تاریخ: ۰۳ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۰۹:۵۹
کد خبر: ۲۱۲۰۵۰
گزارش جامع و کامل از مجمع میدکو:
‌می‌متالز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت میدکو با حضور ۸۵ درصد سهامداران، نماینده سازمان بورس، نماینده موسسه حسابرسی و بازرس قانونی و ناظرین به ریاست قاسمی، به صورت حضوری و آنلاین برگزار گردید.

به گزارش می‌متالز، پورمند مدیرعامل شرکت گزارشی از فعالیت شرکت در خصوص سال مالی منتهی به ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ به صورت زیر ارائه دادند:

عملکرد شرکت در سال ۱۳۹۹:

در بخش تولید معادن در کل عملیات معدنی شرکت موفق به معدنکاری ۸۹ میلیون تن شده است که از این مقدار شرکت میدکو موفق به استخراج ۹.۷ میلیون تن ماده معدنی شده است. همچنین شرکت ۲.۹ میلیون تن خرید سنگ آهن نیز داشته است.

در بخش تولید محصولات کل تولید شرکت ۱۴.۴ میلیون تن بوده که جزئیات آن به صورت زیر می‌باشد:

افزایش سرمایه میدکو چه زمانی انجام می‌شود؟ چقدر سود به ازای هر سهم تقسیم شد؟


در بخش عرضه محصولات کل فروش شرکت ۴.۴ میلیون تن بوده که از این مقدار ۴.۱ میلیون تن فروش داخلی و ۳۱۰ هزار تن فروش صادراتی بوده است.

در بخش پروژه‌های به بهره برداری رسیده در سال ۱۳۹۹ مجتمع فولاد سازی زرند به ظرفیت ۱.۷ میلیون تن در سال و کوره دولومیت از مجمتع آهک و دولومیت ممرادکو به ظرفیت ۴۰۰ هزار تن در سال به بهره برداری رسیده اند.
پیشرفت فیزیکی پروژه‌های در حال ساخت

پیشرفت فیزیکی پروژه‌های در حال ساخت به صوزت زیر بوده است:

  • فولاد سازی بوتیا ۸۲ درصد.
  • احیا مستقیم بوتیا ۳۱ درصد.
  • واحد برق بوتیا ۴۹ درصد.
  • پروژه مس چاه فیروزه ۳۰ درصد.
  • کارخانه شمش منیزیم ۵۱ درصد.
  • پروژه جمع آوری و تصفیه فاضلاب شهر کرمان ۲۶ درصد.
  • جمع آوری و تصفیه فاضلاب شهر زرند ۳۲ درصد.
  • در بخش سیستم‌های اطلاعاتی و مدیریتی تعداد دوربین‌های طراحی شده ۳.۱۰۲ دوربین، تعداد دوربین‌های طراحی شده ۲.۷۶۴ دوربین، تعداد دوربین‌های نصب شده ۱.۸۸۵ دوربین و تعداد دوربین‌های راه اندازی شده ۱.۸۴۰ دوربین بوده است.

عملکرد مالی شرکت:

افزایش سرمایه میدکو چه زمانی انجام می‌شود؟ چقدر سود به ازای هر سهم تقسیم شد؟

 


عملکرد مالی شرکت به صورت زیر بوده است:

در تلفیق شرکت با رشد ۱۱۲ درصد در سود عملیاتی به رقم ۱۹.۹۹۵.۳۲۵ میلیون ریال رسیده است. در سود خالص نیز شرکت رشدی ۹۷ درصدی را نسبت به سال گذشته تجربه کرده است.

برنامه‌های شرکت در سال ۱۴۰۰:

در بخش تولید معادن برنامه شرکت استخراج ۱۱۰.۶ میلیون تن، استخراج ماده معدنی ۱۰ میلیون تن و عملیات باطله برداری ۱۰۰.۶ میلیون تن می‌باشد.

در بخش تولید کارخانجات تولید ۱۶.۹ میلیوتن تن محصولات شامل: ۶.۸ میلیون تن کنسانتره سنگ آهن، ۶.۷ میلیون تن گندله، ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی، ۱.۴۵ میلیون تن شمش فولادی، ۴۳۲ هزار تن کنسانتره زغال، ۴۰۰ هزار تن کک متالورژی، ۲۲ هزار تن فروسیلیس، ۱۵.۵ هزار تن کاتد مس، ۵ هزار تن لوله مسی، ۳۳۶ هزارتن آهک و دولومیت پخته می‌باشد.

در بخش توسعه فعالیت‌های اکتشافی فولاد سازی بوتیا ۱۰۰ درصد، شمش منیزیم ۱۰۰ درصد، تصفیه فاضلاب زرند ۹۵ درصد، واحد برق بوتیا ۸۸ درصد، احیا مستقیم بوتیا ۷۱ درصد و تصفیه فاضلاب کرمان ۵۱ درصد پیشرفت خواهند داشت.


در ادامه گزارش حسابرس و بازرس قانونی توسط نماینده موسسه حسابرسی رایمند و همکاران قرائت گردید و مواردی که دارای ابهام بود از جانب هیأت رئیسه مجمع تشریح گردید:

در خصوص بند ۵ در رابطه با نحوه و نرخ‌های تسویه تسهیلات ارزی اخذ شده از محل صندوق توسعه ملی به عاملیت بانک صنعت و معدن توسط دو شرکت فرعی عنوان شد: پرونده دو شرکت فولاد زرند و پابدانا در دادگاه تجدید نظر بوده شرکت امیدوار است رای به نفع شرکت صادر شود.

سوالات مطرح شده در مجمع:


در رابطه با میدکو ۲ توضیح داده شود. هدف گذاری در میدکو دو به ظرفیت رسیدن سالانه ۱۰ میلیون تن فولاد و ۳۰۰ هزار تن کاتد مس در ۱۰ سال آینده می‌باشد.

افزایش سرمایه چه زمانی انجام می‌شود؟ با توجه به میزان تقسیم سود مجمع افزایش سرمایه تا مبلغ ۶ هزار میلیارد تومان با توجه به اخذ مجوز از سازمان بورس، در اسرع وقت انجام خواهد شد.

در خصوص اسهیلات ارزی شرکت توضیح داده شود: برای پروژه فولاد و نیروگاه بوتیا از تسهیلات صندوق ذخیره ارزی استفاده شده است. در خصوص شرکت پاپ دانا و فولاد زرند نیز از تسهیلات بانک توسعه معدن استفاده شده است.

ان‌ ای وی سهم میدکو چقدر می‌باشد؟ تا کنون ۶.۵ میلیارد دلار در شرکت میدکو سرمایه گذاری شده است.


در انتها به ازای هر سهم ۳۲۸ریال سود تقسیم گردید، موسسه حسابرسی رهیافت و همکاران به عنوان بازرس قانونی و حسابرس شرکت و موسسه حسابرسی ایران مشهود به عنوان بازرس علی البدل انتخاب گردید.

منبع: نبض بورس

مطالب مرتبط