خبر
بورس و سهام   سرمایه گذاری  
افت ۳۶درصدی سود خالص این سرمایه‌گذار در سال مالی گذشته؛

افت ۸۳ درصدی سود فروش سرمایه‌گذاری‌های شرکت/ سود سهامی که از ۶شرکت رسید

می متالز - سود سهام دریافتی از شرکت‌های سرمایه‌پذیر با ۱۳۹درصد رشد نسبت به سال مالی۹۷ به بیش از ۵ هزار و ۴۳۷ میلیارد ریال رسید.

به گزارش می متالز به نقل از گروه تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز، شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین در سال مالی منتهی به پایان اردیبهشت ماه سال جاری سود خالص ۵هزار و ۹۲۴میلیارد ریالی را کسب کرد.

سود هر سهم کسب شده شرکت در این سال معادل ۲۹۶ریال است که نسبت به سال قبل از آن کاهش ۳۶درصدی را نشان می‌دهد.

علت اصلی کاهش سود خالص شرکت نسبت به سال قبل از آن را می‌توان مرتبط با افت ۸۳درصدی سود ناشی از فروش سرمایه‌گذاری‌های شرکت دانست. 

در حالی که در سال مالی منتهی به پایان اردیبهشت۹۷، سود ناشی از فروش سرمایه‌گذاری‌ها به ۷هزار و ۷۵۲میلیارد ریال رسیده بود، این سرفصل درآمدی در سال مالی۹۸ به کمتر از یک هزار و ۳۳۰میلیارد ریال رسید که افت بیش از ۸۳درصدی را نشان می‌دهد.

سود سهام دریافتی از شرکت‌های سرمایه‌پذیر با ۱۳۹درصد رشد نسبت به سال مالی۹۷ به بیش از ۵ هزار و ۴۳۷ میلیارد ریال رسید. 

همان‌طور که در جدول زیر نیز قابل مشاهده است سود سهام دریافتی شرکت عمدتا از ۶شرکت حاصل شده است.

همچنین سود ناشی از فروش سرمایه گذاری ها به مبلغ یک هزار و ۳۳۰ میلیارد ریال عمدتا از محل سود فروش سهام شرکت توسعه معادن و فلزات به مبلغ ۷۵۷میلیارد ریال و سود فروش سهام فولاد مبارکه اصفهان به مبلغ ۳۴۴میلیارد ریال حاصل شده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد:

بی‌اهمیتی "سهام عدالت" برای دولتی‌ها

می متالز - "سهام عدالت" باید وارد بازار سرمایه شود تا کارآمدی خود را نمایش بگذارد اما؛ اختلاف‌نظر‌های موجود منتقدان، به راحتی حل نمی‌شود.
 

تشکیل ستاد زنجیره فولاد برای انسجام دو صنعت بزرگ بورسی/ برنامه های "فولاد"

می متالز - رئیس ایمیدرو از تشکیل ستاد زنجیره فولاد با هدف انسجام بین شرکت‌های سنگ‌آهنی و فولادی خبر داد و مدیرعامل فولاد مبارکه نیز برنامه های کوتاه و بلند مدت را اعلام کرد.
 مدیرعامل شرکت نیکان پروفیل:

تسهیل در امر صادرات، نگرانی تولیدکنندگان را کاهش داد

می متالز - مدیرعامل شرکت نیکان پروفیل گفت: در یکی دو سال اخیر صادرات لوله و پروفیل فولادی مشروط به کسب مجوز از وزارت صمت و گمرک شده بود که همین امر ضمن طولانی کردن روند اداری، به افزایش نگرانی تولیدکنندگان در اجرای تعهدات صادراتی منجر می‌شد اما خوشبختانه با صدور بخش نامه جدید از سوی وزارت خانه مبنی بر عدم نیاز به اخذ مجوز برای این امر، تولیدکنندگان می‌توانند با اطمینان خاطر بیشتری به صادرات مبادرت ورزند.
 مدیرعامل شرکت فولاد سهند آغاز:

وظیفه «سهند آغاز» ارائه خدمات به مشتریان خرد «فولاد مبارکه» است

می متالز - مدیرعامل شرکت فولاد سهند آغاز، یکی از مراکز خدماتی شرکت فولاد متیل، گفت: وظیفه اصلی مراکز خدماتی فولاد، تحویل ورق فولادی به مشتریان خرد شرکت فولاد مبارکه در ابعاد و تناژ سفارشی بوده و قادر به پاسخ گویی به مشتریان انواع ورق‌ها است.
 مدیرعامل شرکت فولاد بام پارس:

کیفیت ورق سرد تولید داخل بسیار بالاتر از ورق‌های وارداتی است

می متالز - مدیرعامل شرکت فولاد بام پارس، یکی از سازندگان قالب‌های صنعتی و ساختمانی، گفت: ورق‌های چینی در چند سال اخیر، شرایط بازار را بهم زدند و برخی مصرف‌کنندگان نیز این ورق‌ها را به عنوان ورق تولیدی شرکت فولاد مبارکه عرضه کردند اما شرکت ما هرگز کیفیت را فدای قیمت نمی‌کند و تلاش کرده تولیدات خود را با کمترین قیمت و بالاترین کیفیت تحویل مشتریان دهد.
 

برنامه فولاد مبارکه برای تبدیل اسلب به ورق

می متالز - رضا یزدخواستی، معاون سرمایه‌گذاری و امور سهام شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان در گفت‌ و گویی به طرح تبدیل اسلب به ورق در فولاد مبارکه و همچنین پیشنهادات خود برای سرمایه‌گذاری صحیح در بخش فولاد پرداخت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما