خبر
آهن و فولاد   آب  

ادامه روند کاهش مصرف آب در ذوب آهن اصفهان

می متالز - مدير امور مهندسي و نظارت ذوب آهن اصفهان تصريح کرد: علاوه بر ظرفيت توليد 55 ميليون تُن فولاد در افق سال 1404 در طرح جامع فولاد، طرح‌هاي ديگري از قبيل مجتمع فولاد 10 ميليون تني در سواحل چابهار نيز به صورت جدي در حال پيگيري است که در صورت تحقق، نرخ مصرف سنگ‌آهن را افزايش خواهد داد.

به گزارش می متالز، جلال آقابابا به کمبود آب در کشور و استان اشاره کرد و افزود: ذوب‌آهن اصفهان در راستاي مسووليت اجتماعي اقدامات مؤثري در زمينه مديريت مصرف بهينه آب انجام داده است و در گام اول با بهبود فرايند توليد، مصرف آب را از ميزان حقابه 1000 ليتر بر ثانيه به حدود 600 ليتر در ثانيه کاهش داده است و اين روند همچنان ادامه دارد. وي بيان کرد: بر اساس برنامه‌ريزي ميان‌مدت به منظور کاهش ميزان برداشت آب ذوب‌آهن از رودخانه زاينده‌رود در بازه زماني پنج سال آينده، خريد بخشي از پساب شهرهاي اطراف شامل زرين شهر، فولادشهر، فلاورجان و نجف‌آباد انجام شده است.

مهندس آقابابا افزود: در افق درازمدت پروژه انتقال آب از سواحل خليج‌فارس به اصفهان با حمايت استانداري اصفهان در حال اقدام است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

اعتبار گواهینامه سیستم مديريت زيست محيطی ذوب آهن اصفهان تمديد شد

می متالز - سومین دور مميزی مراقبتی خارجي از دوره جدید گواهینامه سيستم مديريت زيست محيطی ذوب آهن اصفهان مطابق با استاندارد ISO14001 ویرایش سال 2015 توسط موسسه گواهی دهنده (SGS) از 29 بهمن ماه طی دو روز با موفقیت انجام و اعتبار اين گواهينامه در ذوب آهن اصفهان تمديد شد.
 سردار نقدی:

تولید ریل ملی در ذوب آهن اصفهان یادآور حماسه آفرینی این شرکت در دوران دفاع مقدس است

می متالز - سردار محمد رضا نقدی معاون هماهنگ کننده کل سپاه دوشنبه 5 اسفند ماه در بازدید از غرفه ذوب آهن اصفهان در نمایشگاه توانایی های فنی مهندسی ایران با محوریت رونق تولید با دستاوردهای این شرکت آشنا شد.
 معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور:

تولید ریل ملی در ذوب آهن اصفهان، افتخاری بزرگ برای کشور است

می متالز - سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، دوشنبه 5 اسفند ماه در بازدید از غرفه ذوب آهن اصفهان در نمایشگاه توانایی های فنی مهندسی ایران با محوریت رونق تولید با دستاوردهای این شرکت آشنا شد.
 معاون علمی و فناوری رئیس جمهور تاکید کرد:

تولید ریل ملی در ذوب آهن، افتخاری بزرگ

می متالز - سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، دوشنبه ۵ اسفند ماه در بازدید از غرفه ذوب آهن اصفهان در نمایشگاه توانایی‌های فنی مهندسی ایران با محوریت رونق تولید با دستاورد‌های این شرکت آشنا شد.
 سردار نقدی:

تولید ریل ملی در ذوب آهن اصفهان یادآور حماسه‌آفرینی این شرکت در دوران دفاع مقدس است

می متالز - سردار محمد رضا نقدی معاون هماهنگ کننده کل سپاه دوشنبه ۵ اسفند ماه در بازدید از غرفه ذوب آهن اصفهان در نمایشگاه توانایی‌های فنی مهندسی ایران با محوریت رونق تولید با دستاوردهای این شرکت آشنا شد.
 

امضای تفاهم‌نامه تامین ریل ملی راه آهن چابهار - زاهدان با حضور دو وزیر

می متالز - تفاهم‌نامه تامین ۵ هزار تن ریل ملی جهت راه‌آهن چابهار- زاهدان در حضور رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) به امضای مهندس یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن و حمید خیرخواه مدیر پروژه مذکور رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما