خبر
بورس و سهام   سرمایه گذاری  
افت ۳۶درصدی سود خالص این سرمایه‌گذار در سال مالی گذشته؛

افت ۸۳ درصدی سود فروش سرمایه‌گذاری‌های شرکت/ سود سهامی که از ۶شرکت رسید

می متالز - سود سهام دریافتی از شرکت‌های سرمایه‌پذیر با ۱۳۹درصد رشد نسبت به سال مالی۹۷ به بیش از ۵ هزار و ۴۳۷ میلیارد ریال رسید.

به گزارش می متالز به نقل از گروه تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز، شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین در سال مالی منتهی به پایان اردیبهشت ماه سال جاری سود خالص ۵هزار و ۹۲۴میلیارد ریالی را کسب کرد.

سود هر سهم کسب شده شرکت در این سال معادل ۲۹۶ریال است که نسبت به سال قبل از آن کاهش ۳۶درصدی را نشان می‌دهد.

علت اصلی کاهش سود خالص شرکت نسبت به سال قبل از آن را می‌توان مرتبط با افت ۸۳درصدی سود ناشی از فروش سرمایه‌گذاری‌های شرکت دانست. 

در حالی که در سال مالی منتهی به پایان اردیبهشت۹۷، سود ناشی از فروش سرمایه‌گذاری‌ها به ۷هزار و ۷۵۲میلیارد ریال رسیده بود، این سرفصل درآمدی در سال مالی۹۸ به کمتر از یک هزار و ۳۳۰میلیارد ریال رسید که افت بیش از ۸۳درصدی را نشان می‌دهد.

سود سهام دریافتی از شرکت‌های سرمایه‌پذیر با ۱۳۹درصد رشد نسبت به سال مالی۹۷ به بیش از ۵ هزار و ۴۳۷ میلیارد ریال رسید. 

همان‌طور که در جدول زیر نیز قابل مشاهده است سود سهام دریافتی شرکت عمدتا از ۶شرکت حاصل شده است.

همچنین سود ناشی از فروش سرمایه گذاری ها به مبلغ یک هزار و ۳۳۰ میلیارد ریال عمدتا از محل سود فروش سهام شرکت توسعه معادن و فلزات به مبلغ ۷۵۷میلیارد ریال و سود فروش سهام فولاد مبارکه اصفهان به مبلغ ۳۴۴میلیارد ریال حاصل شده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

۷۰ درصد از درآمد “کچاد” را سود تشکیل می‌دهد

می متالز - شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در دوره سه ماهه منتهی به خرداد ۹۸ مبلغ یک هزار و ۵۱۱ میلیارد تومان سود خالص شناسایی کرده است که ۷۰% از درآمد شرکت را تشکیل می‌دهد.
 مدیرعامل آتیه فولاد نقش جهان:

احداث کارخانه تولید بنتونیت با سرمایه گذاری اولیه ۱۴۰ میلیارد ریال/ ظرفیت تولید کارخانه ۱۰۰ هزار تن و قابل افزایش تا ۱۵۰ هزار تن در سال

می متالز - مدیرعامل آتیه فولاد نقش جهان در حاشیه جلسه مدیران هلدینگ آتیه فولاد با مدیر عامل شرکا فولاد مبارکه در خصوص افتتاحیه و بهره برداری از کارخانه تولید بنتونیت آتیه فولاد سنگان به خبرنگار ایراسین گفت : این کارخانه با سرمایه گذاری اولیه ۱۴۰ میلیارد ریال احداث و ظرفیت تولید آن ۱۰۰ هزار تن و قابل افزایش تا ۱۵۰ هزار تن در سال است.
 ارتباط منسجم صنعت و دانشگاه با اقدام اثربخش فولادمبارکه؛

فولادمبارکه و دانشگاه تهران تفاهمنامه همکاری امضا کردند/ پرداخت اعتبار ویژه پژوهشی فولادمبارکه به هیات علمی دانشگاه تهران

می متالز - طبق توافقنامه فولاد مبارکه و دانشگاه تهران، شرکت فولاد مبارکه اعتبار ویژه پژوهشی (grant) به اعضای هیات علمی دانشگاه تهران پرداخت می نماید و پس از پایان طرح پژوهشی، در صورت حصول اهداف مورد نظر توسط تیم تحقیقاتی، این تیم می تواند با حمایت شرکت فولاد مبارکه برای تجاری سازی طرح اقدام کند.
 

فولاد مبارکه حامی پایان نامه‌های تجاری می‌شود

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: پایان نامه‌های دانشگاهی بخش معدن و صنایع معدنی، با حضور شرکت‌های بزرگ، تخصصی و هدفمند می‌شوند.
 

بیمه سینا بهار امسال ۱۰۴ درصد بیشتر سود کرد

می متالز - بررسی صورت‌های مالی سه ماه اول سال ۹۸ شرکت بیمه سینا نشان می دهد که این شرکت در این مدت توانسته سود هر سهم را ۱۰۴ درصد افزایش داده و به مبلغ ۵۵ ریال برساند.
 توسط مدیرعامل:

"فسازان" اطلاعات تکمیلی داد/سهم صادرات با درآمد ۱.۵ میلیون یورویی

می متالز - مدیرعامل غلتک سازان سپاهان ضمن اعلام آخرین اطلاعات تکمیلی این شرکت از سهم ۱۵ تا ۲۰ تولیدات به صادرات محصولات و کسب درآمد ۱.۵ میلیون یورویی طی سه ماه گذشته از این محل خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما