تاریخ: ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۲:۳۷
کد خبر: ۲۱۰۲۲۶
تحلیل تکنیکال و بنیادی فجر:
‌می‌متالز - فولاد امیرکبیر کاشان در سال مالی ۱۳۹۹ به سود هر سهم ۱،۳۵۷ تومان رسیده است که نسبت به دوره مشابه گذشته رشد چشمگیر ۵۴۰ درصدی نشان می‌دهد. سیگنال خرید صادر شد؟

به گزارش می‌متالز، فجر روز گذشته را مثبت و متعادل آغاز کرد، اما به یکباره با آمدن گزارش ۹۹ شرکت که بیشتر از انتظار بازار بود به صف خرید نشست و تا پایان بازار همچنان صف خریدش رو حفظ کرد. در پایان با معامله نزدیک به ۴.۵ میلیون برگه سهم و پایانی ۴.۳ درصد مثبت به کار خود در این هفته پایان داد.

گزارش عملکرد فجر در سال ۹۹ چگونه بود؟

فولاد امیرکبیر کاشان در سال مالی ۱۳۹۹ به سود هر سهم ۱،۳۵۷ تومان رسیده است که نسبت به دوره مشابه گذشته رشد چشمگیر ۵۴۰ درصدی نشان می‌دهد. مبلغ فروش شرکت در این دوره با رشد ۱۳۰ درصدی نسبت به سال گذشته به بیش از ۲۷۵۰ میلیارد تومان رسید. همچنین حاشیه سود ناخالص شرکت با رشد دوبرابری نسبت به سال گذشته به ۴۵% رسید.
فروش فصل زمستان شرکت با ۱۰% افزایش نسبت به پاییز به ۹۲۲ میلیارد تومان رسید. حاشیه سود ناخالص فصل زمستان فجر در زمستان معادل ۴۱% گزارش شده است. حاشیه سود ناخالص در فصول بهار، تابستان و پاییز به ترتیب برابر ۴۰، ۴۵ و ۵۰ درصد بوده است؛ که این روند در حاشیه سود ناخالص ممکن است در سال پیش رو تکرار نشود.

رشد ۵۴۰ درصدی سود هر سهم فجر/ روند قیمتی در روز‌های آینده بورس چگونه خواهد بود؟


همانطور که ملاحظه می‌شود در یک سال گذشته فروش ماهانه شرکت و به تبع آن سود فصلی شرکت روند افزایشی داشته است. فروش فروردین نزدیک به فروش اسفند ماه سال گذشته است و کمی پایین‌تر از میانگین زمستان که با توجه به تعطیل بودن فروردین فروش مناسب و قابل قبولی محسوب می‌شود.

تحلیل تکنیکال فجر/ سیگنال خرید صادر شد؟

رشد ۵۴۰ درصدی سود هر سهم فجر/ روند قیمتی در روز‌های آینده بورس چگونه خواهد بود؟

روند حرکتی قیمت فجر در یکسال گذشته نشان از ثبات و تعادل به دور از هیجان بوده است و با یک شیب جزئی، اما مثبت در حال رشد بوده است و این در حالی است که بازار در یکسال گذشته افت زیادی داشته است.
در روز‌های پیش رو به احتمال زیاد قیمت دوباره به سقف چند ماهه خود در ۶۸۰۰ تومان خواهد رسید از این رو انتظار می‌رود فشار فروش در این ناحیه بالا رود، اما در صورت عبور از این محدوده قیمت در گام بعدی شانس رسیدن به ۷۶۰۰ تومان را هم دارد.
در یکسال گذشته فجر نشان داده است که قیمت‌های نزدیک به ۵۰۰۰ تومان برای خرید مناسب بوده است و قیمت‌های بالای ۶۷۰۰ تومان برای فروش مناسب بود است که ممکن است این بار محدوده‌ی مناسب برای فروش به سقف بالاتری جابجا شود.

منبع: نبض بورس

مطالب مرتبط