خبر
مس  

بررسی تکنیکال فلز مس

می متالز - روند کلی قیمت هر تن فلز مس در بازار لندن، صعودی برآورد می‌شود. در چهار هفته گذشته قیمت فلز مس با حدود ۵درصد افزایش از محدوده ۶ هزار و ۷۶۸ دلار به محدوده ۷ هزار و ۱۲۰ دلار رسید.

به گزارش می متالز، فلز مس در سطح قیمتی بسیار مهمی قرار دارد. در سناریوی محتمل و درصورت عبور قیمت این فلز از محدوده ۷هزار و ۲۳۵ دلار، می‌توان انتظار داشت تا سطوح قیمتی بالاتری مثل ۸هزار و ۶۳۰ دلار نیز افزایش داشته باشد. در این مسیر صعودی محدوده‌هایی به‌عنوان مقاومت می‌توانند مانع افزایش بیشتر قیمت‌ها شوند.

مهم‌ترین سطوح مقاومتی عبارتند از: ۷هزار و ۵۰۰ دلار، ۷هزار و ۸۷۸ دلار، ۸هزار و ۱۰۰ دلار و ۸هزار و ۳۷۵ دلار که می‌توانند حرکت صعودی را با مشکلاتی مواجه کنند. در سناریویی که احتمال رخداد آن کمتر است اگر به هر دلیلی از جمله واکنش به محدوده‌های حمایتی یا عکس العمل قیمت به حضور در منطقه‌ای که بعد از چند روز افزایش تقریبا متوالی، قیمت به آن می‌رسد و به آن منطقه اشباع فروش می‌گوییم(در حال حاضر در این منطقه قرار نداریم) تغییر مسیر داد و کاهش قیمت را در پیش گرفت، علاوه محدوده خط روند صعودی، سطوح ۶هزار و ۹۷۰ دلار، ۶هزار و ۷۶۰ دلار و ۶هزار و ۳۵۰ دلار می‌توانند به‌عنوان محدوده‌های حمایتی مانع رسیدن قیمت به منطقه ۶هزار و ۲۵۰ دلار ‌شوند. در صورت افزایش قیمت‌ها، اولین منطقه بعد از محدوده ۶هزار و ۷۶۰ دلار که می‌تواند مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۷هزار و ۲۳۵ دلار است. شکسته شدن این محدوده به سمت بالا امید‌ها را نسبت به ادامه روند صعودی بیشتر می‌کند. این محدوده برای تحلیلگران محافظه‌کار حائز اهمیت است. در صورت ادامه روند صعودی فلز مس در میان‌مدت، مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۸هزار و ۱۰۰ دلار است. شکسته شدن این محدوده به سمت بالا خصوصا با حجم زیاد نشانه صعودی است و امید‌ها را برای رسیدن به هدف ۸هزار و ۶۳۰ دلار بالا می‌برد.

در صورت کاهش قیمت این فلز اساسی، محدوده خط روند صعودی می‌تواند نقش مقاومتی داشته باشد. شکسته شدن این محدوده به سمت پایین نشانه نزولی نیست ولی سرمایه‌گذاران را برای ادامه بیشتر روند صعودی دچار شک و تردید می‌کند.  در صورت کاهش قیمت‌ها و بعد از عبور قیمت از محدوده قیمتی بسیار مهم ۶ هزار و ۹۷۰ دلار به سمت پایین و شکسته شدن محدوده خط روند صعودی، در صورت ادامه کاهش قیمت مس، اولین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از کاهش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۶هزار و ۶۰۰ دلار است. قیمت، برای عبور از این محدوده به سمت پایین با مشکلات فراوانی مواجه خواهد شد. این ناحیه برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است. در صورت عبور قیمت از این محدوده به سمت پایین امید‌ها برای تشکیل دوباره روند صعودی در کوتاه‌مدت، بسیار کم می‌شود. در صورت ریزش قیمت‌ها، مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند از کاهش بیشتر قیمت‌ها جلوگیری کند، محدوده  هزار و ۳۵۰ دلار است. شکسته شدن این محدوده به سمت پایین، امید‌ها را برای ادامه روند صعودی کاهش می‌دهد. این محدوده برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است.

سمانه عاملی/ تحلیلگر بازار

کد خبر: 143772
تاریخ: 1399/08/29 - 23:38
منبع: دنیای اقتصاد

فلز مس  سمانه عاملی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بررسی تکنیکال قیمت فلز سرب

می متالز - روند کلی قیمت فلز سرب، صعودی برآورد می‌شود. این فلز در چهار هفته گذشته با حدود ۱۴ درصد افزایش از محدوده هزار و ۷۵۶ دلار به محدوده ۲هزار و ۶ دلار رسید. در سناریویی محتمل سرب می‌تواند بعد از عبور از سطح قیمتی ۲هزار و ۳۰ دلار تا محدوده ۲هزار و ۵۰۲ دلار افزایش داشته باشد. در این مسیر سه محدوده ۲هزار و ۱۰۰ دلار، ۲هزار و ۱۵۰ دلار و ۲هزار و ۲۱۰ دلار به‌عنوان سطوح مقاومتی می‌توانند روند صعودی را با مشکلاتی مواجه کنند.
 

قیمت فلزات اساسی افزایش یافت

می متالز - جدیدترین قیمت انواع فلزات اساسی در بازار بورس لندن منتشر شد.
 

بررسی تکنیکال نفت برنت

می متالز - روند کلی حرکت نفت برنت خنثی (بدون روند) برآورد می‌شود. در هفته گذشته قیمت نفت برنت با اندکی افزایش، در محدوده ۴۳ تا ۴۴ دلار و ۲۰ سنت معامله شد. نفت برنت دریای شمال حدود ۱۱۰ روز کاری در کانالی بین ۳۹ دلار و ۵۰ سنت و ۴۶ دلار و ۵۰ سنت قرار گرفته بود که در سه هفته گذشته طی یکسری نوسانات نزولی کف این کانال را به سمت پایین شکست و حتی به سطح قیمتی ۳۶ دلار نیز رسید، اما پس از آن با افزایش قیمت از دو هفته گذشته، دوباره در محدوده این کانال قرار گرفت.
 

بررسی تکنیکال فلز آلومینیوم

می متالز - روند کلی قیمت هر تن فلز آلومینیوم، صعودی برآورد می‌شود. در چهار هفته گذشته قیمت این فلز اساسی با حدود ۵ درصد افزایش از ۱,۸۳۷ دلار به ۱,۹۳۳ دلار رسید. مهم‌ترین اتفاق در چند روز گذشته برخورد همزمان قیمت به خط روند صعودی و سطح حمایتی ۱,۷۹۵ دلار بود، که قیمت به این محدوده واکنش نشان داد و به حرکت صعودی خود ادامه داد.
 

بررسی تکنیکال قیمت فلز سرب

می متالز - روند کلی قیمت فلز سرب، صعودی و در حال اصلاح برآورد می‌شود. اگر چه در۴ هفته گذشته قیمت هر تن فلز سرب با حدود ۲ درصد افزایش از محدوده قیمتی ۱.۷۹۷ دلار به محدوده قیمتی ۱.۸۳۲ دلار رسید و در کوتاه مدت روندی صعودی به خود گرفته است و این موضوع نشانه‌ای از پایان اصلاح قیمتی است ؛ اما ممکن است هنوز اصلاح زمانی ادامه داشته باشد.
 

بررسی تکنیکال نفت برنت

می متالز - روند کوتاه‌مدت قیمت هر بشکه نفت برنت، صعودی و روند کلی آن خنثی برآورد می‌شود. هفته گذشته قیمت نفت برنت با افزایش حدود ۹ درصدی از محدوده ۳۹ دلار و ۴۵ سنت به محدوده ۴۳ دلار رسید. نفت برنت دریای شمال حدود ۱۰۰ روز کاری در کانالی بین ۳۹ دلار و ۵۰ سنت و ۴۶ دلار و ۵۰ سنت قرار گرفته بود که در دو هفته گذشته طی یکسری نوسانات نزولی کف این کانال را به سمت پایین شکست و حتی به سطح قیمتی ۳۶ دلار نیز رسید، اما پس از آن با افزایش قیمت در هفته گذشته، دوباره در محدوده این کانال قرار گرفت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما