تاریخ: ۲۱ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۲:۲۹
کد خبر: ۲۱۷۹۲۹
«پردازش اطلاعات مالی پارت» معرفی کرد:
‌می‌متالز - «پردازش اطلاعات مالی پارت» برترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری را بر اساس آخرین اطلاعات مربوط به پایان خرداد ۱۴۰۰ اعلام کرد.

به گزارش می‌متالز، در حال حاضر بیش از ۲۰۰ صندوق سرمایه‌گذاری در رشته‌ها و گروه‌های متفاوت، مشغول به فعالیت هستند و منابع مالی تحت مدیریت آن‌ها نزدیک به ۴۱۴ هزار میلیارد تومان است؛ رتبه‌بندی این صندوق‌ها موجب می‌شود که مردم بتوانند به آسانی صندوق‌های مناسب جهت سرمایه‌گذاری را متناسب با بودجه و اهداف خود انتخاب کنند.

مرکز پردازش اطلاعات مالی پارت نیز براساس معیار‌های ۱۵ گانه مربوط به فعالیت و عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری اقدام به رتبه بندی کرده است. صندوق‌های برتر حائز بیشترین امتیاز در سه طبقه اصلی صندوق‌های سرمایه‌گذاری سهامی، مختلط و درآمد ثابت به ترتیب آسمان یکم سبدگردان آسمان، آسمان خاورمیانه سبدگردان آسمان و کاریزما سبدگردان کاریزما اعلام شدند.

رتبه دوم این رتبه‌بندی در گروه صندوق‌های سهامی به پیشتاز سبدگردان انتخاب مفید، در گروه صندوق‌های مختلط به سپهر اندیشه نوین تامین سرمایه نوین و در گروه صندوق‌های با درآمد ثابت نگین سامان تامین سرمایه کاردان اختصاص یافت.

برترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری تا ابتدای تیرماه ۱۴۰۰

منبع: پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)

مطالب مرتبط