خبر
آهن و فولاد   آب  

ادامه روند کاهش مصرف آب در ذوب آهن اصفهان

می متالز - مدير امور مهندسي و نظارت ذوب آهن اصفهان تصريح کرد: علاوه بر ظرفيت توليد 55 ميليون تُن فولاد در افق سال 1404 در طرح جامع فولاد، طرح‌هاي ديگري از قبيل مجتمع فولاد 10 ميليون تني در سواحل چابهار نيز به صورت جدي در حال پيگيري است که در صورت تحقق، نرخ مصرف سنگ‌آهن را افزايش خواهد داد.

به گزارش می متالز، جلال آقابابا به کمبود آب در کشور و استان اشاره کرد و افزود: ذوب‌آهن اصفهان در راستاي مسووليت اجتماعي اقدامات مؤثري در زمينه مديريت مصرف بهينه آب انجام داده است و در گام اول با بهبود فرايند توليد، مصرف آب را از ميزان حقابه 1000 ليتر بر ثانيه به حدود 600 ليتر در ثانيه کاهش داده است و اين روند همچنان ادامه دارد. وي بيان کرد: بر اساس برنامه‌ريزي ميان‌مدت به منظور کاهش ميزان برداشت آب ذوب‌آهن از رودخانه زاينده‌رود در بازه زماني پنج سال آينده، خريد بخشي از پساب شهرهاي اطراف شامل زرين شهر، فولادشهر، فلاورجان و نجف‌آباد انجام شده است.

مهندس آقابابا افزود: در افق درازمدت پروژه انتقال آب از سواحل خليج‌فارس به اصفهان با حمايت استانداري اصفهان در حال اقدام است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ساخت بخش عمده تجهیزات ذوب آهن توسط شرکت های ایرانی

می متالز - با ارتقا دانش داخلی و توانمندی شرکت های ایرانی امروز بخش عمده ای از تجهیزات شرکت ذوب آهن اصفهان به صورت داخلی تامین می شود.
 

بین دو شرکت رقم خورد؛

می متالز - شرکت تامین ماسه ریخته گری با ذوب آهن اصفهان قرارداد منعقد کرد.
 گزارش فولادی مرداد ۹۸ منتشر شد:

صادرات فولاد به مدار رشد بازگشت

می متالز - صادرات فولاد به مدار رشد بازگشت. میزان صادرات فولاد شرکت های بزرگ طی مرداد امسال، ۳۷ درصد افزایش یافت. این در حالی است که صدور این محصول در ماه های گذشته با کاهش همراه شده بود.
 گزارش فولادی مرداد 98 منتشر شد:

صادرات فولاد به مدار رشد بازگشت/ افزایش 37 درصدی صادرات فولاد شرکت های بزرگ

می متالز - صادرات فولاد به مدار رشد بازگشت. میزان صادرات فولاد شرکت های بزرگ طی مرداد امسال، 37 درصد افزایش یافت. این در حالی است که صدور این محصول در ماه های گذشته با کاهش همراه شده بود.
 دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران پیشنهاد داد:

تشکیل صندوق فرآوری سنگ آهن از عوارض صادراتی آن

می متالز - دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با اشاره به ظرفیت افزایش 5 میلیون تنی صادرات فولاد در صورت سامان دهی خام فروشی سنگ آهن گفت: وضع عوارض در زمینه صادرات سنگ آهن باید در همان زنجیره فولاد در صندوقی تحت عنوان حمایت از فرآوری مواد معدنی صرف فراوری سنگ آهن شود و میزان آن، آنچنان بالا برود که برای صادرکنندگان صرفه ای وجود نداشته باشد.
 

خام‌فروشی سنگ آهن ۵ میلیون تن از صادرات فولاد کشور کم کرد

می متالز - دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: وضع عوارض در زمینه صادرات سنگ آهن باید در همان زنجیره فولاد در صندوقی تحت عنوان حمایت از فرآوری مواد معدنی صرف فرآوری سنگ آهن شود و میزان آن، آنچنان بالا برود که برای صادرکنندگان صرفه ای وجود نداشته باشد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما