خبر
مواد معدنی  

شناسایی 6 محدوده امید بخش معدنی در چهارمحال و بختیاری

می متالز - امسال 6 محدوده امید بخش معدنی در چهارمحال و بختیاری شناسایی شده است.

به گزارش می متالز، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان چهارمحال و بختیاری، گفت: مطالعات اکتشافی ۵۰۰ کیلومترمربع از شهرستان‌های سامان و بن در سال جاری انجام شده است و 6 محدوده امیدبخش معدنی در این استان شناسایی شده است.

سجاد رستمی افزود: این محدوده دارای فلزات پایه از جمله طلا، نقره، آهن، مس و منگنز هستند.

وی با بیان اینکه در۹۹ درصداستان اکتشافات مقدماتی انجام گرفته است، افزود: در مناطق شمالی استان بیشترین سطح اکتشاف، فلزات پایه بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری، فعال سازی معادن غیرفعال را از رویکرد‌های مهم سالجاری این سازمان برشمرد و بیان کرد: در همین راستا تاکنون هشت معدن غیرفعال در استان به چرخه تولید بازگشته است.

وی مهمترین معادن فعال در استان را مربوط به سنگ‌های تزیینی و لاشه اعلام کرد و افزود: خاک نسوز هم از دیگر تولیدات مهم معدنی استان که به هشت استان کشور ارسال می‌شود.

رستمی تصریح کرد:۶۷۱ میلیارد ریال سرمایه گذاری در بخش معدن این استان انجام گرفته و برای بیش از ۸۰۰ نفر اشتغالزایی شده است.

شایان ذکر است که امسال تولیدات معدنی استان با افزایش هفت درصدی به بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن رسیده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

اقدامات سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد در ایام مقابله با ویروس کرونا

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد در راستای اجرای تصمیمات ستاد مقابله با ویروس کرونا گفت: این سازمان با انجام گشت های مشترک بازرسی با حضور اتاق اصناف، مرکز بهداشت، اماکن نیروی انتظامی، روزانه در دو نوبت صبح و عصر از واحد های صنفی در جهت رعایت پروتکل های بهداشتی، اقدام نموده و در صورت شناسایی واحد های متخلف اقدامات قانونی لازم را انجام میدهد.
 

پرداخت ۷ هزار میلیارد ریال تسهیلات به ۵۳ واحد تولیدی چهارمحال و بختیاری

می متالز - ۷ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی به ۵۳ واحد تولیدی چهارمحال و بختیاری پرداخت می‌شود.
 

تحقق ۵۰ درصد تعهدات ارزی واحدهای صادر کننده استان زنجان

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: بر اساس آخرین گزارش اخد شده از بانک مرکزی، تا کنون حدود ۲۵۵ میلیون یورو معادل ۵۱ درصد تعهدات ارزی واحدهای صادر کننده این استان محقق شده است.
 رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان خبر داد:

ساماندهی واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب در استان زنجان

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان بر ضرورت ساماندهی واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب در استان تاکید کرد.
 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی خبرداد:

معافیت گمرکی 1.9 میلیون یورویی واردات ماشین آلات صنعتی در 7 ماهه سال 99

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی از معافیت گمرکی 1.9 میلیون یورویی واردات ماشین آلات صنعتی در 7 ماهه سال 99 در استان خبر داد.
 

پیگیری مشکلات شرکت صنعتی صنایع بال در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان فارس

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس از اتخاذ تصمیمات لازم در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان فارس برای حل مشکلات شرکت صنعتی صنایع بال خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما