خبر
نفت   گاز   برق  

تغییر در راهبری نیروگاه متمرکز پارس جنوبی

می متالز - راهبری نیروگاه متمرکز بعثت، پست‌ها و خطوط انتقال نیرو شرکت نفت و گاز پارس به مجتمع گاز پارس جنوبی واگذار می‌شود.

به گزارش می متالز، قرار است کار انتقال مسوولیت نیروگاه متمرکز بعثت به شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی تا دو هفته آینده به‌طور رسمی به پایان برسد.

تاکنون، معاونت عملیات و پشتیبانی شرکت نفت و گاز پارس متولی این نیروگاه تولید برق هزار مگاواتی، پست‌ها و خطوط انتقال نیرو پارس جنوبی بوده است.

نیروگاه متمرکز پارس جنوبی، برق پالایشگاه‌های پارس یک (فازهای ۱۰-۹، ۱۶-۱۵، ۱۸-۱۷، ۲۱-۲۰)، فازهای پالایشگاهی پارس دو (فازهای ۱۲، ۱۳، ۱۹، ۲۴-۲۲) را تامین می‌کند و به عنوان پشتیبان برق فازهای یک تا هشت، تأسیسات میعانات گازی، آبگیرها، مصارف منطقه ویژه انرژی و صنایع پایین‌دستی به شمار می‌رود.

این نیروگاه مشتمل بر ۶ واحدگازی مدل V۹۴.۲ مجموعاً به ظرفیت نامی ۱۰۰۰ مگاوات به همراه سیستم‌های جانبی شامل دیزل‌خانه، ایستگاه تقلیل فشار گاز، کمپرسورخانه، پمپ‌خانه و ایستگاه آتش نشانی، دو پست ۱۳۲ و یک پست ۴۰۰ کیلوولت در زمینی به مساحت ۲۸ هکتار در شمال شرقی فازهای ۱۵ و ۱۶ واقع است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

«وثنو»، «ومعادن» و «پارسان» خرید

می متالز - سرمایه گذاری ساختمان نوین دیروز نسبت به خرید مجموعا تعداد 19.000.000 سهم شرکت های گسترش نفت و گاز پارسیان و توسعه معادن و فلزات اقدام کرد.
 

طلسم توسعه فاز ۱۱ پارس‌جنوبی شکسته شد

می متالز - عملیات بارگیری (Load Out) جکت سرچاهی سکوی ۱۱B طرح توسعه فاز ۱۱ پارس‌جنوبی برای انتقال به محل نصب خود در مرز مشترک ایران و قطر روز پنج‌شنبه، ۱۱ اردیبهشت‌ماه آغاز شد، با بارگیری این جکت طلسم توسعه فاز ۱۱ پارس‌جنوبی به‌طور رسمی شکسته شد.
 

تازه‌های نفت

می متالز - اعلام برنامه تامین حداکثری کالاهای پروژه احداث مخازن ذخیره‌سازی نفت خام طرح گوره-جاسک از داخل کشور، ارائه گزارش عملکرد مدیریت مهندسی و ساختمان شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، تبیین برنامه‌های ارتقامحور شرکت ملی حفاری ایران در سال جاری، موفقیت شرکت نفت و گاز پارس در اخذ گواهینامه استاندارد ایزو ۵۰۰۰۱ در زمینه مدیریت انرژی و ایفای نقش سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در نجات یک تیم کوهنوری گرفتار در روستای کلات، تازه‌های خبری شرکت ملی نفت ایران در هشتم اردیبهشت‌ماه امسال است.
 

ظرفیت بارگیری میعانات گازی پارس‌جنوبی افزایش می‌یابد

می متالز - قائم‌مقام طرح توسعه فاز ۱۹ پارس‌جنوبی از ورود کشتی حامل گوی شناور این فاز به عسلویه خبر داد و گفت: ظرفیت بارگیری میعانات‌گازی در این گوی شناور ۷ هزار مترمکعب در ساعت است.
 مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس:

جکت فاز ۱۱ پارس جنوبی اوایل امسال نصب می‌شود/ ظرفیت برداشت روزانه گاز از پارس جنوبی از ۷۰۰ میلیون مترمکعب فراتر رفت

می متالز - مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از نصب جکت فاز ۱۱ پارس جنوبی در اوایل امسال در آب‌های خلیج فارس خبر داد و گفت: ظرفیت برداشت روزانه گاز از میدان مشترک پارس جنوبی پارسال به بیش از ۷۰۰ میلیون مترمکعب رسید.
 

بازدهی ۱۰۰ درصدی سکوهای گازی پارس جنوبی

می متالز - مدیر تولید و عملیات شرکت نفت و گاز پارس، روند برداشت گاز از سکوهای در حال تولید این شرکت را بسیار مطلوب عنوان کرد و گفت: بازدهی سکوهای گازی تحت راهبری این مدیریت با تحقق کامل برنامه مصوب وزارت نفت، به بیش از ۱۰۰ درصد رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما