تاریخ: ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۱:۰۶
کد خبر: ۲۰۳۸۴۵
‌می‌متالز - رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی با بیان اینکه رئیس قوه قضائیه برای تسریع در صدور حکم آذرآب دستور صادر کرد گفت: با تهاتر بدهی هپکو بخشی از مشکلات برطرف شد.

به گزارش می‌متالز، حجت‌الاسلام عبدالمهدی موسوی با اشاره به آخرین جلسه ستاد اجرای سیاست‌های اقتصادی سال ۹۹ اظهار داشت: در این جلسه اعلام کردم که هر شعاری که مقام معظم رهبری اعلام کنند دستگاه قضا در این راستا حرکت می‌کند و با نگاه همراهی، همکاری و مساعدت به تولید، صنعت و کار در استان مرکزی همانند سال گذشته و با جدیت و قوت و قدرت بیشتر ورود پیدا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه راه نجات اقتصاد کشور و مشکلات مالی و اقتصادی در تولید و پویایی صنعت و اقتصاد است، افزود: دستگاه قضا همراه این قشر است که درواقع جهادگران عرصه جنگ اقتصادی هستند بنابراین دستگاه قضایی استان به تلاشگران و جهادگران عرصه جنگ اقتصادی کمک می‌کند.

موسوی ادامه داد: ما خود را جزو سربازان میدان جنگ اقتصادی می‌دانیم به همین سبب دستگاه قضایی استان تلاش می‌کند تا منویات مقام معظم رهبری و رئیس قوه قضائیه در این زمینه را اجرایی کند و گرهی از مشکلات اقتصادی کشور باز شود.

رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی با اشاره به اقدام دستگاه قضا برای برطرف شدن مشکلات شرکت هپکو و آذرآب گفت: هر دو مجتمع صنعتی پرونده‌هایی در تهران دارند و با مسوولان قوه قضائیه مکاتبه کردیم تا این موضوع تسریع شود و بتوانیم حقوق قانونی آذرآب و هپکو را دریافت کنیم و با توجه به اینکه نقدینگی از یکی از پرونده‌ها نصیب آذرآب می‌شد پیگیری کردیم تا رأی قانونی به‌سرعت صادر شود و رئیس قوه قضائیه هم دستور صادر کردند.

وی ادامه داد: در بعد اجرایی و اقتصادی این موضوع شورای تأمین استان همراه بودند و پیگیری شد که موضوع واگذاری هپکو و تهاتر بدهی‌ها انجام شود که در نهایت این کار انجام شد تا امسال همراهی، همکاری و همیاری بیشتری کنار صنعت و در مجامع صنعتی و صنعتگران قابل لمس باشد و بتوانیم مشکلات را از نزدیک به‌صورت تخصصی پیگیری کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم