خبر
هوایی و فرودگاه ها  

راه‌اندازی خط هوایی فرودگاه امام- مشهد- تاجیکستان به زودی/ پرواز مستقیم از فرودگاه امام(ره) به 60 کشور

می متالز - مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با اشاره به برنامه‌ریزی برای راه‌ندازی خط هوایی فرودگاه امام- مشهد- تاجیکستان در آینده‌ای نزدیک گفت: به 60 کشور پرواز مستقیم داریم.

به گزارش می متالز، نشست خبری مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) امروز به مناسبت هفته دولت در شهر فرودگاهی امام خمینی برگزار شد. 

در این نشست علی رستمی مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) اظهار داشت: شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در راستای میل به ماموریت  اصلی خود به تبدیل شده به هاب هوایی منطقه است از سوی قانون‌گذاران امتیازات منطقه آزاد در منطقه ویژه اقتصادی را دریافت کرده است تا از این محل در کنار تامین هزینه‌ها ماموریت اصلی خود را انجام دهد. 

وی بیان کرد: طرح جامع فرودگاهی با مشارکت مشاوران داخلی و خارجی تصویب و ابلاغ شد و در این طرح تقسیم‌بندی اراضی و مناطق ویژه اقتصادی و آزاد به طور کامل مشخص شده است. 

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با بیان اینکه این طرح جامعه در قالب سه فاز تقسیم‌بندی شد توضیح داد: در فاز یک فرودگاه امام خمینی به ظرفیت 25 میلیون مسافر و 500 هزار تن بار در سال در 5 سال دست می‌یابد. همچنین در این فاز ترمینال سلام تکمیل و فعالیت منطقه آزاد آغاز می‌شود. 

وی افزود: در فاز دو طرح جامعه فرودگاهی فرودگاه امام این فرودگاه باید در 10 سال به جذب سرمایه‌گذاری و افزایش ظرفیت منابع اقدام کند. 

رستمی گفت: در فاز سوم ظرفیت به 110 میلیون مسافر و 4.5 میلیون تن بار می‌رسد و فرودگاه امام هاب اول هوایی منطقه خواهد شد. 

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با اشاره به آغاز اولین پرواز داخلی در فرودگاه امام در مسیر فرودگاه  امام- کیش- مشهد- فرودگاه امام توسط کیش‌ایر گفت: بزودی پرواز فرودگاه امام- مشهد- تاجیکستان را راه‌اندازی خواهیم کرد. 

رستمی بیان کرد: امکان برقراری پرواز از فرودگاه‌های داخلی به فرودگاه امام خمینی وجود دارد تا بدین ترتیب تا مسافرانی که قصد دارند از آن طریق به سفرهای خارجی بروند از این خدمات استفاده کنند.

وی با اشاره به درخواست سفیر ایران در هند مبنی بر راه‌اندازی خط پرواز داخلی از فرودگاه امام به مشهد افزود: گفته شده است که شیعیان هند برای سفر به مشهد مقدس مجبورند ابتدا به دبی و سپس به مشهد پرواز کنند. 

* درخواست 110 سرمایه‌گذار برای حضور در منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی 

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) بیان کرد: بیش از 110سرمایه‌گذار برای حضور در منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی و سرمایه‌گذاری درخواست داده‌اند که اغلب این سرمایه‌گذاری‌ها در حوزه تولیدی، صادرات و واردات است. 

* آ‌ماده‌سازی فرودگاه امام برای پروازهای اربعین 

رستمی بیان کرد: برای انجام پروازهای حج و پروازهای اربعین فرودگاه امام خدمات ویژه‌ای را برای زائران در نظر گرفته است افتتاح ترمینال سلام رضایت حجاج را افزایش داده است، سفر هوایی زائران عتبات از ترمینال شماره یک و ترمینال سلام انجام خواهد شد. 

* فعالیت 35 شرکت هواپمیایی داخلی و خارجی در فرودگاه امام 

وی بیان کرد: در حال حاضر 35 شرکت هواپیمایی داخلی و خارجی به طور دائم با فرودگاه امام خمینی در ارتباط هستند و با احتساب شرکت‌هایی که در ایام پیک نظیر تعطیلات نوروز پرواز در فرودگاه امام برقرار می‌کنند این رقم به 50 شرکت هواپیمایی هم می‌رسد. 

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) ادامه داد: البته در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های هواپیمایی از فرودگاه امام خمینی رفته‌اند اما شرکت‌های هواپیمایی جای آنها را گرفته‌اند. 

وی تاکید کرد: در حال حاضر هیچ مسیر پروازی خارجی در فرودگاه امام به دلیل تحریم کنسل نشده و این فرودگاه به بیش از 60 کشور پرواز مستقیم دارد. 

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) یادآور شد: سال 97 تعداد 7.5 میلیون مسافر از طریق فرودگاه امام اعزام و پذیرش شدند که این در مقایسه با سال 96 کاهش داشته است. 

وی تاکید کرد: همچنان ریاست هیات مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) را بر عهده دارد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مرتضي بانك:

منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، هشتمین و از پیشرفته ترین مناطق آزاد كشور می شود

می متالز - مراسم امضاء تفاهم نامه همکاری مشترک میان دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.
 

ایجاد سه هزار شغل جدید با ساخت کارخانه فولاد تربت‌حیدریه

می متالز - فرماندار تربت‌حیدریه گفت: با ساخت کارخانه فولاد در بخش رخ برای سه هزار نفر بصورت مستقیم اشتغال و ۱۲هزار فرصت شغلی غیر مستقیم ایجاد می‌شود.
 

منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام شرایط مناسبی برای کاهش اثرات تحریم دارد

می متالز - دبیر شورای عالی مناطق آزاد عنوان کرد: منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی شرایط بسیار خوب و مناسبی برای کاهش اثرات تحریم دارد.
 

پرواز مستقیم تهران - استانبول از ۳۱ تیرماه از سرگرفته می‌شود

می متالز - پرواز مستقیم تهران - استانبول که تحت تاثیر پاندمی کرونا متوقف شده بود، از تاریخ ۳۱ تیرماه توسط یک ایرلاین ایرانی و یک ایرلاین ترک از سر گرفته می‌شود.
 

پرواز مستقیم تهران، استانبول از ۳۱ تیرماه

می متالز - پرواز مستقیم تهران به استانبول که تحت تاثیر پاندمی کرونا متوقف شده بود، از تاریخ ۳۱ تیرماه توسط یک ایرلاین ایرانی و یک ایرلاین ترک از سر گرفته می‌شود.
 

علت آتش سوزی های اخیر فرودگاه امام چیست؟

می متالز - مدیرعامل فرودگاه امام خمینی (ره) مدیران کل حراست و ایمنی این فرودگاه را مسوول بررسی علل آتش سوزی های اخیر تعیین کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما