خبر
مواد معدنی   زمین شناسی  

پیام تبریک سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت به مناسبت روز معدن

می‌متالز - سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در پیامی، اول خرداد روز معدن را به معدنکاران و همه تلاشگران و فعالان حوزه تولیدات معدنی کشور تبریک گفت.

به گزارش می‌متالز، متن پیام حسین مدرس خیابانی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

روز معدن یادآور تلاش ها و مجاهدت‌های فعالان عرصه معدن و صنایع معدنی در اقصی نقاط کشور است که در دور دست‌ترین مناطق با همت والای خود، پرچم تولید را در سالی که مزین به نام «جهش تولید» است، برافراشته نگاه داشته‌اند.

بدون شک در سال «جهش تولید» و در سایه رهنمودهای گرانقدر مقام معظم رهبری و تاکیدات ایشان مبنی بر زدودن آثار اقتصاد نفتی و تکیه بر سایر ظرفیت‌های توسعه‌ای کشور، حوزه معادن و صنایع معدنی از جایگاهی بی‌بدیلی برخوردار بوده و نیازمند نگاهی فراگیر جهت تحقق اهداف نامگذاری سال است.

در عین حال، دستورات ویژه ریاست محترم جمهور در حوزه معادن، سرفصل برنامه‌ها و اقدامات وزارت صنعت، معدن و تجارت به خصوص در حوزه امور توسعه‌ای قرار گرفته و در عمل می‌تواند، زمینه خوداتکایی و استفاده از پتانسیل‌های عظیم معدنی کشور در راستای تحقق اهداف کلان اقتصادی را که محور آن کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی و ارزآوری از بخش‌های مولد کشور است، بیش از پیش فراهم آورد.

بر همین اساس وزارت صنعت، معدن و تجارت با تدوین 4 راهبرد اصلی «جهش تولید»، « تعمیق و تقویت ساخت داخل»، « توسعه صادرات و کنترل واردات» و نیز «مدیریت و تنظیم بازار» را سرلوحه کار خود قرار داده و مشخصا در بخش معدن و صنایع معدنی، توسعه فعالیت های اکتشافی، ایجاد ارزش افزوده با تکمیل زنجیره ارزش، توسعه فرآوری با استفاده از روش‌ها و فناوری‌های نوین، توسعه پژوهش و افزایش ارتقای کمی و کیفی تولیدات، فعال‌سازی و احیای معادن کوچک‌مقیاس از جمله معادن غیرفعال و معادن فعال قابل توسعه را از مهمترین سرفصل‌های اقدامات خود در سال جهش تولید قرار داده است.

لذا بر خود فرض می‌دانم ضمن گرامیداشت روز معدن، بار دیگر از تلاش های ارزشمند تمامی فعالان حوزه معدن و صنایع معدنی کشور، تقدیر و تشکر نمایم.

امیدوارم در سایه تلاش و خودباوری، شاهد توسعه پایدار و روز افزون بخش معدنی و صنایع معدنی کشور در سالی که بنا به تدبیر مقام معظم رهبری به نام «جهش تولید» نامگذاری شده؛ باشیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تحلیل هفتگی صنایع بورسی

می متالز - با پایان یافتن معاملات روز چهارشنبه ۷ خردادماه، بورس تهران با افت حدود ۵ درصدی به کار خود پایان داد. انتشار خبرهایی با موضوع آزادسازی فروش سهام عدالت از مهمترین دلایل اصلاح قیمت سهام در هفته منتهی به ۷ خردادماه بود. شرایطی که عمدتا گروه‌هایی را هدف گرفت که بیشترین سهم را در پرتفوی سهام عدالت داشتند.
 معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد:

پویش افتتاح طرح های بزرگ صنعتی و معدنی در کشور/ بهره‌وری سرمایه در تولید باید جدی گرفته شود

می متالز - معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت : افتتاح هفتگی طرح‌های ملی را برنامه ریزی شده که بر اساس آن، تعدادی از واحدهای بزرگ و مهم در خرداد ماه به بهره‌برداری خواهند رسید.
 

جهش تولید در تنها کارخانه سیمان سفید جنوب شرق کشور

می متالز - کارخانه سیمان کرمان برای جهش تولید امسال ظرفیت تولید سیمان سفید را به 60 هزار تن افزایش داده و نیاز جنوب شرق کشور را برطرف می کند.
 

رشد ۱۰۵ درصدی فروش در "فباهنر"

می متالز - گزارش فعالیت اردیبهشت ماه شرکت صنایع مس شهید باهنر را در ادامه بخوانید.
 

دکتر مدرس خیابانی: عملکرد ایمیدرو نشان داد با وجود تحریم ها، توسعه متوقف نشده است/"ساخت داخل" و "استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی"؛ ماموریت های اصلی ایمیدرو/ امسال صادرات آلومینیوم کلید می خورد

می متالز - سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه عملکرد ایمیدرو نشان داد با وجود تحریم ها، توسعه متوقف نشده است، گفت: "ساخت داخل"، "پیوند با دانش بنیان ها" و "استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی" از مهم ترین ماموریت های ایمیدرو در سال جهش تولید باشد.
 خداداد غریب پور در نشست هم اندیشی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با مسئولان ایمیدرو و شرکت های وابسته اعلام کرد:

رشد تولید و صادرات در شرایط دشوار نیز ادامه دارد/ برنامه افتتاح 2.2 میلیارد دلار طرح بخش معدن و صنایع معدنی تا پایان امسال/ ایجاد بیش از 40 هزار میلیارد تومان عمق در بازار سرمایه

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: در سال جهش تولید، 2.2 میلیارد دلار طرح در بخش معدن و صنایع معدنی افتتاح می شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما