تاریخ: ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۲:۲۵
کد خبر: ۲۱۴۸۲۳
‌می‌متالز - معاون نخست وزیر روسیه اعلام کرد که این کشور در نظر دارد تا سال ۲۰۲۴، ۱۱۰۰۰ ایستگاه شارژ خودرو‌های الکتریکی و تا سال ۲۰۳۰، ۵۰ هزار ایستگاه ایجاد کند.

به گزارش می‌متالز، الکساندر نوواک، معاون نخست وزیر روسیه، روز جمعه در بازدید از منطقه "نیژنی نوگورود" اعلام کرد که این کشور در نظر دارد تا سال ۲۰۲۴، ۱۱۰۰۰ ایستگاه شارژ خودرو‌های الکتریکی و تا سال ۲۰۳۰، ۵۰ هزار ایستگاه ایجاد کند.

پیش از این گزارش شده بود که نیژنی نوگورود پس از مسکو اولین شهر خواهد بود که یک اتوبوس برقی را راه اندازی می‌کند و ترافیک مسافران به ۷۰۰ نفر در روز خواهد رسید.

نواک گفت: به طور کلی، هم هدف سال ۲۰۲۴ و هم سال ۲۰۳۰ جدی‌تر و بلند پروازانه‌تر هستند. تا سال ۲۰۲۴، ما به ۱۱۰۰۰ جایگاه شارژ در کشور و تا سال ۲۰۳۰ به ۵۰۰۰۰ جایگاه نیاز داریم.

به گفته وی، دولت روسیه در حال کار بر روی طرح ابتکاری حمایت از توسعه سیستم حمل و نقل الکتریکی و زیرساخت شارژ خودرو‌های برقی است.

نواک افزود: ما از این (برنامه) یعنی ساخت (ایستگاه های) شارژ و نصب آن‌ها پشتیبانی خواهیم کرد و همچنین وزارت صنعت همراه با صنعت خودرو نیز از تولید خودرو‌های الکتریکی ما پشتیبانی خواهند کرد.

به گفته وی، اکنون وزارتخانه‌های صنعت، حمل و نقل و انرژی روسیه در حال کار بر روی جزئیات این برنامه هستند.

یکی از بزرگترین اپراتور‌های ایستگاه‌های شارژ وسایل نقلیه الکتریکی در روسیه، روستی Rosseti است. این شرکت در سال ۲۰۱۳ توسعه شبکه ایستگاه‌های شارژ الکتریکی را آغاز کرد.

اکنون این شرکت شبکه‌ای متشکل از ۲۶۳ ایستگاه را مدیریت می‌کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم