خبر
انرژی هسته ای  
جاسمی:

وابستگی اروپا به آمریکا، در عدم اجرای تعهدات برجامی کاملا مشهود است

می متالز - عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، نقش وابستگی اروپا به آمریکا را در عدم اجرای تعهدات برجامی بسیار مهم دانست.

به گزارش می متالز، قاسم جاسمی، با اشاره به رفتارهای دوگانه اروپایی ها در قبال اجرای برجام گفت: متاسفانه کشورهای اروپایی در قبال برجام، راه آمریکایی ها را در پیش گرفتند؛ چراکه این کشورها از خود اراده نداشته و اعمال و رفتار آنها بر اساس دستوراتی است که آمریکایی ها صادر می کنند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در برجام از اروپایی ها انتظار می رفت که ماهیت سیاسی و استقلال خود را حفظ کرده و قدرت خود را نشان دهند؛ در حالیکه اتحادیه اروپا شامل 28 کشور اروپایی است و به عنوان قدرت جهانی در اقتصاد و تصمیمات سیاسی شناخته می شوند، اما تصمیمات آنها نشان می دهد که تسلیم دستورات آمریکا هستند و از خوراک و نسخه ای که آمریکا برای آنها بپیچد، عمل خواهند کرد.

 

کشورهای انگلیس، فرانسه و آلمان مجری دستورات آمریکا در قبال برجام

این نماینده مجلس در دوره دهم تصریح کرد: در برجام، اروپایی ها نشان دادند که همانند آمریکا، به هیچ وجه قابل اعتماد نیستند، بلکه در طول مذاکرات و اجرای برجام نیابتا از طرف آمریکا به دنبال سنگ اندازی در اجرای توافقنامه هسته ای بوده و در روند مذاکرات ایجاد اختلال می کردند، از یک طرف انگلیس مشکل ایجاد کرده، از طرف دیگر فرانسه نقش پلیس بد را ایفا می کرد و آلمان نیز در ایجاد مشکل از آن دو کشور عقب نمی ماند و دردسرهایی بر سر مذاکرات و اجرای برجام ایجاد می کرد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطر نشان کرد: ایران در اجرای برجام بد عهدی نکرده و همواره تلاش کرده که در راستای اجرای تعهدات خود گام های مثبت بردارد، اما در وهله اول آمریکا از این توافقنامه خارج شد و بنا شد که طرف های اروپایی در اجرای برجام متعهد باشند، اما رفتارهای اروپا نشان داد که آنها راه آمریکا را در پیش گرفته اند،  لذا تصمیم بر این شد که در راستای حفظ حقوق و جایگاه ایران، کاهش سطح تعهدات برجامی توسط ایران گام به گام انجام شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

چرا دولت میخواهد تجارت از تولید تفکیک شود

می متالز - چرا دولت بر تفکیک تجارت از تولید تاکید دارد.
 از سوی اتحادیه اروپا رقم خورد؛

تصویب بسته حمایتی ۷۵۰ میلیارد یورویی برای نجات اقتصاد اروپا

می متالز - اتحادیه اروپا با هدف نجات اقتصاد اروپا از آسیب های سنگین اقتصادی ناشی از بیماری همه گیر کرونا، طرح تحرک اقتصادی به ارزش ۷۵۰ میلیارد یورو را تصویب کرد.
 سخنگوی دولت تاکید کرد:

حمایت از بورس همچنان در دستور كار دولت

می متالز - علی ربیعی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با نمایندگان اظهار داشت: فرمایشات آرامش بخش و امید بخشی که معظم له در شرایط دشوار و سخت جامعه ایران امروز بیان کردند، و زمینه همکاری برای کاهش هرچه سریعتر مشکلات و آلام ملت ترسیم شد، به نوبه خودم و از سمت دولت از ایشان سپاسگزاری می‌کنم.
 

«توافق تاریخی» سران اتحادیه اروپا بر سر بسته نجات منطقه یورو

می متالز - سران اتحادیه اروپا پس از نشستی که حدود پنج روز به طول انجامید، سرانجام بر سر بسته نجات اروپا به منظور احیای اقتصادهای کرونازده این بلوک به توافق تاریخی دست یافتند
 

ارزیابی توافق‌های اقتصادی

می متالز - پایین بودن سرانه مطالعه تبعات مختلفی می‌تواند در پیش داشته باشد که اولین آن، درس نگرفتن از تاریخ است. در تاریخ همیشه مملو از استعمار ایران، قراردادهای ننگین بسیاری با جنگ یا دسیسه درباریان به ایران تحمیل شده است و مهم‌ترین دلیل آن عدم مسوولیت‌پذیری مسوولان و مقامات ارشد در سطح قوا است.
 

دستاوردهای واقع‌بینانه

می متالز - اکنون پنچ سال از برجام گذشته و بهتر می‌توان در مورد آن و آثار اقتصادی این توافق صحبت کرد. دولت دوازدهم در حال اتمام است و قضاوت‌های تند و تیز از هم اکنون در مورد دولت شروع شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما