خبر
انرژی هسته ای  
جاسمی:

وابستگی اروپا به آمریکا، در عدم اجرای تعهدات برجامی کاملا مشهود است

می متالز - عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، نقش وابستگی اروپا به آمریکا را در عدم اجرای تعهدات برجامی بسیار مهم دانست.

به گزارش می متالز، قاسم جاسمی، با اشاره به رفتارهای دوگانه اروپایی ها در قبال اجرای برجام گفت: متاسفانه کشورهای اروپایی در قبال برجام، راه آمریکایی ها را در پیش گرفتند؛ چراکه این کشورها از خود اراده نداشته و اعمال و رفتار آنها بر اساس دستوراتی است که آمریکایی ها صادر می کنند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در برجام از اروپایی ها انتظار می رفت که ماهیت سیاسی و استقلال خود را حفظ کرده و قدرت خود را نشان دهند؛ در حالیکه اتحادیه اروپا شامل 28 کشور اروپایی است و به عنوان قدرت جهانی در اقتصاد و تصمیمات سیاسی شناخته می شوند، اما تصمیمات آنها نشان می دهد که تسلیم دستورات آمریکا هستند و از خوراک و نسخه ای که آمریکا برای آنها بپیچد، عمل خواهند کرد.

 

کشورهای انگلیس، فرانسه و آلمان مجری دستورات آمریکا در قبال برجام

این نماینده مجلس در دوره دهم تصریح کرد: در برجام، اروپایی ها نشان دادند که همانند آمریکا، به هیچ وجه قابل اعتماد نیستند، بلکه در طول مذاکرات و اجرای برجام نیابتا از طرف آمریکا به دنبال سنگ اندازی در اجرای توافقنامه هسته ای بوده و در روند مذاکرات ایجاد اختلال می کردند، از یک طرف انگلیس مشکل ایجاد کرده، از طرف دیگر فرانسه نقش پلیس بد را ایفا می کرد و آلمان نیز در ایجاد مشکل از آن دو کشور عقب نمی ماند و دردسرهایی بر سر مذاکرات و اجرای برجام ایجاد می کرد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطر نشان کرد: ایران در اجرای برجام بد عهدی نکرده و همواره تلاش کرده که در راستای اجرای تعهدات خود گام های مثبت بردارد، اما در وهله اول آمریکا از این توافقنامه خارج شد و بنا شد که طرف های اروپایی در اجرای برجام متعهد باشند، اما رفتارهای اروپا نشان داد که آنها راه آمریکا را در پیش گرفته اند،  لذا تصمیم بر این شد که در راستای حفظ حقوق و جایگاه ایران، کاهش سطح تعهدات برجامی توسط ایران گام به گام انجام شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 قاضی زاده با تاکید بر ضرورت برداشتن گام پنجم کاهش تعهدات برجامی:

باید با سرعت بیشتری به سمت پشیمان سازی اروپایی ها حرکت کنیم

می متالز - عضو هیات رئیسه مجلس اروپایی ها را در انجام تعهدات شان در مقابل ایران بی مسئولیت توصیف کرد و گفت: باید با سرعت بیشتری به سمت پشیمان سازی اروپایی ها حرکت کنیم.
 رئیس‌جمهوری:

قانون ما را موظف می‌کند قیمت حامل‌های انرژی را اصلاح کنیم

می متالز - رئیس‌جمهوری با بیان اینکه قانون ما را موظف می‌کند قیمت حامل‌های انرژی را افزایش دهیم، گفت: اساس تصمیم به سهمیه‌بندی و اصلاح قیمت بنزین این بود که به واردات بنزین نیاز پیدا نکنیم.
 عراقچی در پکن:

روابط تجاری ایران و چین احتیاجی به اینستکس اروپایی ندارد

می متالز - معاون سیاسی وزارت امور خارجه گفت: روابط اقتصادی ایران و چین احتیاجی به اینستکس اروپایی ندارد چون در حقیقت سازوکارهای تهاتر مالی و تهاتر کالایی خود را با چین قبلا طراحی کردیم.
 

نشست کمیسیون مشترک برجام پایان یافت

می متالز - نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور هیات‌های ایران و گروه ۱+۴ در وین به اتمام رسید.
 

اقتصاددان دیپلمات

می متالز - مقامات جدید اتحادیه اروپا یکی پس از دیگری فعالیت خود را آغاز می‌کنند و انتظار می‌رود تحولاتی در عملکرد و جایگاه این اتحادیه طی سال‌های آینده مشاهده شود. از ابتدای این هفته، جوزپ بورل، سیاستمدار سوسیالیست اسپانیایی جانشین موگرینی شده و پیش‌بینی شده است در دورانی که وی مسوول ارشد سیاست خارجی اتحادیه اروپاست اقداماتی در جهت افزایش اثرگذاری این اتحادیه در جهان انجام دهد.
 

سکاندار سیاست خارجی اروپا

می متالز - مقامات جدید اتحادیه اروپا یکی پس از دیگری فعالیت خود را آغاز می‌کنند و انتظار می‌رود تحولاتی در عملکرد و جایگاه این اتحادیه طی سال‌های آینده مشاهده شود. ابتدای هفته جاری، مسوول جدید سیاست خارجی اتحادیه اروپا کار خود را برای یک دوره ۵ ساله آغاز کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما