آرشیو اخبار


دلایل رشد قیمت روی تشریح شد؛ صف های خرید طولانی، کاهش موجودی و پیش بینی کسری عرضه سه عامل محرک قیمت های روی در بازارهای جهانی

29 اسفند 1397 - 20:52
می متالز - تحلیل ها از بازار روی جهان حاکی از آن است که روی پتانسیل بالایی برای افزایش قیمت در آینده دارد که این موضوع نشات گرفته از چند عامل شامل کاهش موجودی این فلز در انبارهای بورس فلزات لندن، صف های خرید طولانی و کسری عرضه در سال جاری می باشد.

۱۴۱۳ ریال سود به ازای هرسهم «کیمیا»

29 اسفند 1397 - 19:26
می متالز - شرکت معدنی کیمیای زنجان گستران در ۹ ماهه سال جاری ۲۱۱۶۹۰ میلیون ریال سود آوری داشته که نسبت به دوره مشابه با ۸ درصد افزایش همراه بود.
بررسی تولید فلز سرب در 3 ماه پایانی سال

رشد اندک تولید فلز سرب در سال 2018

28 اسفند 1397 - 19:29
می متالز - در سال گذشته میزان تولید و تقاضا برای فلز سرب رشد داشت. همچنین برای سال جاری نیز رشد در تولید و تقاضای شمش سرب پیش‌بینی می‌شود، اما از آنجایی که سرعت رشد تولید این فلز از رشد تقاضا بیشتر است، انتظار می‌رود که شرایط بازار فلز سرب به بالانس عرضه و تقاضا نزدیک شود.
میزان تولید معدنی سرب در سال 2019 چه روندی را طی خواهد کرد؟

بزرگترین تولیدکننده معدنی سرب دنیا از تولید خود خواهد کاست

28 اسفند 1397 - 11:20
می متالز - درحالیکه در 5 سال اخیر میزان تولید معدنی سرب در دنیا روند کاهشی را دنبال کرده است اما با آغاز به کار چند معدن جدید سرب در ماه‌های پایانی سال 2018، می‌تواند محرک رشد تولید معدنی این در سال جاری باشد. با این حال، باتوجه به افزایش مقررات زیست‌محیطی در چین نسبت به تولید معدنی و ثانویه این فلز در مجموع نمی‌توان انتظار داشت که تغییر چندانی در تولید جهانی این فلز در سال جاری میلادی ایجاد شود.
بررسی عملکرد فلز روی نشان داد؛

آینده ای روشن در انتظار شمش روی

27 اسفند 1397 - 13:13
می متالز - حدود ۲ ماه و نیم از شروع سال جدید میلادی می‌گذرد، باوجودی که معمولا بازار کامودیتی‌ها در ماه‌های ابتدایی سال با کاهش رغبت و افول مواجه می‌شوند، اما فلز روی در همین زمان با اقبال خوبی مواجه شد و مجدد به سطح قیمتی ۲ هزار و ۸۰۰ دلار به‌ازای هر تن در بورس فلزات لندن رسید.
مدیرعامل مجتمع سرب و روی انگوران:

نبود طرح جامع سرب و روی، تعادل بازار را به‌هم زده است

26 اسفند 1397 - 19:56
می متالز - معدن انگوران قدمتی ۱۰۰ ساله دارد و شاید عنوان معدن شدادی برای آن خیلی دور از ذهن نباشد؛ معدنی بی‌نظیر که عیار سرب و روی آن در جهان رقیب ندارد.

ذخیره بزرگ‌ترین معدن سرب و روی خاورمیانه تا ۱۰ سال آینده به پایان می‌رسد‌

26 اسفند 1397 - 13:57
می متالز - رئیس صنعت معدن و تجارت استان زنجان گفت: ۹ معدن سرب و روی در استان فعالیت دارد که معدن انگوران به عنوان بزرگترین معدن سرب و روی خاورمیانه است که احتمالا طی ۱۰ سال آینده ذخیره آن به پایان می‌رسد.
استاندار زنجان تاکید کرد:

ضرورت شناسایی‌مولفه‌های رفع موانع تولید در استان/ سال آینده پسماندهای صنعت سرب و روی تعیین تکلیف می‌شود

26 اسفند 1397 - 13:37
می متالز - استاندار زنجان با بیان اینکه زمینه‌های رفع موانع تولید در استان شناسایی شود، گفت: تنها پرداخت تسهیلات کمکی به اقتصاد مقاومتی نمی‌کند بلکه سرمایه گذار احساس کند، مسئولان حامی آنان هستند.
استاندار زنجان:

مسئله پسماندهای سرب و روی سال آینده باید تعیین تکلیف شود

26 اسفند 1397 - 13:33
می متالز - استاندار زنجان خواستار تعیین تکلیف مشکل پسماندهای سرب و روی در سال آینده شد.
برآورد سودآوری سال جاری و سال آینده

دست پر «فسرب» برای مجمع 97 / سود 100 تومانی در زمستان 97؟

26 اسفند 1397 - 13:13
می متالز - سهام شرکت ملی و سرب روی ایران از جمله نمادهای مورد توجه گروه روی در زمستان بوده است. این شرکت از ابتدای زمستان تا پایان معاملات امروز بازدهی 65 درصدی را به ثبت رسانده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما