تاریخ: ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۵:۳۵
کد خبر: ۲۱۴۳۷۶
‌می‌متالز - به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران متقاضیان تهرانی در دور پنجم ثبت‌نام برای طرح اقدام ملی مسکن علاوه بر شهرهای پرند، هشتگرد و ایوانکی می‌توانند در چهار شهر دیگر نیز نام‌نویسی کنند.

به گزارش می‌متالز، مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: متقاضیان تهرانی در دور پنجم ثبت‌نام برای طرح اقدام ملی مسکن علاوه بر شهر‌های پرند، هشتگرد و ایوانکی می‌توانند در چهار شهر دیگر نیز نام‌نویسی کنند.

خلیل محبت خواه روز شنبه افزود: شهر‌های نصیرشهر، صفادشت، رباط کریم و قرچک نیز در این دور از ثبت نام‌ها برای متقاضیان شهر تهران باز شده است.

وی ادامه داد: همچنین متقاضیان ساکن در شهرداری بهارستان، قدس و ملارد نیز می‌توانند در سایت نصیرشهر و رباط کریم ثبت نام کنند.

به گفته محبت خواه همشهریان ساکن در شهرری نیز امکان ثبت نام در شهر قرچک برایشان فراهم شده است.

وی ادامه داد: متقاضیان واجد شرایط برای ثبت نام می‌توانند به سایت tem.mrud.ir مراجعه کنند.

شهریور سال ٩٨ طرح اقدام ملی مسکن با حضور رییس جمهوری کلنگ زنی شد.

برای این پروژه ۴۰۰ هزار واحد تعریف شد که در دور اول نام نویسی یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از طریق سایت tem.mrud.ir و پیامک ثبت نام کردند که ۴۶۰ هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند.

اولین واحد‌ها به تعداد ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحد در روز یکم آبان ماه ۱۳۹۹ به دستور رئیس جمهوری افتتاح شد.

این پروژه از طریق آورده متقاضیان و ۱۵۰ میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود ۱۸ درصد ساخته می‌شود. آورده متقاضیان در مرحله اول حدود ۴۰ میلیون تومان است.

پیشتر میانگین قیمت این واحد‌ها در کل کشور طبق آخرین برآورد از هزینه‌های تابستان ۱۳۹۹ به ۲.۷ میلیون تومان بود که کارشناسان پیش بینی افزایش این رقم را می‌دهند. ​

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی جماران (جی پلاس)