خبر
بورس و سهام   صنعت   تاسیسات ساختمانی  
آیا "ارزش مقدار" سهام کوچک تخلیه شد:

"لبوتان" و سودی که صف فروش روز‌های آتی را تضمین کرد

می متالز - نکته قابل توجه تحقق زیان ناخالص و حاشیه سود منفی حاصل از فروش آبگرمکن داخلی در ۶ ماهه نخست و البته سال گذشته بوده که در نوع خود جالب توجه است

آیا حباب سهام کوچک تخلیه شده؟

به گزارش می متالز، اینکه چگونه سهمی با سودی ۸۹۷ ریالی به ازای هر سهم در ۶ ماهه نخست سال مالی ۱۳۹۹، قیمت‌های بیش از ۱۳۴.۰۰۰ ریالی را به ازای هر سهم را به ثبت رسانده بود سوالی است که شاید جوابش را تنها سهامداران این شرکت و مدافعین عدم وجود حباب قیمتی در بازار سهام بدانند.

شاید در ۲ ماه گذشته بسیاری از فعالین بازار سرمایه و سهامداران به صف فروش نماد "لبوتان" و البته معاملاتی در حد ۸ تا ۱۰ هزار سهم در این نماد عادت کرده اند، اما گزارش ۶ ماهه حسابرسی نشده این شرکت هم حاکی از احتمال ادامه ریزش قیمتی در این سهم در روز‌ها و شاید ماه‌های آتی دارد.

آیا حباب سهام کوچک تخلیه شده؟

افزایش مقادیر و نرخ‌های فروش محصولات اصلی شرکت نظیر آبگرمکن و شوفاژ داخلی و حتی صادراتی از اصلی‌ترین دلایل افزایش بیش از ۲.۴۵۶ میلیارد ریالی جمع کل درآمد‌های ۶ ماهه شرکت صنعتی بوتان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته است.

آیا حباب سهام کوچک تخلیه شده؟

اما نکته قابل توجه تحقق زیان ناخالص و حاشیه سود منفی حاصل از فروش آبگرمکن داخلی در ۶ ماهه نخست و البته سال گذشته بوده که در نوع خود جالب توجه است .

شاید اگر حاشیه سود بالای شوفاژ فروخته شده این شرکت نبود شاهد تحقق سودی بسیار ناچیز از این شرکت نیز می‌بودیم.

این شرکت موفق شده با ثبت فروشی ۹.۵۱۰ میلیارد ریالی در ۶ ماهه نخست سال مالی ۱۳۹۹، بیش از ۳۵ درصد افزایش فروش را نسبت به فروش ۷.۰۵۴ میلیارد ریالی مدت مشابه سال ۱۳۹۸ به ثبت رساند که این موضوع با تحقق سود خالصی ۶۲۹ میلیارد ریالی همراه بوده و به نظر می‌رسد با ادامه این روند در سال جاری شرکت در انتهای سال خواهد توانست به سود خالصی بیش از ۱۰۰۰ تا ۱۱۰۰ میلیارد ریال دست یابد.

کد خبر: 137636
تاریخ: 1399/07/28 - 10:56
منبع: بورس نیوز

لبوتان  آبگرمکن داخلی  بوتان 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

"لبوتان" هیات مدیره انتخاب کرد

می متالز - مجمع عمومی فوق العاده شرکت بوتان در تاریخ ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ برگزار شد.
 تکمیل زنجیره «بوتان» دستاورد دومین جهش پتروشیمی

۳ محصول جدید زنجیره بوتان در ماهشهر تولید می‌شود

می متالز - هم‌زمان با برنامه‌ریزی برای تحقق دومین جهش توسعه صنعت پتروشیمی، نخستین طرح کامل‌کننده زنجیره بوتان در ماهشهر با هدف تولید تجاری سه محصول مهم و جدید آماده بهره‌برداری خواهد شد.
 کاهش در حدود ۱۰۰ هزار تنی فروش متانول شرکت:

کاهش ۱۷درصدی سودآوری "شخارک"

می متالز - علت اصلی کاهش سودآوری شرکت را می‌توان افت مقادیر فروش متانول شرکت و همچنین کاهش قیمت جهانی این فرآورده و سایر فرآورده‌های شرکت از جمله بوتان و پروپان در ماه‌های گذشته بیان کرد.
 کاهش فروش شرکت در دی‌ ماه جبران شد:

رشد فروش متانول و بوتان "شخارک"

می متالز - پتروشیمی خارک در بهمن ماه فروش جالب توجهی داشته و جمع درآمد‌های عملیاتی این شرکت در این ماه به بیش از ۵ هزار و ۷۷۳ میلیارد ریال رسیده است.
 در پی شایعات منتشر شده این لوازم خانگی؛

بویی از "لبوتان" به مشام نمی‌رسد

می متالز - شرکت صنعتی بوتان خیال افزایش سرمایه ندارد.
 

شایعه تجدید ارزیابی | «لبوتان» : فعلا برنامه افزایش سرمایه نداریم

می متالز - گروه صنعتی بوتان تاکید کرد که فعلا برنمه ای برای افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی ها ندارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما