خبر
سرب و روی   بورس و سهام  
بررسی بنیادی شرکت کالسیمین

سود قابل‌تکرار ۳۷۷۶ ریالی برای سال ‌۹۹

می متالز - سود ۴۴۹۲ ریالی در سناریو ۱ و ۲۵۲۷ ریالی در سناریو ۲ برای سال ۹۸ و سود قابل تکرار ۳۷۷۶ ریالی برای سال ۹۹.

به گزارش می متالز، شرکت کالسیمین به‌عنوان تولیدکننده شمش روی، کنسانتره روی و سرب با داشتن طرح توسعه، یکی از بزرگترین و باسابقه‌ترین شرکت های تولیدی محصولات روی و سرب در کشور تلقی می شود که با ظرفیت عملی ۷۷.۰۰۰ تنی در تلفیق و داشتن زیرمجموعه‌هایی نظیر شرکت های مجتمع ذوب و احیاء روی قشم، تولید روی بندرعباس و ... توانسته در سال مالی 97، حدود 17 درصد از تولیدات شمش روی کشور را در در اختیار داشته باشد.

با توجه به مفروضات تحلیل فوق، شرکت برای سال 98 در سناریوهای ۱ و ۲ می تواند به ترتیب ۴۴۹۲ ریال و ۲۵۲۷ ریال سود بسازد. همچنین شرکت برای سال ۹۹ پتانسیل سود قابل تکرار ۳۷۷۶ ریالی را داراست.


این تحلیل هیچگونه توصیه جهت خریدو فروش نمی باشد و قطعا به تنهایی معیار مناسبی جهت تصمیم گیری نخواهد بود (سلب مسوولیت)

کد خبر: 78966
تاریخ: 1398/10/17 - 21:09
منبع: بیدارنامه

کالسیمین  سرب و روی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 پیش‌بینی‌ها از سود ۴۰۰۰ ریالی حکایت دارد؛

نقشه «فاسمین» قرار گرفتن بالاتر از گروه

می متالز - شرکت «کالسیمین» به سبب موجودی مناسب، از پتانسیل بالایی برای سودسازی برخوردار است و در سال‌های اخیر با اجرای طرح توسعه، خود را در حاشیه‌ای بالاتر از گروه قرار داده است.
 

زمان بهره‌برداری قانونی از معدن سرب و روی اسفراین هنوز معلوم نیست/ گنج ممنوعه آلبلاغ همچنان قربانی می‌گیرد

می متالز - آلبلاغ مثل میوه‌ای ممنوعه شده است؛ در جایی که خانواده‌های روستاهای اطراف معدن هریک از درد بیکاری و بی‌شغلی مبتلایند، برداشت از این معدن غیر مجاز اعلام شده در حالی که در پایین کوه، از حسن آباد نزدیک‌ترین روستا به آلبلاغ گرفته تا اسفراین، خریداران سنگ‌های خام معدن منتظرند تا بار سنگ‌ها را نزدشان ببری، قیمت بگذارند و نقداً پولش را بدهند.
 در سومین همایش HSEE انجام شد؛

تقدیر از واحدهای برتر ممیزی عملکرد HSEE 97

می متالز - در سومین همایش ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSEE)، از واحدهای برتر ممیزی عملکرد این حوزه تقدیر شد.
 بررسی برنامه‌های توسعه‌ای کالسیمین

مشکلی در فروش نداریم

می متالز - مدتی است که در سرب و روی کاران، فاسمین در مقایسه با تولید خود، حجم بسیار اندک فروش را داشته؛ یک منبع مطلع در خصوص علت این مهم گفت: مشکلی در فروش محصولات شرکت وجود ندارد.
 فرماندار اسفراین:

تعلل ایمیدرو برای حضور در آلبلاغ اسفراین، خسارت‌زا است

می متالز - فرماندار اسفراین با انتقاد از انجام نشدن تعهدات سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، در قبال معدن سرب و روی آلبلاغ این شهرستان، این تعلل را خسارت‌زا دانست.
 قائم‌ مقام شرکت ذوب و روی بافق مطرح کرد:

جای خالی تکنولوژی در صنعت سرب و روی کشور

می متالز - قائم‌مقام شرکت ذوب و روی بافق، ضمن اشاره به کمبود تکنولوژی روز در کشور، گفت: ما به مدت 30 سال از تکنولوژی روز دنیا عقب هستیم که این مساله هم ناشی از قوانینی است که به ‌صورت غیرکارشناسی وضع شده است. بنابراین ضرورت دارد به جهت دست‌یابی به دانش و تکنولوژی کافی جهت گسترش اکتشافات و فرآوری با کیفیت، سرمایه‌های بالقوه معادن سرب و روی در ایران را بالفعل کنیم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما