آرشیو اخبار


پیش‌فروش خودرو‌ها و ظلمی که به خریداران می‌شود/ چرا مشتریان در لحظه تحویل باید ناگهان چند ده میلیون تومان بیشتر بپردازند؟

7 آبان 1399 - 19:59
می متالز - گرانی پیاپی قیمت خودرو برای افرادی که خودرویی پیش خرید کرده و مجبورند مطابق با قیمت روز، آن را تسویه کنند، تبدیل به یک معضل شده است.
سردار اسحاق صلاحی:

شعار جهش تولید در ایران خودرو عینیت یافته است

7 آبان 1399 - 15:35
می متالز - مشاور بودجه و مالی قرارگاه اقتصاد مقاومتی و همکاری های ملی و فراملی ستاد کل نیروهای مسلح در حاشیه بازدید از نمایشگاه ساخت داخل قطعات و مجموعه های خودرو در شرکت ساپکو، ضمن مثبت خواندن اقدامات ایران خودرو در زمینه نهضت ساخت داخل، گفت: اتفاقات و اقداماتی که در حال حاضر در ایران خودرو رخ می‌دهد و نیز مجموع آنچه در این بازدید مشاهده شد، بسیار امیدوار کننده است.

تداوم کاهش قیمت خودرو با وجود مجوز افزایش قیمت شورای رقابت

7 آبان 1399 - 15:25
می متالز - باوجودی که روز دوشنبه گذشته رییس شورای رقابت اعلام کرد که خودروسازان می‌توانند حداکثر تا سقف اعلامی نرخ تورمِ بخشی بانک مرکزی در سه ماهه سوم امسال افزایش قیمت‌ها را اعمال کنند، اما با بررسی قیمت ها حاکی است این خبر بر بازار خودرو بی‌تاثیر بوده و سریال روند نزولی قیمت خودروها همچنان ادامه‌دار است.
نایب‌ رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

شورای رقابت با فرمول شورای حمایت قیمت‌گذاری خودرو را انجام دهد

7 آبان 1399 - 14:10
می متالز - نایب‌رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزایش عرضه خودرو در بازار را راهکار مشکل بازار خودرو دانست و گفت: نظر کمیسیون صنایع مجلس این است که قیمت‌گذاری خودرو در شورای رقابت باشد اما با همان فرمول قیمت‌گذاری که هیات تعیین قیمت‌ها متشکل از چهار وزارتخانه مقرر می‌کنند.

اصلاح نظام قیمت گذاری خودرو

7 آبان 1399 - 13:37
می متالز - عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: گروه خودروسازی سایپا در زمینه طراحی و تولید خودروهای جدید گام های مناسب و درخور توجهی برداشته است، بنابراین امیدواریم در آینده حرکت به سمت افزایش داخلی سازی و توسعه بیشتر محصولات پیگیری شود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت:

اهرم مالیاتی دقیق‌تر از نمادهای بورسی در بازار خودرو عمل می‌کند

7 آبان 1399 - 12:57
می متالز - درحالی اخبار مربوط به صدور مجوز 25 درصدی قیمت خودرو در پاییز 99 منتشر شد که عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در این زمینه معتقدند است ریشه گرانی خودرو در سوء‌مدیریت بخش‌های مرتبط است و راهکار منطقی و اصولی در مدیریت این بحران وجود دارد.

قیمت جدید ۵ محصول سایپا اعلام شد/ افزایش ۱۶ تا ۳۶ میلیون تومانی قیمت‌ها نسبت به شهریور / تیبا ۹۵ میلیون تومان، ساینا ۷۶ میلیون و کوئیک ۱۳۰ میلیون

7 آبان 1399 - 11:59
می متالز - شرکت سایپا در لیست قیمت گذاری خود قیمت تیبا هاچ‌بک را ۹۵ میلیون و ۴۲۶ هزار تومان تعیین کرده است درحالی که قیمت این خودرو در شهریور ماه ۷۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بوده است.

دریافت مجوز افزایش نرخ بیش از ۱۰ درصد «خپارس»

7 آبان 1399 - 11:15
می متالز - شرکت پارس خودرو از دریافت مجوز افزایش بیش از ۱۰ درصد نرخ محصولات خود از سوی شورا و مرکز ملی رقابت خبر داد.

قیمت‌گذاری دستوری برای خودروهای پر تیراژ باقی ماند

7 آبان 1399 - 10:48
می متالز - دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو از باقی ماندن رانت خرید خودروهای پرتیراژ خبر داد و گفت: در طرح جدید قیمت‌گذاری خودرو، آزادسازی قیمت نیمی از خودروها مطرح است اما رانت خرید پر تیراژها هم‌چنان باقی خواهد ماند.
نایب رییس کمیسیون صنایع مجلس:

مخالفت با تغییر قیمت‌گذاری خودرو/ ضرر ۱۰ هزار میلیاردی یک شرکت در نیمه اول

7 آبان 1399 - 10:44
می متالز - نایب رییس کمیسیون صنایع مجلس ضمن مخالفت با خروج قیمت‌گذاری خودرو از شورای رقابت و ضرر ۱۰ هزار میلیاردی یک شرکت در نیمه اول سال، مزایای عرضه خودرو در بورس کالا را اعلام کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما