خبر
مترو  

2 ایستگاه مهم خط 7 مترو تهران آماده بهره‌برداری شد

می متالز - دو ایستگاه در بخش شرقی خط هفت متروی تهران شامل ایستگاه بسیج و میدان محمدیه به‌طول هشت و نیم کیلومتر تا چند روز آینده وارد مدار بهره‌برداری می‌شود.

به گزارش می متالز، مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) گفت: دو ایستگاه در بخش شرقی خط هفت متروی تهران شامل ایستگاه بسیج و میدان محمدیه به‌طول هشت و نیم کیلومتر تا چند روز آینده وارد مدار بهره‌برداری می‌شود.

علی امام مدیرعامل این شرکت به‌همراه فرنوش نوبخت، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه، مجری و مدیران از بخش شرقی خط هفت بازدید کرده و از نزدیک در جریان روند آماده‌سازی دو ایستگاه بسیج و محمدیه قرار گرفتند.

در این مراسم ضمن بازدید کلی از فرایندهای این بخش، تاکید شد: آمادگی کامل وجود دارد تا چند روز آینده این بخش وارد مدار بهره‌برداری شود.

امام با اشاره به تکمیل شدن بخش ساختمانی و تجهیزاتی مورد نیاز برای بهره‌برداری دو ایستگاه بسیج و محمدیه، گفت: چهار رام قطار جدید که در داخل کشور مونتاژ شده نیز به‌همراه این دو ایستگاه به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

شرکت بهره‌برداری متروی تهران نیز برنامه‌ریزی لازم را جهت بهره برداری و ارایه خدمات به شهروندان انجام داده است.

به گفته مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) این خط دارای بیش‌ترین ایستگاه‌های تقاطعی با شبکه متروی تهران است که این امر منجر به بهره‌وری بالای استفاده از شبکه متروی تهران خواهد شد.

مراسم افتتاح به‌زودی با حضور شهردار تهران و تعدادی از مسئولان و دست‌اندرکاران کشور انجام خواهدشد.

بنا بر این گزارش، ایستگاه میدان محمدیه واقع در منطقه 12 تهران؛ یک ایستگاه تقاطعی است که ایستگاه خط یک آن سال 1380 افتتاح شده و به‌زودی ایستگاه خط هفت نیز وارد مدار بهره‌برداری می‌شود.

ایستگاه بسیج واقع در منطقه 14 تهران نیز دارای دو ورودی است که در تقاطع بزرگراه شهید محلاتی و بسیج واقع شده و با راه‌اندازی این ایستگاه، شهروندان ضمن استفاده از شبکه مترو، به ایستگاه‌های اتوبوس BRT  پایانه خاوران و دانشگاه علم و صنعت دسترسی خواهند داشت.

ایستگاه بسیج قبلا افتتاح شده بودکه به‌دلیل عدم رعایت موارد ایمنی تعطیل شد و حالا با رفع مشکلات و رعایت نکات ایمنی مورد نیاز؛ دوباره به بهره‌برداری می‌رسد.

کد خبر: 49141
تاریخ: 1398/05/19 - 22:08
منبع: تین نیوز

مترو  فرنوش نوبخت  علی امام  خط هفت متروی تهران 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تهرانی‌ها می‌توانند از 2 ایستگاه خط 7 مترو استفاده کنند

می متالز - معاون شهردار تهران از افتتاح 6 ایستگاه خط 7 مترو تا پایان سال جاری خبر داد.
 

یک ایستگاه از متروی تهران جا ماند!

می متالز - خط دو متروی تهران با ۲۲ایستگاه و خط سه مترو با ۲۶ ایستگاه، از یک ایستگاه تقاطعی محروم ماندند.
 

افتتاح مترو هشتگرد در شهریور

می متالز - معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از متروی هشتگرد از پیشرفت فیزیکی ۸۸ درصدی این پروژه خبرداد و گفت: آمادگی کامل برای بهره‌برداری از این پروژه در شهریورماه وجود دارد.
 ایده «سفر ترکیبی» در پایتخت چگونه استارت خورد؟

بدترین راه «مترو» برای دوچرخه‌سواران

می متالز - مدیریت شهری تهران برای اینکه ایده سفر ترکیبی «دوچرخه – مترو» را ترویج و تشویق کند، با غفلت از یک راهکار ساده، سخت‌ترین راه ممکن را پیش‌روی شهروندان دوچرخه‌سوار قرار داده است.
 

تکمیل خطوط مترو اولویت اصلی است

می متالز - با توجه به محدودی‌ های بودجه مترو یکی از اولویت‌های ما تکمیل نواقص خطوط گذشته است تا ظرفیت سفر در خطوط فعلی افزایش پیدا کند.
 

پروژه متروی اهواز در ایستگاه ناکامی!

می متالز - پروژه متروی اهواز با گذشت بیش از 13 سال هنوز به سرانجام نرسیده و کارشکنی‌های پیمانکار و نبود منابع مالی ادامه روند اجرایی این پروژه را مختل کرده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما