خبر
انرژی   نفت  

ونزوئلا به جای پول به پیمانکاران قراضه‌های نفتی می‌دهد

می متالز - دولت ونزوئلا برای بهره برداری از ظرفیت تولید نفت ایالت موناگاس برای تولید بنزین و دیزل، قصد دارد از زیرساخت انرژی کشورش استفاده کرده و به پیمانکاران به جای پول، قطعات قراضه تاسیسات نفتی عرضه کند.

به گزارش می متالز، برخلاف نفت منطقه اورینوکو، نفت تولید شده در موناگاس سبک بوده و پالایش آن برای تولید سوخت در پالایشگاه های فرسوده ونزوئلا راحت تر است. همچنین موناگاس تنها منطقه ای است که تولید در آن نیازمند کمک شرکای این کشور نیست.

بلومبرگ به نقل از منابع آگاه نوشت: بنابراین با توجه به اقدامات بیشتر آمریکا برای محدود کردن واردات سوخت به ونزوئلا، شرکت نفتی دولتی PDVSA پیشنهاد کرده برای تعمیرات عمده در تاسیسات موناگاس آهن قراضه و قطعات تاسیسات نفتی بدون استفاده را به پیمانکاران عرضه کند.

این اقدام بدنبال تلاش ناموفق در فاینانس ۸۰۰ میلیون دلار از تامین کنندگان که با نفت و سوخت قابل پرداخت بود، صورت می گیرد. شرکت PDVSA همچنان نفت و سوخت را برای پرداخت پیشنهاد می کند اما تحریم ها چنین مبادلاتی را پیچیده کرده اند و تصمیمی گرفته نشده است.

چشم انداز وخامت کمبود سوخت و تشدید تحریمهای آمریکا و نارضایتی داخلی، شرکت PDVSA را واداشته است به دنبال احیای شبکه پالایشی باشد که به دلیل سال ها سوءمدیریت و چپاول از سوی گروه های تبهکار فلج شده است. افزایش تولید و پالایش نفت سبک از موناگاس بهترین گزینه این کشور برای تامین بخشی از نیاز داخلی به سوخت است.

به گفته یکی از منابع آگاه، این شرکت برچیدن بخشی از تاسیسات برای فروش قراضه را آغاز کرده است.

اگر تحریمهای بیشتر آمریکا مانع تهاتر بنزین و دیزل میان ونزوئلا و چند مشتری معدود این کشور در اروپا و آسیا شود، تولید از موناگاس برای دولت ونزوئلا اهمیت بیشتری پیدا خواهد کرد. ونزوئلا اکنون برای واردات بنزین به چند بازرگان متکی است که تحریم ها را دور می زنند.

دولت ترامپ با هدف سرنگونی حکومت نیکلاس مادورو، رییس جمهور ونزوئلا به تدریج تحریمها علیه صنعت نفت ونزوئلا را تشدید کرده است. هر گونه موفقیت در احیای یا تثبیت میادین و پالایشگاه های نفتی به مادورو اهرم بیشتری برای حفظ قدرت می بخشد.

تولید موناگاس از یک میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۰۸ به ۱۱۴ هزار بشکه در روز در پایان اوت کاهش پیدا کرده است و حدود یک سوم از تولید این کشور را تشکیل می دهد. در حالی که شرکای چینی و روسیه به استخراج نفت در منطقه اورینوکو کمک می کنند، استخراج نفت در موناگاس راحت بوده و شرکت PDVSA هرگز از شرکت های خارجی کمک نخواسته است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، تحریم ها ونزوئلا را ناچار کرده است در فروش یا تهاتر نفت خود تخفیف هایی بالایی عرضه کند. دیوس دادو کابیو، نایب رییس حزب حاکم اظهار کرده که ونزوئلا از اواخر سال ۲۰۱۹ پول نقد بابت نفت دریافت نکرده است.

کد خبر: 129752
تاریخ: 1399/06/23 - 13:55
منبع: ایران پترونت

پالایشگاه  بنزین  واردات سوخت  تحریم 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تأمین کالاهای اساسی، بهبود معیشت، فعال کردن معادن راکد و احیای واحدهای تولیدی تعطیل شده در فهرست برنامه‌های وزیر صمت

می متالز - وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت گفت: برنامه‌هایی را بر اساس برنامه ششم توسعه، اسناد بالادستی، سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و سند راهبردی وزارت صمت تهیه کرده‌ام که تأمین کالاهای اساسی مردم و بهبود معیشت و سفره آنها در اولویت این برنامه‌ها قرار گرفته است.
 

بهره برداری پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی تا نیمه اول ۱۴۰۰

می متالز - مجری طرح توسعه فاز 14 پارس جنوبی اقدام‌های انجام‌شده در توسعه بخش دریایی و خشکی این پروژه را تشریح کرد و گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته پیش‌بینی می‌شود تمام ردیف‌های پالایشگاهی فاز 14 پارس جنوبی تا اواخر شهریور سال 1400 به بهره‌برداری کامل برسد.
 به بهانه پرسش ملی از وزیر نفت بررسی می‌شود؛

پیدا و پنهان تأخیر در احداث پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی

می متالز - در دورانی که پاندمی کرونا ضربه جبران‌ناپذیری به تمامی کشورهای جهان وارد کرده و رشد منفی اقتصادی را به همراه داشته، چالش‌های پیش روی کشور ناشی از عوامل متعدد از جمله مقابله با تحریم‌های اقتصادی امریکا، مشکلات ناشی از انتقال ارز، مبارزه با ویروس کووید ۱۹ و فشار اقتصادی حاکم بر کشور، به حوزه انرژی بخصوص صنایع نفت و گاز نیز تسری یافته و بروز تحولات در بخشهای راهبردی این صنعت، روند دستیابی ایران را به جایگاه مورد انتظار در عرصه جهانی نفت و گاز چه در بخش‌های تولید و توسعه و چه در بخش‌های تجارت جهانی با کندی مواجه کرده است.
 

نمایندگان مجلس از توضیحات وزیر نفت قانع نشدند

می متالز - نمایندگان مجلس شورای اسلامی از پاسخ‌های وزیر نفت درباره روند توسعه فاز ۱۴ پارس جنوبی قانع نشدند.
 

بزرگترین پالایشگاه نفت آمریکا هم مجبور به تعدیل نیرو شد

می متالز - شرکت ماراتون پترولیوم، بزرگترین پالایشگاه نفت آمریکا، در روز سه شنبه تعدیل نیروی گسترده ای را در تمام بخش های خود آغاز کرد. این شرکت ۹.۲ میلیارد دلار ضرر و زیان در نیمه اول سال جاری میلادی ثبت کرد.
 جنگ آذربایجان و ارمنستان؛

از هویت تا انرژی

می متالز - علی آهنگر، پژوهشگر حوزه نفت و انرژی جنگ در آذربایجان و ارمنستان ریشه در سالهای ۱۹۱۷ به بعد دارد. زمانی که روسیه تزاری مغلوب آتش بلشویک‌ها شد و از جنگ دست کشید. با کنار رفتن سربازان روسیه از میدان جنگ، متحد پیشین یعنی عثمانی موقعیت را مناسب دید تا با جمعیت ارمنی ساکن در شرق تسویه حساب کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما