خبر
بازار مسکن  

کمیابی فایل اجاره در مناطق جنوبی پایتخت

می متالز - بررسی‌های میدانی از کاهش حجم فایل‌ در بازار اجاره مناطق نیمه‌ جنوبی پایتخت خبر می‌دهد.

به گزارش می متالز، تحقیقات میدانی از فایل‌های بازار اجاره در مناطق مختلف و مقایسه دو نیمه‌جنوبی و شمالی پایتخت نشان می‌دهد: این روزها متقاضیان بازار اجاره در مناطق جنوبی بعضا با کمبود فایل و محدودیت در انتخاب واحد مسکونی مدنظر مواجه هستند. در مقابل فایل‌های پیشنهادی اجاره در مناطق شمالی نسبتا قابل‌توجه است. به‌نظر می‌رسد به‌دنبال رشد قابل‌توجه اجاره‌بهای پیشنهادی از سوی مالکان در برخی از مناطق و محلات مصرفی نیمه ‌شمالی شهر تهران، گروه زیادی از مستاجران این مناطق به‌‌دلیل ناتوانی در پرداخت اجاره‌بهای پیشنهادی، به بازار اجاره در مناطق جنوبی‌تر متمایل شده‌اند.

این درحالی است که هم‌اکنون تعداد فایل‌های عرضه شده در سامانه مجازی معرفی فایل‌های اجاره مسکن در برخی از محلات و مناطق مصرفی نیمه‌جنوبی شهر تهران کاهش یافته و نسبت به فایل‌های اجاره‌ مسکن مناطق مصرفی نیمه‌شمالی کمتر است. به گفته برخی مشاوران املاک این مناطق یکی از دلایل کمبود فایل اجاره در مناطق جنوبی می‌تواند مراجعات سنتی برخی موجران باشد و مستاجرانی که به‌صورت حضوری در جست‌وجوی ملک مورد نظر هستند احتمالا با تنوع بیشتری از فایل‌های پیشنهادی در این مناطق مواجه می‌شوند.

کد خبر: 142947
تاریخ: 1399/08/26 - 20:23
منبع: دنیای اقتصاد

فایل اجاره  بازار اجاره 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 چهار اتفاق پاییزی در بازار اجاره‌نشین‌ها

تغییر دوباره فرمول اجاره/ احیای «رهن کامل» منتظر نرخ سود مثبت

می متالز - بازار اجاره در سومین ماه سال با چهار رخداد مهم همراه شد که یکی از آنها را می‌توان به‌عنوان عایدی پساجهش برای اجاره‌نشین‌ها مورد توجه قرار داد. کاهش انتظارات تورمی مهم‌ترین عامل و نتیجه بروز این عایدی برای مستاجران است. تحلیل‌های کارشناسی بر پایه آخرین تحولات صورت گرفته مبنی بر کاهش ریسک‌های غیراقتصادی (منبع کاهش‌انتظارات تورمی) نشان می‌دهد، کاهش انتظارات تورمی می‌تواند بازار اجاره مسکن را نیز مانند سایر بازارها تحت‌تاثیر قرار دهد.
 

تاکنون ۵۵ هزار نفر وام ودیعه مسکن دریافت کردند

می متالز - معاون مسکن و اقتصاد وزیر راه و شهرسازی گفت: تاکنون با معرفی حدود ۱۷۶ هزار نفر، به بانک‌ها بیش از ۵۵ هزار نفر توانستند تسهیلات ودیعه مسکن را دریافت کنند.
 

نرخ پاییزه «رهن کامل» در بازار اجاره مسکن

می متالز - آپارتمان‌هایی که به بهای مترمربعی ۳ میلیون تومان برای رهن کامل فایل شده‌اند در بازار فعلی اجاره مسکن پرتعدادتر از سایر گروه‌های قیمتی به نظر می‌رسند.
 مستاجرها تمدید کنند یا جابه‌جا شوند؟

دودستگی نرخ در بازار اجاره/ منشأ رشد شدید اجاره‌بها در قراردادهای تمدیدی مشخص شد

می متالز - تشدید دودستگی نرخ‌ها در آپارتمان‌های اجاره‌ای، ریسک «انتخاب بد» برای مستاجرها را افزایش داد. نحوه رشد اجاره‌بها در کشور طی تابستان امسال مشخص می‌کند: موجرها برای «تمدید قرارداد» توقع خیلی بالا - به دو علت - برای تعیین اجاره‌بها دارند؛ درحالی‌که صاحب‌خانه‌ها در «قراردادهای جدید»، تحت تاثیر رکود معاملات و سقف مجاز نرخ رشد، نرمش نشان می‌دهند. رقم نرخ رشد اجاره‌بها در دسته اول ۴/ ۱ برابر دسته دوم شده است. وضعیت موجود بازار اجاره می‌گوید برخلاف گذشته، گزینه تمدید بهترین گزینه محسوب نمی‌شود.
 

حذف گروه سوم موجران از بازار اجاره‌بها

می متالز - در حالی که هر سال در فصل طلایی نقل و انتقالات ملکی می‌توان موجران حاضر در بازار مسکن را به سه گروه دسته‌بندی کرد، اما امسال به نظر می‌رسد یک گروه از موجران به کلی از بازار اجاره‌بها حذف شده‌اند. همواره در بازار اجاره‌بها یک گروه از موجران مایل دریافت ودیعه هستند و ملک خود را به‌صورت «رهن کامل» عرضه می‌کنند.
 شگرد بازار اجاره برای توافق برد-برد مالک و مستاجر

عبور اجاره‌بها از سقف دولتی/ دو نشانه رسمی از کم‌محلی موجران به نرخ ۲۵ درصد

می متالز - نرخ رشد اجاره‌بهای واحدهای مسکونی در شهر تهران و همچنین سایر مناطق شهری کشور در تیرماه در حالی مطابق با آمارهای رسمی از سقف دولتی نرخ مجاز رشد اجاره‌بها عبور کرده است که هم‌اکنون گروهی از موجران و مستاجران در یک توافق برد-برد، از شگرد تازه‌ای برای دور زدن سقف دولتی افزایش نرخ اجاره مسکن استفاده می‌کنند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما