خبر
مترو  

2 ایستگاه مهم خط 7 مترو تهران آماده بهره‌برداری شد

می متالز - دو ایستگاه در بخش شرقی خط هفت متروی تهران شامل ایستگاه بسیج و میدان محمدیه به‌طول هشت و نیم کیلومتر تا چند روز آینده وارد مدار بهره‌برداری می‌شود.

به گزارش می متالز، مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) گفت: دو ایستگاه در بخش شرقی خط هفت متروی تهران شامل ایستگاه بسیج و میدان محمدیه به‌طول هشت و نیم کیلومتر تا چند روز آینده وارد مدار بهره‌برداری می‌شود.

علی امام مدیرعامل این شرکت به‌همراه فرنوش نوبخت، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه، مجری و مدیران از بخش شرقی خط هفت بازدید کرده و از نزدیک در جریان روند آماده‌سازی دو ایستگاه بسیج و محمدیه قرار گرفتند.

در این مراسم ضمن بازدید کلی از فرایندهای این بخش، تاکید شد: آمادگی کامل وجود دارد تا چند روز آینده این بخش وارد مدار بهره‌برداری شود.

امام با اشاره به تکمیل شدن بخش ساختمانی و تجهیزاتی مورد نیاز برای بهره‌برداری دو ایستگاه بسیج و محمدیه، گفت: چهار رام قطار جدید که در داخل کشور مونتاژ شده نیز به‌همراه این دو ایستگاه به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

شرکت بهره‌برداری متروی تهران نیز برنامه‌ریزی لازم را جهت بهره برداری و ارایه خدمات به شهروندان انجام داده است.

به گفته مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) این خط دارای بیش‌ترین ایستگاه‌های تقاطعی با شبکه متروی تهران است که این امر منجر به بهره‌وری بالای استفاده از شبکه متروی تهران خواهد شد.

مراسم افتتاح به‌زودی با حضور شهردار تهران و تعدادی از مسئولان و دست‌اندرکاران کشور انجام خواهدشد.

بنا بر این گزارش، ایستگاه میدان محمدیه واقع در منطقه 12 تهران؛ یک ایستگاه تقاطعی است که ایستگاه خط یک آن سال 1380 افتتاح شده و به‌زودی ایستگاه خط هفت نیز وارد مدار بهره‌برداری می‌شود.

ایستگاه بسیج واقع در منطقه 14 تهران نیز دارای دو ورودی است که در تقاطع بزرگراه شهید محلاتی و بسیج واقع شده و با راه‌اندازی این ایستگاه، شهروندان ضمن استفاده از شبکه مترو، به ایستگاه‌های اتوبوس BRT  پایانه خاوران و دانشگاه علم و صنعت دسترسی خواهند داشت.

ایستگاه بسیج قبلا افتتاح شده بودکه به‌دلیل عدم رعایت موارد ایمنی تعطیل شد و حالا با رفع مشکلات و رعایت نکات ایمنی مورد نیاز؛ دوباره به بهره‌برداری می‌رسد.

کد خبر: 49141
تاریخ: 1398/05/19 - 22:08
منبع: تین نیوز

مترو  فرنوش نوبخت  علی امام  خط هفت متروی تهران 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

کتاب تاریخ شفاهی شرکت متروی تهران تدوین شد

می متالز - مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) از تدوین «تاریخ شفاهی شرکت متروی تهران» توسط گروهی از متخصصین تاریخ شفاهی به سرپرستی حجت الاسلام و المسلمین سعید فخرزاده عضو هیات مؤسس انجمن تاریخ شفاهی ایران خبر داد.
 مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران:

۳۲ ایستگاه راه آهن کشور توسعه و ارتقا می یابد

می متالز - مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران از برنامه دولت برای ارتقا و بهبود وضعیت 32 ایستگاه راه آهن خبر داد و گفت: طرح جامع ریلی این ٣٢ ایستگاه را به فضاهای شهری زیبایی تبدیل خواهد کرد.
 

6 ایستگاه دیگر تا آخر امسال وارد مدار بهره‌ برداری می شود

می متالز - مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) گفت: تا آخر امسال شش ایستگاه دیگر وارد مدار بهره‌برداری شده و مابقی ایستگاه‌های خط هفت شامل ۶ ایستگاه دیگر در سال ۹۹ افتتاح خواهند شد.
 

توسعه حمل‌ و نقل عمومی و جریان روان زندگی

می متالز - ضرورت دستیابی به حمل‌ونقل عمومی موضوعی است که وجود آن از زمانی که ‌«طهران» برای راه‌اندازی واگن اسبی و تراموا تلاش می‌کرد، احساس شد. با این تفاوت که امروز بیش از پیش می‌دانیم زندگی پرشتاب و مدرن امروز، بدون اولویت قرار دادن انسان به‌عنوان محور اصلی هر آنچه توسعه باید برای او رخ دهد، به دشواری فرساینده بدل می‌شود.
 

مترو غرب تهران؛ از بد قولی راه‌آهن تا تمدید مجدد وعده‌های استاندار تهران

می متالز - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران با اشاره به عدم اجرای تعهدات شرکت راه آهن در انجام طراحی‌های قطار شهری غرب تهران و عدم ارائه طرح پروژه توسط مشاور، گفت: به نظر نمی‌رسد بتوان تا پایان سال عملیات اجرایی پروژه آغاز شود و یا اینکه در صورت تلاش زیاد دهه فجر شاهد آغاز آن باشیم.
 مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) خبر داد؛

اضافه شدن 2 رام قطار به خطوط مترو تهران

می متالز - مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه از اضافه شدن 2 رام قطار با بدنه آلومینیومی از سری قطارهای C500 به خطوط متروی تهران تا 2 هفته آینده خبر داد و گفت: تغییر جنس بدنه واگن‌ها منجر به کاهش وزن آن‌ها و صرفه‌جویی انرژی در هنگام بهره‌برداری خواهد شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما