خبر
خودرو   گمرک  

تعطیلی ۹۹ درصد واردکنندگان خودرو

می متالز - دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفت: تا دو سال پیش ۶۸۰ شرکت در زمینه واردات خودرو فعالیت می‌کردند که با ممنوعیت واردات، ۹۹ درصد آنها تعطیل شدند.

به گزارش می متالز، مهدی دادفر گفته است، اکنون ۹ شرکت واردکننده خودرو باقی مانده‌ است که آنها نیز با حداقل ظرفیت خود کار می‌کنند. دبیر انجمن واردکنندگان خودرو به مصوبه ترخیص یک هزار و ۴۸ دستگاه خودرو از گمرک اشاره کرد و گفت: یک هزار و یک دستگاه از این خودروها مربوط به شرکت کرمان موتور و بقیه مربوط به پنج شرکت دیگر است.

وی اضافه کرد: با ترخیص اندک خودروهای وارداتی باقی مانده در گمرک، به نظر می‌رسد امسال سال پایانی فعالیت انجمن واردکنندگان خودرو نیز باشد. دادفر تاکید کرد: با شرایط پیش آمده دیگر فعالیت این انجمن بی‌معنی و مفهوم است.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو تصریح ‌کرد:‌ خودروهای ترخیصی اخیر در حقیقت تعهد شرکت‌ها به خریداران است و باید به مالکان تحویل شوند؛ همچنین مابه التفاوت ارزی آنها با نرخ سامانه سنا و نیما محاسبه می‌شود که در این صورت به احتمال زیاد قیمت‌هایی بالاتر از بازار پیدا خواهند کرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 یک کارشناس بازار خودرو می‌گوید:

پیش‌ بینی قیمت خودرو تا پایان اسفند ماه / تولید کدام خودروها جدیدا متوقف شد؟

می متالز - یک کارشناس بازار خودرو می‌گوید: چنانچه قیمت دلار گران شود، پیش‌بینی می‌شود سال آینده قیمت تمام خودروها گران خواهد شد.
 

شرط تنظیم بازار خودرو با واردات

می متالز - این روزها که بازار خودرو ملتهب شده و قیمت‌ها سر به فلک کشیده‌اند، راهکارهای مختلفی برای حل این بحران مطرح شده و جدیدترین آن گویا واردات محصولات ارزان خارجی است.
 

رشد پرشتاب سهام ادامه دارد

می متالز - شاخص کل بورس تهران با رشد نزدیک به 7 هزار واحدی در معاملات امروز وارد کانال 469 هزار واحد شد تا تنها کمتر از 7 درصد تا ابرکانال 500 فاصله داشته باشد.
 

تعطیلی ۹۹ درصد واردکنندگان خودرو

می متالز - دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفت: تا دو سال پیش ۶۸۰ شرکت در زمینه واردات خودرو فعالیت می‌کردند که با ممنوعیت واردات، ۹۹ درصد آنها تعطیل شدند.
 

۹۹ درصد شرکت‌های واردکننده خودرو تعطیل شدند

می متالز - دبیر انجمن واردکنندگان خودرو می‌گوید: تا دو سال پیش ۶۸۰ شرکت در زمینه واردات خودرو فعالیت می‌کردند که با ممنوعیت واردات، ۹۹ درصد آنها تعطیل شدند.
 کارشناس بازارسرمایه اعلام کرد:

دلیل کاهش قیمت سهام خودروسازان و اقبال به صنعت بانکداری/ پیش بینی شاخص

می متالز - کارشناس بازارسرمایه با اعلام دلیل کاهش قیمت سهام گروه خودرویی و اقبال به صنعت بانکداری گفت: شاخص می‌تواند تا محدوده ۵۰۰ هزار واحدی هم صعود کند اما به طور حتم با اصلاحاتی روبرو خواهد شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما