منطقه ۱۰ عملیات انتقال گاز از انجام دو پروژه تعمیراتی روی خطوط لوله ششم و هفتم سراسری با هدف افزایش ضریب ایمنی انتقال گاز خبر داد.
 

ادامه تعدیل نیرو در صنایع نفت و گاز و معدن آمریکا

21 مرداد 1399 ساعت 11:06
می متالز - کل اشتغال در صنایع معدنکاری و استخراج نفت و گاز آمریکا در ماه جولای به ۵۶۹۱۰۰ نفر رسید در حالی که در ماه ژوئن برابر با ۵۷۶۱۰۰ نفر بود.
 

انفجار قیمت گاز طبیعی در یک هفته

20 مرداد 1399 ساعت 18:48
می متالز - گاز طبیعی در هفته گذشته توانست رشد قیمتی کم‌نظیر ۴۴/ ۲۴ درصدی را ثبت کند تا به اوج ۸ ماهه خود برسد. این کامودیتی حتی پیش از ظهور کرونا وضعیت چندان جالبی نداشت اما شیوع کووید-۱۹ و کاهش مصرف، قیمت آن را حتی بیش از گذشته کاهش داد.
 

«دارادوم» بخریم یا نخریم؟

22 مرداد 1399 ساعت 17:57
می متالز - سرانجام پس از کش و قوس های فراوان بین وزارت اقتصاد و وزارت نفت، پای دارادوم به بازار سرمایه باز خواهد شد تا باقی مانده سهام دولت در چهار پالایشگاه نیز در بورس عرضه شود. صندوقی که ویژگی هایش تفریبا مشابه دارایکم است و همه مردم می توانند خریدار آن باشند.
 رئیس سازمان بورس:

دولت برای عرضه ETF‌ها برنامه داشته باشد

22 مرداد 1399 ساعت 13:44
می متالز - رئیس سازمان بورس اعلام کرد: دولت موظف است ضمن داشتن استراتژی مشخص وقتی برنامه برای عرضه ETF دارد، یکباره اقدام به لغو کردن آن نکند بنابراین دولت باید طبق برنامه‌هایی که از قبل اعلام کرده اقدام کند.
 

بنزین تک نرخی با تغییر در سهمیه‌بندی بنزین

22 مرداد 1399 ساعت 13:26
می متالز - وزیر نفت با اشاره به اینکه در خصوص تغییر سهمیه‌بندی بنزین در دولت بحث نشده است،‌ گفت:‌ هنوز مشخص نیست چه چیزی در مجلس به تصویب می‌رسد با این حال مقدار بنزین سهمیه‌ای تغییر نخواهد کرد اما در آن صورت، بنزین به یک قیمت خواهد بود و بقیه آن در حساب یارانه افراد واریز می‌شود.
 

رشد گام‌به‌گام درآمد پتروشیمی کارون

22 مرداد 1399 ساعت 18:20
می متالز - شرکت پتروشیمی کارون از رشد 24 درصدی درآمد عملیاتی این شرکت در سال مالی 1398 نسبت به دوره مشابه سال قبل خبر داد.
 

تعیین نرخ اوره بر مبنای بورس کالا؛ سود یا زیان

21 مرداد 1399 ساعت 23:45
می متالز - وجود فاصله قیمتی بین قیمت خوراک پتروشیمی‌ها و قیمت فروش بر مبنای بورس کالا، فروش داخلی برای آنها زیان به همراه دارد از این رو آنها بیش از فروش داخلی خواهان افزای صادرات به بازارهای جهانی هستند، در نتیجه نرخ مصوب برای فروش داخلی اوره نه تنها نفعی برای پتروشیمی‌های تولیدکننده اوره نداشته بلکه آن‌ها را متضرر کرده است.
 

افزایش تولید خوراک پتروشیمی در پارس جنوبی

21 مرداد 1399 ساعت 22:01
می متالز - مدیر پالایشگاه هشتم مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: میزان تولید اتان پالایشگاه پس از انجام تعمیرات اساسی سه تن بر ساعت افزایش داشته که در تامین پایدار خوراک پتروشیمی‌ها موثر است.
 در آخرین جلسه کمیته پذیرش تصویب شد؛

پذیرش دو محصول قیر و ورق گالوانیزه در بورس کالا

22 مرداد 1399 ساعت 18:46
می متالز - مدیریت پذیرش و بازاریابی شرکت بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که محصول قیر و ورق گالوانیزه تولیدی ۲ شرکت در بازار اصلی این بورس مورد پذیرش قرار گرفت.
 

تامین یک میلیون تن قیر رایگان بر دوش شرکت ملی نفت ایران

20 مرداد 1399 ساعت 18:52
می متالز - طرح تامین قیر رایگان برای دستگاه‌های اجرایی با وجود هشدار کارشناسان مبنی بر وقوع تخلفی حداقل هزار میلیارد تومانی در بستر اجرای این طرح و مخالفت جدی دولت با اجرای آن، روز گذشته در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.
 سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت مطرح کرد:

پیگیری عرضه روغن پایه تولیدی از لوبکات در بورس کالا/ وضع عوارض صادراتی برای پیشگیری از خام فروشی

20 مرداد 1399 ساعت 16:08
می متالز - سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت در خصوص اقدامات صورت گرفته مبنی بر پیشگیری از صادرات روغن پایه افزود: موضوع عرضه روغن پایه تولیدی از لوبکات در بورس کالا با هدف الزام چهار شرکت تولید کننده روغن به رعایت میزان عرضه در بورس در دستور کار پیگیری است.
 

کاهش ۳۸ درصدی ورودی آب به مخازن سدهای کشور

22 مرداد 1399 ساعت 14:04
می متالز - آمارها از کاهش ورودی آب به مخازن سدهای کشور حکایت دارد که نسبت به سال قبل 38 درصد کاهش نشان می‌دهد. این در حالی است که به‌واسطه رعایت پروتکل‌های بهداشتی کرونا، مصرف آب افزایش یافته است.
 خلج طهرانی خبر داد:

یک گام تا اجرای پروژه انتقال پساب تصفیه‌خانه بندرعباس و خرید پساب فاضلاب برای تهیه آب صنایع

22 مرداد 1399 ساعت 12:05
می متالز - طرح انتقال پساب فاضلاب بندرعباس به منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس برای استفاده صنایع غرب و پالایشگاه بندرعباس نه تنها جنبه‌ اقتصادی دارد بلکه جنبه‌های اجتماعی و محیط زیستی فراوانی دارد و می‌تواند چالش ورود پساب به دریا را پس از سال‌ها به اتمام برساند.
 مشکل آب بخشی از صنایع معدنی ایران حل می شود

بهره‌برداری از ۳ فاز طرح انتقال آب خلیج‌فارس تا پایان سال

20 مرداد 1399 ساعت 19:13
می متالز - با گسترش و توسعه صنعت معدن و فولاد در کشور نیاز این صنایع به آب روزبه‌روز نسبت گذشته بیشتر شد. همزمان با بحران کمبود آب در کشور و کم‌بارشی، کارخانه‌های زنجیره فولاد رو‌به توسعه گذاشتند و مصرف آب در این صنایع برای تولید محصولات رو‌به‌فزونی گذاشت. در این میان بنگاه‌های آب بر صنعتی برای جبران کمبود آب اقدام به سرمایه‌گذاری در زمینه انتقال آب خلیج‌فارس کردند.
 

سرمایه‌گذاری مطلوب هندی‌ها در بندر چابهار‌/ اجرای تعهد ۸۵میلیون‌دلاری تجهیزاتی/ قرارداد "BOT" فعال خواهد شد

1 مرداد 1399 ساعت 13:50
می متالز - مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در سال جاری چندین دستگاه جرثقیل متحرک ساحلی با همکاری هندی‌ها وارد بندر چابهار می‌شود.
 

با وجود آسیب معدن بالادست سد سرابی چرا مجوز صادر شده است؟

31 اردیبهشت 1399 ساعت 18:47
می متالز - فرماندار تویسرکان با تاکید بر اینکه اگر فعالیت معدن بالادست سد مخزنی سرابی آسیب به منابع طبیعی و محیط زیست می‌زند از استان مجوز گرفته است؟ گفت: مشکل این است که اداره صنعت، معدن و تجارت استان متاسفانه نه کارشناس، نه معاونت و حتی نمایندگی معدن در شهرستان تویسرکان ندارد.
 ملکشاهی‌راد مطرح کرد:

ضرورت انباشت خرد و کلان آب‌ها بر پشت سدها

28 اردیبهشت 1399 ساعت 14:15
می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه سدسازی باید به‌عنوان یک نهضت مورد توجه قرار گیرد، گفت: هنوز مقدار قابل‌ملاحظه‌ای از آب‌های ناشی از بارندگی هدر می‌رود لذا باید تعداد سدها را افزایش داد تا با کمبود آب برای بخش‌های کشاورزی، صنعتی و شرب رو به رو نشویم.
 

فولاد استان قزوین نیازمند حمایت

21 مرداد 1399 ساعت 22:59
می متالز - معاون امور صنایع سازمان صمت: محصولات فولادی استان به ۱۵ کشور همسایه و چین صادر می‌شود اما این صنعت در استان برای تامین برق و ذخایر آهن با مشکل مواجه است.
 

افزایش تولید در نیروگاه شهید رجایی

21 مرداد 1399 ساعت 21:50
می متالز - تولید انرژی خالص نیروگاه شهید رجایی در ۴ ماه سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال ۹۸، به میزان ۵درصد رشد داشته است. بررسی وضعیت آماری شاخص‌های تولید نیروگاه از ابتدای امسال تا پایان تیرماه و مقایسه آن با همین مدت در سال گذشته، نشان از بهبود قابل ملاحظه این شاخص‌ها در سال‌جاری دارد.
 

افزایش ۱۱ درصدی مصرف برق صنایع بزرگ کشور

21 مرداد 1399 ساعت 17:55
می متالز - سخنگوی صنعت برق از افزایش ۱۱ درصدی مصرف برق صنایع بزرگ در سال جاری خبر داد.
 بیگی‌نژاد در تشریح جلسه امروز کمیسیون انرژی:

توسعه استفاده از برق نیروگاه های هسته ای در دنیا/دولت برق را به قیمت منطقی از سازمان انرژی اتمی خریداری کند

19 مرداد 1399 ساعت 22:32
می متالز - عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس بیان کرد: اگر دولت برق را به قیمت منطقی از سازمان انرژی اتمی خریداری کند این سازمان دیگر نیازمند بودجه دولت نخواهد بود و علاوه‌بر آن می‌تواند نیروگاه‌های جدیدی بسازد.
 در سالگرد ۷۵ سالگی بمباران ژاپن:

معدن فراموش‌شده‌ای که بمب‌‌های اتم را ساخت

17 مرداد 1399 ساعت 18:23
می متالز - «کلمه Shinkolobwe درونم را پر از غم و اندوه می‌کند». این را سوزان ویلیامز، تاریخ‌شناس انستیتوی مطالعات کشورهای مشترک‌المنافع در بریتانیا می‌گوید: «این کلمه‌ای شاد نیست، این کلمه‌ایست که من با غم و زنجری عظیم مرتبط می‌دانم».
 مدیر واحد اقتصادی و بازرگانی شرکت ملی فولاد ایران خبر داد:

فولاد قائنات یک گام به بهره برداری نزدیک تر شد/ ترخیص و حمل فن های سانتریفیوژ واحد احیای مستقیم قائنات از گمرک

15 مرداد 1399 ساعت 22:03
می متالز - فن های سانتریفیوژ واحد احیای مستقیم قائنات از گمرک ترخیص و پس از بارگیری به مقصد نصب حمل شد.
 

تجدیدپذیرها توسعه می‌یابد

20 مرداد 1399 ساعت 22:04
می متالز - پژوهشگاه نیرو و ساتبا برای بهره‌گیری از ظرفیت‌های مشترک دو طرف در راستای توسعه پایدار انرژی الکتریکی در کشور مبتنی بر افزایش ظرفیت کاربرد انواع انرژی‌های تجدیدپذیر و توسعه بهره‌وری انرژی برق در کشور، تفاهم‌نامه‌ همکاری امضا کردند.
 

چـرا انـرژی خـورشـیـدی؟!

19 مرداد 1399 ساعت 11:03
می متالز - نخستین شماره (گروه جدید) نشریه «فراسوی مواد»، گاهنامه انجمن علمی دانشکده مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه تهران منتشر شد.
 

خاموشی تا چه زمانی در کمین صنعت برق است؟

12 مرداد 1399 ساعت 19:29
می متالز - اصلاح ساختار اقتصاد برق می‌تواند کشور را به سمت موقعیت کم ریسک و پایدار سوق دهد. ارتقای راندمان تجهیزات برقی و سوق دادن مشترکان به سمت خوش مصرفی است. لازم است توجه ویژه به صنعت برق و کالای تولیدی آن داشته باشیم.
 

شستا" برای احداث نیروگاه بادی در خراسان‌جنوبی سرمایه‌گذاری می‌کند/ افزایش ۱۵۰میلیاردتومانی حجم سرمایه معدن زغال سنگ‌ طبس

17 تیر 1399 ساعت 11:22
می متالز - مدیرعامل شستا از مطالعات امکان‌سنجی صورت‌گرفته برای ایجاد نیروگاه بادی در نهبندان و "درح" خبر داد و گفت: برای ایجاد یک نیروگاه بادی ۲۵مگاواتی ۵۰۰میلیارد تومان سرمایه‌گذاری خواهیم کرد.
 مدیرعامل شرکت صبا نیرو خبر داد

فروش دو دستگاه توربین بادی به بخش خصوصی

26 خرداد 1399 ساعت 23:25
می متالز - شرکت صبا نیرو در راستای فعالیت‌های مرتبط با توسعه بازار خود، مذاکرات متعددی با بخش‌خصوصی برای فروش توربین‌های بادی و بهره‌گیری در مزارع بادی مرتبط را به انجام رسانده است.
 

توسعه نیروگاه‌های بادی در خراسان‌جنوبی

20 خرداد 1399 ساعت 21:33
می متالز - عملیات اجرایی نیروگاه بادی درح در مراسمی با حضور مسوولان آغاز شد.
 

کاهش تعداد دکل‌های حفاری در ماه جولای + دلیل

20 مرداد 1399 ساعت 14:37
می متالز - درحالی که تعداد دکل‌های حفاری نفت و گاز در امریکا روندی کاهشی داشته که دلیل آن نیز اعلام شد.
 

اعلام برنامه افزایش سرمایه ۱۷۳ درصدی منجر به صف خرید شد

14 مرداد 1399 ساعت 10:43
می متالز - شرکت حاضر در بازار پایه از موافقت هیات مدیره با افزایش سرمایه ۱۷۳ درصدی خبر داد و با رشد قیمت سهام و صف خرید روبرو شد.
 

ساخت نازل‌ پمپ‌های گاز ایرانی در فاز تولید تجاری

26 خرداد 1399 ساعت 15:10
می متالز - با توجه به وارداتی بودن دستگاه نازل CNG در پمپ‌های گاز محققان یکی از شرکت‌های مستقر در پارک فناوری پردیس با کسب دانش فنی آن، این محصول را به فاز تولید تجاری رسانده است.
 

چشم‌انداز تقاضا برای حامل‌های انرژی نامشخص است

21 مرداد 1399 ساعت 19:13
می متالز - بخش تحقیقات کالایی بانک استاندارد چارترد می‌گوید هنوز بسیاری معتقدند اقتصاد و تقاضای نفتی به سرعت بهبود خواهد یافت در حالی که ما این گونه فکر نمی‌کنیم.
 

سازوکارهای توسعه اقتصاد آبی

20 مرداد 1399 ساعت 22:02
می متالز - در نشست اخیر کمیسیون انرژی اتاق ایران ضمن تشریح جزئیات «اقتصاد آبی» و رویکرد آن در مورد استفاده از انواع ظرفیت‌ها و منابع در اختیار، بازتعریف رابطه بین دولت و بخش خصوصی به ویژه در حوزه انرژی به منظور ارائه چشم‌اندازی روشن از آینده این حوزه مورد تاکید قرار گرفت. رئیس کمیسیون انرژی اتاق ایران به تشریح آنچه در نشست اخیر این کمیسیون مطرح شد، پرداخت.
 

اطلاعیه پالایش و پخش درباره واگذاری سهام پالایشگاه‌ها

20 مرداد 1399 ساعت 17:55
می متالز - شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران اعلام کرد: قرار شد سهام پالایشگاه‌ها به صورت بلوکی فروخته شود و لذا با انتخاب این روش عرضه، دیگر لزومی به تشکیل صندوق ETF نبوده است.
حمل و نقل
 

افزایش سخت‌گیری در ورود افراد بدون ماسک به فرودگاه‌ها

22 مرداد 1399 ساعت 14:28
می متالز - رییس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: با هدف رعایت پروتکل‌های بهداشتی بخصوص جلوگیری از ورود افراد بدون ماسک در فرودگاه‌ها، سخت‌گیری نیروی انتظامی افزایش می‌یابد.
 

اولین انتصاب مدیرعامل جدید/ سرپرست حوزه مدیریت «هما» منصوب شد

21 مرداد 1399 ساعت 17:21
می متالز - علیرضا برخور مدیرعامل جدید هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» اقدام به اولین انتصاب خود در حوزه «سرپرست حوزه مدیریت» کرد.
 

توسعه پروازها پس از کرونا

21 مرداد 1399 ساعت 11:58
می متالز - مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر تعداد پرواز فرودگاه‌های استان پاسخگوی نیاز مرکز استان است، اما در راستای افزایش پروازها و پرکردن ساعات خالی و مورد تقاضای مسافرین تلاش می‌کنیم.
 

تکمیل پروژه محور سامن - بروجرد به ۱۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

22 مرداد 1399 ساعت 17:29
می متالز - مدیر کل راه و شهرسازی به همراه نماینده مردم شریف شهرستان ملایر و سرپرست اداره راه و شهرسازی شهرستان از پروژه های این شهرستان بازدید و از نزدیک در جریان روند پیشرفت پروژه ها قرار گرفت.
 معاون وزیر راه:

کنارگذر یزد - ابرکوه - اقلید امسال افتتاح می‌شود

21 مرداد 1399 ساعت 17:24
می متالز - معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل گفت: ۱۹۰ کیلومتر از بزرگراه یزد - ابرکوه - اقلید احداث شده و تنها ۱۵ کیلومتر از کنارگذر ابرکوه باقی مانده است که امیدواریم مرحله اول آن تا آبان‌ماه و تا پایان سال نیز به بهره‌برداری برسد.
 

عملیات اجرایی چهارخطه جاده گرمی – بیله‌سوار آغاز شد

21 مرداد 1399 ساعت 15:18
می متالز - رییس اداره راه و شهرسازی شهرستان گرمی گفت: عملیات اجرایی چهارخطه جاده گرمی – بیله‌سوار از خروجی گرمی به سمت بیله‌سوار به طول پنج کیلومتر آغاز شد.
 

زمان برگزاری مجمع «حکشتی»

20 مرداد 1399 ساعت 14:56
می متالز - زمان برگزاری مجمع کشتیرانی ایران اعلام شد.
 

ساخت نخستین کشتی باری با آلایندگی صفر

19 مرداد 1399 ساعت 23:16
می متالز - یک شرکت فرانسوی قصد دارد نخستین کشتی باری بادبانی مدرن جهان با ظرفیت حمل هزار تن را به آب بیندازد. این کشتی قرار است با ویژگی‌های سازگار با محیط‌زیست خود آب‌های سراسر جهان را درنوردد.
 حسینی مطرح کرد:

بررسی وضعیت حمل و نقل زمینی، هوایی و دریایی در نشست کمیسیون عمران مجلس

19 مرداد 1399 ساعت 21:58
می متالز - سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: در نشست امروز این کمیسیون، وضعیت حمل و نقل زمینی، هوایی و دریایی کشور مورد بررسی قرار گرفت.
 

اجرای پروژه راه آهن از اولویت‌های بروجرد است/ مشکل کمبود اعتبار

21 مرداد 1399 ساعت 17:22
می متالز - نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه راه آهن از اولویت‌های بروجرد است، گفت: این پروژه مجوز و ردیف اعتباری دارد اما بودجه کافی برای اجرای آن وجود ندارد.
 

یکهزار و ۶۰۰ میلیارد تومانی برای خط ریلی چابهار - زاهدان هزینه شد

21 مرداد 1399 ساعت 12:48
می متالز - نماینده شرکت حمل و نقل و زیرساخت وزارت راه در پروژه راه آهن چابهار - زاهدان گفت: بیش از یکهزار و ۶۰۰ میلیارد تومان برای پیشرفت حدود ۴۳ درصدی خط ریلی چابهار- زاهدان هزینه شد که این خط در آینده نزدیک آماده افتتاح و بهره برداری می‌شود.
 

برقی‌سازی راه‌آهن در ایران، مثنوی هفتاد من

21 مرداد 1399 ساعت 11:55
می متالز - همچون تولید قطعات ریلی، امکان تولید ناوگان برقی یا برقی کردن ناوگان موجود با اتکا به توان داخلی هم وجود دارد و تنها مشکل موجود، عدم وجود باور در این زمینه است.
 

کاهش ۷۰ درصدی مسافران مترو در اصفهان

22 مرداد 1399 ساعت 17:31
می متالز - مدیرعامل شرکت مترو منطقه اصفهان از کاهش ۷۰ درصدی تعداد مسافران مترو در این کلانشهر خبر داد و گفت: در حال حاضر روزانه ۳۰ هزار نفر با استفاده از مترو سفرهای درون شهری خود را انجام می‌دهند.
 

مترو شیراز پس از ۳۵ روز شروع بکار کرد

21 مرداد 1399 ساعت 12:16
می متالز - مترو شیراز پس از گذشت ۳۵ روز که به دلیل اوج گیری شیوع کرونا در شیراز تعطیل بود بازگشایی شد.
 

طرح ترافیک هفته آینده لغو می شود؟

15 مرداد 1399 ساعت 22:07
می متالز - به دلیل قرمز بودن وضعیت تهران و اثرگذاری روانی موضوع لغو طرح ترافیک شهرداری تهران با تصمیم کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا اجرای طرح ترافیک در هفته آینده لغو می‌شود
 

طرح ترافیک هفته آینده لغو می شود؟

15 مرداد 1399 ساعت 22:07
می متالز - به دلیل قرمز بودن وضعیت تهران و اثرگذاری روانی موضوع لغو طرح ترافیک شهرداری تهران با تصمیم کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا اجرای طرح ترافیک در هفته آینده لغو می‌شود
 

۱۲ ایستگاه مترو تهران تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد

6 مرداد 1399 ساعت 22:15
می متالز - معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران از بهره‌برداری ایستگاه برج میلاد در خط هفت مترو، تا پایان شهریورماه امسال و 11 ایستگاه دیگر تا پایان سال خبر داد
 

قطار شهری ارومیه تا پایان ۱۴۰۴ راه اندازی می شود

6 مرداد 1399 ساعت 10:28
می متالز - رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: طرح قطار شهری فعلا در دست مطالعه است و تا پایان افق ۱۴۰۴ خطوط این حمل و نقل پاک و سریع السیر راه اندازی می شود.
 یوسفی:

ارتقای بخش حمل و نقل نیازمند استراتژی کلان است / نمی توان به صورت سنتی حوزه حمل و نقل را مدیریت کرد

20 مرداد 1399 ساعت 23:00
می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: یکی از مسائل مهم برای ارتقا بخش حمل و نقل جاده ای، ریلی، هوایی و دریایی، ایجاد استراتژی و سیاست گذاری بلند مدت است، در هفت سال اخیر این حوزه فاقد سیاست راهبردی بود که این مساله مشکلاتی را ایجاد کرد.
 شاوردیان:

تأثیر گسترده افزایش قیمت لاستیک بر حوزه حمل و نقل/لزوم تخصیص ارز برای رفع مشکل کمبود لاستیک

19 مرداد 1399 ساعت 22:08
می متالز - عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: در حال حاضر اصلی ترین مشکل در بحث تولید داخل و واردات لاستیک جهت تامین کسری بازار، بحث تامین ارز است که بانک مرکزی در این عرصه باید همکاری لازم را داشته باشد.
 معاون لجستیک و حمل و نقل سازمان منطقه آزاد ماکو پاسخ داد؛

از خط آهن ایران و ترکیه چه خبر؟ / دهکده لجستیک منطقه آزاد ماکو فرصتی برای حضور بین‎المللی

7 مرداد 1399 ساعت 12:06
می متالز - معاون لجستیک و حمل و نقل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: مسیر اتصال ریلی جدید بین ایران و ترکیه بین تبریز و کارس برقرار خواهد شد و با تفاهم نامه‌ای که میان دو کشور امضا شده مطالعات آن در دو کشور انجام شده است. سمت ایران به عهده منطقه آزاد ماکو است که با همکاری راه آهن مطالعات لازم را انجام می دهیم.
مسکن و ساختمان
 

ماجرای تقابل کوه بیرمی با یک معدن سنگ

22 مرداد 1399 ساعت 14:56
می متالز - حدود دو سال است که فعالیت معدن سنگ مرمریت دشتی در کنار کوه بیرمی و عمارت شیرینه موجب بروز اختلافاتی میان صمت و محیط زیست شده است؛ در این میان مردم منطقه و دوستداران محیط زیست نیز مخالف بهره‌برداری این معدن هستند.
 تشنه‌گان لب دریا؛

پایتخت انرژی ایران با کم‌آبی دست و پنجه نرم می‌کند/ واگذاری بزرگترین آبخوان‌ها به معادن سنگ

20 مرداد 1399 ساعت 16:09
می متالز - این‌روزها مشکل آب شرب در پایتخت انرژی ایران، مردم را دچار بحران کرده است، به‌طوریکه بعضی مناطق با گرمای بالای 50 درجه گاهی به مدت 10 روز با قطعی آب مواجه‌ می‌شوند.
 

آن‌ روی سکه تدبیرِ اقتصادی در تولید کاغذ از سنگ

20 مرداد 1399 ساعت 13:33
می متالز - تولید کاغذ از سنگ فناوری پیشرفته‌ای است که در سال‌های اخیر با بهره‌گیری از دورریزهای واحدهای سنگ شهرستان محلات در استان مرکزی محقق شده و این هدیه ارزشمند اقتصادی، صنعتی پاک و سودآور است که به همت دولت تدبیر و امید به بار نشست.
 تحقق ۳۹۸ ریال سود خالص از سهمی با قیمت ۱۲۰.۰۰۰ ریالی:

"کپارس" و داستان تکراری این روز‌های بازار/ عملکرد شرکت و ترک‌های روی قیمت

13 مرداد 1399 ساعت 13:54
می متالز - در مجموع این شرکت کار خود را با فروشی ۳۳۰ میلیارد ریالی و سود خالصی تنها ۴۹ میلیارد ریالی در سه ماهه سال مالی ۱۳۹۹ به اتمام رسانده است.
 در مجمع عمومی مطرح شد؛

پیشنهاد افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی "کسعدی"

6 مرداد 1399 ساعت 14:33
می متالز - هیات مدیره شرکت کارخانجات کاشی و سرامیک سعدی پیشنهاد افزایش سرمایه ۲۵۰ میلیارد ریالی، معادل ۱۰۰ درصد سرمایه این شرکت را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت پیشنهاد داد.
 

"کترام" از افزایش سرمایه منصرف شد

6 مرداد 1399 ساعت 14:08
می متالز - افزایش سرمایه شرکت تولیدی کاشی تکسرام لغو شد.
 

برگزاری دوره آموزشی برنامه‌ریزی تولید و محصول در آکپا

13 مرداد 1399 ساعت 20:44
می متالز - دوره آموزشی برنامه‌ریزی تولید و محصول در محل نمایشگاه دائمی و سالن همایش‌های شرکت آکپا ایران در روز دوشنبه به تاریخ 13 مرداد 1399 برگزار شد.
 

دیدار دکتر متفکر آزاد و مدیرعامل هافمن دکتر حمیدیه

12 مرداد 1399 ساعت 15:01
می متالز - در این دیدار که دکتر متفکر آزاد - نماینده محترم مردم آذرشهر، اسکو و تبریز و عضو هیأت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی ایران و هیأت‌همراه در محل این مجموعه دیداری با مدیر عامل هافمن و قائم مقام مجموعه داشتند.
 "همزمان با راه‌اندازی سایت جدید رایمند "

راه‌‌اندازی محاسبه‌کننده میزان مصرف چسب و درزگیر در رایمند

7 مرداد 1399 ساعت 15:30
می متالز - شرکت رایمند موفق به راه‌اندازی محاسبه‌کننده میزان مصرف چسب برای اولین بار در ایران شد.
 

ساندویچ پانل ماموت تحولی در دنیای ساخت و ساز

11 مرداد 1399 ساعت 13:44
می متالز - از مزایای اصلی و عمده فوم پلی اورتان (در ساندویچ پانل‌های سقفی و دیواری) می‌توان به سبکی، عایق بودن در برابر حرارت، مقاومت بالا در برابر سوختن (کند سوز بودن/نسوز بودن) اشاره کرد که در قیمت انواع ساندویچ پنل اثرگذار است.
 مدیر عامل «تدبیر تهویه فرا سرما» عنوان کرد

بی‌ثباتی قیمت‌ها؛ عمده‌ترین چالش صنعت تاسیسات

4 مرداد 1399 ساعت 23:35
می متالز - اغلب تعمیرات و بازسازی ساختمان‌ها ناشی از ضعف سیستم تاسیساتی است و از طرفی تاسیسات بی‌کیفیت هزینه‌های انرژی ساختمان را به چند برابر افزایش می‌دهد، به همین دلیل خریداران خانه حساسیت ویژه‌ای روی این موضوع دارند.
 

پرداخت سود "ختور" از دی ماه

29 تیر 1399 ساعت 16:13
می متالز - شرکت رادیاتور ایران زمانبندی پرداخت سود را مشخص کرد.
 

دغدغه اصلی کارگران هپکو کلکسیون وعده‌های پوچ مسوولین است/ ادعای حمایت متولی کار استان از مدیران نامرئی هپکو

21 مرداد 1399 ساعت 16:53
می متالز - کارگران شرکت هپکو اعلام کردند: دغدغه اصلی کارگران شرکت پرداخت حقوق نیست، بلکه مهم‌ترین آن کلکسیون وعده‌های پوچ و توخالی مسوولین در خصوص رفع مشکلات شرکت است.
 استاندار مرکزی:

۲ هزار میلیارد ریال برای تحقق قرارداد هپکو با وزارت راه اختصاص یافت

21 مرداد 1399 ساعت 16:30
می متالز - استاندار مرکزی گفت: ۲ هزار میلیارد ریال از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور در راستای تحقق قرارداد هپکو به وزارت راه و شهرسازی اختصاص یافته که این مهم حاصل پیگیری از سال گذشته است.
 دور جدید اعتراضات کارگران هپکو؛

اعتراضات کارگران هپکو به نبود کار در این کارخانه و پاسخگو نبودن مدیران این شرکت نسبت به عملکرد خود، به نهمین روز رسید.

21 مرداد 1399 ساعت 14:28
می متالز - اعتراضات کارگران هپکو به نبود کار در این کارخانه و پاسخگو نبودن مدیران این شرکت نسبت به عملکرد خود، به نهمین روز رسید.
 رضایی کوچی:

حجیم بودن وزارت راه و شهرسازی توان فعالیت را از مدیران گرفته است/آمادگی برای تفکیک وزارتخانه

20 مرداد 1399 ساعت 10:53
می متالز - رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: دولت از سال های پیش نسبت به پیشنهاد مجلس برای تفکیک وزارت راه و شهرسازی نظر مثبت داشت، از این رو در شرایط فعلی نیز نمایندگان مجلس موافق این تفکیک هستند تا دو وزارتخانه بتوانند به وظایفشان به درستی عمل کنند.
 حسینی مطرح کرد:

حضور وزیر راه در نشست صبح کمیسیون عمران/ پاسخ اسلامی به سوالات ۶ نفر از نمایندگان

14 مرداد 1399 ساعت 22:41
می متالز - سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: نشست صبح امروز این کمیسیون با حضور اسلامی وزیر راه و شهرسازی برگزار شد.
 اسلامی خبر داد:

آسفالت و بهسازی ۲۴۰۰ کیلومتر راه روستایی در یک سال اخیر/ توسعه ۳ هزار کیلومتر راه روستایی در دستور کار وزارت راه

14 مرداد 1399 ساعت 19:26
می متالز - وزیر راه و شهرسازی گفت: هدف گذاری بعدی وزارت راه و شهرسازی برای توسعه راه های روستایی، آسفالت و بهسازی حدود سه هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه روستایی است که امیدواریم در این عرصه منابع اعتباری بیشتری جذب شود.
 مدیرعامل شرکت فولاد گستر آتنا عنوان کرد

مدرنیزاسیون ساخت‌وساز با سازه‌های ترکیبی

21 مرداد 1399 ساعت 21:54
می متالز - در شرایط فعلی افزایش تورم موجب افزایش شاخص‌های مالی و اقتصادی کشور، کاهش قدرت خرید مواداولیه و همچنین افزایش هزینه‌های تولید و قیمت تمام‌شده محصول شده است و قیمت و شرایط تهیه ماده اولیه ورق گرم فولادی از فولادسازان و بورس که درگذشته با استفاده از ال‌سی ریالی داخلی بانکی دوماهه قابل انجام بود در حال حاضر باید به‌صورت نقدی تسویه شده و ماده اولیه موردنیاز دو ماه بعد تحویل می‌شود.
 مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند اعلام کرد

ارتقای خدمات عمومی همزمان با ساخت واحدهای مسکونی

19 مرداد 1399 ساعت 23:55
می متالز - همزمان با ساخت واحدهای مسکونی در قالب برنامه اقدام ملی، احداث مراکز محله در شهرهای جدید به‌منظور ارتقای کیفیت محیط زندگی شهروندان در دستور کار قرار دارد.
 حسین زهی با اشاره به سفر اعضای کمیسیون عمران به استان سیستان و بلوچستان:

توسعه متوازن استان ها در دستور کار مجلس / نشست ویژه کمیسیون با حضور مسوولان استانی برای رفع مشکلات

19 مرداد 1399 ساعت 22:11
می متالز - نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی گفت: سفر اعضای کمیسیون عمران مجلس به استان سیستان و بلوچستان در راستای لمس محرومیت‌ها، پیگیری طرح‌های عمرانی و توزیع متوازن اعتبارات در کشور، صورت گرفت.
 

دستگیره‌های خودایمن مجهز به اشعه ماورابنفش

5 مرداد 1399 ساعت 20:38
می متالز - اسکار وایلد یک بار اظهار داشت: "ما در عصری زندگی می‌کنیم که چیزهای غیرضروری تنها ضروریات ما هستند."
 

۱۰ خدمت شهری مشهد هوشمند شد

5 بهمن 1398 ساعت 14:32
می متالز - نهمین نمایشگاه شهر هوشمند همزمان با بیست و دومین نمایشگاه الکامپ با حضور شرکت‌های استارت‌آپی و نوآور در حوزه هوشمندسازی خدمات و فناوری اطلاعات و ارتباطات در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی مشهد برگزار شد.
 

درخواست گزارش از شهرداری درباره «تهران هوشمند»

16 دی 1398 ساعت 18:44
می متالز - عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران از شهرداری تهران درخواست کرد در مورد میزان تحقق برنامه‌های هوشمندسازی شهر به شورای شهر گزارش دهد.
 بر اساس قیمت بازار؛

قیمت سیمان و گچ در ۲۱ مرداد

21 مرداد 1399 ساعت 10:02
می متالز - قیمت مصالح ساختمانی شامل سیمان و گچ را می توانید در این گزارش مشاهده کنید.
 

علت افزایش قیمت مصالح ساختمانی چیست؟

15 مرداد 1399 ساعت 12:43
می متالز - رئیس هیأت مدیره انجمن انبوه‌سازان خراسان رضوی گفت: هنگامی که صادرات صورت می‌گیرد، عرضه‌ فولاد در داخل با کسری مواجه می‌شود. وقتی عرضه داخلی کم و تقاضا زیاد باشد، قیمت آن افزایش خواهد داشت. همچنین در حال حاضر اکثر نقدینگی‌ها و پول‌های مازاد مردم به بورس منتقل شده و در بورس برای اینکه به خریداران سود بدهند، قیمت‌ها مدام در حال افزایش است.
 نماینده مجلس:

گرانی مصالح ساختمانی ربطی به افزایش قیمت ارز ندارد

14 مرداد 1399 ساعت 18:16
می متالز - سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: تولید مصالح ساختمانی در کشور بیشتر از نیاز بازار است و افزایش اقلامی مانند میلگرد و سیمان ربطی به نوسان قیمت ارز ندارد.
 شگرد بازار اجاره برای توافق برد-برد مالک و مستاجر

عبور اجاره‌بها از سقف دولتی/ دو نشانه رسمی از کم‌محلی موجران به نرخ ۲۵ درصد

22 مرداد 1399 ساعت 23:10
می متالز - نرخ رشد اجاره‌بهای واحدهای مسکونی در شهر تهران و همچنین سایر مناطق شهری کشور در تیرماه در حالی مطابق با آمارهای رسمی از سقف دولتی نرخ مجاز رشد اجاره‌بها عبور کرده است که هم‌اکنون گروهی از موجران و مستاجران در یک توافق برد-برد، از شگرد تازه‌ای برای دور زدن سقف دولتی افزایش نرخ اجاره مسکن استفاده می‌کنند.
 یک کارگزار مطرح کرد؛

حذف نقاط تاریک مزایده های سنتی در بازار املاک/ یک هفته تا عرضه اولین ملک در بورس کالا

22 مرداد 1399 ساعت 18:38
می متالز - یک کارگزار کالایی معتقد است عرضه املاک در بورس کالا ضمن شفافیت قیمتی و اطلاعاتی، می تواند نقاط تاریک مزایده های سنتی و رانت زا را مرتفع سازد؛ همچنین با عرضه املاک نهادها و ارگان های دولتی و غیردولتی در بورس کالا، می توان به یک شاخص شفاف قیمتی در بازار املاک دست یافت.
 

گشایش تسهیلاتی برای خانه اولی ها

21 مرداد 1399 ساعت 14:23
می متالز - سقف سنی واحدهای مسکونی مشمول تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم از 15 سال به 20 سال افزایش پیدا کرد.
 انویه تکیه:

کاهش سهم زمین در هزینه تمام شده راه‌کار توسعه بخش مسکن

20 مرداد 1399 ساعت 23:14
می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: افزایش چند برابری قیمت مسکن که در سالیان متوالی وجود داشته و هنوز هم ادامه دارد، منجر به دامن زدن به شکاف قیمت مسکن شده و امروز هزینه مسکن به عمده ترین هزینه خانوار بدل گشته است.
 معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد:

مالیات ۲ برابری خانه‌های خالی بانکها و دستگاه‌های دولتی

20 مرداد 1399 ساعت 22:19
می متالز - به گفته محمود محمود زاده برای خانه های خالی در تملک دستگاه های دولتی و بانک‌ها ضرایب مالیاتی دو برابر در نظر گرفته شده است.
 

نظام بانکی در حال اصلاح و بهبود است

20 مرداد 1399 ساعت 21:00
می متالز - رئیس کل بانک مرکزی گفت: هدف اصلی ما کاهش ناترازی بانک‌هاست و از نظام بانکی انتظار می‌رود، این روند اصلاحی ادامه‌دار باشد و اجازه ندهد نقصانی به آن وارد شود.
 

بیستمین نمایشگاه صنعت ساختمان تهران به تعویق افتاد

11 مرداد 1399 ساعت 20:24
می متالز - زمان برگزاری بیستمین نمایشگاه صنعت ساختمان به تعویق افتاد.
 با حضور سرپرست وزارت صنعت و مدیرعامل سازمان بنادر؛

افتتاح بزرگترین کارخانه ام‌دی‌اف مازندران در بندر امیرآباد

9 مرداد 1399 ساعت 19:56
می متالز - بزرگ‌ترین واحد تولید ام دی اف (فیبر فشرده) مازندران امروز پنجشنبه به صورت ویدئو کنفرانس توسط رییس جمهور و با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در بندر امیرآباد افتتاح شد.
 "همزمان با راه‌اندازی سایت جدید رایمند "

راه‌‌اندازی محاسبه‌کننده میزان مصرف چسب و درزگیر در رایمند

7 مرداد 1399 ساعت 15:30
می متالز - شرکت رایمند موفق به راه‌اندازی محاسبه‌کننده میزان مصرف چسب برای اولین بار در ایران شد.
علوم
 

طرح «جهش تولید دانش‌بنیان» در کمیسیون صنایع و معادن مجلس تدوین می‌شود

16 مرداد 1399 ساعت 12:27
می متالز - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: در کمیته صنایع هوافضا، دانش‌بنیان و فناوری‌های نوین مجلس مشغول تهیه و تدوین طرحی به عنوان «جهش تولید دانش‌بنیان» برای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان در کشور هستیم.
 

فراخوان «شناسایی و جذب طرح‌های فناورانه حوزه معدن و متالورژی کشور» منتشر شد

14 مرداد 1399 ساعت 16:21
می متالز - فراخوان «شناسایی و جذب طرح‌های فناورانه حوزه معدن و متالورژی کشور» منتشر شد تا فناوران مستقل و شرکت‌های دانش‌بنیان دارای ایده در این حوزه شناسایی شوند و از آنها برای رفع نیازها و ارتقای فناوری صنایع کمک گرفته شود.
 

برگزاری نشست ارتقا تاب‌آوری ملی و رقابت پذیری صنایع معدنی کشور

14 مرداد 1399 ساعت 12:27
می متالز - نشست هم‌اندیشی برنامه ارتقا تاب‌آوری ملی و رقابت‌پذیری بین‌المللی معدن و صنایع معدنی برگزار شد.
 معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی خبر داد:

فعالیت ۱۴ فن‌ بازار منطقه‌ای با عاملیت سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران

22 مرداد 1399 ساعت 14:56
می متالز - معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: در راستای تأمین نیازهای فناوری صنایع، نفوذ فناوری‌های نوین در آن‌ها، بهبود فرآیند مبادلات فناوری و ارتقاء خدمات در این حوزه، ۱۴ فن بازار منطقه‌ای با راهبری شرکت شهرک‌های صنعتی ۱۴ استان کشور ایجاد شده و درحال فعالیت است.
 امروز صورت گرفت؛

امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک طرح توسعه نوآوری و فناوری‌های حوزه معدن و صنایع معدنی

21 مرداد 1399 ساعت 18:47
می متالز - تفاهم نامه همکاری مشترک طرح توسعه نوآوری و فناوری‌های حوزه معدن و صنایع معدنی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با سازمان نظام مهندسی معدن امضا شد.
 

حمایت صندوق نوآوری از شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه متالورژی

21 مرداد 1399 ساعت 18:41
می متالز - صندوق نوآوری و شکوفایی از حضور شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه بین‌المللی متالورژی، فولاد و ریخته‌گری ماشین‌آلات و صنایع وابسته به صورت بلاعوض حمایت می‌کند.
 

روابط عمومی موفق با مدیر توانمند

20 مرداد 1399 ساعت 10:31
می متالز - عالیه نقیب الذاکرین بافقی کارشناس روابط عمومی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران- بافق - یک روابط عمومی قوی مدیری دارد که نیاز به دیده شدن را در صدر برنامه ها نمی گنجاند بلکه بیشتر دغدغۀ رسیدن به اهداف سازمان را دارد و ذهن همیشه بیدارش متوجه موفقیت برنامه هاست. زمانی که به اهداف سازمان برسد، پیروز است و نتیجۀ توانمندیش پس از موفقیت به طور طبیعی در معرض دید همگان قرار می گیرد.
 

اظهارات آذری جهرمی درباره درخواست وزارت ارتباطات برای رفع فیلتر توییتر

19 مرداد 1399 ساعت 22:15
می متالز - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از درخواست وزارتخانه متبوعش برای رفع فیلتر توییتر خبر داد.
 

تغییرات جدیدی که سامانه معاملات به خود می بیند

19 مرداد 1399 ساعت 15:13
می متالز - تغییرات جدیدی در سامانه بورس تهران در راه است.
 

موفقیت سپر دفاعی برای سیستم‌های اتوماسیون صنعتی+سند

26 اردیبهشت 1398 ساعت 18:31
می متالز - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از طراحی یک سپر دفاعی برای سیستم‌های اتوماسیون صنعتی توسط دانشمندان جوان کشور خبر داد.
 سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری کرمان خبر داد:

اجرای 5900 برنامه پدافندغیرعامل در استان کرمان در هفته‌ پدافند غیرعامل

21 آبان 1397 ساعت 20:23
می متالز - سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری کرمان در ادامه با گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل اظهار داشت: امسال در هفته پدافند بیش از 5 هزار و 900 برنامه پدافند غیرعامل در سطح استان کرمان در بخشهای مختلف از جمله در مدارس، واحدهای آموزشی، سازمانی و ... اجرا شده است.
 مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کرمان:

عملکرد خوب مجتمع مس سرچشمه در حوزه پدافند غیرعامل

21 آبان 1397 ساعت 20:16
می متالز - مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کرمان تصریح کرد: عملکرد مجتمع مس سرچشمه در حوزه پدافند غیرعامل عملکرد خوبی است چون این مجتمع دچار مشکلات اقتصادی بوده و در چند سال گذشته توانسته مشکلات اقتصادی خود را حل کند.
 

فولاد سنگان، شاهراه انتقال دانش فنی فولاد به شهرستان خواف

19 تیر 1399 ساعت 17:16
می متالز - شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان با توجه به رسالت خود به عنوان “معین اقتصادی و مهارتی شهرستان خواف” با برنامه ریزی و تدوین برنامه های هدفمند و در راستای توانمندسازی علمی و توسعه کیفی آموزش در شهرستان خواف اقدام به برگزاری کلاس های آموزش گندله سازی نمود.
 در نشست بین جهاد دانشگاهی، ایمیدرو و شرکت‌های تولید فولاد مطرح شد:

آمادگی برای بومی‌سازی ۲ طرح استراتژیک صنعت فولاد با دانش فنی جهاد دانشگاهی

3 اردیبهشت 1399 ساعت 23:33
می متالز - نشست مشترک چندجانبه بین جهاد دانشگاهی، ایمیدرو، وزارت نفت و شرکت‌های تولید فولاد برگزار و در آن بر بومی‌سازی دو طرح مهم فولادی شامل «ماشین ریخته‌گری» و «فولاد کرایوژنیک» در کشور تاکید شد.
 

محققان دانشگاه اراک به دانش فنی فولاد TRIP دست یافتند

15 اسفند 1398 ساعت 22:04
می متالز - گروه مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه اراک به دانش فنی تولید فولاد TRIP دست یافتند که در نوع خود در کشور بی‌نظیر است.
 

مرکز آموزش علمی کاربردی کاراد پذیرش در مقطع کارشناسی و کاردانی دانشجو می‌پذیرد

21 مرداد 1399 ساعت 23:04
می متالز - مرکز آموزش علمی کاربردی تلاشگران اندیشه کاراد یکی از مراکز زیر نظر دانشگاه جامع علمی کاربردی وابسته به وزارت علوم تحقیقات و فناوری در 14 رشته تحصیلی دانشجو می‌پذیرد.
 رییس سازمان صمت سیستان و بلوچستان:

ارتباط دو سویه دانشگاه و صنعت راه‌گشای مشکلات و تحقق جهش تولید است

20 مرداد 1399 ساعت 15:13
می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: ارتباط دو سویه فی مابین دانشگاه و بخش‌های اجرایی به ‌ویژه صنعت، معدن و تجارت راه گشای مشکلات و حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی و جهش تولید می باشد.
 چهل سال با جهاد دانشگاهی

عرضه دستگاه آنالیزور لحظه‌ای دانه‌بندی مواد معدنی به معادن مهم کشور

19 مرداد 1399 ساعت 13:00
می متالز - پژوهشگران جهاد دانشگاهی با عرضه دستگاه آنلاین اندازه‌گیری دانه‌بندی به معادن بزرگ، کشور را از نمونه‌های خارجی این دستگاه بی‌نیاز کردند.
 ظرفیت‌های آزمایشگاهی؛ خدمات تحقیقاتی ۷/ در گفتگو با آنا مطرح شد؛

خیز دانشگاه آزاد اسلامی گلستان برای توسعه آزمایشگاه‌های همکار/ دوره‌های آموزش تخصصی دستگاهی برگزار می‌شود

10 تیر 1399 ساعت 14:08
می متالز - رئیس مرکز خدمات آزمایشگاهی و کارگاهی دانشگاه آزاد اسلامی گلستان گفت: «اخذ مجوز و توسعه آزمایشگاه‌های همکار با شبکه راهبردی ریاست جمهوری، غذا و داروی وزارت بهداشت، امین محیط‌ زیست و اداره گمرک در دستور کار این دانشگاه است.»
 با انعقاد تفاهم نامه میان بانک توسعه صادرات و صندوق نوآوری و شکوفایی صورت پذیرفت:

کاهش ۶ درصدی سود تسهیلات اعطایی به شرکت های دانش بنیان صادراتی

31 خرداد 1399 ساعت 20:18
می متالز - بانک توسعه صادرات ایران طی سالهای اخیر توجه ویژه ای به ظرفیت های شرکت های دانش بنیان در حوزه صادرات داشته است؛ پتانسیل مطلوب این شرکت ها در حوزه صادرات، این بانک توسعه ای را بر آن داشت تا با هدف حمایت از این واحدها، با همکاری سازمان هایی چون معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی، در حوزه تامین مالی ورود کند.
 

شکوفایی استعدادها و ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان نیازمند همراهی مسوولان است

20 فروردین 1399 ساعت 13:20
می متالز - نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان گفت: این استان دارای استعدادهای بسیار زیادی از قبیل نیروی انسانی، موقعیت جغرافیایی، معادن و ... است که نیازمند همراهی مسئولین در شکوفا کردن این استعدادها است.
 [ویدئو]

امضا تفاهمنامه بین راه آهن ایران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

25 تیر 1399 ساعت 15:29
می متالز - امضا تفاهمنامه بین راه آهن ایران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با حضور وزیر راه و شهرسازی انجام شد.
 با انعقاد تفاهم‌نامه بین جامعه نیکوکاری ابرار و آموزش و پرورش

«ابرار» حامی طرح آموزش از راه دور برای بازماندگان از تحصیل شد

24 تیر 1399 ساعت 21:21
می متالز - مدیرعامل جامعه نیکوکاری ابرار از امضای تفاهم‌نامه این نهاد مردمی با سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی آموزش و پرورش در راستای حمایت از بازماندگان از تحصیل خبر داد. موضوع این تفاهم‌نامه طرح آموزش از راه دور بازماندگان از تحصیل است
 با حکم رئیس جمهور؛

«امانی تهرانی» به عنوان «دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش» منصوب شد

18 تیر 1399 ساعت 17:57
می متالز - رئیس جمهور در حکمی دکتر محمود امانی تهرانی را برای مدت 4 سال به عنوان دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش، منصوب کرد.
قراضه و بازیافت
 

قراضه در ترکیه بالاتر رفت

19 مرداد 1399 ساعت 15:43
می متالز - در آخرین معاملات قراضه وارداتی در ترکیه قیمت معاملات قراضه امریکا، حوزه دریای بالتیک و روسیه رشد داشته است. خلوص های مختلف قراضه امریکا در 288 تا 295 دلار هر تن سی اف آر نهایی شده است. قراضه آ3 روسیه نیز در یک روز 4 دلار بالا رفته 284 دلار هر تن سی اف آر ثبت شد.
 

سنگاپور قطب جدید واردات آهن قراضه در آسیا

14 مرداد 1399 ساعت 10:45
می متالز - سنگاپور به دلیل افزایش خرید آهن قراضه، رفته رفته خود را به عنوان قطب جدید واردات این کالا معرفی می کند.
 

ثبات قیمت قراضه در ترکیه

12 مرداد 1399 ساعت 21:10
می متالز - بازار قراضه ترکیه چند روز گذشته در ثبات بود که به دلیل تعطیلات عید قربان قیمت ها تغییر نکرد. متوسط قیمت قراضه سنگین کلاس 1 و 2 خلوص 20-80 حدود 279 دلار هر تن سی اف آر ثبت شد.
متالورژی
 

مجمع «کماسه» ۷ تومان سود داد

20 مرداد 1399 ساعت 15:40
می متالز - مجمع سالانه شرکت تامین ماسه ریخته‌گری در روز چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ با حضور سهامداران در محل بزرگراه اشرفی اصفهانی برگزار شد.
 اول تا چهارم شهریور؛

اصفهان میزبان دوازدهمین نمایشگاه بین المللی متالکس

20 مرداد 1399 ساعت 10:19
می متالز - شرکت نمایشگاه‌های بین المللی استان اصفهان میزبان دوازدهمین نمایشگاه بین المللی متالورژی، فولاد، ریخته گری، ماشین آلات و صنایع وابسته شد.
 

نشست عملیاتی سازی مصوبه هیات واگذاری ماشین سازی و ریخته گری تبریز برگزار شد

19 مرداد 1399 ساعت 15:53
می متالز - نشست بررسی و تسریع عملیاتی سازی مصوبه هیات واگذاری سازمان خصوصی سازی درباره کارخانجات ماشین سازی و ریخته گری تبریز با دیدار اعضای هیات عامل و معاونان سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در این واحد صنعتی برگزار شد.
 مدیرعامل شرکت صنایع لوستر قائم:

از ضایعات بی‌ارزش، یک محصول لوکس می‌سازیم! / ریخته‌گری ماسه‌ای توجیه اقتصادی ندارد

10 فروردین 1399 ساعت 17:18
می متالز - مدیرعامل شرکت صنایع لوستر قائم گفت: لوسترسازی، یک صنعت خودکفا است و تولیدکننده با استفاده از ضایعات فلزی نیز می‌تواند کالای لوکس و زیبا تولید کند. در واقع اهمیت یک صنعت زمانی مشخص می‌شود که علاوه بر پول‌ساز بودن، در شرایط همه‌گیر کمبود مواد اولیه، بتواند ضایعات به ظاهر بی‌ارزش را قابل استفاده کند.
 

«کباده» ۱۵۰ تومان سود داد

11 مرداد 1399 ساعت 14:17
می متالز - مجمع سالانه شرکت تهیه و تولید خاک نسوز استقلال آباده در روز سه‌شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۹ با حضور ۷۸ درصد سهامداران در محل تالار شهرداری آباده واقع در شهر فارس برگزار شد.
 

محصولات ریخته‌گری دقیق و نسوز با استفاده از دانش فنی تولید شد/ راه‌اندازی خط تولید فرآوری مواد اولیه نسوز تا پایان سال‌جاری

8 مرداد 1399 ساعت 11:22
می متالز - مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان با اشاره به اینکه در حال حاضر مشغول ساخت یک‌سری ماشین آلات در حوزه ریخته گری هستیم که بیشتر آن‌ها تحریم شده‌اند، گفت: قبلا این تجهیزات ازخارج وارد می‌شد؛ اما امروزه با ورود به این حوزه توانستیم از واردات آن به داخل جلوگیری کنیم.
 مدیرعامل آجر دیرگداز اراک عنوان کرد:

افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت مواد اولیه آجر نسوز

6 مرداد 1399 ساعت 23:06
می متالز - پیشرفت تکنولوژی در صنعت ساختمان مصالح و سیستم‌های ساخت را دچار تحولات گسترده‌ای کرده است.
 

شناسایی و تعیین کاربرد معادن جدید در پژوهشگاه مواد و انرژی

19 مرداد 1399 ساعت 13:15
می متالز - محققان پژوهشگاه مواد و انرژی معادن جدید را شناسایی و جهت تعیین کاربرد آن، این مواد را مورد بررسی و آزمایش قرار می دهند.
 

چـرا انـرژی خـورشـیـدی؟!

19 مرداد 1399 ساعت 11:03
می متالز - نخستین شماره (گروه جدید) نشریه «فراسوی مواد»، گاهنامه انجمن علمی دانشکده مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه تهران منتشر شد.
 

افزایش سرمایه ۳۸۶ درصدی از تجدید ارزیابی منجر به رشد قیمت شد

13 مرداد 1399 ساعت 11:33
می متالز - شرکت بورسی از برنامه افزایش سرمایه ۳۸۶ درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی ها خبر داد و با رشد قیمت سهام روبرو شد.
 به همت معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری:

فناوری قابل رقابت با امریکا؛ صنایع با محصول دانش‌بنیان ایرانی فرآیند ذوب را انجام می‌دهد

18 خرداد 1399 ساعت 16:36
می متالز - بومی‌سازی کوره‌های ذوب القایی فرکانس متوسط با ظرفیت ۶ تن یکی از دیگر پیشرفت‌های فناوران کشور در یک شرکت دانش بنیان است. پس از این موفقیت آنها در حال ساخت این کوره‌ها با ظرفیت دو برابری هستند. این کوره‌ها از نظر فناوری و کیفیت با نمونه‌های امریکایی در یک سطح قرار دارد.
 

سرمایه گذاری «چدن» در صندوق ها

15 اردیبهشت 1399 ساعت 22:27
می متالز - تولیدی چدن سازان در خصوص سرمایه گذاری در صندوق ها شفاف سازی کرد.
 

تعمیرات واگن شرقی کک و زغال واحد 2 با موفقیت انجام شد

25 فروردین 1399 ساعت 20:48
می متالز - به همت تلاشگران شرکت و با توجه به نیاز باطری 3، تعمیرات واگن شرقی کک و زغال واحد 2 در شرایط ایمن به پایان رسید.
 

حمایت صندوق نوآوری از شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه متالورژی

21 مرداد 1399 ساعت 18:41
می متالز - صندوق نوآوری و شکوفایی از حضور شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه بین‌المللی متالورژی، فولاد و ریخته‌گری ماشین‌آلات و صنایع وابسته به صورت بلاعوض حمایت می‌کند.
 

دانش‌بنیان‌های حوزه معدن برای رفع نیازهای فناورانه صنایع فراخوانده شدند

14 مرداد 1399 ساعت 20:06
می متالز - فناوران مستقل و شرکت‌های دانش‌بنیان دارای ایده در حوزه معدن و متالورژی با انتشار فراخوان «شناسایی و جذب طرح‌های فناورانه حوزه معدن و متالورژی کشور» دعوت شدند تا از آنها برای رفع نیازها و ارتقای فناوری صنایع کمک گرفته شود.
 

دانش‌بنیان‌های حوزه معدن و متالورژی فراخوانده شدند

14 مرداد 1399 ساعت 17:02
می متالز - با انتشار فراخوانی از شرکت‌های دانش‌بنیان دارای ایده در حوزه معدن و متالورژی دعوت شد تا ایده‌های فناورانه خود را در راستای رفع نیازمندی‌های صنایع مرتبط ارسال کنند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما